DLL Destek – Soru ve Çözüm Bulma Soru Aratma Sayesinde DLL Sorunu Çözme

Site içerisinde yayınlanmış ilgili DLL sayfasından ve site genelinde binlerce soru ve cevap bulunmaktadır.

DLL dosyası hataları genelde yaygın bilinen hatalardır. Başka tarafından sorulmuş soru ve buna verilmiş çözüm yolu ile kolaylıkla çözülebilmektedir. Site kullanıcıların birçoğu sürekli olarak aynı soruyu sorduklarından hem zaman kaybı hem de yoğunluktan, başka bir sebepten dolayı soruyu unutabilmektedir. Sizlere bu yardım sayfasını bu tür zaman kaybı yaşamanız çözümüne daha kısa sürede ulaşabilmeniz için hazırladık.

Dlldosyaindir.com DLL ile Alakalı Binlerce Soru Cevap Var

Başlangıçta da söylediğimiz gibi DLL hataları çoğunlukla aynıdır. Sizde DLL ile alakalı bir hata aldıysanız ilk olarak sormak istediğiniz soru ile alakalı başka kullanıcılar tarafından soru sorulmuş mu aratma yapabilirsiniz.

Arama içinde şu yolu izleyebilirsiniz. Hangi DLL dosyasında hata aldıysanız o DLL dosyasını arama kutusuna yazınınız. api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, msvcp140.dll, xinput1_3.dll gibi. Daha özel arama yaparak da aratabilirsiniz. msvcp140.dll modülü yüklenemedi, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll yordam giriş noktası gibi.

Bunun gibi kullanıcılar genelde aynı hatayı alırlar. Arama yönetimi site içerisinde var alan hali hazır cevaplar sayesinde hatanın çözümüne ulaşmanızı kolaylaştırmış olacaktır.

DLL hizmeti olarak sizlere yaklaşık 2 yıldır hizmet vermekteyiz. Başlangıçta günde onlarca soru alırken, bu sorular zamanla azalmıştır. Bunun sebebi ise dikkatli kullanıcılar aynı soruyu sorarak beklemedense, önceden sorulmuş soru var mı sitede aratarak sorusu ile alakalı verilen cevapta bulunan işlemi yaptıklarından soru sorma ihtiyacı duymamaktadır.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

DLL Destek – Soru ve Çözüm Bulma Soru Aratma Sayesinde DLL Sorunu Çözme için 21 Paylaşım Yapılmış

 1. Fatih Ufkum 21 Mart 2022

  Selamlar bu sorunumu çözmeme yardımcı olur musunuz? Api-ms-win-core-synch-l1-2-1.dll bu hatayı alıyorum ve hiçbir yerde böyle bir DLL bulamadım.

 2. Enes Kadim 17 Mart 2021

  Selamlar admin bey, bilgisayarımda ” api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll ” dosyası eksik sitenizde bulamadım ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 17 Mart 2021

   Selam Enes Bey, DLL adını doğru yazdığınıza emin misiniz?

 3. Ufuk Artuç 4 Şubat 2021

  Açmaya çalıştığım bir oyun 4684 sıra sayısı, C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NvContainer\ssleay32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatasını veriyor. Bahsettiği konuma ssleay32.dll’sini indirip atmayı denedim fakat klasör kullanımda uyarısını aldığım için atamadım. Garip kısmı ise dosyanın içinde zaten ssleay32.dll adında bir dll var. Belki dosyada bir hata vardır diyerek sfc /scannow kullandım fakat sonuç yine aynı.

  1. Moderatör 4 Şubat 2021

   Selam Ufuk Bey, Windows sistem klasörünün içerisine ssleay32.dll dosyasını üzerine yazdığınıza emin olunuz. Önceki DLL dosyası bozulmuş olabilir. Önceki DLL dosyasını silerek tekrar da yükleyebilirsiniz. Ayrıca bir de C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NvContainer\ klasörüne aynı işlemi yapınız düzelecektir. Sorun devam ederse yazınız.

 4. Ertan Yazgan 15 Ekim 2020

  Bilgisayarım açılınca ilk böyle bir hata mesajı gelmektedir. Drabseasickness.dll modul bulunamadı sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim.

  1. Moderatör 15 Ekim 2020

   Selam Ertan Bey, daha önce hiç karşılaşmadığımız ve adını duymadığımız bir DLL dosyasından bahsediyorsanız. Bilgisayarınızı virüs koruma programları ile taratmanızı öneririz. Muhtemelen DLL dosyası değil zararlı bir yazılım barındırıyor olabilirsiniz.

   Virüs programı olarak ESET Internet Security’yi, ücretsiz virüs programı içinde Avira’yı öneririz.

 5. Tarık Ülker 25 Eylül 2020

  MSVCP140.dll hatası alıyorum ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 25 Eylül 2020

   Selamlar Tarık Bey, sitede msvcp140.dll indirme sayfasına giderek sayfada anlatılıldığı şekilde DLL dosyasını işletim sisteminizin bit sürümüne göre yükleyiniz.

 6. Abdürrahim Bayar 25 Nisan 2020

  Merhaba bilgisayarı açtığımda bilmem ne dll eksik diyor. Onu yüklüyorum, başka, başka böyle gidiyor. Kısa bir çözümü var mı?

  1. Moderatör 25 Nisan 2020

   Selam Abdürrahim Bey, her bilgisayarda DLL hatataları farklı olacağınden ne yazık ki yoktur.

 7. Ahmet Buan 18 Nisan 2020

  Merhabalar yeni bir oyun indirdim ama oyunu ne zaman açmaya çalışsam “Cannot Find Vision.dll Please Re-Install This Application” diyor. Oyunu silip yükledim olmadı regsvr32 ile açtım “Bu Modül Bulunamıyor” diyor lütfen yardım edin.

  1. Moderatör 18 Nisan 2020

   Selam Ahmey Bey, vision.dll İndir sayfasından bilgisayarınıza yüklemeniz yeterlidir.

 8. Emre Bektaş 27 Mayıs 2019

  Merhabalar PUBG Lite yükledim lakin launchere tıkladığımda ‘terminate yordam giriş noktası C:\Program Files(x86)\PUBGLite\LauncherIpc.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum çözümünü biliyor musunuz ? Denediğim yöntemler oyunun klasöründen yönetici olarak başlatmak, microsoft visual 2015 yüklemek ,dx11 yüklemek, net framework yüklemek ve dediği dll’yi sitenizden yükleyip denemek.

  1. Moderatör 28 Mayıs 2019

   Emre Bey merhaba, önceden birçok kullanıcı Pubg ile ilgili birçok soru sormuş ve DLL sayfasında anlatıldığı şekilde sistem klasörüne yükleyerek DLL sorunu düzeltilmiştir.

   Yakın zaman Pubg oyunu ile alakalı birden fazla soru aldık ve cevapladık. Sitede bu soruları “Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı Ne Demek, Nasıl Giderilir? Detaylı” sayfasında bulabilirsiniz. Orada yazılı olan cevaplar sizin şikayetiniz ile aynısıdır. Yazılı cevapları okuyarak bilgisayarınızda uygulayabilirsiniz.

   Ayrıca diğer bir önemli yardım sayfası olan “DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?” sayfasına giderek DLL yükleme işlemin nasıl yapılacağını okumanızı öneririz.

 9. Mustafa Kemal Çiller 14 Mayıs 2019

  Bilgisayarıma teamspeak 3 indirdim dün çalışıyordu. Fakat bugün msvcp140.dll ve vcruntime140.dll dosyalarının eksik olduğuna dair hata aldım. Onları bu siteden aldım C:\Windows\System32 ve C:\Windows\Syswow64 klasörlerine attım fakat bunda da 0xc000007b hatası almaya başladım. Bilgisayarımda Windows 10 (64bit) yüklü lütfen yardım edin dün çalışıyordu bugün ne oldu anlamadım kafayı yiyeceğim artık.

  1. Moderatör 14 Mayıs 2019

   Mustafa Bey iyi akşamlar. Sitede daha önceki yardım yazısında 0xc000007b uyarısını nasıl kaldıracağınız hakkında bilgi vermiştir. “DLL 0xc000007b Hatası Alanlar” yardım sayfasına giderek sayfada bulunan işlemleri yapabilirsiniz. Tekrar iyi akşamlar.

   1. Mustafa Kemal Çiller 14 Mayıs 2019

    Teşekkür ederim.

    1. Moderatör 14 Mayıs 2019

     Bizde teşekkür ederiz. Sayfada ki işlemleri yaptığınız da düzecektir. Sorunuzun takibin kolaylığı için üye girişi yaparsanız (ilk sorunuzda üye girişi yapmamışınız) sizin için daha hızlı ve pratik olur. Sorun yaşarsanız tekrar buradan dönüş yapabilirsiniz.

 10. Eyüp Keskin 10 Mayıs 2019

  Rar şifresi nedir? Dll indirdim şifre istedi teşekkürler şimdiden.

  1. Moderatör 10 Mayıs 2019

   Eyüp Bey merhaba, sitede hiçbir DLL dosyasında rar şifresi yoktur. Gelişi güzel indirme yapmışınız. İndirdiğiniz yer başka bir internet sitesi, özellikle bu tür rar dosyasına şifre koyan indirmeleri kesinlikle açmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tür dosyalarda ağırlıklı virüs, trojan ve diğer yazılım içeriyor, bilgisayar sağlığı için nereden indirildiği belli olmayan bu dosyayı hemen siliniz!

   Ve siteden tekrar istediğiniz DLL dosyasını indiriniz. DLL dosya indir hiçbir indirmeye şifre koymaz!