TeamSpeak api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll Sorunu Düzeltme

TeamSpeak tüm versiyonları için geçerli olan api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll uyarısı ile karşılaşıyorsanız bunun nedeni DLL dosyasının bilgisayarda olmaması veya hasar görmüş olmasındandır. Burada iki yöntem vereceğiz. İlk yöntem manüel olarak yükleme önerilen yöntem, diğer yöntem ise manüel olarak yapamayanlar için paket kurulum yöntemidir.

TeamSpeak api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll Sorunu Düzeltme

TeamSpeak api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll Manüel Yükleme:

  • Site içerisinde bulunan api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll sayfasına giderek sayfa içerisinde giderek Windows işletim siteminizin bit sürümüne göre DLL dosyasını indiriniz. Windows işletim sisteminizin bit sürümü bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? yardım sayfasına gidebilir, sayfada birden çok 32 bit ve 64 bit DLL dosyası vardır. Bunlardan en günceli, en yüksek değere sahip DLL dosyasınıdır sayfadan indiriniz.
  • DLL dosyasını sayfada anlatıldığı çekilde sistem klasörüne yükleyiniz.
  • Bilgisayarınızın kapatarak açınız ve TeamSpeak programını tekrar çalıştırmayı deneyiniz.
  • Manüel yüklemede sistem klasörüne yüklediğiniz halde yine uyarı alırsanız TeamSpeak kurulu olan ilk dizine DLL dosyasını yükleyiniz.

Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Yükleme:

  • Microsoft internet sitesine giderek Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir sayfasına gidiniz.
  • Sayfa içerisinde Türkçe dil seçimini yaparak indir butonuna dokunuz.
  • Açılan indirme sayfasında Windows 32 bit için vc_redist.x86 paketini, Windows 64 bit kullanıcı iseniz vc_redist.x64 paketini bilgisayarınıza indiriniz.
  • Paketlerini indirdikten sonra kurulumu yapınız ve bilgisayarınızı kapatarak tekrar açınız.

Bu işlemleri yaptığınızda DLL sorununuz çözülecektir. İlk manüel yükleme yapınız, sorunu çözemezseniz, Visual Studio 2015 için Visual C++ paketini kurabilirsiniz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.