Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı Ne Demek, Nasıl Giderilir? Detaylı

Bilgisayarınızda aniden önünüze çıkan ekranda “.DLL Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı” uyarısını görüyorsanız, çalıştırmak istediğiniz yazılım için bilgisayarınızda uyarı aldığınız DLL dosyasının bulunmadığı veya yanlış yerde bulunduğundan kaynaklanmaktadır.

Daha önce ki yazımızda sizlere DLL dosyasının adının Dynamic Link Library (DLL) kısaltılmış hali olduğundan bahsetmiştik. Dynamic Link Library Türkçe anlamı Dinamik Bağlantı Kitaplığı demektir. Burada siz bu uyarı aldığınızda istenilen DLL dosyası bilgisayarınızda var olmadığı ya da herhangi bir sebepten dolayı DLL dosyasının bozuk olduğundan dolayı Türkçe olarak sistem size “Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı” uyarısını verecektir.

Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı Ne Demek, Nasıl Giderilir? Detaylı

Bu uyarıyı gidermek için yapmamız gerekenler ise olmayan DLL dosyasını bilgisayarınıza yüklemek olacaktır. İlk işlem olarak uyarı aldığınız DLL dosyasını indiriniz.

İndirdiğiniz DLL dosyasını Winrar ile (DLL dosyası sıkıştırılmışsa) açarak klasör içerisinde bulunan, orijinal hali ile üzerinde hiç bir değişiklik yapmadan. Windows 32 bit kullanıcı iseniz C:\Windows\System32 klasörünün içerisine yükleyiniz.

Windows 64 bit kullanıcı iseniz C:\Windows\SysWOW64 klasörünün içerisine ve C:\Windows\System32 klasörünün içerisine yükleyiniz. Bu şekilde DLL uyarısı kalkarak çalıştırmak istediğiniz yazılım açılacaktır.

Özetlersek, eğer siz bilgisayarınızda Dinamik Bağlantı Kitaplığında ile başlayan bir uyarı alıyorsanız, bu bilgisayarınızda uyarıda geçen DLL dosyasının bulamadığından kaynaklanmaktadır.

İstenilen DLL dosyasını Windows içerisinde sistem (System32, SysWOW64) klasörünün içerisine yüklediğinizde, işletim sisteminizde “Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı” uyarısını gidermiş olursunuz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı Ne Demek, Nasıl Giderilir? Detaylı için 252 Paylaşım Yapılmış

 1. Eymen Efe 3 Eylül 2023

  Merhaba öncelikle dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı diyor nasıl çözebilirim?

 2. Halis 28 Ağustos 2023

  kernel32.dll olmadı

 3. Canip Kahraman 12 Şubat 2023

  “Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı” sorununu yaşıyorum, ve anlattığınız tüm adımları yaptım. DLL dosyasını yükleyip System32′ ye atmama rağmen yinede oyunuma giriş yapmaya çalıştığımda aynı sorunu alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Moderatör 13 Şubat 2023

   Selam Canip Bey, DLL dosyasını yüklerken güvenlik programları engelliyor olabilir. Sitede DLL dosyası yüklerken neler yapmanız gerektiğini DLL Nereye (Atılır) Yüklenir? yardım sayfasında anlattık. Sayfada ki işlemleri okuyarak tekrar deneyiniz. Sorun yaşarsanız tekrar buradan bize yazabilirsiniz.

 4. İbrahim Yıldız 16 Ağustos 2022

  Dirt 3’te bink set speaker volume @20 diye bir hata alıyorum. Nedeni acaba nedir?

  1. Moderatör 16 Ağustos 2022

   Selam İbrahim Bey sorunuz DLL ve sayfada yazılı olan işlemler ile de alakalı değildir. Ses ile alakalı sorun yaşıyorsunuz.

 5. Onur Arslan 13 Ağustos 2022

  Bugün Sims4’te steam api dll hatası aldım. Nerilen talimatlara uyarak yeni dll indirdim yine başarısız oldu meğer syswow64’e atmak gerekiyormuş, onu da denedim reset attım. Bu sefer dinamik bağlantı hatası verdi. Steam’i ve oyunu kaldırıp yeniden indirdim ama ne yazık ki düzelmedi. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

  1. Moderatör 14 Ağustos 2022

   Selam Onur Bey, DLL uyarısını çözmüşünüz fakat bir ya da birkaç oyun dosyasında sorun, bozulmuşluk var. Orijinal bir yükleme yapmanız gerekir. DLL ile işlem yapmayın DLL ile alakalı bir sorun yaşamıyorsunuz.

   1. Onur Arslan 14 Ağustos 2022

    Teşekkür ederim ama oyunu Steam’den satın almıştım.

    1. Moderatör 15 Ağustos 2022

     Tekrar Selam Onur Bey, sayfada DLL ile alakalı sorun yer almaktadır. Sizin uyarı sebebiniz başlangıçta DLL ile alakalı bir durumdu siz DLL sorunuzu çözdüğünüz için DLL ile alakalı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sisteminize DLL yüklediğiniz için artık DLL uyarısı hiçbir yerde almazsınız. Steam’den aldıysanız mesaj atarak Steam’den yardım isteyebilirsiniz.

 6. Berat Yozgatlı 24 Temmuz 2022

  Selam yüklediğim oyunların hepsinde aynı hatayı veriyor. DLL’ yi indirip kopyalıyorum bu seferde kitaplıkta bulunamadı hatası veriyor.

  1. Moderatör 26 Temmuz 2022

   Selam Berat Bey, DLL dosyaları için sorunu çözmüşüz. Fakat exe dosyasında exe dinamik bağlantı kitaplığında bulamadı uyarısı alıyorsunuz. Bunun nedeni indirmiş olduğunuz oyunun exe dosyası veya diğer bazı dosyaları bozuk bu yüzden exe dinamik bağlantı uyarısı alıyorsunuz.

   Yapmanız gereken oyunun tekrar orijinal kurulumu indirerek kurmak olacaktır. DLL dosyaları önceden sorunsuz yüklediğiniz için orijinal kurumdan sonra dinamik bağlantı uyarısı almansınız.

 7. Atakan Özmen 19 Haziran 2022

  Selam Ben GTA5 indirdim İnternet kafede 100 TL ye. eve geldim modu kurmak isterken bir şeyler oldu önce ‘steam_api64.dll’ hatası aldım sonra o dosyayı internetten indirdim. Artık şöyle bir hata alıyorum ‘ steamapps yordam giriş noktası c:\grand theft auto v\gtavlanucher.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.’ çıkıyor. Lütfen çözüm bulun. 🙁

  1. Moderatör 19 Haziran 2022

   Selam Atakan Bey DLL dosyasını sorununuzu çözmüşünüz. Farklı bir şeyler kurmaya çalışırken muhtemelen bazı dosyaları bozdunuz. Exe uyarısı alıyorsunuz. DLL ile hiçbir işlem yapmadan oyunu silerek tekrar kurunuz. Dosya ya da dosyaları tekrar bozmamak için önceki yapmış olduğunuz işlemleri yapmayınız.

 8. Murat Tunçbilek 17 Mayıs 2022

  Merhaba kolay gelsin. Steam oyunu Hitman 3 PC satın aldım ve indirdim fakat oyuna tıkladığım sırada oyun hata veriyor. Bu arada oyun dosyalar orijinal HITMAN3.exe giriş noktası bulunamadı yordam giriş noktası dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı çözümü nedir ve nasıl düzeltilir? Tam 3 kez oyunu silip tekrar yükledim. 5 kez de oyun dosyalarını doğruladım ama aynı yazı tekrar tekrar çıkıyor oyuna girmiyor. Saygılar ve sevgiler.

  1. Moderatör 18 Mayıs 2022

   Selam Murat Bey sayfada ki yazılı işlemler exe dosyası ile alakalı değil DLL dosyası ile alakalı işlemlerdir. Dinamik bağlantı kitaplığı (DLL) uyarısı alıyorsanız işlemleri yapınız. Genelde exe dosyası uyarısı exe ya da diğer dosyaların bozukluğundan karşınıza çıkan bir uyarıdır. Size tavsiyemiz Steam iletişim kısmından Steam’e yazınız. Size iletişimden dönüş yapacaklardır.

 9. Barış Öcal 3 Şubat 2022

  Super people adlı oyunda bu hatayı alıyorum.

  Ne anlama geliyor?

  1. Moderatör 3 Şubat 2022

   Selam Barış Bey ilk olarak hayırlı kandiller. Exe dosya uyarısı almışınız. DLL ile akalı değil. Yüklemeyi tekrar orijinal olacak şekilde yapınız. Bir ya da bir kaç dosyanız bozuk ve çalıştıramıyorsunuz.

 10. Hüseyin Durmaz 2 Şubat 2022

  SteamController yordam giriş noktası C:/Games/Pro Evolution Soccer 2016/PES2016.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Uyarısı alıyorum ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 3 Şubat 2022

   Selam Hüseyin Bey exe dosyası hatalarının DLL ile alakalı değildir. Bir ya da birden çok dosyanın çalışması için bozuk olduğundan bu uyarıyı alıyorsunuz. DLL ile işlem yapmayınız ve orijinal yükleme yapınız. Orijinal yükleme olmadığı takdirde sürekli bu uyarı alırsınız ve düzeltilemez.

 11. Mehmet Akgün 14 Aralık 2021

  101 sıra sayısı D:/Steam/steamapps/common/FIFA22/FIFA22.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. hatası alıyorum. Ne yapmam lazım?

  1. Moderatör 14 Aralık 2021

   Selam Mehmet Bey, yazmış olduğunuz uyarı DLL ile alakalı değildir. Oyun dosyalarından bazıları bozulmuş olabilir. Oyunu tekrar yüklemeyi deneyiniz. DLL ile alakalı hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur.

 12. Buse Dönmez 10 Kasım 2021

  Merhaba Origin kurmaya çalışıyorum fakat __std_terminate yordam giriş noktası, C:/Users/CASPER/Desktop/OriginThinSetup.exe dinamik kitaplığında bulunamadı diyor ne yapmam gerekir?

  1. Moderatör 10 Kasım 2021

   Selam Buse Hanım, exe başlatma uyarısı almışınız. Bunun DLL ile alakası yoktur. Bu sitede sadece DLL ile alakalı bilgiler bulunmaktadır. Origin uygulaması bozulmuş olabilir siliniz tekrar kurunuz.

  2. İsmet Mangal 10 Kasım 2021

   Arkadaşlar Buse ve Gökhan exe uyarısı program bozulduğundan alırsın. Sil ya da tekrar kur düzelir. Yine exe hatası alan buradan yazmış exe ile DLL uyarıları farklı, farklı şeylerdir. Aynı uyarı değil yapılacak işlemlerde aynı değil.

 13. Murat Güler 13 Haziran 2021

  Oyunu orijinal biçimde indirmeme rağmen “Giriş Noktası Bulunamadı” hatasını veriyor. Epic Games Store’dan Detroit Become Human oyunu “vkEnumerateInstanceVersion yordam giriş noktası, C:\Program Files\Epic Games\DetroitBecomeHuman\DetroitBecomeHuman.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.” ne yapmam gerekir.

  1. Moderatör 14 Haziran 2021

   Selam Murat Bey, exe uyarısı dosya ya da dosyalar bozuk olduğundan çıkmaktadır. Exe uyarısı için buradan yazmayınız. Sitede sadece DLL ile alakalı işlemler yazmaktadır. Yazdığınız uyarı DLL ile alakalı değildir. Düzelmek için de orijinal kurulum yapmalısınız.

 14. Buğrahan Çallı 16 Mayıs 2021

  Merhaba, file:///C:/Users/DELL/Desktop/Ekran%20Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1.PNG. Need For Speed Shift 2 Unleashed oyununa girmeye çalıştığım zaman bu hatayı alıyorum yardım eder misiniz?

  1. Moderatör 17 Mayıs 2021

   Selam Buğrahan Bey, Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı hatası ile akalı değil. Oyunda bazı dosyalar silinmiş gibi gözüküyor. Dediğimiz gibi sayfada anlatılanlar ile alakası yoktur.

 15. Furkan Aksaç 1 Mayıs 2021

  Merhaba FineObj.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum. Ne yaptıysam olmadı yardımcı olur musunuz?

  1. Moderatör 1 Mayıs 2021

   Selam Furkan Bey, sitede fineobj.dll indir sayfasına giderek sayfada anlatılan işlemleri uygulayınız. İyi ramazanlar dileriz.

 16. Yusuf Tuğra Varol 27 Nisan 2021

  Merhaba geçen gün Detroit Become Human indirdim ve açmaya çalıştığında vkGetPhysicalDeviceMemoryProperties2 yordam giriş noktası E:\Games\Detroit-Become Human\DetroitBecomeHuman.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatasını veriyor. Bir türlü çözemedim. Lütfen yardımcı olun.

  1. Moderatör 27 Nisan 2021

   Selam Yusuf Bey, sorunuz DLL ile alakalı değil. Fakat sorunuzdan orijinal bir indirme yapmadığınız anlaşılıyor. Orijinal olmayan indirmelerde birçok sorunla karşılaşırsınız. Orijinal haline kurmanız gerekir.

 17. Elif Kısa 18 Nisan 2021

  Bende steam UGC yordam giriş noktası C:\Games\Mount and Blade Warband- Viking Conquest Reforged Edition\mb_warband.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Hatası veriyor ne yapmalıyım.

  1. Moderatör 18 Nisan 2021

   Selam Eylem Hanım, dinamik bağlantı kitaplığı DLL ile akalı fakat exe ile biten uyarılardan DLL ile ilgili işlem yapmıyoruz. Bu tür exe dosyası uyarınının nedeni bahsedilen exe dosyasının bozuk olması ya da birçok dosyaların bozuk olmasından kaynaklanmaktadır. Uyarının anlamı ise exe dosyası yani program başlatılamıyor. Dosyalar bozuk anlamındadır.

   Yapmanız gereken orijnal indirme değilse orijinal indirme yaparak tekrar kurmanız gerekmektedir.

  2. Tolga Akman 1 Mayıs 2021

   Elif aynısı bendede oluyor. 🙁

  3. Ali Can Gürel 1 Mayıs 2021

   Chrome warband exe yaz indir. Sonra oyundaki warband exe ile yer değiştir dene ben öyle yaptım.

 18. Hamza İnce 16 Nisan 2021

  Merhaba bilgisayarıma bir oyun indirdim. Oyunu açarken bana bir hata verdi hata şu: (ReleaseSemaphore yordam giriş noktası api-ms-win-core-synch-l1 2-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.) ama talimatlarınızı gerçekleştiremiyorum. Hata aldığım dll dosyasını yükledim system32 dosyasına yüklerken erişim izni sağlamalısınız diye bir uyarı aldım.

  Sonra devama tıkladım bir uyarı daha aldım. Bu eylemi gerçekleştirmek için izne ihtiyacınız var seçenekler yeniden dene ve iptaldi. Yeniden deneye tıkladım ama dosyayı yükleyemedim.

  1. Moderatör 16 Nisan 2021

   Selam Hamza Bey, ilk olarak yapmanız gereken Windows işletim sisteminizde yönetici olmalısınız. Yönetici olmadan DLL işlemlerini yapamazsınız. Site de Windows Kullanıcım Yönetici mi, Nasıl Anlarım? sayfasında detayları bulabilirsiniz.

   Yönetici olduktan sonra uyarı almış olduğunuz api-ms-win-core-synch-l1 2-0.dll dosyasına giderek DLL dosyasını indiriniz ve sayfada anlatılan işlemleri uygulayınız.

 19. Kayra Çifci 26 Mart 2021

  Bende dinamik bağlantı kitaplığı bulanamadı diyor ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 26 Mart 2021

   Selam Kayra Bey, eğer uyarı da DLL var ise sitede adı geçen DLL aratarak sayfada ki işlemleri yapınız. DLL uyarısı yoksa bu site ile alakalı değil.

 20. Okan Erişen 17 Mart 2021

  Merhaba İlgili, Global protect i indirdikten sonra winbio.dll problemi ile karşılaştım. 64 bit için dll dosyası indirip gerekli yerlere koypaladım. Sonrasında ise The procedure entry point ?_Winerror_map@std@@YAPEBDH@Z could not be located in the dynamic link library C:\Windows\SYSTEM32\winbio.dll. Sorununu alıyorum ne yapmalıyım?

 21. Onur Kılıç 16 Mart 2021

  Merhabalar ben orada yazanları yaptım ama yinede olmuyor. Yardımcı olur musunuz? Windows 7 64 bit bilgisayar sorunum api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll ucrtbase.terminate yordam giriş noktası api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.

  1. Moderatör 16 Mart 2021

   Selam Onur Bey, sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll sayfasında yazılı olan işlemleri yapmanız gerekir. Alternatif olarak C++ paketi yükleyebilirsiniz. C++ paketi nasıl yükleceğiniz kullanıcıların soru ve cevap alanında detaylı olarak bahsedilmiştir.

 22. Yusuf Demirkan 28 Şubat 2021

  IntializeCriticalSection yordam giriş noktası bulunamadı, api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll dinamik bağlantı noktası bulunamadı gibi bir hata alıyorum. Hatayıda hades adlı oyundan alıyorum.

  1. Moderatör 28 Şubat 2021

   Selam Yusuf Bey, sitede api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll indir sayfasında işletim sisteminizin bit sürümüne göre herhangi bir DLL dosyasını indirerek sayfada ki işlemleri uygulayınız. Bilgisayarınızda api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll dosyası eksik ya da bozuk olduğundan dolayı bu uyarıyı alıyorsunuz. Sayfada ki işlemleri yaptığınızda düzelecektir.

   1. Anıl Seçkin 3 Mart 2021

    Steam master server updater yordam giriş noktası, bulunamadı diyor. Bu DLL dosyası değil ne yapmam gerek. Aıl set digital master reverbs 12@ hatası da var ne yapmalıyım.

    1. Moderatör 3 Mart 2021

     Selam Anıl Bey, sayfada DLL uyarı ve destekleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.

 23. Petek Tezel 14 Şubat 2021

  Merhaba, api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll dosyasını tekrar yüklemeyi denediğimde dosyanın hali hazırda var olduğu yazıyor. Kopyala ve değiştir dediğim zaman ise TrustedInstallerdan izin almam gerektiğine dair bir yazı çıkıyor ekranda. Çözemiyorum yardımcı olur musunuz?

  1. Moderatör 14 Şubat 2021

   Selam Petek Hanım, sitede “DLL İşlem Sırasında Trustedinstaller Alanlar için İşlemler” yardım sayfasında yapacağınız işlemler yazılmıştır.

 24. Hasan Gönültaş 29 Ocak 2021

  Merhaba PC’de Detroit Become Human indirdim. Fakat become human exe dosyası dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum, çözümü bir türlü bulamadım yardımcı olur musunuz?

  1. Moderatör 29 Ocak 2021

   Selam Hasan Bey, hangi DLL dosyası için uyarı alıyorsanız o DLL dosyasını yüklemelisiniz.

 25. Talha Demirtaş 22 Ocak 2021

  Merhaba pes 2019 oyununu indirdim. Oyun yüklü 30 gb fakat dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası veriyor. Ne yapmam lazım?

  1. Moderatör 22 Ocak 2021

   Selam Talha Bey, hangi DLL uyarısını aldıysanız sitede o DLL dosyasını arayarak indiriniz ve sayfada anlatılan işlemleri yapınız.

 26. Mehmet Durmaz 13 Ocak 2021

  Merhaba Teamspeak 3 uygulamasını açarken ??4D Object Private@@QEAAAEAV0@AEBV0@@Z yordam giriş noktası, Qt5Core.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatasını alıyorum. Qt5Core.dll dosyasını indirip bilgisayarıma 64 bit olduğu için sysWOW64’e ve System32’ye attım ama sorun çözülmedi.

  1. Moderatör 13 Ocak 2021

   Selam Mehmet Bey, sitede qt5core.dll sayfasına giderek dikkatli bir şekilde anlatılanları okuyunuz ve uygulayınız. Yine aynı sorun devam ederse tekrar o DLL sayfasından bize ulaşabilirsiniz. DLL indirip düzgün bir şekilde yükleme yapmanız gereklidir.

 27. Baran Saltak 8 Ocak 2021

  Selam GTA 5 oynuyorduk sonra bir ara tekrar girdik. ^^ steamApps yordam giriş noktası, steam_api64.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı ^^ diye hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor oyuna giremiyorum.

  1. Moderatör 9 Ocak 2021

   Selam Baran Bey, sitede steam_api64.dll sayfasına giderek DLL dosyasını indiriniz ve anlatılan işlemleri uygulayınız.

 28. Muhammed Can Kılıç 8 Ocak 2021

  Merhaba hocam, bugün windows7 32bit işletim sistemli bilgisayarıma bir uygulama yüklemek istedim fakat “GetCurrentProcessExplicitAppUserModeID yordam giriş noktası, SHELL32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.” hatasını aldım. Shell32.dll dosyasını indirdim system32´nin içine atmak isteyince shell32.dll dosyasının zaten var olduğunu söylüyor. Uygulamayı açamıyorum.

  1. Moderatör 9 Ocak 2021

   Selam Muhammed Bey, siteden shell32.dll dosyasını indirerek uyarı aldığınız programın ya da oyunun hangisi ise kök dizine yükleyerek çalıştırmayı deneyiniz. Bu şekilde düzelecektir. Sorun devam ederse yazabilirsiniz.

 29. Melih Elibol 6 Ocak 2021

  Merhaba bilgisayarım 32 bit ve windows 7. OBS programını indirdim ve api ms win crt runtime l1 1 0 dll yok diye bir hata aldım. İndirdim ve bu hata gitti ancak api ms win crt runtime l1 1 0 dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı diye bir hata aldım. Her şeyi denedim format attım ama gitmiyor. Lütfen yardım edin.

  1. Moderatör 6 Ocak 2021

   Selam Melih Bey, bilgisayara format atmayı DLL sorununu düzeltmeniz için kesinlikle önermeyiz. DLL olmadığından dolayı siz DLL uyarısı alırsınız. Format atmak diğer DLL dosyalarını da silmektir. Sitede hata aldığınız DLL dosyasını arayarak sayfada anlatıldığı şekilde DLL dosyasını yüklemeniz yeterlidir.

 30. Ayşe Meryem Canan 30 Aralık 2020

  Merhaba bilgisayarım windows 8 32 bit Whatsapp uygulamasını indirdim. Ancak Kernel.32 dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı diyor.

  1. Moderatör 30 Aralık 2020

   Selam Ayşe Hanım, sitede kernel32.dll sayfasına girerek 32 bit uyumlu DLL dosyasını indiriniz ve 32 bit için DLL yüklemi için anlatımı okuyarak uygulayınız. Uyguladıktan sonra artık kernel32.dll uyarı almayacaksınız.

 31. Cihan Gürbüzoğlu 16 Aralık 2020

  Merhaba. Bilgisayarım Windows 7 (32 bit). Eba Canlı Ders uygulamasına girerken “_std_terminate yordam giriş noktası MSVCP140. dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı” hatası aldım. Ardından yukarıda anlattığınız adımları uygulayarak eksik dosyayı indirdim. Ancak Eba uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemek istediğimde “Program yalnızca 64 bit üzerinden kaldırılabilir” hatası alıyorum. Yani Eba yı bilgisayarımdan kaldıramıyorum. Ne yapmam gerekir? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  1. Moderatör 16 Aralık 2020

   Selam Cihan Bey, DLL sorununu çözdüğünüz anlaşılıyor. Kaldırma işlemi ile DLL ile bir alakası yoktur. Site DLL işlemleri üzerine kurulmuş DLL sitesidir. Bizler DLL işlemleri hakkında bilgi sahibiyiz.

 32. Emin Yaşar 12 Aralık 2020

  Merhaba dediğiniz gibi windows system 32 içine attım eksik dll dosyasını ama bu sefer yine bulunamadı hatası alıyorum ”binkw32.dll” “.DLL Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı” hatası gitti.

  1. Moderatör 12 Aralık 2020

   Selam Emin Bey, bu durumda binkw32.dll dosyasını yüklemeniz gerekir. Sitede binkw32.dll indir sayfasına giderek DLL dosyasıın indiriniz ve sayfada anlatılan işlemleri sırası ile yapınız.

 33. Yunus Akkoyun 2 Aralık 2020

  Selam ben api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası alıyorum. Dediğinizi yaptım olmadı yine aynı hatayı alıyorum.

  1. Moderatör 3 Aralık 2020

   Selam Yusuf Bey, manüel olarak DLL dosyasını yükleme işlemini yapamadığınızı anlıyoruz. Manüel işlem haricinde C++ paketi ile de DLL dosyasını yükleyebilirsiniz. Sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir sayfasına giderek DLL destek alanından yazılan soru ve cevapları incelediğinizde kendinizin de hangi işlemleri yapabileceğinizi bulabilirsiniz.

 34. Melih Güler 2 Aralık 2020

  RegisterPointerInputTarget yordam giriş noktası, USER32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum. Lütfen yardım ediniz.

  1. Moderatör 2 Aralık 2020

   Selam Mehmet Bey, sitede user32.dll indir sayfasına giderek DLL dosyasını indinizi ve anlatıldığı şekilde yükleyiniz. Uyarının nedeni user32.dll dosyası bilgisayarda olmamasından ya da bozulmuş olmasından kaynaklanmaktadır.

 35. Mustafa Ayan 8 Ekim 2020

  Steam apps yordam giriş noktası bulunamadı diyor. Hangi dll gerekir bunun için yardım rica ediyorum.

  1. Moderatör 8 Ekim 2020

   Selam Mustafa Bey, DLL hatası değil, uyarıda dll ismi DLL hatası olduğunda mutlaka belirtilecektir.

 36. Samet Durgun 30 Eylül 2020

  Teşekkür ederim emeği geçen herkese minnettarım gayet iyi bir site yapılmış.

  1. Moderatör 30 Eylül 2020

   Güzel yorumunuz için bizde size teşekkür ederiz Samet Bey. 2017 senesinden bugüne kadar sizler için elimizden gelenin en iyisi yapmaya çalışıyoruz.

 37. Mustafa Özen 22 Eylül 2020

  Dinamik bağlatısı kitaplında bulunmadı diyor n yapmalıyım?

  1. Moderatör 22 Eylül 2020

   Selam Mustafa Bey, dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası bilgisayarınızda hata aldığınız DLL dosyasının olmamasından kaynaklanmaktadır. Hangi DLL dosyası için bu hatayı alıyorsanız siteden o DLL dosyasını indirerek indirdiğiniz sayfada anlatılan işlemleri uygulayınız. Bu sayfada yazılı lütfen sorunuzu sormadan önce sayfayı okuyunuz. Bu şekilde daha hızlı sorunuzun çözümünü bulacaksınız.

 38. Emirhan 5 Eylül 2020

  Ucrtbase.abort api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum.

  32 bit kullanıyorum virüs programı devre dışı Windows güvenlik duvarı devre dışı dll dosyalarını system 32 ye de attım vc redist 2015 i yükledim 2013 ü de onardım ama hayla bu hatayı alıyorum yardım ederseniz sevinirim.

  1. Moderatör 5 Eylül 2020

   Selam Emirhan Bey, sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir sayfasına giderek sayfada anlatılan işlemleri yapınız. Özellikle sayfa da bulunan soru ve cevapları mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Sizin gibi birçok kullanıcının sorusu benzerdir sayfada detayları bulabileceksiniz.

   1. Emirhan Korucu 6 Eylül 2020

    Her şeyi yaptığım halde olmadı api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll modülü yüklendi ancak DllRegisterServer giriş noktası bulunamadı. Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll öğesinin geçerli bir DLL veya OCX dosyası olduğundan emin olun ve yeniden deneyin.

    Bu hata çıktı karşıma ve aynı hatayı yine verdi sfc /scannow komutunu girdiğimde de hata verdi. Yardımcı olursanız sevinirim.

    1. Moderatör 6 Eylül 2020

     Tekrar selamlar Emirhan Bey, yukarıda sormuş olduğunuz soru ile bu soru aynıdır, bu sebepten cevabımızda aynı olacaktır. Siz tavsiyemiz DLL yüklerken şu iki hususa dikkat ediniz. İşletim sistemimim bit sürümüne göre doğru indirme yaptım mı? Virüs ya da güvenlik programı DLL dosyasını yüklememe izin verdi mi? Sorunuzda DLL dosyasını yüklemediğiniz anlaşılmaktadır.

 39. Hakan Polat 3 Eylül 2020

  EBA canlı ders uygulaması duilib.dll ve sdk.dll yi doğru şekilde kullanmama rağmen giriş noktası bulunamadı hatası alıyorum. Lütfen çözümü biliyorsanız yazınız.

  1. Moderatör 3 Eylül 2020

   Selam Hakan Bey, bilgisayarınızda duilib.dll ve sdk.dll dosyaları olmadığından bu uyarıyı alıyorsunuz. İlk olarak duilib.dll dosyasını indiriniz ve sayfada ki işlemleri yapınız. duilib.dll ile işlem bittikten sonra sdk.dll dosyasını indirerek işlem yapınız, düzelecektir. Her iki DLL dosyasını indirmeli sayfada anlatılan işlemleri yapmalısınız.

 40. Efe 14 Ağustos 2020

  Merhaba fifa 19 yükledim vcruntime140_1.dll hatası aldım ilk başta hallettim her zamanki gibi normal yaptım ancak dinamik kitaplığı bulunamadı hatası verdi bu sefer sonra biraz araştırdım yine olmadı (64 bit) (syswow64 e ve system 32 ye de attım ancak değişen birşey yok oyunun kurulu oldugu yerede attim)

  1. Moderatör 14 Ağustos 2020

   Selam Efe Bey, sitede vcruntime140_1.dll sayfasına giderek anlatılan işlemleri yapınız, düzelecektir. Sorun devam ederse sayfadan tekrar bize ulaşabilirsiniz.

 41. Yavuz Gülenay 19 Temmuz 2020

  Bu şekilde api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Google earth pro kurulumu yaptım ve programı çalıştırmak istediğimde ise bu sorunla karşılaştım. Dll dosyasını 32 bit sistemim indirdim ve system32 ye yönetici olarak attım.

  Bilgisayarı yeniden başlattım ama sistem yeniden açıldığında programı yeniden açmak istediğimde yine aynı sorunu verdi. Modaretör ne yapmam lazım? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Moderatör 19 Temmuz 2020

   Selamlar Yavuz Bey, sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll sayfasında ki DLL dosyasını işletim sisteminizin bit sürümüne göre indiriniz ve sayfada anlatılan şekilde Windows sistem klasörüne yükleyiniz. Bu işlemlerden sonra DLL uyarısı yok olacaktır.

 42. Miraç 6 Temmuz 2020

  merhaba dün hiçbirşey yoktu fakat bugün kalktığımda tüm exe dosyalarımda -wctoi yordam giriş noktası.. sechost.dll dinamik kitaplığında bulunamadı diye bir hata aldım ve sizin dediğiniz gibi dll i yükledim fakat farkettimki dosya bulunmakta değiştirmek isterkende trustedınstaller size izin vermelidir diye bir hata ile karşılaştım yardım ederseniz çok sevinirim

  1. Moderatör 6 Temmuz 2020

   Selamlar Miraç sitede sechost.dll sayfasına giderek sayfada anlatılan işlemleri bilgisayarınızda uygulayınız düzelecektir. Bilgisayarınızda sechost.dll dosyası mevcut olmadığından dolayı bu uyarıyı aldınız DLL dosyasını yükleyiniz.

 43. Ertunç 30 Haziran 2020

  intel graphics control panel mewmsp free yordam giriş noktsaı C:/Windows/System32/nvopencl.dll dinamik bağlantı kitaplıgında bulunamadı hatası alıyorum yardım edebilir misiniz

  1. Moderatör 30 Haziran 2020

   Selamlar Ertunç Bey sitede nvopencl.dll sayfasından işletim sisteminiz bit sürümüne göre DLL indirerek sayfada anlatıldığı şekilde yükleme yapmanız yeterli olacaktır.

 44. Orhan 15 Haziran 2020

  Selamlar ben detroit become human indiriyorum virus programlarım kapalı ve aynı zamanda oyun orijinal ama yinede DetroitBecomeHuman.exe – Giriş Noktası Bulunamadı hatası alıyorum çözümü nedir ve aynı zamanda sistemim yetiyor maksimum ayarlarda bile rahat çalıstırılabilecek bir oyun yani iyi sistemim var.

  1. Moderatör 15 Haziran 2020

   Orhan Bey, DLL ile alakalı değil sorunuz. DLL dosyaları ile kesinlikle oynamayınız. Dosya (DetroitBecomeHuman.exe) bozuk olma ihtimali var.

 45. Kuzey 13 Haziran 2020

  selam ben robloxta hile yaparkan api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1 dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum yukarıdaki gibi yaptım fakat olmadı yardımcı olursanız sevinirim

  1. Moderatör 13 Haziran 2020

   Selam Kuzey, menüel olarak DLL dosyasını yükleme işlemini başarılı bir şekilde yapamadıysanız Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 yükleyerek yapabilirsiniz. Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 nasıl yüklenir sitede api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll sayfasından önceki kullanıcılara cevap vermiştik sayfadan öğrenebilirsiniz.

 46. cihan 2 Haziran 2020

  telefonu webcam olarak kullanmak için droid cam indirdim ve locale private tarzı hatalar veriodu dosyaları indirip system32 ye kurdum ama bu sefer giriş noktası bulunmadı hatası veriyor

  1. Moderatör 2 Haziran 2020

   Selam Cihan Bey, hangi DLL dosyasında uyarı verdiyse o DLL dosyası indirerek sayfada anlatıldığı şekilde yapacaksınız.

 47. Yusuf 27 Mayıs 2020

  Selam,

  Roblox’u başlatırken bu hatayı alıyorum. Bazen de oyundan hileyi yaparken de hatayı alıyorum. İstediği DLL dosyasını SysWoW ve system32 klasörüne de attım (bilgisayar 64-bit) ama olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Moderatör 28 Mayıs 2020

   Selam Yusuf Bey bilgisayarınızda api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll dosyası mevcut değil sitede api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll indir sayfasına giderek DLL dosyasını indiriniz ve sayfada anlatılan işlemleri uygulayınız düzelecektir. Sorun yaşarsanız tekrar yazabilirsiniz.

 48. Ali 19 Mayıs 2020

  Merhaba api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası alıyorum indirdim ve system32 klasörüne kopyalama işlemini de tamamladım fakat yine aynı hatayı veriyor eba canlı yayın programında başka yapmam gereken bir şey var mı biliyorsanız yardımcı olur musunuz?

  1. Moderatör 19 Mayıs 2020

   Selam Ali Bey, sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hakkında sizinle aynı soru defalarca soruldu sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll sayfasına giderek soru ve cevaplar alanını okuduğunuzda anlayacaksınız. Yine anlamadığınız bir yer olursa DLL sorabilirsiniz.

 49. Emirhan 4 Mayıs 2020

  ucrtbase.abort yordam giriş noktası, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Hatası alıyorum lütfen yardım edin system32 nin içerisine atılmıyor izinleri de değiştiremiyorum system32 nin bir çözümü varmı bu hatanın lütfen yardım edin.

  1. Moderatör 4 Mayıs 2020

   Selam Emirhan Bey sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll sayfasına giderek işletim sisteminizin bit sürümüne göre DLL dosyasını indiriniz ve sayfada ki anlatılanları bilgisayarda uygulayınız.

   1. Emirhan 5 Mayıs 2020

    System 32 nin içine hiç bir dosya atamıyorum ama. System 32 nin içine hiç bir dosya atamıyorum ama İzinleri değiştirmeye çalıştığımda System 32 nin izinleri de değişmiyor.

    1. Moderatör 5 Mayıs 2020

     Tekrar selam Emirhan Bey, Windows kullanıcınız yönetici durumda olması gerekiyor. Aile büyüklerinizden yönetici yapmalarını veya kendilerinin yapmalarını isteyin. Bilmiyorsanız sitede “Windows Kullanıcım Yönetici mi, Nasıl Anlarım?” yardım sayfasına giderek Windows yönetici duruma nasıl getilir öğreneniniz. Kulllanıcı yönetici durumuna geldiğinde DLL dosyasını yükleyebilirsiniz.

    2. Emirhan 21 Mayıs 2020

     Ben Bilgisayarda Administrator yani Yönetici olmama rağmen system 32 bir dosya yükleyemiyorum system 32 nin izinlerini değiştirmeye çalıştım ama onuda windows engelledi yardımcı olursanız sevinirim.

    3. Moderatör 21 Mayıs 2020

     Selam Emirhan Bey, iyi ramazanlar. Eğer yönetici olduğunuz halde yine izin vermiyorsa bilgisayar virüs koruma programı ya da farklı bir güvenlik duvarı / koruma programı engelliyordur kontrol ediniz.

    4. Emirhan 23 Mayıs 2020

     Bilgisayarımın virüs Koruma programından çıkış yaptığım halde olmuyor. Zaten bilgisayarımda windows güvenlik duvarı da açık değil. Yardımcı olursanız sevinirim.

    5. Moderatör 23 Mayıs 2020

     Tekrar selam Emirhan Bey, DLL dosyası sistem dosyası olduğundan koruma programlarından birisi izin vermiyor. Bunu buradan bilmemiz mümkün değil. Bazı virüs koruma programları kapatsanızda arka planda çalışıyor silin tekrar yükleyim gerekirse. DLL dosyası yüklemenize izin vermiyorsa engelleyen bir şey var demektir.

     Normal şartlarda DLL dosyasını yüklemenize izin verir sistem koruma programları kontrol etmelisiniz.

    6. Emirhan 1 Haziran 2020

     Virüs koruma programını denetim masasından kaldırdığım halde dll dosyası atılmıyor bu eylemi gerçekleştirmeniz için izne gereksiniminiz var diyor atılmıyor yani. Lütfen yardımcı olur musunuz bu dll hatası yüzünden 1 oyuna ve EBA canlı ders uygulamasına girilmiyor.

    7. Moderatör 1 Haziran 2020

     Selam Emirhan Bey, DLL dosyasını yükleyemiyorsanız engelleyen bir yazılım var demektir. Anladığımız kadarıyla siz o yazılımı bulamıyorsunuz. Bir bilgisayarcıdan bilgisayaranızı incelemesi için yardım istemelisiniz.

 50. Paşa 29 Nisan 2020

  EBA canlı ders.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.

  1. Moderatör 29 Nisan 2020

   Selam Paşa, iyi ramazanlar hangi DLL dosyasında uyarı alıyorsanız o DLL dosyasını sitede aratarak indiriniz ve sayfada anlatılan işlemleri yapınız.

 51. murat 26 Nisan 2020

  Merhabalar, terminate yordam giriş noktası, C:\Windows\SYSTEM32\vcruntime140.dll dinaik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum.Sitenizden vcruntime140.dll dosyasını yükledim fakat sorunu çözemedim.Yardımcı olabilirmisiniz.

  1. Moderatör 26 Nisan 2020

   Selam Murat Bey, sitede vcruntime140.dll sayfasına gidiniz. DLL dosyasını ve vcruntime140.dll DLL dosyasını nasıl yükleyeceğinizi sayfada olabilirsiniz. Sitede DLL soru ve cevapları da okumanızı öneririz.

 52. Sercan 25 Nisan 2020

  iCloudaPhotos.exe – Sıra Sayısı Bulunamadı
  3012 sıra sayısı CoreMedia.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.

  CoreMedia.dll dosyasını sitenizden indirip system32 klasörüne attım fakat sorun çözülmedi.Yukarıda yazdığım hatayı alıyorum

  iCloud drive programının kurulumunu tamamlamak için uygulaya basıyorum bu hatayı alıyorum.Daha önce aynı bilgisayarda programı kullanıyordum.Programı bilgisayardan kaldırıp yeniden yüklemek zorunda kaldım yeniden yüklemeye çalışırken bu hatayı alıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Moderatör 25 Nisan 2020

   Selam Sercan Bey, CoreMedia.dll indir sayfasında ki işlemleri ve sitede bulunan DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler? yardım yazısını okumanızı öneririz. Bu şekilde sorununuz düzelecektır.

   1. Sercan 1 Mayıs 2020

    Her şeyi denedim fakat olmuyor aynı hatayı almaya devam ediyorum.Kök dizine (ilk klasöre) dosya konumunu aça basarak ulaştım dll dosyasını oraya attım bu sefer programı hiç çalıştırmadı.

    1. Moderatör 1 Mayıs 2020

     Selam Sercan Bey, DLL dosyasını yüklemişiniz DLL dosyası hatasını çözmüşünüz. Programda sorun olabilir. Programı tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. DLLL işlemini yapmışınız DLL ile artık işlem yapmayınız.

 53. fikri 21 Nisan 2020

  ail_set_stream volume@8 hatasi veriyor ne yapmaliyim?

  1. Moderatör 21 Nisan 2020

   Selam Fikri Bey, bu hatanın devamı olmalı. Devamında hatayı anlar ona göre cevaplarız.

 54. Mustafa Yılmaz 17 Nisan 2020

  EBA’ya öğrencilerime canlı ders vermek için girdiğimde bu hatayı alıyorum. ( _std terminate yordam giriş noktasıVCRUNTIME140. dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.) Bu sorunu çözmem için bana yardımcı olur musunuz? Lütfen acil bir durumdur. Bana hangi program gerekli ismini yazar mısınız ve kurulumunu anlatır mısınız?

  Bilgisayarım Windows 7 Home Basic 32 bit işletim sistemine sahip. Şimdiden teşekkür ederim sizlere. Kolay gelsin. İyi çalışmalar!

  1. Onur 22 Nisan 2020

   Aynısı bende de var.Çözebildiniz mi acaba

 55. arda 16 Nisan 2020

  buradan indirdiğim dlli system32ye attım fakat istediğim uygulamayı çalıştırdığımda tekrar aynı erroru alıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim

  1. Moderatör 16 Nisan 2020

   Selam Arda Bey, DLL dosyası yüklerken eksik yaptığınız işlem ya da işlemler olabilir. Bu yardım sayfalarını okuyarak bilgi almanızı öneririz. Yardım sayfaları sizler için hazırlandı.

   1. Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?
   2. Sıkıştırılmış DLL Dosyasını Nasıl Açarsınız?
   3. DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   4. DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  2. Moderatör 16 Nisan 2020

   Selam Arda Bey, virüs koruma programı ya da güvenlik duvarı DLL dosyasını engelleye biliyor. Hangi DLL için hata alıyorsanız geçici olarak kapatarak DLL dosyasını yükleyerek tekrar açınız.

  3. Moderatör 17 Nisan 2020

   Selam Mustafa Bey, İşletim sistemi tümünde aynı sitede vcruntime140.dll sayfasına giderek DLL dosyası indirerek sayfada yazılan işlemleri yapınız. Sayfada özellikle yazılan soru ve cevapları (yorumları) okumanızı tavsiye ederiz.

 56. Nisa 14 Nisan 2020

  Merhaba, ben GetZoomLastError yordam giriş noktası, C:\Users\t*Desktop\EBA Canli Ders.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Uyarısı alıyorum yardımcı olur musunuz? Malum öğrenciyiz, öğretmenlerimiz bu programı kullanacakmış. 🙂 Teşekkürler.

  1. Moderatör 14 Nisan 2020

   Selam Nisa Hanım, bu uyarı DLL ile alakalı değil. Yine de yüksek bir ihtimalle çalıştımak istediğiniz exe dosyası bozuk. Yeniden yükleyerek deneyiniz. Tekrar hatırlatalım. Yazmış olduğunuz uyarı DLL ile alakalı değildir. DLL dosyaları ile oynamayınız!

 57. cem 10 Nisan 2020

  _cfhttpserverresponsecreatewithdata yordam giriş noktası, CFNetwork.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. merhaba ben bilgisayarımda böyle bir ekran uyarısı aldım acaba ne yapmam gerekiyor ? yardımcı olursanız memnun olurum.

  1. Moderatör 10 Nisan 2020

   Selam Cem Bey, bilgisayarınızda CFNetwork.dll dosyası yükle değil ya da bozukmuş. Sitede CFNetwork.dll araması yaparak CFNetwork.dll sayfasına gidiniz ve orada ki işlemleri yapınız. Yeterli olacaktır.

 58. murat 4 Nisan 2020

  w32-pthreads.dll dosyasını indirdim. adımları harfiyen yaptım fakat sorunum hala çözülmedi. başka ne yapmam lazım ya da sorun başka ne olabilir? lütfen yardım

  1. Moderatör 4 Nisan 2020

   Selam Murat Bey, w32-pthreads.dll dosyası sitede önceden ekli değildi yeni eklendi. Muhtemelen siz başka bir kaynaktan indirdiniz ve işlemleri farklı ya da işlemler belirsiz, yazmamışınız. Başka bir kaynaklarda verilen bilgilerin doğru olup olmadığını bilemeyiz.

   Sitede yeni w32-pthreads.dll dosyası eklendi. Yapmanız gereken w32-pthreads.dll sayfasına giderek DLL indirerek yükleyiniz, düzelecektir. Yine sorunla karşılaşırsanız DLL sayfasından sorabilirsiniz.

 59. Murat Ünsal 4 Nisan 2020

  merhaba lütfen yardım edin. ben geForceNOW.exe-giriş noktası bulunumadı hatası alıyorum ve altında şu yazı yazıyo
  ucrtbase.strncmp yordam giriş noktası, api-ms-win-crt-string-l1-1-0dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.
  hatası alıyorum yardım ederseniz sevinirim. teşekkürler

  1. Moderatör 4 Nisan 2020

   Selam Murat Bey, api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll dosyasını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekli uyarı ile karşılaşmışınız. Sitede api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll sayfasına giderek sayfada anlatıldığı şekilde sisteminize yükleyiniz. Ayrıca bu yardım sayfalarını da okumanızı tavsiye ediyoruz.

   1. Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?
   2. Sıkıştırılmış DLL Dosyasını Nasıl Açarsınız?
   3. DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   4. DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 60. Koray Çel 27 Mart 2020

  ucrtbase.terminate yordam giriş noktası api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı alıyorum yukarıdaki işlemleri uyguladım sorun çözülmedi

  1. Moderatör 27 Mart 2020

   Selam Koray Bey, manüel olarak DLL dosyasını yüklemediğiniz anladık.

   Manüel olarka yükleme yapamadıysanız burada (https://www.dlldosyaindir.com/api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0-dll/#comment-2415) yazılı olan cevaptaki işlemleri yapınız.

   Tekrar sorunla karşılaşırsanız ilgili DLL sayfasından bize yazabilirsiniz. Cevaptaki işlemler DLL sorununu çözecektir.

 61. Koray Çel 27 Mart 2020

  RainboxSix.exe – Giriş Noktası Bulunamadı

  ucrtbase.terminate yordam giriş noktası, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı

  hatası alıyorum bi bakar mısınız

  1. Moderatör 27 Mart 2020

   Aynı soruyu sormuşunuz Koray Bey, üst sorunuzda sorunuzu cevapladık.

 62. mustafa sandal 21 Mart 2020

  steamGameServer_lnit yordam giriş noktası, C:\Program Files (x86)\outlast whisleblower\Binaries\Win64\OLGame.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum abi ne yapmam lazım 4 gündür uğraşıyorum

  1. Moderatör 21 Mart 2020

   Selam Mustafa Bey, bu bir DLL hatası değil. Exe dosyası bozuk muhtemelen orijinal yükleme yapmadınız. Yapacak tek şey sağlam yani orijinal yükleme yapmanız.

 63. Endrit 15 Mart 2020

  ?getActivationProperty@Runtime@QV4@@SA_KPEAUExecutionEngine@2@H@Zyordam giris noktasi, C:\Program Files\AMD\CNext\CNext\CNext.exe dinamik baglanti kitapliginda bulunamadi. Diyor Yardim edebilirmisiniz?

  1. Moderatör 15 Mart 2020

   Selam Endrit DLL ile alakalı bir durum değil, sisteminizin DLL dosyaları ile oynamayınız. Exe dosyası bozuk olduğu uyarısı vermiş. Orijinal yükleme yapmalısınız.

 64. Veli 29 Şubat 2020

  steam üzerinden 13.cuma indirdim
  VC runtime.dll bulunamadı hatası aldım
  siteniz üzerinden indirip gerekli klasörlere kopyaladım
  ancak hala bulunamadı hatası alıyorum

  1. Moderatör 29 Şubat 2020

   Selam Veyi Bey, aynı soruyu farklı sayfalarda yazmışınız buradan cevabı okuyabilirsiniz.

 65. hamza 29 Ocak 2020

  ama dll değil .exe ve aynı hata geliyor

  1. Moderatör 29 Ocak 2020

   Selam Hamza Bey, bu sayfada ki işlem DLL ile alakalı exe dosyası bozuk olabilir.

 66. Rafet Yalçın Balata 26 Aralık 2019

  DEtroit Become Human’da giriş noktası bulunamadı hatası alıyorum bu genel bir sorun galiba bir çözüme ulaşan var mı acaba ?

  1. Moderatör 27 Aralık 2019

   Selamlar @rafet yalçın balata gördüğüm kadarıyla birçok kişide bu soru var. Sorun diğer kullanıcıları ile verdiğimiz cevap ile aynı DLL ile alakalı görülmüyor. Yakın bir zamanda güncelleme yapıldıysa yeni güncelleme ile alakalı olabilir.

 67. Şevval 13 Aralık 2019

  Merhabalar. Detroit: Become Human oyununu Epic Games’ten satın alıp indirdim. Fakat açmaya çalıştığımda uyarı veriyor;

  DetroitBecomeHuman.exe – Giriş Noktası Bulunamadı
  vkGetPhysicalMemoryProperties2 yordam giriş noktası bulunamadı, D:\DetroitBecomeHuman\DetroitBecomeHuman.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.

  1. Moderatör 14 Aralık 2019

   Selam Şevval Hanım, mevcut uyarı DLL ile alakalı değil, exe dosyası bozuk olma ihtimali var.

   1. Şevval 14 Aralık 2019

    Çok teşekkür ederim

   2. Ahmet 15 Aralık 2019

    exe dosyası bozuksa ne yapılmalı ?

    1. Moderatör 16 Aralık 2019

     Selam Ahmet Bey, exe dosyası bozuksa orjinal exe dosyasını yüklemekten başka bir yolu yoktur. Orijinal indirme ve kurulum çözecektir sadece.

  2. Ahu 14 Aralık 2019

   aynısı bende de oluyor bir sene bekledim bilgisayara gelmesi için 🙁

  3. yldrm 21 Aralık 2019

   ben oyunun kurulu olduğu yere girip detroitbecomehuman olan uygulama dosyasının ismini DetroitBecomeHuman.exe yaptım o hata gitti ama buseferde ls-0014 hatası geldi

  4. clementine 21 Aralık 2019

   aynı oyunu ben de indirdim ve aynı hatayı alıyorum. Genel bir sıkıntı herhalde siz çözebildiniz mi?

 68. erolpehlivan@gmail.com 11 Aralık 2019

  _AIl_set_room_type@8 yordam giriş noktası,C:/Call Of Duty-modern warfare 3 /iw5sp.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyotum gerekli tüm Dll yükledim ama aynı hata devam ediyor acab sebebi ne olabilir

  1. Moderatör 12 Aralık 2019

   Selam Erol Bey, DLL hatası aldığınızda istenilen DLL dosyasını bilgisayarınıza yükleme işlemi yapmalısınız. Fakat bir de şöyle bir durum var eğer indirdiğiniz oyun kurulumu sorunlu ise DLL dosyasını düzeltseniz dahi uyarı başka bir yerde başka bir şekilde devam edecektir. Bu durumda yapmanız gereken kurulumun orijinal halini orijinal oyunun sitesinden indirmenizdir.

   Bu tür sorular çok geliyor. DLL dosyası sanılıyor ama ne yazık ki sorun DLL dosyası ile alakalı değil gelişi güzel indirmelerden kaynaklanmaktadır. Orijinal yazılım indirmeleri de sorun yaşamazken rasgele indirmelerde başta zararlı yazılım olmak üzere birçok sorunla karşılaşırsınız.

 69. Mehmet Arif Sarıkaşlı 13 Eylül 2019

  Ben Pupg Lite da LauncherIpc.dll dinamik bahlantı kitaplığında bulnamadı. Hatasını alıyorm

  1. Moderatör 14 Eylül 2019

   Selam Mehmet Arif Bey, sitede launcheripc.dll sayfasına giderek işletim sisteminizi bit sürümüne göre DLL dosyasını indiriniz ve anlatılan DLL yükleme işlemini yapınız. Bu şekilde launcheripc.dll dosyası bilgisayarınızda var olduğundan uyarı kalkacaktır.

 70. Metehan 1 Eylül 2019

  Oyunda alt taraftaki

  hatayı alıyorum bir baksanız?

  1. Moderatör 1 Eylül 2019

   Selam Metehan Bey, bu hata DLL hatası değil. Oyunun exe dosyası çalışmıyor. Nedeni ise oyun büyük bir ihtimalle orijinal kullanmıyorsunuz. Orijinal olmayan oyunlarda virüs ve diğer zararlı yazılım bulaştırma başta olmak üzere bu sorunu düzelseniz dahi başka bir yerde uyarı alırsınız.

   Yapmanız gereken orijinal oyun kurulumundan başka bir işlem yoktur. Tekrar etmekte fayda görüyorum burada ki DLL hatası değildir!

 71. MUSTAFA 31 Temmuz 2019

  d3dkmt mark device as error yordam giriş noktası GDI32.dll dinamik baglantı kitapliğinda bulunamadı hatasını alıyorum yardım eder misiniz?

  1. Moderatör 1 Ağustos 2019

   Selam Mustafa Bey, istemiş olduğunuz DLL dosyası sitede bulunmaktadır. Sitede gdi32.dll İndir sayfasına giderek sayfa içerisinde anlatılan işlemleri yapmanız yeterlidir. Herhangi bir sorunla karşılaşır veya anlamadığınız yer olursa gdi32.dll sayfasından bizlere DLL Destek Merkezi alanından sorabilirsiniz.

 72. Kadir 29 Temmuz 2019

  “skıdrow yordam giriş hatası,C:\program files(x86)\call of duty Black Ops 2\steam_api.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı”
  call of duty black ops 2 ikiyi yükledim ama dll dosyasını indirdim ama yine aynı hatayı yukarıdaki hatayı vermekte

  1. Moderatör 30 Temmuz 2019

   Selam Kadir Bey, sitede steam_api.dll sayfasına giderek sayfada anlatılan işlemleri uygulamalısınız. Bu şekilde sorun düzelecektir. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız steam_api.dll sayfasından yazabilirsiniz.

 73. erdem 28 Temmuz 2019

  bende dll hatası değilde cod mw3 flaştan pcye attım “call of duty modern warfare 3 exe” dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı diyor bunu nasıl çözebilrim bende exe dinamik bağlantısı bulunamadı diyor

  1. Moderatör 28 Temmuz 2019

   Erdem Bey, oyunun bazı dosyaların eksik olma ihtimali yüksek bir de oyun orijinal oyun değil sanırım, orijinal olmayan oyunlarda söylemiş olduğunuz sorunuz düzeltseniz dahi başka bir yerde hata ver orijinal yükleme yapmalısınız.

   1. erdem 28 Temmuz 2019

    önerebileceğiniz platform varmı yani sitelerdenden yükleme yapmayın demek istiyorsunuz sanırım

    1. Moderatör 29 Temmuz 2019

     Erdem Bey tekrar merhaba Call Of Duty Modern ücretli bir oyun biliyorum. Yani ücretini satın alarak indirme yapmalısınız. Lisanslı olmayan tüm oyunlar da bu sorunu yaşamanız muhtemeldir.

   2. Erdem 30 Temmuz 2019

    Cod mw3 ü silemiyorum 80004005 hatası alıyorum dosyayı silmiyor bunu nasıl düzeltebilirim

    1. Moderatör 31 Temmuz 2019

     Erbem Bey, DLL ile ilgili sorunlar hakkında malumatımız var.

 74. taylan 24 Haziran 2019

  merhabalar steam den dead by daylight aldım oyunu açınca birkaç dll hatası aldım sitenizden indirdim ama en son C:/Windows/system32/vcruntime140.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum en asz 5 kere yükledim dll yi ama hala aynı hatayı alıyorum yardım eder misiniz ?

  1. Moderatör 25 Haziran 2019

   Merhaba Taylan Bey, manüel olarak yüklemeyi yapamadıysanız burada DLL uyarısını nasıl kaldıracağınızı detaylı olarak önceki soru cevap kısmında anlattık. Diğer kullanıcının yapacağı işlem ile sizin ki aynıdır. İlgili sayfada ki işlemleri yapınız yine sorun devam ederse tekrar o sayfadan yazarak bildiriniz.

   1. taylan 25 Haziran 2019

    Bu arada söylemeyi unutmuşum hatanın başında abort yordam giriş noktası yazıyor sitede yazan her şeyi denedim bilgisayarı güncelledim ama hala aynı hatayı alıyorum

    1. Moderatör 25 Haziran 2019

     Tamam, Taylan Bey, söylemiş olduğunuz hata ile üst tarafta ki yani DLL bulunamadı hatası aynıdır. Siz önceki yorumda yazılı olan C ++ paketini yüklemelisiniz. Orada detayları ile önceden yazdık. C ++ yükleyiniz sorun yaşarsanız tekrar yazınız.

    2. taylan 26 Haziran 2019

     bende c++ 2010 , 2012 , 2013, 2015 yüklü kaldırıp bir daha yükledim onardım ama hala aynı hatayı alıyorum

    3. Moderatör 27 Haziran 2019

     Taylan Bey o pakette vcruntime140.dll dosyası var. Olmaması gibi bir durum olmaz. Şu yolu deneyin. Olan C++ paketlerini tekrar silin, Windows işletim sisteminizde yeni yönetici kullanıcı açın ve C++ paketinden sadece 2015 olanı yükleyin.

    4. taylan 27 Haziran 2019

     Sorunu çözdüm ama emin değilim yine de anlatayım belki birilerine lazım olur.Sistem hatası olduğunu düşündüm ve bilgisayara advanced system repair pro uygulamasını indirdim bu sırada c++ 2015 yüklüydü sonra bilgisayarı tarattım bi hayli sorun buldu bilgisayarı taramaya devam ederken şansımı deneyeyim dedim oyuna girdim ve açıldı.Buna benzer bir hatayı başka bir oyunda da alıyordum o da düzeldi

     yine de yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

 75. Serhat Gürbüz 15 Haziran 2019

  Usta bende şöyle bir hata var pc format attım 3 gb ram var halıyle 32.bit ama ben 64 bit attım sonra ise Launcher.exe-Giriş Noktası Bulunamadı başlık altında (terminate yordam giriş noktası , C:/ Program Files /PUBGLite/Launcherlpc.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. hatası alıyorum tum sıtelere baktım heryere lutfen çözümü varsa bulun olmadı tw den bağlanıp siz bakın beklıyorum cevabı .

  1. Moderatör 15 Haziran 2019

   Serhat Bey, alt tarafta önceki cevapdan başka bir yol yoktur. Size tavsiyem cevabta bulunan işlemleri Windows yönetici girişi yaparak uygulamanızdır.

 76. Serhat gürbüz 7 Haziran 2019

  Merhaba benım pc 3 gb ram var bu yuzden 32 bit ben ama format atarken 8.1 ve 64 bit attım bu yuzden launcher.dll hatası alıyorum cozumu var mıdır acaba ?

  1. Moderatör 7 Haziran 2019

   Hayır alakalı bir durum değil. Eksik olması durumunda hangi işletim sistemi bir sürümünü kullanıyorsanız kullanın doğru bit sürümü ve sistem klasörüne yüklemedikçe alırsınız.

   1. Serhat gürbüz 7 Haziran 2019

    Peki ben bu pubg lite da aldığım hatayı nasıl düzeltebilirim .

    1. Moderatör 8 Haziran 2019

     Serhat Bey, tekrar merhaba, sayfayı okumadan soru sormuşunuz. Hemen alt tarafta sorunuzun cevabı var. Buradan cevaba gidebilirsiniz.

 77. Onur 23 Mayıs 2019

  Merhaba öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim Pubg Lite adlı oyunda böyle bir sorun alıyorum oyunu kendi sitesinden indirdim ama maalesef böyle bir hata alıyorum işletim sistemim windows 8.1 64 bit dün geceden beridir tüm her şeyi denedim microsoft visual C++ dosyalarını silip baştan kurdum aklıma gelebilecek her şeyi yaptım ama bir türlü çözemedim

  1. Moderatör 23 Mayıs 2019

   Tamam Onur Bey, sorun aynıymış anlaşıldı. Kısa bir süre içerisinde araştırarak siz, Asım Bey ve Emir Bey için cevap yazacağım. Üçünüzde aynı sorunu yaşıyorsunuz.

   1. Onur 23 Mayıs 2019

    yardımınız içi çok teşekkür ederim

   2. Moderatör 24 Mayıs 2019

    Merhaba arkadaşlar araştırmam üzerine birçok kişi hatta binlerce kişi bugün bu hata ile karşılaşmış. PUBG oyunu DLL dosyalarını şu üç pakette kullanıyor. Birincisi Microsoft Visual C++, ikincisi DirectX 11 ve .NET Framework 4.5.2 paketleri. Burada sizlere önerimiz bilgisayarınızda yöntecisi konumuda iken ya bu paketleri onarırız veya kaldırarak yenisi yükleyiniz hiç yüklü değilse yükleyiniz. Özellikle DirectX 11 çok ekran kartı ile bağlantılı olduğundan çok önemli.

    Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) indirmek için buradan. Microsoft .NET Framework 4.5.2 için buradan. DirectX 11 paketini de internet üzerinden DirectX 11 indirdiğinize dikkat ederek güvendiğiniz bir siteden indiriniz.

    Bu 3 paket içerisinde yer alan DLL dosyaları bilgisayarınızda yüklü olduğunda oyun sorunsuz bir şekilde açılacaktır. Verdiğim Pubg sitesinde ki linkten de bunu anlayabilirsiniz.

    Diğer kullanıcıların bilgisine burada yazılı olan sorun bugün sıklıkla karşılan Pubg oyunu ile alakalıdır. Diğer oyunlar için geçerli olmayabilir. Her oyun yapımcısı farklı, farklı DLL kullanılmaktadır.

    1. Aso 24 Mayıs 2019

     İlgin alakan ve araştırman için teşekkür ediyorum dostum. Bende aynı çözümleri buldum yaptım. Fakat komik bir durum yaşıyorum tüm sistemler güncel olmasına rağmen alıyorum o hatayı. Kafayı yiyeceğim bu gidişle x64 win8.1 olmuyor olmuyor tekrar tekrar kontrol ettim pc den anlarım dosyalardan anlarım fakat çözemedim maalesef. Yinede teşekkür ediyorum kolay gelsin diyorum..

    2. Onur 24 Mayıs 2019

     maalesef dediklerini tek tek yaptım zaten daha önceden de pubg lite sitesinden özel indirerek kurdum olmamıştı bu sefer baştan silip kurdum yine olmadı

    3. Moderatör 24 Mayıs 2019

     Aso Bey ve Onur Bey, sizin gibi bu sorunu herkes yaşıyor. Tahminim yapımcı tarafından kısa sürede bildirim yapılacaktır. 3 Paket normalde Pubg için yeterlidir.

    4. Aso 24 Mayıs 2019

     Teşekkürler Dostum. hayırlı geceler.

    5. Aso 24 Mayıs 2019

     Onur dostum Pubg için Launcherlpc.dll çözümü buldum hemen dert ortağım onur kardeşime de bu çözümü ileteyim dedim. saat sabahın 7 si uğraş uğraş ne varsa bilindik her şeyi denedim olmadı çok basit bir şeyden kaçırmışız ne yazık ki. Pc ndeki C nin içindeki System32 ve SysWoW64 içindeki Launcherlpc.dll dosyalarını derhal kaldır. İkisinden de kaldırdığından emin ol. Ardından denetim masasına geçiş yap. Oradaki Microsoft C++ 2017 Redistributable (x64) olanı sağ tık değiştir ve açılan pencereden ‘onar’ kısmına tıklayıp 1 dakika bekledikten sonra bilgisayarını yeniden başlat. Ardından yönetici olarak Pubg yi çalıştırabilirsin. Basit bir çözümü varmış oysaki. Saatlerdir uğraşıyorum yazık oldu geçen zamana : ) Sana iyi oyunlar dostum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

    6. Emir 24 Mayıs 2019

     kardeşim ben dediklerini yaptım hala bi düzelme olmadı ya

    7. Serhat Gürbüz 15 Haziran 2019

     Benimde olmadı be abı valla kafayı bozdum buna

 78. Emir 23 Mayıs 2019

  Launcherlpc.dll hatası alıyorum çözümü nedir dinamik bağlantı ?

  1. Moderatör 24 Mayıs 2019

   Emir Bey tekrar merhaba, üst tarafta sorunuz cevabı aynı olduğundan yanıtladık.

 79. Onur 23 Mayıs 2019

  Merhaba oyunu kurduğum da
  ” ” environment
  ” ” filesystem
  ” ” heap
  ” ” locale
  ” ” math
  ” ” multibyte
  ” ” runtime
  ” ” stdio
  ” ” string
  ” ” time
  ” ” utility
  şu dll hatalarını verdi dediğiniz gibi yüklediğim de ise Launcherlpc.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Demektedir launcher.dll indirdim ama yinede olmadı yardım ederseniz çok mutlu olurum iyi günler

  1. Moderatör 23 Mayıs 2019

   Onur Bey hayırlı ramazanlar oyun adı ve işletim sisteminizin kaç bit olduğunu yazarsanız detaylı bakarak dönüş yapayım size. Birde ufak bir not eğer orijinal oyun kurmuyor sağdan soldan rasgele indirilen oyun kuruyorsanız bunlarda DLL hatası ve diğer hataları almanız orijinal olmamasından dolayı yaşanan bir problemdir.

   DLL hatasını çözseniz dahi başka bir yerde başka hata verir. Orijinal oyun değilse orijinal kurulumu indirmeden başka şekilde çözmeniz mümkün değildir! Orijinal oyun kullanmalısınız, orijinal olmayan oyunlar çoğunlukla zararlı yazılım içeriğini de söylemeden geçmeyelim.

   1. Asım 23 Mayıs 2019

    Aynı sorunu bende yaşadım. Oyun adı PUBG LITE. x64 bit işletim sistemi. Arkadaşın yaptığı gibi tüm dll dosyalarını indirdim. Oyun tr ye yeni geldi ve orjinal. Launcherlpc.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Hatası almaya başladım şimdi nasıl çözebilirim kardeşim. Teşekkürler şimdiden.

    1. Moderatör 23 Mayıs 2019

     Tamam, Asım Bey, dediğiniz gibi muhtemelen aynı sorun olabilir her iki sorununda cevabı aynı olabilir. Onur Bey’in de cevabını bekleyelim ona göre cevap yazarım olur mu? Cevap gelmezse yarına kadar en geç buradan cevap yazar beraber çözeriz.

    2. Aso 23 Mayıs 2019

     İlginiz için teşekkürler sitenize kayıt oldum bu arada. Onur bey in cevabını dört göz ile bekliyorum : )

   2. Onur 23 Mayıs 2019

    Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim işletim sistemim 8.1 64 bit ve oyun Pubg Lite dün geceden beri uğraşıyorum ama bir türlü çözüm bulamadım

 80. AhmetArda 20 Nisan 2019

  Herşeyi yaptım bi oyuna girerken bunu diyor dll tam abort yordam giriş noktası, C:/Windows/SYSYEM32/VCRUNTIME140.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı

  1. Moderatör 21 Nisan 2019

   Ahmet Bey, bir DLL dosyasının dinamik kütüphanesinde bulunamaması demek bilgisayarınızda istenilen DLL dosyasının olmaması, bozuk olması anlamanı gelmektedir. Burada yapmanız gereken sadece DLL dosyasını temiz bir şekilde indirerek sistem klasörüne uygulamak olacaktır.

   Sitede istenilen VCRUNTIME140.dll dosyasını bulabilirsiniz. Sayfada anlatılanları bilgisayarınızda uygulamanız yeterlidir. Ayrıca size sayfa içerisinde destek alanında yazılmış olan katımları da incelemenizi tavsiye ederiz. Almış olduğunuz DLL dosyası sıklıkla kullanılan DLL dosyasıdır. Sayfada birçok kişi bu DLL dosyasını sormuş ve DLL için sorunu kaldırmıştır. Sayfaya giderek işlemleri uygulamanız yeterlidir.

 81. Fatih Emir 5 Nisan 2019

  Merhaba ben steam üzerinde satın aldğım hoi4 oyununu indirdim birkaç dll eksik dedi onları bu siteden indirdim sonra indirmediklerim arasında olan tbb.dll üzerinde şu hatayı vermeye başladı _stardup giriş yordam dosyası sonra oyunun klasörünün olduğu yol ve tbb.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası veriyor lütfen yardım edin

  1. Moderatör 6 Nisan 2019

   Merhaba Fatih Bey, sitede bulunan tbb.dll sayfasına giderek sayfada anlatılanları uygulayınız. Bu şekilde tbb.dll sorununuz kalkacak ve oyun açılacaktır. Tekrar sorun yaşarsanız ilgili DLL (tbb.dll) sayfasından dönüş yapabilirsiniz.

 82. Ayça Alpan 10 Mart 2019

  Merhaba, bir oyun çalıştırmaya çalışıyorum. Benden birkaç tane eksik dllyi yüklememi istedi onları sizin yönlendirdiğiniz gibi hem 32ye hem 64e yükledim hem de oyun dosyasının içine attım garantiye alabilmek için : ) Şimdi ise “abort yordam giriş noktası, C:\Windows\SYSTEM32\VCRUNTIME140.dll” dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.” hatası veriyor. Onu system32 dosyasından silmem mi gerekiyor yani ne yapacağım?
  Eklediğim dlller:
  api-ms-win-crt-convert-|1-1-0.dll
  ” ” environment
  ” ” filesystem
  ” ” heap
  ” ” locale
  ” ” math
  ” ” multibyte
  ” ” runtime
  ” ” stdio
  ” ” string
  ” ” time
  ” ” utility
  Yardım edebilir misiniz?

  1. Moderatör 12 Mart 2019

   Ayça Hanım Merhaba, VCRUNTIME140.dll dosyasını siteden VCRUNTIME140.dll indir sayfasından indirerek aynı şekilde işlemi yapın. Üstüne yazmak istediğinizi size soracaktır. Üstüne yazarak DLL dosyasını yenileyiniz bu şekilde sorununuz çözülecektir.

 83. Sercan 30 Ocak 2019

  Merhaba, “_initialize_onexit_table yordam giriş noktası, C:\Windows\SYSTEM32\CONCRT140.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.” hatası alıyorum.Dll dsyalarını system32 ve systewow64’e attım ancak hala aynı hatayı alıyorum.Ne yapmalıyım ?

  1. Moderatör 31 Ocak 2019

   Sercan Bey merhaba bilgisayara yönetici olarak giriş yapmanız gerekli eğer bilgisayarda yönetici olarak giriş yaptıysanız bilgisayarınızda bulunan güvenlik programlarından birisi engelliyor olabilir. Geçici olarak güvenlik duvarını ve virüs programını kapatınız.

   CONCRT140.dll dosyasını tekrar yükleyiniz ve bilgisayarınızı kapatarak yüklediğiniz DLL dosyasının var olduğuna emin olunuz. Muhtemelen virüs programı engelliyordur. İşlemleri yaptıktan sonra kapattığınız programları bilgisayar güvenliğiniz için tekrar açmayı unutmayınız.

   Nedeni ise DLL dosyaları sistem dosyaları olduğundan virüs ve güvenlik programları direk uyarı yapmaksınız silebiliyor. Bunları deneyiniz sorun yaşarsanız tekrar bize yazabilirsiniz.

 84. Muhammet 18 Ocak 2019

  merhabalar USER32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum ve dediniz gibi eksik dll dosyasını indirdim fakat zaten bende yukluymuş bozuktur diye değiştirdim dosyayı ama gende aynı hatayı birde yanında şu hatayı alıyorum aynı uygulamadan 0xc00007b hatası yardımcı olursanız sevinirim

  1. Moderatör 19 Ocak 2019

   Muhammed Bey merhaba, ilk olarak hata adını yanlış yazıyorsunuz 0xc000007b hatasıdır. Arama yoluyla bulmanızda yanlış yazdığınızdan bulamazsının o sebepten düzeltik. Yapacağınız işlem sitede yardım kategorisinde “DLL 0xc000007b Hatası Alanlar” sayfasına giderek orada yazılı olan işlemleri yapınız.

   DLL dosyasını yüklediyseniz o şekilde burakınız ve sayfada ki işlemi yapınız. Sorun tekrarlarsa, tekrar detayları ile dönüş yapınız.

 85. Cengiz Kağan Demirbaş 9 Kasım 2018

  dediğiniz her şeyi harfi harfine uyguladım fakat klasöre atınca da bu sefer klasör içinde steamclient64.dll bağlantısı kurulamadı hatası alıyorum ve tekrar ediyoyum her şeyi denedim sildim güvenlik duvarını kapatıp tekrar yükledim bütün gerekli yerlere attım fakat hala aynı sorun devam ediyor lütfen yardım edin çok acil

  1. Moderatör 9 Kasım 2018

   Cengiz Bey, steamclient64.dll sayfasında sorunuzu cevapladık tek soru sormanız yeterli olacaktır. Buradan cevaba bakabilirsiniz. 3 sorunuzun 3 de aynı fakat soru sorunuzu anlamamız için destek alanından sizlerden istenilenler bilgilerin ne yazık ki yok! Sorunuz genel bir soru olduğundan cevapladık sayfada bulabilirsiniz. Sorun devam ederse steamclient64.dll sayfasından dönüş yapabilirsiniz.

 86. talha 11 Eylül 2018

  Merhaba. Dll hatası alıyordum siteden anlattıklarınızı uyguladım fakat bu sefer de
  _All_set_stream_volume@8 yordam giriş noktası, G:/gta-vc.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. şeklinde bir hata alıyorum. biraz eskilere gidip eğlenmek istedim fakat burnumdan geldi yardımcı olursanız çok sevinirim. kolay gelsin.

  1. Moderatör 11 Eylül 2018

   Merhaba Talha Bey, siz DLL uyarısını hangi DLL dosyasında almıştınız yazabilir misiniz?

   Muhtemelen mss32.dll dosyasından bahsediyorsunuz. Eğer bu DLL dosyasında ise mss32.dll indir sayfasına giderek sistem klasörün içerisine DLL dosyasını yükleyiniz, çalışmazsa oyun klasörün içerisine yükleyiniz düzelecektir. Eğer farklı bir DLL dosyasında ise DLL adını yazınız?

 87. Sadettin 22 Ağustos 2018

  Merhabalar ucrtbase_strtoui64 yordam giriş noktası, api-ms-win-convert-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum PES 2019 DEMO oynıcaktım da lütfen yardım edin ya.

  1. Moderatör 23 Ağustos 2018

   Sadettin Bey, ilk olarak kurban bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız. Siz bu hatayı bilgisayarınızda api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll dosyası eksikliğinden veya bozuk olmasından alıyorsunuz.

   DLL hizmet merkezinde alanında siz api-ms-win-convert-l1-1-0.dll olarak yazmışınız bu yazım yanlış doğrusu üst tarafta yazdığımız gibi api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll olmalı. Bu önemli düzeltmeden sonra yapmanız gerekenler neler verelim.

   api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll İndir sayfasına gidiniz ve sayfada işletim sisteminize göre DLL dosyasını indirerek bilgisayarınıza uygulayınız. api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll sayfasında yazılanlar aynen sırası ile yapmanız gerekmektedir, dikkatli olarak yapınız.

   DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler? yardım konusunu da okumanızda DLL yüklemesini doğru bir şekilde yapabilmeniz için önermekteyiz.

   Bu işlemleri yaptıktan sonra oyun için dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı uyarısı kalkacaktır. Tekrar iyi bayramlar.

   1. ACİL 11 Ekim 2018

    ACİL YARDIM ucrtbase.abort yordam girişi noktası, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. HATASI LAZIM İTUNES LAZIM OKULLA İLGİLİ YARDIM 1 SAAT İÇİNDE YAPMAM LAZIM

    1. Moderatör 12 Ekim 2018

     Sitede arama yaparak hatanın çözümü bulabilirdiniz. Muhtemelen buldunuz veya tekrar dönüş yapmadınız. Bulamadıysanız site içerisinde İtunes için api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatasını Düzeltme yardım sayfasına giderek nasıl hatayı düzelteceğinizi görebilirsiniz.

 88. Batuhan 31 Temmuz 2018

  Merhabalar bi kaç gün önce Company Of Heroes denen bi oyun yükledim bilgisayarıma. Ama Oyunun içindeki biri multiplayer 4 exe’de çalıştırdığım zaman “xxxxxx yordam giriş noktası xxx.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı” her biri ayrı dll ile hata veriyor.

  Bu hatalardan önce 6-7 tane eksik dll yükledim çünkü exe o dll’yi istiyordu ama daha sonra bahsettiği dll’leri yüklememe rağmen böyle hatalar alıyorum. Ve dinamik bağlantı kitaplığında bulamadığı bütün dll’ler bende yüklü hatta bu dll’ler oyunun olduğu klasöre kadar attım lütfen yardımcı olun.

  1. Moderatör 1 Ağustos 2018

   Batuhan Bey, sorununuz birden fazla DLL hatası olduğunu anladık. Burada sorunuzu genel olarak sormuşunuz ve hangi DLL dosyası veya DLL dosyaları olduğu hakkında hiçbir bilgi vermemişiniz. Bu durumda size sadece tavsiyemiz Windows güncellemesi yapmanız olacaktır.

   Windows güncellemeleri ile eksik olan birçok DLL dosyasını bilgisayarınıza yüklemiş olursunuz. Sorunuzu sorarken sizlerden ricamız biz sizin sistemi buradan göremediğimiz için anlayacağımız şekilde detaylı olarak DLL dosya adı, işletim sistemi ve yapılan işlemler sonucunda karşılaşılanlar neler olduğunu yazarsanız bizler anlayarak sizlere yardımcı olabiliriz.

   Xxx gibi bilinmeyen bir şeye cevap vermek kullanıcıyı doğru bir şekilde yönlendirmek kesinlikle mümkün değildir. Sorulara gün içerisinde cevap vermeye özen gösteriyoruz. Siz değerli ziyaretçilerimizden sayfada da belirttiğimiz üzere genel soru sormadan, anlayacağımız şekilde bize iletmeniz olacaktır.

 89. Taylan eren 3 Temmuz 2018

  indirdiğim gta 4 eflc tüm updaterini yaptıktan sonra şu şekil bir hata ile karşılaştım ve çözmededim yardım ederseniz sevinirim 5366 sıra sayısı, C:\Program Files (x86)\Rockstar Games \EFLC\EFLC.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.Hata bu şekilde.

  1. Moderatör 3 Temmuz 2018

   Taylan Bey, muhtemelen kurulum dosyalarınızda eksik var. Size tavsiyemiz indirdiğiniz oyunun kurulum dosyasını orijinal yani üretici tarafından sunulan siteden veya sitelerden orijinal hali ile indiriniz veya satın alarak yüklemeniz olacaktır.

   Gelişi güzel yani sağdan soldan rasgele indirmeler bilgisayar sağlığı açısından tavsiye etmiyoruz. Bilgisayarınıza virüs bulaştırma ihtimali çok yüksektir.

 90. salih kuzgun 30 Haziran 2018

  merhabalar call of duty oyununu indirdim mss32 hatası var dedi onuda indirdim oyunu girecektim ki karşıma _AIL_set_stream_playback_rate yordam giriş noktası,mss32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı yazısı karşıma çıktı ne yapmalıyım ?

  1. Moderatör 30 Haziran 2018

   Salih Bey, sistem klasörünün içerisine DLL dosyasını mss32.dll dosyasını yükledikten sonra çalışmadıysa bu sefer call of duty kurulu olduğu yerin kök dizinine (çalıştırmak için exe klasörünün yayına, o klasör içerisine) mss32.dll yükleyerek deneyiniz. Bu şekilde uyarı kalkacak ve call of duty oyununuz açılacaktır.

 91. Kerem 9 Haziran 2018

  Merhabalar, Ben Hunting Simulatör oyununu indirdim ardından birkaç tane dll hatası çıktı onları hallettim ama en sonunda isspace yordam giriş noktası.C\WINDOWS\SYSTEM32\MSVCP140.DLL dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası verdi.

  Ben de bunun üzerine MSVCP140.DLL dosyasını indirir system32 ve syswow64 dosyalarının içine attım ancak hata vermeye devam etti ne yapabilrim acaba bir fikriniz var mı? Teşekkürler ..

  1. Moderatör 9 Haziran 2018

   Kerem Bey, merhaba sizin bilgisayarınızda birçok DLL eksik bu DLL teker, teker yükleyerek sorunu çözebilirsiniz. Bu DLL dosyalarının eksik olma nedeni ise birçok işlem yaparak bilgisayarınızı optimize etmediğinizden kaynaklanmaktadır.

   Alternatif olarak birçok DLL dosyasının yükleminin yöntemi ise sırası ile Windows güncellemelerinin tümünü bilgisayarınıza kurmak, Visual c++ paketlerini yüklemek, Directx sürümlerini yüklemek ve CMD komut ekranına yönetici girişi yaparak “sfc /scannow” komutu uygulayarak Windows işletim sisteminizi optimize etmek olacaktır. Bu işlemleri yaptığınız da sorununuz çözülecektir. Çözülmezse tekrar dönüş yapınız.

 92. EmreUzun 8 Haziran 2018

  Merhabalar ben gta v oyunun indirdiğim sırada steamapi64.dll hatası aldım ve o dll yi oyun klasörünün içine atarak düzeleceğini düşündüm ancak steamapi64.dll dosyasını oyunun klasörüne atınca yeni bir hata ortaya çıktı ve çözemedim yardımcı olursanız sevinirim hata şöyle:

  SteamInternal_ContextInit yordam giriş noktası,C:\Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.

  BEN BU HATAYI ÇÖZMEK İÇİN DLL DOSYASIMI İNDİRMEM GEREKİYOR LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ 2 GÜNDÜR BUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM :/

  1. Moderatör 9 Haziran 2018

   Emre Bey, siz DLL hatasını çözmüşünüz ama oyunda çalışmayı engelleyen bir şey var. Size tavsiyemiz DLL dosyasını uyguladıktan sonra bilgisayarınızı açarak kapatın ve oyunu çalıştırmayı deneyiniz. Oyun yine çalışmaz ise oyunu silerek tekrar yükleyiniz.

   Sakın yüklediğiniz DLL dosyasını silmeyiniz. Bu şekilde oyun açılacaktır. Yine sorun devam ederse işletim sisteminizi bize bildiriniz. Oyunu Steam üzerinden indirerek oynuyorsanız Steam’den kaldırınız ve tekrar yükleyiniz. Sitede ki yorumları okumuyorsunuz site de bulunan yorumlar sizin sorununuzu çözmede yardımcı olacaktır. Diğer bir yorumda dikkat edersiniz DLL dosyası ile alakalı sorunuzu ilgili DLL dosyasından sorunuz yorumu görebilirsiniz. DLL sorununuzu daha hızlı çözebilmeniz için yorumları okumanızı şiddette tavsiye ediyoruz.

   1. EmreUzun 13 Haziran 2018

    Merhabalar Öncelikle İlginiz İçin Teşekkür Ederim,soruna gelecek olursak yorumların çoğunu denedim ama işe yaramadı.oyunu silip tekrar yükledim fakat yeniden işe yaramadı.oyunu denemek amaçlı korsan indirdiğim için oyunu yüklerken windows defender 1 adet dll dosyasını güvenlik amaçlı bilgisayarıma kurmuyordu.bende windows defender’ı tamamen kapattım ve tekrar denedim ve bu sefer çalıştı.

    1. Moderatör 13 Haziran 2018

     Merhaba, site içerisinde “DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?” (Engelleri Geçiçici Kapatın:) yazımızda buna değindik. Virüs koruma programları ve güvenlik duvarları DLL dosyasını engelleyebilir. DLL dosyasını uygularken buna dikkat etmek gerekir. Windows Defender sistem koruma programıdır.

     Bilgilendirme için teşekkür eder. Diğer yorum okuyan kullanıcıların site içerisinde gerek yazıları gerek yorumları dikkatli olarak okumalarını tekrar tavsiye ederiz.

 93. Tahsin Eren 3 Haziran 2018

  Friday 13th the game adlı oyunda VCRUNTIME140.DLL hatası alıyorum hocam sizin sitenizden dll dosyasını indirdim işletim sistemim 64 bit hem syswow64 hemde system32 klasörlerine attım ama hala aynı sorun devam ediyor sitenizde verdiğiniz 64 bite uyumlu 4 tane link vardı 4ünüde denedim ama aynı sorun hala devam ediyor çözmek için ne yapabilirim ilginize teşekkürler…

  1. Moderatör 3 Haziran 2018

   Tahsin Bey, iyi geceler.

   İlk olarak şunu söylemeliyim. Her zaman önerimiz manüel olarak DLL dosyasını bilgisayarınıza yüklemektedir. Siz DLL dosyasını bir veya bir kaç sebepten dolayı eksik veya yanlış yüklemiş olabilirsiniz.

   Tavsiyemiz ise vcruntime140.dll İndir sayfasına giderek 64 bit uyumlu olan bir DLL dosyasını indiriniz ve DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler? sayfasına giderek ne yapmanız gerektiğini dikkatli olarak uygulayınız. Bilgisayarınızı kapatıp açmayı unutmayınız.

   Yine aynı sorunla karşılaşırsanız yani vcruntime140.dll uyarısı alırsanız bilgisayarınıza Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yükleyiniz. Önceden kurulu olan Visual C++ varsa eğer bilgisayarınızda ya onarınız ya da silerek verdiğim adresten 64 bit olan paketi yükleyiniz. Her iki şekilde de sorununuz çözülecektir.

   Ziyaretçilerin Dikkatine: Burada yazılı olan işlemler vcruntime140.dll ile alakalı işlemdir.

   Küçük bir uyarımızda olacak siz değerli ziyaretçilerimize DLL ile alakalı sorularınızı sorarken hangi DLL dosyasında uyarı alıyorsanız o DLL sayfasında soru veya sorularınızı sormanızı rica ederiz. Bu şekilde diğer ziyaretçilere de hem sizin hem de bizim faydamız olacaktır.

 94. abdullah 15 Mayıs 2018

  bu resimdeki hatayı alıyorum parça klasörün içinde olmasına rağmen ve Windows c++ programını da yükledim yinede olmuyor yardım edermisin abi

  1. Moderatör 15 Mayıs 2018

   Abdullah Bey, merhaba resmi bilgisayarınızda bulunan konuma göre atmışınız, yani yanlış atmışınız resim yükleme sitelerinden birisi ile yükleyerek gönderebilir misiniz?

   1. abdullah 16 Mayıs 2018

    Resim burada galiba bilgisayarım kapasitesi 32 bit oldugu için yapıyor herhalde.

    1. Moderatör 16 Mayıs 2018

     Abdullah Bey 5 adet resim göndermişiniz hepsi aynı hata olduğundan bu sorunuz üzerinde cevap vereceğim.

     Sizin bilgisayarınızda msvcr100.dll dosyası eksik olduğundan dolayı bu DLL uyarısı almışınız. Çalıştırmak istediğiniz programın kök dizininde var fakat o DLL dosyasını nereden bulduğunuzu bilmiyorum sizde bulunan DLL dosyası neredeyse 1 MB daha da büyük o DLL orijinal DLL dosyasını olduğunu düşünmüyorum. Programın kurulu olduğunu yerde bulunan ana kök dizinde ki msvcr100.dll dosyasından bahsediyorum.

     Bu durumda yapmanız gereken sizde bulunan klasör içerisinde olan DLL dosyasını (msvcr100.dll) siliniz ve msvcr100.dll İndir sayfasına giderek sayfada eğer 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız System32 klasörüne atınız. 64 Bit ise sayfada bahsettiğimiz klasörler içerisine atınız. Bilgisayarınızı kapatarak tekrar açınız ve programı tekrar çalıştırmayı deneyiniz.

     Çalıştırmak istediğiniz program çalışmaz yeni DLL uyarısı alırsanız silmiş olduğunuz DL dosyasının bulunduğu klasör içerisinde site içinden indirmiş olduğunuz DLL dosyasını atınız. Bu şekilde DLL sorununuz çözülecektir. Yine sorun yaşarsanız tekrar buradan bizimle iletişim geçebilirsiniz. Yukarı da bahsedilen işlemleri sırası ile doğru bir şekilde yaptığınız da sorun çözülecektir. Dikkatli okuyarak sırası ile işlem yapmalısınız.

    2. abdullah orhan 16 Mayıs 2018

     Abi kusura bakma bir türlü cevabımı göremeyince tekrar tekrar attım resmi ama direk senin verdiğin linkten indirdim oldu abi Allah razı olsun kaç aydır uğraşıyordum emeğine sağlık çok çok teşekkürler hepinize kolay gelsin

   2. abdullah orhan 16 Mayıs 2018

    Resim burada hocam?

    1. Moderatör 16 Mayıs 2018

     Tamam, Abdullah Bey, aynı uyarı siz yukarıda bahsedilen işlemleri yapabilir misiniz? Cevabını oradan sizin için yayınlandım. Tüm attığınız resimler de siz aynı DLL uyarısı almışınız. Hayırlı ramazanlar.

    2. Moderatör 16 Mayıs 2018

     DLL uyarısı çözerek bilgi verdiğiniz için bizlerde size teşekkür ederiz. Bizleri tavsiye etmeyi unutmayınız.

     Bu tür DLL hatalarını ne zaman isterseniz bize ulaşarak yardım istediğinde bulunabilirsiniz. Aylarca uğraşmak yerine DLL uyarısı aldığınız yazılım ile birlikte uyarı detaylarını bizimle paylaştığınızda aynı gün size uyarıyı nasıl gideceğinizi anlatırız. Yapamadığınız da ise alternatif yollar size sunarız. Tekrar hayırlı ramazanlar.

 95. Hüseyin Arda Öztürk 13 Mayıs 2018

  hiç bir işime yaramadı sağol yaaa offfffff sinirime gitti

  1. Moderatör 14 Mayıs 2018

   Hüseyin Bey, merhaba DLL dosyası yükleme işlemi aslında basit bir işlemdir ama doğru yapıldığı takdirde. Nerede problem yaşadığınızı detaylandırırsanız bizlerde sizlere problemin çözümü için detaylı olarak bilgi verebiliriz. İşlemleri sırası ile yaptığınızda probleminiz çözülecektir. Dikkatli ve sırası ile yapmanızı önermekteyiz.

 96. uçan mendil 30 Aralık 2017

  yardım

  1. Şehzade 30 Aralık 2017

   Yardım istediğinizi detaylı olarak yazarsanız size yardımcı olabilirim. Site içerisinde DLL yardım ağırlıklı konulara yer verilmiştir. Yardım istediğiniz nedir detaylı olarak bildirebilir misiniz?

   1. ismilzmdil 31 Aralık 2017

    CreateEvent yordam giriş noktası, api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll dinamik bağlantısı kitaplığında
    bulunmadı. Bu hatası pc’mi Windows 10’a yükseltirken alıyorum. Bi el atarmısın Usta?

    1. Şehzade 31 Aralık 2017

     Site içerisinde yer alan api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll İndir sayfasına giderek Windows işletim sisteminiz 32 bit ise 32 bit olan DLL dosyasını eğer 64 bit ise 64 bit olan DLL dosyasını sayfa anlatıldığı şekilde sistem klasörüne atınız ve bir sefer bilgisayarınızı kapatıp tekrar işlem yapmayı deneyiniz.