msvcp140.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (221 Paylaşım Yapılmış)

msvcp140.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

msvcp140.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
14.16.27012.6 32 Bit 114 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.11.25325.0 32 Bit 112 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.10.25008.0 32 Bit 113 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.10.25008.0 64 Bit 144 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.0.24215.1 64 Bit 148 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.0.24215.1 32 Bit 113 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.0.24210.0 32 Bit 113 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.0.23026.0 32 Bit 111 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.0.23026.0 64 Bit 144 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.0.22816.0 64 Bit 144 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.0.22816.0 32 Bit 111 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

msvcp140.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\msvcp140.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

msvcp140.dll için Toplam 221 Paylaşım Yapılmış.

 1. Birçok yerde aradım burada çözdüm. Özellikle sitede ki yorumlar çok yardımcı oldu. Emeği olan herkese teşekkür ederim.

  1. Selam Saim Bey, sitede ki yorumların önemine değindiğiniz için teşekkür ederiz. Sitede ki soru ve cevaplar daha iyi anlamız için hazırlanmıştır.

 2. Merhaba ben hiçbir şekilde bu dll leri atamıyorum. Dosyalara çok fazla şey denedim ama olmadı bunun çözümü nasıldır yardımcı olabilir misiniz?

 3. Merhaba ben bunu EBA dosyası için yapıyorum ama olmuyor. Çünkü dosyayı EBA dosyasına taşıdım ama hala açılmadı ne yapmalıyım.

  1. Selam Sude Hanım, EBA exe dosyasını başka bir yere taşıdıysanız program çalışmayacaktır. Var olan EBA programı silerek tekrar yükleyiniz.

  1. Bilgilendirme için teşekkürler Ömer Bey. Sorununuz çözüldüğünü duymak bizim için mutluluk vericidir.

 4. Merhabalar ben dosya adını bulamadım runtime dosyasını ve 140 hata veren gta5 dosyasını sayfada ki işlemleri yapmalıyım?

  1. Selam Ahmet Bey, DLL uyarısında sayfada resimde gözüktüğü gibi DLL adı yazmaktadır. Eğer uyarıda msvcp140.dll uyarısı yazıyorsa işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirerek sayfada ki işlemleri uygulayınız.

  1. Selam Aysu Hanım, yazı fontları en okunur halde hazırlanmıştır. Yazıları okumada bir sorun yoktur. Yazıları neden okuyamadığınız hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

 5. Çok iyi bir oyun uygulamam vardı ve bu dosya sayesinde açıldı.

  1. Selam Tuğba Hanım, sayfada ki indirmeler program değil DLL dosyasıdır. DLL dosyaları ve siste kullanımı tamamen ücretsizdir.

 6. Ben kendi bilgisayarımın versiyonunu bulamadım lütfen yardımcı olurmusunuz?

  1. Selam Emir Bey, yukarıda ki yazılı işlemler sizin sorunuz için de geçerlidir. İşlemleri yaparak sorun yaşarsanız bildiriniz. Eğer DLL uyarısı alıyorsanız yukarıda ki işlemleri yaptığınızda düzelecektir.

 7. Msvcp140_clr0400.dll hatası veriyor paint.net programında bu hatayı alıyorum.

  1. Selam Ali Bey, birazdan indirme linkini vereceğiz. Biraz beklemenizi rica ederiz. Beklemeni uzun sürmeyecek tahmini yarın saat kadar beklersiniz.

  2. Tekrar selamlar Ali Bey, beklediğiniz için teşekkür ederiz. Sitede msvcp140_clr0400.dll sayfasına giderek işletim sisteminizin bit sürümüne göre DLL dosyasını indirerek sayfada anlatıldığı şekilde uygulayınız. Sorun yaşacağınızı düşünmüyoruz. Sorun yaşarsanız DLL sayfasında tekrar bize yazabilirsiniz.

  1. Selam Zeynep Hanım, EBA ile alakalı bir sorunuz var sanırım. Hatada DLL hatası yazıyor mu? Yazmıyorsa DLL ile alakalı değildir.

   1. Merhaba. Evet dll yazıyor. Acaba uygulamayı nasıl yüklemem gerektiği konusunda yardım eder misiniz?

 8. Tüm dll dosyalarını indirmemiz gerekiyor, yoksa sadece 1 tanesi mi indirmeliyiz?

   1. Selam Muhammed Bey, sadece bir DLL dosyasını doğru bit sürümüne göre indirmeniz yeterli yardım sayfasında detaylar yer almaktadır. Yardım sayfasını okumanızı öneririz.

  1. Sistemin özelliklerine göre 1 tanesini indirmen gerekir. Saygılar Berat.

 9. Lütfen yardım ediniz. Dediklerinizden pek anlamıyorum ama bu dediğiniz DLL dosyasını indirdim. Bilgisayarım 32 bit hepsini indirdim belirtilen klasöre çıkart dedim. Masaüstüne çıkardım sonra dosyayı kopyalayıp c sürücüsündeki system32 klasörüne yapıştırdım sonra yeniden başlattım.

  Sonra CMD’yi yönetici olarak çalıştırdım. Dediğiniz kodu yazdım ve bir hata aldım; c: windows/system32/msvcp140.dll modülü yüklenemedi ikili dosyanın belirtilen yolda depolandığından emin olun veya ikili dosyada ya da buna bağımlı.

  DLL sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın belirtilen modül bulunamadı. Hata buydu ayrıca bir daha sfc/scannow komutunu girdim ve Windows kaynak koruması bozuk dosyaları buldu ancak bazılarını onaramadı dedi.

 10. Merhaba benim sürümüm 32 bit ve tüm dosyaları indirdim. Ama hala dosya indirilmedi diye hata veriyor.

  1. Selam Pelin Hanım, DLL indirmelerde sorun yoktur. İnternet bağlantınızdan kaynaklanıyor olabilir. Tekrar deneyiniz.

 11. Pubg lite için dll dosyası indirmek istiyorum ancak bilgisayarıma uygun dll dosyası hangisi bulamadım.

  Bilgisayarım 64 bit ve versiyonu 6.3 ve Windows 8.1 ancak buna uygun dll dosyası bulamadım hangisi olduğunu söyleyebilir misiniz?

  1. Selam Onur Bey, Winrar en son sürümünü kullanınız ya da Winrar’ı güncelleyiniz düzelecektir. Winrar kullanmanız şartta değildir. 7-Zip, Winzip ya da diğer rar açma programlarından birisini de kullanabilirsiniz. 7-Zip mesela ücretsizdir.

 12. Dosyayı indirdim nasıl halledeceğim ve versiyonun kaç oluğunu nerden bileceğim?

 13. Merhabalar, bu tür hataların doğma sebebi nedir, daha önce kurduğum q10 ile şu an kurduğum aynı dosyalara sahip ve lisanslı, gereken dosyaları indirmeme rağmen hala bu hataları alıyorum. Sebebi ne onu merak ediyorum.

  1. Selam Mustafa Bey, DLL dosyaları yazılımların çalışması için gerekli olan sistem dosyalarıdır. DLL dosyası var olmaması, DLL dosyası silinmiş olması ya da DLL dosyası hasar görmesi sonucunda DLL uyarısı alırsınız.

   Sitede şu yardım sayfaları DLL dosya uyarılarının nedeni hakkında size daha fazla detaylı bilgiyi verecektir.

   * DLL Nedir?
   * DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?

 14. Arkadaşlar boyut kısmı var ya oraya ne yapacağız? Onu nerden bulacağız bilgisi olan var mı?

 15. Bilgisayarıma indirmeye çalışıyorum. Açma seçeneklerim çok az sıkıştırılmış klasör seçeneği yok mesela microsoft visual C++2015 yüklenemiyor dosya başka bir işlem tarafından kullanıldığından bu işlem dosyaya erişemiyor yazıyor.

  1. Selam Derya hanım, iyi ramazanlar sorunuzun cevanı yine yazdığınız cümlede var Windows cevabını da vermiş “dosya başka bir işlem tarafından” kullandıldığından cevaptır. Bilgisayarını kapatarak açınız, tekrar deneyiniz düzelecektir.

 16. Wsvcp140.DLL indirdik ama uygulamayı açmıyor. Canlı derse giremiyoruz.

  1. Selam Bilgehan, iyi ramazanlar. DLL adını yanlış yazmışınız muhtemelen dikkatsizlikten oldu onu düzeltelim Wsvcp140.DLL adında bir DLL yok ismi msvcp140.dll dosyasıdır. Sayfada msvcp140.dll dosyasını nasıl yükleceğiniz detayları ile anlatılmıştır. Sayfada ki işlemleri yapmalısınız. Aynı soruları soruyorsunuz sayfada dikkatli okursanız sorunuzun cevabı var.

   Sayfada ki işlemleri dikkatli ve doğru şekilde okuyarak işlemleri yaptığınızda msvcp140.dll uyarısı tamamen bilgisayarınızdan gidecektir.

 17. kod yürütülmesi devam ediyor. çünkü vcruntıme140. dll bulunamadı hatası alıyoruz yüklü olmasına rağmen.

  1. Selam Sinem Hanım, manüel olarak DLL dosyasını yükleme işlemi yapamadıysanız Microsoft Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yükleyerek DLL dosyasını bilgisayarınıza otomatik olarak yükleyebilirsiniz.

   Microsoft Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir içerisinde msvcp140.dll dosyası otomatik olarak yüklemektedir. Daha fazla detay için önceki sizinle benzer soru soran kullanıcının cevabına buradan bakabilirsiniz. Sinem Hanım, sizde aynı işlemi yapabilirsiniz.

  1. Selam Bekir Bey, sayfada detaylı olarak yapacağınız işlemler anlatılmış DLL dosyasını sistem klasörüne yükleyeceksiniz. DLL indirin anlatıldığı şekilde Windows içerisinde sistem klasörüne yükleyin işlem çok basit aslıda.

   DLL dosyaları genelde oyunlarda ağırlıklı hata verir oyuncu yaşları 7 yaşına kadar düşer 7 yaşında ki bir DLL hatası alan kişi rahatlıkla DLL sorununu çözebiliyor.

 18. DLL olmadığı EBA canlı derse giriş yapamıyorum. Yardım istiyorum. Teşekkürler.

  1. Selam Naz Subay, sayfada ki işlemleri yapmanız gereklidir. Sayfada yazılı işlemler manüel olarak sistem klasörüne DLL yükleme işlemidir. Eğer DLL manüel olarak yükleyemezseniz, başarısız olursanız.

   Otomatik olarak DLL dosyasını yüklemek için Microsoft Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini indirerek kurunuz. Önceden kurulu Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir var ise kurulu onarınız. Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir içerisinde msvcp140.dll dosyası bulunmaktadır. Yüklediğiniz de bilgisayarınızda DLL yokluğu giderilecektir.

    1. Selam Beyda iyi ramazanlar, Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir indirerek kuracaksınız neden kuramadığınız bildirirseniz anlayarak size yardımcı olmaya çalışırız.

  2. evet bende giremiyorum ama yüklediğim zaman ise arşiv biçimi tanımlanmıyor veya arşiv hatalı yazıyor

   1. Selam Emine Hanım DLL dosyasını açaraken mi yaşıyorsunuz nerede sorunla karşılaştınız bu arşiv bulmadı hatası eğer DLL açarken ise Beyda Hanımla aynı hata değil! Siz Winrar programın en son sürümü ile güncelleyin düzelecektir.

 19. Ben de pek bilmiyorum ama sadece versiyonları vermiş hangisini istiyorsan seçebilirsin ben öyle yaptım işe yaradı.

  1. Selamlar Rıdvan Bey, versiyonlar rakamca büyük olan en güncel DLL dosyasıdır. En güncel DLL dosyasını yükleyebilir ya da yüklemek istediğiniz DLL versiyonunu biliyorsanız o versiyonu yükleyebilirsiniz. Önemli olan bit sürümünüzüz doğru olmasıdır.

 20. merhaba ben movie star planet adlı oyunu indiriyorum hata veriyor şimdi burdan hangisini seçiceğimi bilmiyorum lütfen yardım eder misiniz

 21. merhaba ben indirdim ancak sorun devam ediyor yardım eder misiniz? nasıl dll dosyasını kullanabilirim?

 22. merhaba msvcp140.dll 32 bit indirmek istiyorum fakat buy now diyor ücretsiz indirilemiyor mu?

  1. Selam Hakan Bey, sıkıştırma açma programınızın deneme sürümü bitmiş programı satın almanızı istiyor sanıyoruz. Sitede ki tüm işlemler ücretsiz program ile alakalı bir durum sizinki kendi bilgisayarınız ile alakalı bir durum.

   Winrar kullanıyorsanız Winzip, Winzip kullanıyorsanız Winrar yükleyebilir ya da ücretsiz olan rar dosyalarını açan 7-Zip sıkıştırma açma programını kullanabilirsiniz.

   Bilgisayarınızda rar açma programını değiştiriniz. Ekran görüntüsünü atmış olsaydınız daha rahat anlardık. Bu işlemleri yapınız düzelecektir. Yine sorunla karşılaşırsanız tekrar yazabilirsiniz.

 23. msvcp140.dll sureklı bu hatayı alıyorum bunu nerden ındıre bılırım

 24. pubg mobil indiriyorum fakat sonunda açarken MSVC140.dll sorunu var nasıl çözerim

  1. hemen alta ki cevabı okusan anlardın furkan okumadan yazmak bizim bu milletin en büyük problemi

  2. Selam Furkan Bey, pubg mobil, lite tüm msvcp140.dll eksik için aynı işlem yapılır. Önceden sorulmuş soru sayfada cevabını bulabilirsiniz.

  3. bendede o sıkıntı var çözdüysen banada söylermisin bende o sıkıntıyı çekiyorum

 25. pubg lite indiriyorum fakat sonunda açarken MSVC140.dll sorunu var oynanmıyor diye hata veriyor nasıl çözeblirim bu sıkıntıyı

  1. Selam Burak Bey, aynı soru önceden defalarca soruldu. Sayfada bulunan cevaplara bakarak DLL hatasını gidebilirsiniz. Soru sormadan önce sitede aynı soru olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz, bu şekilde cevap beklememeksizin DLL hatası daha kısa sürede çözersiniz.

 26. Aktif birisi var mı her şeyi tamamen yaptım gene olmuyor cmd den komutu yazdığım zaman RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll modülü yüklendi ancak dllregisterserver giriş noktası bulunamadı hatası alıyorum lütfen yardım

  1. Selam Emin CAN, işletim sisteminiz 64 bit Windows işletim sistemi, sayfada 64 bit olan DLL yükleme işlemini yapınız.

   Bilgisayarınız sizden msvcp140.dll dosyasını yüklemenizi istiyor, eğer var uyarısı alır ya da DLL dosyasını sistem klasöründe görürseniz bozulmuş olabilir üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk olan msvcp140.dll dosyası yenilenmiş olacak sorun çözülecektir.

 27. Allah sızden razı olsun kac gun aradım taradım saçma vıdeolarla hata duzeltme gosterıyorlar ama sizinkı ıle 5 dk da hallettım

  1. İbrahim Bey, 5 dakika uzun bir zaman 2 dakikada çözebileceğiniz basit bir işlemdir. Ne zaman sorunuz olursa bize dönüş yapabilirsiniz. Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

 28. kaydet diyorum izin yok yöneticiye başvurun diyor ne yapmam lazım

  1. Selam Batuhan Bey, Windows işletim sisteminizde yönetici olarak işlem yapmanız gerekmektedir. Sorunuz görülmemiş sanırım normalde en geç iki iş gününde cevap veriyoruz, çok özür dileriz.

   Windows kullanıcısında yönetici açma ve yetkilendirme için sitede Windows Kullanıcım Yönetici mi Nasıl Anlarım? yardım sayfasından öğrenebilirsiniz. İstemeyerek gecikme için tekrar özür dileriz.

 29. söylenenlerin hepsini yaptım lakin ayni şeyi tekrarlıyor EU4i yüklemek için ne yapmam gerekir?

  1. Selam Togrul Bey, msvcp140.dll dosyası iki şekilde yüklenir, birinci işlem manüel olarak yükleme, manüel olarak yükleme yapamıyorsanız msvcp140.dll var olduğu Microsoft paketi Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketi yüklemek.

   Bu iki yöntemde doğru yapıldığında DLL uyarısı tamamen kalkarak yazılım çalışacaktır. Msvcp140.dll yükleme için farklı bir yöntem yoktur, yapılan eksik işlem vardır. Sizi manüel olarak yüklemeyi öneririz. Nedeni ise bu DLL dosyasını Microsoft paketi Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketi ile otomatik yükleyebilirsiniz. Bundan sonra bir DLL hatası için Microsoft paketi Visual Studio 2015 içinVisual C++ Yeniden Dağıtılabilir uyarı aldığınız DLL için içeriğinde olmadığından işinizi görmeyerek tekrar manüel yükleme zorunda kalabilirsiniz.

   Bir DLL dosyası uyarı verdiğinde birçok DLL dosyası hasar görmüş, yüklenmemiş ya da hiç var olmamış olabilir. Daha detaylı bilgiyi sitede “DLL Dosyalarını Manüel Olarak Yüklemenizi Öneririz!” yardım sayfasından okuyabilirsiniz.

   Sorunuz hakkında detaylı cevap vererek daha anlaşılır olmasını istedik. Yinede sorunuz olursa hemen alt tarafta bize sorabiliriniz. Yardım sayfaları okumalısınız yoksa başa döner durursunuz.

 30. hearts of iron 4 msvcp140.dll bilgisayarınzda eksik diyor yardım alabilirmiyim

  1. Selam Mehmet Bey, hemen alt tarafta Mustafa Bey’e verilen cevap ile aynıdır. Cevabı okuyarak işlemleri yapınız sorun devam ederse işlem detayları ile birlikte dönüş yapınız.

  1. Mustafa Bey merhaba, DLL dosyasını bilgisayarınızda yüklü olmadığını yazmışınız sitede en başta “msvcp140.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.” yazısında sorunuzun cevabı verilmiş.

   Dlldosyaindir.com DLL dosyasını indirme ve DLL dosyasını bilgisayara yükleme hakkında bilgi veren internet sitesidir. Çözümü sayfada yazıyor, sayfayı okuduğunuzda çözümü de görebilirsiniz. Sizin gibi bazı ziyaretçiler siteyi forum sitesi ile karıştırıyor. Burası forum sitesi değil, forum sitesi gibi soru sorarak cevabını beklemezsiniz. Her DLL için bilgisayara nasıl yükleneceğinizin detayları DLL sayfalarında verilmiştir.

   msvcp140.dll dosyası sadece pubg lite oyunu için geçerli değildir. Tüm yazılımlarda işlem aynıdır. DLL dosyaları yazılımların çalışmalarını sağlayan sistem dosyalarıdır. Tüm yazılımlar tek bir dosyayı yani msvcp140.dll dosyasını kullanırlar bu oyunda, program veya diğer yazılımlarda olsun aynıdır.

   DLL sorununu çözebilmek için ilk olarak çözmeyi istemekle başlamalısınız. Çözmeyi istediğinizde birçok kullanıcı gibi sizde sayfayı okuduğunuzda sorunu çözebilirsiniz. Sayfada yazılan işlemleri bilgisayarınızda uygulayınız. Yapmadığınız, anlamadığınız bir yer olursa tekrar buradan bizlere sorabilirsiniz.

   1. ne insanlar var yahu yukarıda yazılmış dll yükleme diye halen çözüm ne diye soruyor sormak için sormuş belli bizim millette armut piş ağzıma düş

    1. Merhaba Kadir Bey sizin açmış olduğunuz cevap üzerine bazı eklemeler yapmak isteriz müsaadenizle. DLL dosya indir için siteye DLL destek merkezi entegre edilmesinin sebebi yapılamayan, anlaşılmayan durumlarda soru sorulan bir alandır.

     Soru sorarken hemen üst tarafta kırmızı renkle dikkat çekmesi için “Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.” “Olmadı yapamadı gibi sorular sormayınız.” yazıları verilmiştir. Bu tür sorular sadece sormakla kalıyor. Bilgisayarda hangi işlemlerin yapıldığını, nerede sorun yaşanıldığını neden yükleme işlemi yapılmadığını detaylar verilmediğinden anlamak mümkün değildir.

     Bu tür sorulara emsal teşvik etmesi için sitede onaylıyor ve cevap veriyoruz. Siteye gelen ziyaretçilerinin soru cevaptan yararlanarak sorunun cevabını rahatlıkla bulmaları için soruları cevaplıyoruz. Pubg Lite için msvcp140.DLL ile alakalı sade bu sayfada neredeyse 10 üzeri soru soruldu, sitede farklı sayfalarda da soruldu ve cevaplandı.

     DLL destek merkezini (soru sorma alanı) kullanacaklardan ricamız ilk olarak sayfaları okumaları, önceden aynı soru ile ilgili soru sorulmuş mu kontrol etmeleri, sitede arama yapmalarıdır. Bu şekilde sonuç daha hızlı olacaktır.

 31. msvcp140.dll hatası veriyor programı indirdim ama gene çalışmıyor. Ne yapmam lazım teşekkürler

  1. Fark Bey Merhaba, sayfada bulunan DLL dosyasını Windows sistem dosyasının içerisinde sayfada anlatıldığı şekilde yazmanız gereklidir. Çalıştırmak istediğiniz oyun veya program farketmez eğer sistem klasörü içerisinde sayfada anlatıldığını şekilde DLL dosyasını yüklediğiniz halde çalışmadıysa oyun veya programın ilk dizinine kopyalayınız.

   İşletim siteminizin kaç bit kullandığınızı öğrenmek için burada bulunan yardım sayfasından, DLL yükleme detayaları içinde burada bulunan yardım sayfasından detayları görebilirsiniz.

   Ayrıca alt tarafta sizin gibi aynı hatayı alarak çözen kullanıcıların yorumları var onları da okumanızı tavsiye ederiz.

 32. oyun adı pubg oyun açılırken msvcp140.dll hatasını alıyorum bu hatanın çözümü için microsoft visual c++2015 diyor ama vc_redist.x64.exe paketini indirip kurma sırasında sürekli hata alıyorum bu hatalar kurulmadı ve onarıamadı hataları bunlar için çözüm varmı

  1. Muammer Bey, Yönetici girişi ile Windows işletim sisteminizi açarak denetim masası ve program ekle kaldır ile visual c++ kaldırarak tekrar yüklemeyi deneyiniz. Yine sorun yaşarsanız tamamen kaldırınız ve Windows yönetici olarak yeni bir kullanıcı açarak kurulum yapınız. Onarma veya kurulmama sorunu birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Bu nedeni bulamadığınız için yeni kullanıcı açmak daha uygun olacaktır.

 33. lütfen yardım edin pubg lite indirdim msvcp140.dll hatası veriyor eksik diyor bu dosyayı nereden indire bilirim

  1. Merhaba Enes Bey, ilk olarak şunu söylemek istiyorum. DLL dosyasını işletim sisteminiz bit sürümüne göre sayfadan indireceksiniz. Sayfayı detayı olarak okumalısınız. Ayrıca bu sorun için detayları burada bulabilirsiniz. Sayfada detaylı olarak işlendi.

 34. merhaba pubg lite indirdim ve msvcp140.dll diye bir hata oluştu nasıl halledebilirim.Şimdiden teşekkürler

  1. Burak Bey, merhaba DLL dosyasında sorun yaşıyorsanız sayfada anlatılan şekilde DLL dosyasını Windows işletim sisteminizin bit sürüme göre indirerek sistem klasörün içerisine yüklediğinizde DLL sorunu bilgisayarınızdan kalkacaktır. 32 bit Windows kullanıcıysanız System32 (C:\Windows\System32) klasörünü, 64 bit kullanıcı iseniz SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) ve (C:\Windows\System32) klasörünün içerisine DLL dosyasını yükleyiniz. Bu şekilde sorun kalkacaktır. Sorun tekrar ederse yazabilirsiniz.

 35. bir oyun açılmıyor bu dosyayı istiyor msvcp140.dll ………………

  1. Zahit Bey sayfada yazılı işlemleri ve alt tarafta bulunan soru – cevap alanında yazılan işlemleri yaptığınızda sorunuz çözülecektir. Size tavsiyemiz ilk olarak sorunu nasıl çözebileceğinizi sayfadan incelemeniz DLL uyarısını çözemezseniz sorunuzu sormanız olacaktır.

   ————————
   Burada sizin “Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.” uyarısını dahi okumadığınız sorunuzdan belli olmaktadır.

   Sizin sorunuzu örnek olmasına adına yayına aldık ve cevapladık. Bu tür genel sorulara onay verilmeyeceğinizi bilmenizi isteriz.

   Aynı sorular defalarca sorulması, dikkatli diğer kullanıcıların aynı soruları görerek zaman kaybına ve site kalitesini düşmesine neden olmaktadır. Dikkatinizi çekerce en kısa sürede ya da en geç bir iş gününde sorunuza cevap verilmektedir.

   Sorununuz geniş / zorluk içinde yanıtlanabilir olması bizleri yormamaktadır. Sayfada belirlirtildiği şekilde bize binlerce soru sorabilir ve yanıt alabilirsiniz, hizmet etmek bizi yormaz fakat sayfayı okumadan incelemeden sormanız inanın bizi yormaktadır.
   ————————

 36. Selamün Aleyküm Discord EsayRp Yaparken Hata Veriyor MSVCP DLL bulunamadı diyo Yani En Başta Bunu diyodu kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSCVP40.dll bulunamadı. programi yeniden yüklemek sorunu çözebilir

  1. Aleyküm selam DLL dosyasını sayfada anlatıldığı şekilde yükleme yapmalısınız. Ayrıca size burada yer alan soru ve cevapları incelemenizi tavsiye ederiz. Sizin gibi birçok kişi aynı sorunla karşılaşmış ve cevapların verilmiş olduğunu görebilirsiniz.

 37. msvcp140.dll dosyasını manüel olarak yükleme yapamadım başka bir yolu varmı teşekkür ederim.

  1. Şadi Bey merhaba, DLL dosyasını manüel olarak yüklemenizi tavsiye ediyoruz fakat manüel olarak yüklemeyi başaramadıysanız, Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini bilgisayarınıza yükleyerek DLL eksiğini giderebilirsiniz. Yapmanız gereken Microfost Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir sayfasına giderek işletim sisteminiz 32 bit ise 32 olan vc_redist.x86.exe paketini indirerek, 64 bit ise vc_redist.x64.exe paketini indirerek bilgisayarınıza kurunuz.

   Paketleri kurduktan sonra bilgisayarınızı tek defa kapatıp açınız DLL sorununuz düzelecektir. Eğer bilgisayarınızda önceden Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yüklü ise onarınız, onarmayı başarılı bir şekilde yaptıysanız msvcp140.dll dosyasını da onaracaktır, paketi tekrar yüklmenize gerek yoktur. Onarma başarılı olmazsa Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini bilgisayardan silerek tekrar anlatılan şekilde yükleyiniz.

 38. merhaba iyi akşamlar. Win 8.1 yükledim masaüstü bilgisayarıma, ilk önce ekran kartını sonra anakart driver bileşenlerini yükledim. sonra bana gerekli olan programları yükledim ( steam, bluestacks vs.). steamdan PUBG yi açınca msvcp140.dll yeniden yükleyin diyor. sizin yazdıgınız şekilde adım adım hepsini denedim. cmd den sfc /scannow yapıyorum hiç bir hata gözükmüyor. bütün işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorum yine aynı hata cıkıyor. fakat söyle bir sorun var;

  cmd ye bu komutu girince;
  RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll

  C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll modülü yüklenemedi diyor.

  1. Merhaba @Çağkan, modülü yüklenemedi hatası bilgisayarınızda DLL dosyasının olmamasından, doğru olarak yüklenmemesinden veya bit sürümü yanlışlığından kaynaklanmaktadır. Yani bilgisayarınızda DLL dosyası yüklü değil bu nedenden dolayı bu hatayı alıyorsunuz.

   Manüel olarak yükleme yerine https://www.dlldosyaindir.com/msvcp140-dll/#comment-692 buradan verilen cevabı bilgisayarınıza uygulayınız. Sorun devam ederse dönüş yapınız.

  1. Tüm DLL dosyaları aynı görevi yapar, rakamca en yüksek olan DLL dosyası en güncel DLL dosyasıdır. Bit sürümüne göre doğru indirmeniz önemlidir. Siz rakamca en büyük olan DLL dosyasını indirebilirsiniz.

 39. Merhaba ben Minecraftta Nevzat beyin sorununu yaşadım ve düzelttim ama yine Minecraftta api-ms-crt-runtime-|1-1-0.dll hatasını aldım ve sizin sitedeki gibi söylenenleri yaptım ama api-ms-crt-runtime-|1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası verdi bu konuda ne yapabilirim.2 hata ile ilgili bazı yorumlardan da söylenenleri yaptım olmadı lütfen yardım edin

  1. Ahmet Bey, Windows güncellemelerinin tümünü kabul ederek bilgisayarınıza kurunuz ve yeni bir yönetici kullanıcısı açarak oradan Minecraft oyununu çalıştırmayı deneyiniz.

   Bu işlemleri yaparken Nevzat Bey’in yorumuna yazmış olduğumuz işlemleri yaptığınıza emin olunuz ve Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 ve Directx paketleri kesinlikle silmeyiniz.

 40. ben minecraftı açarken Bozuk Görüntü hatası adında bu hatayı veriyor dediklerinizi yaptım lütfen yardım edin

  1. Selam Nevzat Bey, sizin burada yapmanız gereken iki işlem var. İlk olarak görüntü hatası için Directx bilgisayarınıza kurunuz ve DLL hatasını içinde Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 paketini kurunuz.

   Bu iki işlemden sonra Minecraft oyunu hata almadan açılacaktır. Dediğimiz paketleri kurarken mutlaka işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirerek kurmalısınız. İşletim sisteminiz bit sürümünü hakkında bilginiz yoksa bilmiyorsanız sayfanın üstünde yer alan Windows işletim sistemin 32 bit mi 64 bit mi sayfasını okuyunuz.

 41. Ben minecraftta aynı sorunu aldım, dediklerinizi harfi harfine uygulamama rağmen olmuyor. RegSvr32 hatası alıyorum lütfen yardım edin!

  1. Tekrar selam Nevzat Bey, yukarıda yazdığımız işlemi yaptığınızda bu uyarıda düzecektir. Aynı hatadan kaynaklanan bir durumdur.

 42. 14.10.25008.0 versiyonun md5 görünümünü indirmeden önce görmek istiyorum paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

  1. Mesut Bey, msvcp140.dll 14.10.25008.0 64 bit için md5, sha1 ve sha256 orijinal şekilde şu şekildedir.

   Versiyon detaylarını merak ediyorsanız msvcp140.dll 14.10.25008.0 64 Bit için oda şu şekildedir.

 43. sehzade bana yardım etmelısın butun ıslemlerı yapıyorum dedıgın gıbı fakat gene de olmuyor butun vısualları sıldım gerı yukledım olmadı vc_redist.x64.exe yukledım olmadı CMD e regsvr32 c:\windows\SysWOW64\Msvcp140.dll yazdım enterladım Regsvr32 hatası verdi daha ne yapmalıyım bırı yardım etsın ya

    1. Bilgisayarınızda ilgili DLL dosyası olmadığından siz DLL dosyası uyarısı alırsınız. Bu uyarıyı kaldırmanın yolu ise işletim sisteminizin bit sürümünü öğrenerek sayfa içerisinde anlatıldığı şekilde sistem klasörüne atmak olacaktır.

     Ayrıca hile programı ise o programın ilk klasörünü de bu DLL dosyasını attığınızda uyarı kalkacaktır. Yapamazsanız tekrar dönüş yapınız.

  1. Osman Bey, nerede uyarı aldığınızı yazarsanız detaylı olarak anlatabiliriz. Bir işlemi yanlış 1 kere de 1000 kere de 100.000 kere de yaparsanız yanlış işlemden dolayı yine DLL uyarısı alırsınız. Detaylı bir şekilde nerede sorun yaşadığınızı bir kere anlatırsanız beraber çözebiliriz.

  1. Bu soruyu tam olarak anlayamadım, sanırım başlat menüsünün yerini soruyorsunuz. Başlat menüsü masaüstünde sol en alt taraftadır.

  1. Masaüstü bilgisayarım veya başlat menüsünden bilgisayarım simgesini tıkladığınızda bilgisayarınızda bulunan sürücüleri görebilirsiniz. C sürücüsüde buradadır.

 44. Merhaba Teamspeak3 İndirdim Bu Hatayı alıyorum sızın dediğiniz şeyleri harfi harfine yerine getirdim ama bole hata alıyorum

  1. Merhaba Teamspeak3 yüklü olduğu klasörün içerisine atarak tekrar deneyiniz. Eğer yine hata alırsanız yazınız!

  1. Eren Bey, Windows işletim sisteminizin Windows klasörüne Bilgisayarım ve C sürücüsü içerisinde Windows klasöründen giriyorsunuz. İşletim sisteminizin bit sürümüne göre de sistem klasörünün içerisine giderek DLL dosyasını uygulayacaksınız.

 45. İyi günler. Adobe Photoshop cc 2018 sürümünü indirdim ve bu hatayı aldım. Sizin dediklerinizi harfi harfine yapmama rağmen hala aynı hatayı alıyorum. Bilgisayarım 64 bit. Yardımcı olmanızı rica ediyorum

  1. Mehmet Bey Adobe için DLL hatası aldıysanız ilk olarak şunu söylemek istiyoruz. İndirmeleri mutlaka Adobe sitesinden yapmalısınız. Adobe harici sitelerden indirilen kurulumlar bu DLL ve diğer farklı hatalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu DLL hatasını düzeltseniz dahi başka bir hata ile karşılaşmanız yüksek ihtimaldir. Adobe orijinal indirme kurulumlarını kullanmalısınız.

   DLL hatasına gelince msvcp140.dll hatasını manüel olarak yaptığınız halde çözülmedi ise eksik bir şey veya yanlış bir şey yapmışınız demektir. Size daha kısa ve basit olarak “Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015” paketini yükleminizi tavsiye ederiz. Paketin 64 bit olanını (sürümünüz 64 bit olduğu için) bilgisayarınıza indiriniz.

   Eğer önceden bilgisayarınızda Visual C++ Redistributable for Visual Studio paketlerinden herhangi bir veya bir kaçı varsa bunları siliniz bilgisayarı kapatıp açınız ve indirmiş olduğunuz paketi bilgisayarınıza yükleyiniz. Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 bit sürümünü yani sizin bit olan 64 bit paketini doğru indirdiğiniz de tamemen kurulumu bilgisayarınızda yaptığınızda DLL hatanız çözülecek ve program çalışacaktır.

 46. merhaba pubg girmeye çalışırken msvcp140.dll hatasını alıyorum dediğiniz visual dosyasını kurmaya çalışırken ise 0x80240017 bu uyarısı alıyorum lütfen ilgilenebilir misiniz ?

 47. pubg oyunu indirdim msvcp140.dll hatası aldım her yolu denedim ama olmadı

  1. 20 Kasım 2016 tarihli Mehmet Bey’in yorum ve cevabı detayları ile dikkatli okuyarak bilgisayarınızda uygulayınız. Doğru uyguladığınızda msvcp140.dll hatanız düzelecektir.

 48. format attım ve pubg girerken bu hatayı alıyorum dediklerinizi yaptım olmadı ne yapmalıyım ?

  1. Sitenin alt taraftanıda 19 Kasım 2017 tarihli Mehmet beyin yorumuna yazılan cevapları bilgisayarınızda uygulayınız pubg için DLL hatanız çözülecektir. Dönüş yaparsanız sevinirim.

   1. benim pc de team speak 3 e girmiyor bu hatayı veriyor

    1. Şeref Bey orada bulunan DLL dosyasını bit sürümünüze göre indirerek sistem klasörü içerisine anlatıldığı şekilde bilgisayarınızda uygularsanız DLL hatanız düzelecektir. Sayfada anlatıldığı şekilde sırası ile DLL dosyasını bilgisayarınızda uygulayınız.

 49. dll dosyası mevcut olmasına rağmen cmd de dahi yok gözüküyor modül bulunamadı diyor pubg de ise keza aynı syswow64 ve system 32 de var bu dosya hala neden hata veriyor

  1. Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 paketi güncellemesi yaparak tekrar dener misiniz?

   Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir İndir

   Sayfada Türkçe dil seçimini seçiniz ve çıkan yükleme ekranında 32 bit işletim sistemi için vc_redist.x86.exe indirerek 64 bit işletim sistemi için ise vc_redist.x64.exe dosyasını indirerek kurunuz.

   Bu şekilde DLL sorununuz çözülecektir. İşlem bitiminden sonra görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız.

   1. zaten tüm herşey yüklü bütün dller yüklü dll suit pro kullanıyorum tüm visual studiolarda indirildi ancak hala böyle bi hata ileyim

    1. Size burada iki işlem yazacağım bu işleminin ikisinide sırası ile uygulayınız ilk birinci işlemi yapınız eğer hata devam ederse ikinci işlemi yapınız. Birinci işlemi yapınca hatanın muhtemelen düzelecektir.

     msvcp140.dll 1. İşlem: Denetim masası ve program ekle kaldırdan tüm Visual paketlerini bilgisayarınızdan kaldırınız, bilgisayarınızı başlatınız ve sadece size verdiğim link adresini indirerek kurunuz.

     msvcp140.dll 2. İşlem: Windows Update ile tüm gelen Windows güncellemeleri kabul ederek bilgisayarınıza kurunuz ve bilgisayarınızı tekrar başlatınız.

     Söylediğim gibi 1. işlemde birçok kullanıcının hatası düzelmiştir. Sizin de düzelecektir. Eğer 1. işlemi uygular ve yine de hata alırsanız bu sefer 2. işlem olan Windows güncellemeleri yapınız. Bu işlemleri yaparken oyunu silmenize gerek yok her işlemden sonra oyunu çalıştırmayı deneyiniz.

 50. şimdi bu indirdiğimiz msvcp140-v14.0.23026.0-bit64.rar olan dosyayımı atacağız bir de 64 bit kullanıyorum biliyorum ama tam emin değilim yanlış dosyayı atmayayım bitimin kaç olduğuna tam nasıl emin olabilirim

  1. Masaüstündeki bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp, özellikleri seçin. Cihazın işlemci, ram vs. hepsi orada yazar. Oraya baktıktan sonra indirip, kurabilirsiniz.

   1. Hocam dosyaları sysWOW64 dosyasına mi cıkartacaz ben anlamadım

    1. İşlem çok basit indirmiş olduğunuz DLL dosyasını 32 bit işletim sistemi kullanıcı iseniz System32 klasörünün içerisine, 64 bit işletim sistemi kullanıcı iseniz SysWOW64 klasörünün içerisine atacaksınız.

     DLL dosyaları demişiniz indirmiş olduğunuz her DLL dosyası tekdir. DLL dosyaları yazımı hatalı bu durumda. İndirmiş olduğunuz DLL dosyasında tek bir dosya msvcp140.dll görürsünüz bu dosyayı sistem klasörüne atacaksınız. Bu DLL haricinde yine hata alırsanız o zamanda o hata aldığınız DLL dosyasını sistem klasörüne atmanız gerekmektedir.

     32 Bit İşletim Sistemi: System32
     64 Bit İşletim Sistemi: SysWOW64

     DLL hatasını sayfada anlatıldığı şekilde yaptığınızda bilgisayarınızda DLL hatası almazsınız, yapamadığınız ya da anlamadığınız başka bir yer olursa sorabilirsiniz.

     1. sysWOW64 dosyasına attım olmadı yönetici izni almanız gerekiyor uyarısı verdi

      1. Windows işletim sisteminizi yönetici girişi yaparak yani işletim sistemine ilk girişinde yönetici olarak oturumu açmalı ve DLL dosyasını sistem klasörü olan sysWOW64 klasörüne atmalısınız. Yönetici olarak işletim sistemine giriş yaptığınızda bu hatayı almazsınız.

    2. İyi akşamlar anıl kardeşim. Yarın öğleden sonra bir video çekip linkini buraya atacam. Eğer yöneticiler onaylarsa izleyip yaparsın. Çünkü okumakla görmek arasında fark var. Öyle daha fazla işe yarar.

     1. Video içeriğinizi incelendikten sonra yorumunuzu onay için göndereceğim. Site altında da bahsedildiği üzere site içerisinde tüm sayfaları video paylaşım sitelerinde izin almadan paylaşabilirsiniz.

      Bu DLL dosyası ve diğer DLL dosyaları için hazırlanmış tüm video içerikli sayfalarınızı gönderebilirsiniz. Fakat sadece video adresi olan yorum göndermeyiniz lütfen. Yorumunuz da video içeriğinizi geniş bir şekilde anlatan yazılar ile birlikte video adresi ekleyiniz, sadece video linki atılan yorumlar kullanıcılar tarafından spam (gereksiz) olarak algılanacağından yoruma onay verilmemektedir.

      1. Yaklaşık 4 dakikalık bir video çektim. Şuan yüklüyorum. Eğer yine de yapamayan olursa timeviewer üzerinden yardımcı olabilirim.

     2. Dll dediklere atıyorum oyunu silip yeniden yükledim gene aynı hatayı veriyor.

      1. Kardeşim istersen teamviewer üzerinden yardımcı olabilirim. Ya da videoyu izleyip, ona göre yap.

      2. Birçok kullanıcının yaptığı ve yanlış düşündüğü hatayı sizde yapmışınız. Bir oyunu ya da programı silerek tekrar kurmak DLL hatası için çözüm değildir. Nedeni ise zaten sizin bilgisayarınızda ilgili DLL dosyası olmadığından bu hatayı alıyorsunuz.

       Oyun ya da programı silmeniz yüklemeniz DLL dosyasını yerine getirmez ve yüklemez. Siz burada DLL dosyası hatası aldığınızda aldığınız DLL dosyasını indirerek sistem klasörüne attığınızda DLL dosyasını bilgisayarınıza yüklemiş olursunuz. Netice olarak DLL dosyasını sistem klasörü içerisine atmadıkça DLL hatası almaya devam edersiniz.

        1. Sitenin altında bulunan yorum yazarken uyarısını okuyarak sorunuzu tekrar sormanızı rica ediyorum.

  2. Coşkun bey Hakan beye ek olarak indirmiş olduğunuz DLL dosyası rarlı yani sıkıştırılmış haldedir. Rarlı olarak sıkıştırılmasının nedeni ise DLL dosya güvenliğini sağlamak ve boyutu daha düşük hale getirerek daha hızlı indirmenizi sağlamak içindir. İndirmiş olduğunuz rar dosyasını winrar programı ile açarak klasör içerisinde bulunan DLL uzantısını anlatılan şekilde uygulayacaksınız.

   Yani rar dosyasını (indirildiği şekilde) sisteme direk olarak atmayınız. Winrar ile açarak sistem klasörüne atınız. İşletim sistemi bit bilginizi de Hakan bey’in dediği gibi en kolay masa üstü bilgisayarım simgesi üzerinde sağa tuş ve özellikleri giderek açılan sayfada istem türü yazısının hemen yanında görebilirsiniz.

 51. hakan abi yorumlarını okudum bana da yardımcı olurmusun ben de msvcp140.dll hatası alıyorum pes 2015 futbol oyunuda alıyorum benim sistemim 32 bit ne yapmam lazım

  1. Sorunuzu Hakan beyin cevaplaması için bekliyorum. Eğer Hakan bey’den cevap gelmezse ben cevap yazarım. Bu arada Hakan bey’e değerli bilgilerini paylaştığı için teşekkür ederim.

   1. İyi akşamlar. Ben teşekkür ederim Şehzade kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Şimdi Halitcan kardeşim senin yapman gereken şeyde hemen hemen aynı.

    Yalnız Pes 2015 için önce vc_redist.x64.exe’yi yeniden kurman gerekiyor. Burada Şehzade linkini vermişti (https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=48145) Sonrasında msvcp140.dll’yi c:\windows\System32 içine atacaksın. Sonra da oyunun exe uzantılı dosyasının olduğu yere atacaksın. Bu kadar sonrasında olması gerekiyor.

    1. süper ya oyun klasörünün içerisinde ya da o verdiğin link adresinden hangisinden tam bilmiyorum ama olay tamam teşekkürler hakan abi baya basitmiş ya.

      1. Merhaba bende pubg de hata alıyorum dll yi indirdim syswow64 e attım oyunun exe kısmınada attım ve visual c++ ları silip tekrardan yükledim ama hala dll yi görmüyor lütfen yardım edermisiniz geçen formatta oyunu oynayabiliyordum şimdi hiç açamıyorum ya : (

       1. Format atarak düzeldiğinizi söylemişiniz bu DLL dosyasını bir kere düzeldiğinizde tekrar DLL hatası almazsınız. DLL dosyasını sistem klasöründen silmediğinize emin olun. Ayrıca Visual c++ 2015 paketinin 64 bit olanını indirerek bilgisayarınızda kurmanız DLL sorununuzu çözecektir.

        Yaptığınızı yazmışınız evet yapmışınız ama bir yerde eksik yapmışınız yazdıklarımı kontrol ederek bilgisayarınızda uygularsanız DLL sorununuz düzelecektir.

       2. İyi akşamlar kardeşim. Şimdi Şehzade açıklama yapmış ama bende birkaç şey eklemek istiyorum. Öncelikle oynadığın oyun Online bir oyun olduğundan steam üzerinden oynuyorsan güncellemeyle alakalı bir problem olabilir. Onun dışında eğer Visual Studio 2015’i yükleyecekseniz syswow64 içine ve oyunun kurulu olduğu klasörün içine en son dllleri atmanız lazım. Yani önce bütün dllleri sileceksiniz, sonra Visual Studio’yu yükleyeceksiniz ve sonrasında sisteminiz 64 bit ise SySWOW64 içine; bir de oyunun kurulu olduğu yani pubg.exe uzantılı dosyanın olduğu yere atacaksınız. Bu şekilde olması gerekiyor.

        1. Hakan bey çok özür dilerim siz yorumunuzu yazmışınız ama sistem muhtemelen hızlı yazdığınız için spam olarak görmüş o yüzden zamanında onaylayamadık. Yorumunuzu tekrar aynen yazdığınız şekilde yayınladık gecikmeden dolayı sizden özür dileriz.

         Bu ara bilgilendirme için de size ayrıca teşekkür ediyoruz.

 52. Hocam yukarıda yazan ne varsa ne tavsiye ettiyseniz hepsini denedim ama bir türlü dll dosyası olmuyor npes 2018 i yükledim defalarca hem de ama her seferinde msvcp140.dll hatası alıyorum.

  Yetmezmiş gibi birde vcruntime.dll hatası alıyorum sinirlerim bozuldu artık 2 gündür uğraşıyorum 64 bit işlemci kullanıyorum syswow 64 e atıyorum görmüyor sıstem 32 ye atıyorum bu sefer vcruntıme.dll istiyor onuda sıstem 32 ye atıyorum bu sefer bu sefer bol sıfırlı bir sonunda 7b olan bir hata veriyor komut sistemi falan hepsini denedim indirmediğim program kalmadı gözünü seveyim bir yardımcı oluver bana.

  1. Siz bir veya birden fazla DLL dosyası hatası almışınız. Size tavsiyem bunların tümünü birden düzeltmek için Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yüklemeniz olacak.

   Şimdi sırası ile yapılması gerekenleri anlatıyorum lütfen sırası ile emin olarak bu işlemleri yapınız.

   1. Bilgisayarınızda önceden Visual Studio 2015 için Visual C++ kurulu ise bunu denetim masası ve programları kaldır menüsünü kullanarak siliniz. Visual Studio Visual C++ diğer versiyonları var ise onları da siliniz

   2. Bilgisayarınızdan sildiğinizden emin olduktan bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Microsoft internet Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini indirerek bilgisayarınıza kurunuz ve son defa bilgisayarınızı tekrar başlatınız bu şekilde artık DLL hatası almazsınız.

   1. Dediklerini yaptım hocam bütün sürümleri sildim. Visual 2015 i yükledim tek 64 bit olanını da yükledim kapatıp açtım. Sonra onu yine kaldırıp 64 du 86 olanı da yükleyip kapatıp açtım denedim olmuyor bu seferde 0xc000007b hatası veriyor komut sisteminde taratıyorum.

    Problem yok videolardan izleyip bir suru program denemiştim hepsini herseyi sildim sistem geri yükleme yaptım yok yok yok naptiysam olmuyor pes 2017 yi ve fifa 2017 yi açabiliyorum onlarda sorun yok…

    1. Baya bir işlem yapışınız evet fakat sizin yaptığınız işlemler doğru mudur neleri yanlış yaptınız bilemiyorum. Bir de şunu dener misiniz?

     Denetim masasına gidin “Kullanıcı Hesapları” kısmından yönetici olarak yeni bir kullanıcı açın ve çalıştırmak istediğiniz oyunu tekrar çalıştırmayı deneyin. Yaptığınız işlemin sonucunu da benimle paylaşın.

  2. Kardeşim indirdiğin dll’leri önce oyunun kurulu olduğu yere sonrada syswow64’ün içine at çalışır. Bende de aynı sorun vardı.

   1. Hakan bey bu dediğiniz çözüm tüm oyunlarda geçerli mi acaba siz hangi oyunda hata aldığınızda bu şekilde çözdünüz biraz anlatabilir misiniz rica etsem.

    1. Vallahi ben 3 4 oyunda denedim oldu. Max payne 3, Pes 2018, Cod Black Ops 3 gibi. Zaten bu tarz hatalar hep aynı nedenden kaynaklanıyor. Önce msvcp140.dll hatası, sonra da başka bir dll hatası veriyor. Eğer aynı hatayı alıyorsanız deneyin. Mutlaka işe yarayacaktır.

     1. dll dosyasını oyunun klasörüne atacaksınız demişiniz ben 13. Cuma oyununda alıyorum burada hangi klasör içerisine atmam lazım lütfen onu da anlatır mısınız?

      1. Oyunun kurulu olduğu yere yani exe uzantılı dosyanın olduğu yere atacaksın kardeşim. Önce syswow64 içine sonra da oyunun kurulu olduğu klasöre atacaksın

       1. Burada kullanıcıların daha iyi anlaması için müsadenizle bir ekleme yapmak istiyorum. Oyun kök dizini ya da oyunun kurulu olduğu yerden kasıt Hakan beyin dediği gibi oyunun exe dosyasının bulunduğu yerdir.

      2. Klasör içerisinde fridaythe13th.exe uzantısının olduğu klasöre atacaksınız. Ama ilk önce syswow64 klasörüne atmanız gerekiyor.

 53. Adobe Photoshop CC 2015,5 kullanıyorum 2-3 güne kadar sorunsuz çalışan programım bugün açılmadı. Programı yeniden yükleyin diyor. Denememe rağmen hiçbir şekilde açılmadı. Yöntemlerinizi denedim fakat maalesef.

  1. DLL hatası almamışınız sanırım sadece programı yeniden yükleyin uyarısı almışınız ve tekrar kurmaya çalışırken hata almışınız.

   Bu durumda size önerim deneme sürümünü program ekle kaldıra giderek tamamen siliniz. Yükleme yapmadan önce yönetici olarak yeni bir Windows kullanıcısı açınız ve deneme sürümü tekrardan bilgisayarınıza yükleyiniz bu şekilde sorun kalkacaktır.

  1. Aynı hatayı aynen alıyorsunuz anladığım kadarıyla sistem klasörünün içerisine DLL dosyasını doğru attığınıza emin misiniz? DLL dosyasını indirerek rarlı halden winrar ile açınız, adını kesinlikle değiştirmeden işletim sistemi bit sürümünüz ne ise sistem klasörü atınız. Hata halen devam ederse anlamam için hatanın detayını bildiriniz? Hatayı beraber çözelim.

 54. hocam şöyle söyleyeyim program bir bot programı bir tane online oyunda bot kurabilmek için o program gerekli bende indirdim kendi sitesinde nasıl kurulması gerektiğini anlatıyor bu hata veren dosyayı indirip çalıştırdıklarında hata vermeden açılıyor ama benim bilgisayarımda dll dosyası eksik diyor eğer gerekli olursa botun sitesini verebilirim hangi dosyayı indirip hata aldığımı söyleyebilirim

  1. Siz oyunun adını ve o indirip kuracağız bot programın adı ile link adresini paylaşın yarın pazar ben detaylı inceler size dönerim.

   1. Hocam özür dilerim bi seyahate çıkmam gerekti bilgisayardan uzak kalmıştım şimdi geri dönebildim.

    Oyunun adı clash of clans mobil platformlarda oynanıyor ama programla windows üzerinden oynanıyor bot programının ismide boostbot buda linki: boostbot_/clash-of-clans-bot-download/ bundan önce oyunu oynamak için gerekli programı indirip kuruyoruz ki onu yaptım sonrasında bu programı indirip çalıştırdığımızda direk kullanıma hazır oluyor.

    Burada boostbot_/clash-bot-installation-tutorial/ 3.kısımda kurulumu gösteren kişinin direk programı çalıştırıp kullandığını görüyoruz ama benim bilgisayarımda dll eksik hatası veriyor inceleyebilirseniz çok memnun olurum tekrar geç kaldığım için kusura bakmayın.

    1. Programı inceleyerek tekrar dönüş yapacağım size, detaylı inceleyebilmem için sizden biraz müsaade istiyorum.

      1. Programlar sorunsuz bir şekilde çalıştı burada sizden programları istememin nedeni programda mı sorun olduğunu anlamam içindi programlarda sorun yok sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Size burada iki çözüm yolu sunmak ve bunları denemenizi tavsiye ederim.

       Birincisi Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini bilgisayarınıza kurunuz ve indirmiş olduğunuz programları bilgisayarda çalıştırmayı deneyiniz. Bu şekilde muhtemelen bilgisayarınızda ki DLL hatası kalkacak ve programlar çalışacaktır. Eğer yine olmaz ise ikinci yolu deneyebilirsiniz.

       İkinci çözüm yolu ise pek tavsiye etmeyeceğim ama sizin için önemli bir program ve çalıştırmak zorundaysanız yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda Başlat, Donatılar, Sistem Araçları ve Sistem Geri Yükleme menüsüne giderek bilgisayarınızda eski tarihli bir geri yükleme seçerek tekrar yükleyin ya da Windows işletim sisteminizi formatlayarak yeni bir işletim sistemi kurun. Her ikisini de yapabilirsiniz. Sistem geri yüklemede Windows formatlamakta Windows işletim sisteminizi sıfırlayacaktır.

       1. ilk yönteminizi hemen deniyorum hocam zaten bilgisayara yeni format atalım 2 hafta olmuştu olmazsa tekrar atıcam artık

        1. Yeni format attıysanız ilk yöntem ile çalışacaktır. Çalışmaz ise bilgi verin.

         1. evvet hocam ilk yöntemle çalıştı program bir kez açıp kapatınca çalıştı gerçekten çok teşekkür ederim yardımınız için acaba bilgisayar mühendisimisiniz? gerçekten bilgilisiniz

          1. DLL sorunuzun çözüldüğü için bende sizin kadar memnun olduğuma emin olabilirsiniz. Ne zaman isterseniz buyurun yardımcı olmaya çalışırım. Sizden ricam diğer bilgisayar kullanıcılarına da siteyi tavsiye etmeniz olacaktır.

 55. İyi günler msvcp140.dll hatası aldım ve yönergedeki gibi dosyayı indirdim 64 bit kullanıyorum ve gerekli yere attım bu dll’yi pc’yi tekrar başlattım hatayı tekrar aldığımda cmdye ”regsvr32 c:\windows\SysWOW64\dlldosyaadı.dll” kodunu girdim fakat şöyle bir hata verdi regsvr32 c:\windows\SysWOW64\dlldosyaadı.dll modülü yüklenemedi ikili dosya belirtilen yolda depolandığından emin olun veya ikili dosyada ya da buna bağımlı .DLL dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın Belirtilen modül bulunamadı. Hatasını alıyorum

  1. Cmd komut sistemini yönetici olarak açarak komutu deneyiniz ve en son cmd komut sistemine “SFC /SCANNOW” tırnak olmadan komutunu uygulayınız ve bilgisayarınızı tekrar başlatınız bu şekilde çözebilirsiniz. Yönetici olarak CMD komutu sistemini açmayı unutmayınız. Yönetici olarak açmak için Çalıştır alanına CMD yazdıktan sonra üzerine tıklamadan fare ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıkladığınızda Yönetici olarak çalıştırabilirsiniz. Bilgisayarda yönetici durumunda değilseniz yönetici durumunda olan kişi yapması gerekmektedir.

   1. hocam dediklerinizi aynen yaptım ama yine arkadaşın yazdığı hatayı veriyor çıldırttı bu dll dosyaları beni

    1. Siz bu hatayı oyunda mı yoksa programda mı alıyorsunuz? Yazmadığınız için tarif edemiyorum. İndirmiş olduğunuz DLL dosyasını oyun ya da program hangisinde alıyorsanız kurulu olan klasörün kök dizine (ilk klasöre) atarak tekrar açmayı deneyiniz.

     1. bir programda alıyorum programı bilgisayara kurmadım indirdim kurulum istemedi ama başlatmaya çalıştığımda bu dll eksik uyarısı veriyor dll dosyasını programın tüm dosyalarının içinede attım yine aynı

      1. Portable yani kurulumsuz çalışan bir program olduğuna emin misiniz? Siz sıkıştırılmış halde iken indirdiniz ve açtınız o zaman çünkü her klasörün içerisine attığınızı söylüyorsunuz. Eğer program kurulum gerektiren bir program ise siz programı size sunan kişi kendi bilgisayarına programı kurarak size sadece klasör dosyasını paylaştıysa bunda DLL ve diğer hataları almanız normal.

       Nedeni ise kurulum gerektiren bir program kendi klasörünün içerisine programı çalıştırmak için dosyaları kopyalarken aynı zamanda sistem için gerekli olan dosyaları da bilgisayarınıza kopyalayacaktır. Burada yapacağınız işlem ise DLL hatasından ziyade programın portable (kurulumsuz) olup olmadığına emin olmalısınız. Programın adını sakıncası yoksa söylerseniz inceleyebilirim.