DLL 0xc000007b Hatası Alanlar

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (51 Paylaşım Yapılmış)

Bilgisayarınızda DLL hatasından sonra bilgisayarınızda eğer 0xc000007b sorunu ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenlerini sırası ile alt tarafta anlatıldığı şekilde bilgisayarınızda uygulamanız gerekmektedir.

Burada bahsi geçen işlemler Windows işletim sistemi Windows 10 da dahil olmak üzere tüm Windows işletim sistemi için geçerlidir. Tüm Windows işletim sisteminizde uygulayabilirsiniz.

DLL 0xc000007b Hatası Alanlar

0xc000007b hatasını bilgisayarınızda çözebilmeniz için bilgisayarınıza Microsoft .NET Framework yüklemesi yapmanız gerekmektedir.

Eğer önceden bilgisayarınızda Microsoft .NET Framework yüklü ise mevcut olan tüm Microsoft .NET Framework Program Kaldır menüsüne giderek olan tüm yüklemelerini siliniz. Onarma ile de düzelse de tavsiyemiz herhangi bir önceden yapılan yanlışlığı önermek için tamamen silmeniz olacaktır. Burada yanlışlıktan kastımız önceden ne yaptığınızı bilmediğimiz içindir.

Silme işleminizden sonra Microsoft .NET Framework yüklemesini indirerek bilgisayarınıza yükleyiniz. Yüklemi işlemi bittikten sonra sadece bilgisayarınızı kapatarak tekrar açınız.

DLL hatası ile karşılaştığınız yazılımı tekrar açmayı deneyiniz. Bu şekilde bilgisayarınızda 0xc000007b hatası düzelmiş olacaktır. Bu hata düzeldiğinde DLL hatası ile tekrarlarsa bu sefer hangi DLL hatasını aldıysanız o DLL dosyasını bilgisayarınıza yüklemeniz yeterli olacaktır. 0xc000007b sorunu sayfada anlatıldığı şekilde çözenler muhakkak hata aldığı DLL dosyasını bilgisayarını doğru bir şekilde uygulamalıdır. Her DLL dosyası için sitede nasıl bilgisayara kuracağı detaylı olarak anlatılmıştır.

Manüel olarak DLL dosyasını yükleyenler ise bu hatanın sebebi bilgisayarınıza uygulamış olduğunuz DLL dosyası uyumsuzluğu nedeni yani 32 bit yükleminiz gerekirken 64 bit DLL dosyasını yüklemiz, 64 bit yüklemeniz gerekirken de 32 bit yüklemeniz durumunda alırsınız.

uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc000007b

Manüel olarak DLL dosyası yüklediğiniz de bu hata ile karşılaşırsanız DLL dosyasının 64 bit mi 32 bit mi olduğuna bakınız. Bunu anlamanız için site içerisinde bulanan “DLL Dosyası 64 Bit mi 32 mi? Nasıl Anlarım?” yardım sayfasına giderek öğrenebilirsiniz. Doğru DLL dosyası doğru klasör içerisine bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

DLL 0xc000007b Hatası Alanlar için Toplam 51 Paylaşım Yapılmış.

  1. Selamlar Muhammet Bey, yukarıda yazılı işlemleri okuyarak, uygulayınız. Doğru anlatıldığı şekilde işlem yaptığınız da 0xc000007b düzelecektir. 0xc000007b hatası sadece EBA’ ya has bir hata değildir.

   Bir yazılımda 0xc000007b hatası alıyorsanız yukarıda ki işlemi yapmanız yeterlidir. Bu EBA canlı ders olabilir, başka bir program da olabilir. Size önceden bu sayfada yazılı olan “DLL Destek Merkezi” alanında bulunan soru ve cevapları okumanızı öneririz.

   Sizin sorunuz ile aynı ya da benzer soruları ve cevapları sayfada bulabilirsiniz.

 1. Windows 7 64 bit için Microsoft .NET Framework un hangi sürümü uygundur?

  1. Selam Mehmet Bey, Net Framework 4.5 ve üzeri Windows 7 destekli olan tüm sürümleri uygundur.

   Net Framework indirirken sistem alanında Windows 7 desteği yazar. Buna dikkat ediniz. Önerimiz Windows 7 destekli en güncel Net Framework indirerek kurmanızdır.

 2. Merhaba EBA canlı ders exe uygulaması yüzünden giremiyorum canlı derse hata veriyor.

  1. Selam Kerem Bey, sayfada yazılı olduğu gibi bilgisayarınıza Microsoft .NET Framework yüklemesi yapmalısınız. Microsoft .NET Framework en güncel sürümü kullanabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemi kullanıcıysanız Windows işletim sisteminizi de güncellemenizi öneririz.

 3. Merhaba, sayfada dediğiniz programı buldum ama silemiyorum hata veriyor yeniden dene dediğimde de olmuyor. Yardım ederseniz sevinirim

  1. Selam Mete Bey, Microsoft .NET Framework 4.5 silerken hata alıyorsunuz anladığımız kadarıyla.

   Microsoft .NET Framework 4.5 silerken aldığınız hatayı araştırarak düzeltmeyiniz deneyiniz. Hatanın nedenini yazmadığınız için cevap vermedik. Silme sırasında aldığınız hata DLL ile alakalı değildir. Microsoft .NET Framework 4.5 silerek ya da onardığınızda sayfada ki DLL 0xc000007b uyarısı düzelecektir.

 4. Merhaba, sayfada dediğiniz programı denetim masasındaki program kaldır seçeneğinden program ismini bulamadım. O yüzden silip yeniden yükleyemiyorum. Lütfen yardımcı olun. EBA programını bir türlü kuramadım PC ye. Telefondan ders anlatmak pek yararlı olmuyor. Materyallerimin hepsi PC’de.

  1. Selam Mehmet Bey, program ekle kaldırda ya da bilgisayarınızda yoksa Microsoft .NET Framework 4.5 yüklememişiniz demektedir. Sayfada ki işlemi yaparmısınız. Microsoft sitesine giderek Microsoft .NET Framework 4.5 yükleyiniz. Yüklü olup olmadığını bilmiyor musunuz?

   Sayfadan Microsoft .NET Framework 4.5 indiriniz, kurulum yaptığınızda eğer yüklü ise onarmanızı ya da kaldırmanızı ister. Onarma kaldırma yoksa yüklü olmadığı anlamına gelir, yükleme yapmalısınız.

   1. Yüklemeye çalıştım, zaten yüklü uyarısı aldım, ama program kaldır yerine baktığımda yok ismi, kafayı yiyeceğim, bilgisayarcıya götürdüm, format atmak gerekir dediler. Siz atsınlar derseniz attırırım. Yoksa telefonla ders işlenilmiyor. Bütün güncellemelerim tam. Windows 10 kullanıyorum. Yanıt içim şimdiden teşekkürler.

    1. Tekrar selamlar Mehmet Bey, bilgisayarda DLL sorunu ve diğer sistem sorunlarını format atarak çözmeyi önermiyoruz. Format atarak sorunu düzeltmeye çalışmak bir çözüm değil her şeyi sıfırlamaktır. Formattan sonra düzeleceği kesin değildir.

     Burada ki işlem sizin dersiniz sizin için önemli ve daha verimli olacağınızı düşünüyorsunuz. Formattan sonra düzeleceğine kanaat getiriyorsanız, dersiniz için bunu yapmanız gerekecek. Tamamen sizin kendi kararınıza kalmış.

  1. Selam Ali Bey, sayfayı dikkatli olarak okumanızı öneririz. Sayfada “0xc000007b hatasını bilgisayarınızda çözebilmeniz için bilgisayarınıza Microsoft .NET Framework yüklemesi yapmanız gerekmektedir.” denmektedir. Burada ki Microsoft .NET Framework olan mavi renk sizi Microsoft .NET Framework indirme sayfasına götürecektir.

   Sorununuz cevabını daha iyi anlamanız için bir daha buradan anlatmak istiyoruz. Eğer 0xc000007b hatası alıyorsanız bilgisayarınıza Microsoft .NET Framework yüklemesi yapmalısınız.

 5. Windows 10’da msvcp120.dll ve msvr120.dll dosyaları ile ilgili hata veriyordu onları sitenizdeki dosyalar ile çözdüm şimdi ise konu başlığında ki hat ile karşılaştım .NET frameworkün hangi sürümünü yüklersem başarılı olabilirim

  1. Selam Baran Bey, DLL uyarılarını çözdüğünüz için memnun olduk. Microsoft .NET Framework 4.8 ya da 4.7.2 sürümünü indirerek yükleyebilirsiniz.

   1. galiba sorunu buldum anlamadığım birşekilde pestudio ile kontrol ettiğim dosya 32 bit olarak gözüküyor ama system32’ye dosyayı attığım zaman 64 bit oluyor ama syswow64’e 64 bitlik dosyayı attığım zaman aynı kalıyor

    1. Tamam, Baran Bey, sorunu çözdüğünüze sevindik. Ne zaman isterseniz yine buradan bizlere ulaşabilirsiniz. 2017 senesinden beri siz değeri ziyaretçilerimizin hizmetinizdeyiz.

  2. Tekrar Selam Baran Bey büyük bir ihtimalle orijinal olmayan bir yükleme yapıyorsunuz. Orijinal olmayan yüklemelerde bu uyarıyı çözmenizde başka yerde uyarı alırsınız. Eğer yükleme orijinal ise bir yerde eksik yapıyor olmalısınız. Tekrar işlemleri kontrol ediniz.

 6. merhaba , bu hatayı düzeltmek için yüklemeniz şart değil demişsiniz. Onarma işlemini nasıl yapıcağım ve bende framework 4.7.2 var 4.5 i yüklesem bir sıkıntı olurmu.

  1. Selam Berat Bey, 4.7.2 var 4.5 yükseltmiyorsunuz. Bu işleme gerek yoktur. Olan versiyonu program ekle kaldırdan onarma işlemi yapmanız yeterli olacaktır.

   1. .NET Framework 4.8’i indirdim oyunu açtım yine hatayla karşılaştım ardından repairledim yine hatayla karşılaştım bilgisayara format atıp tekrardan tüm uygulamaları yükledim olmadı sizce buna sebep olan şey nedir

 7. merhaba origini kurarken 0xc000007b hatası alıyorum . Microsoft .NET Framework u kaldıramadım yardımcı olur musunuz

 8. Epic Games Launcher (Fortnite) 0xc000007b uygulama düzgün olarak başlatılamadı. diyor indir butonunu göremedim.

  1. Selam Ömer Bey 0xc000007b bir hata uyarısıdır indirilecek bir dosya değildir. Birçok kaynakta indir diyor o bilgiler yanlış 0xc000007b uyarısı çözebilmeniz için sayfada bulunan Microsoft .NET Framework yüklemesi olan kısımdan Microsoft .NET Framework indirilmelisiniz.

  1. Selam Muhammed Bey, iyi ramazanlar. Eğer Windows program ekle kaldırdan kaldıramıyorsanız program silme (uninstaller) programlarının birisini kullanabilirsiniz.

 9. Merhaba THE SİMS 4 ü origin den indirdim pc windows 10 64bit oyunu yüklediğimde dll hatası ve 0xc000007b hatası aldım internetten izlediğim bi kaç videoda gösterilenleri yaptım ve sanırım dll lerin dosyalarını baya bi karıştırdım şu an sürekli aynı hatayı alıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  1. Selam Mine Hanım, DLL dosyaları ile oynama yapmanıza gerek yoktur. Eğer DLL bulunamadı veya bozuk uyarı almazsanız. Siz 0xc000007b hatası için sayfada yazılı olan işlemleri yapmalısınız. Silin tekrar yükleyin olmazsa eğer işlem bu kadar yeterli olacaktır.

 10. Ben windows 8,1 e NET Framework indirdim zaten yüklü dedi silmeye çalıştım ama dosya bulunamadı

  1. Selam Mert Bey, anladığımız kadarıyla onarma yapamamışınız. Sadece şu işlemi yapın NET Framework için denetim masasına giderek program kaldır menüsünde kaldırınız ve tekrar yükleyiniz.

  1. Selam Arda Bey, uyarı 0cx000007 bu şekilde değildir. Muhtemelen sayfada yazıldığı şekilde 0xc000007b uyarısıdır. Uyarıyı kontrol ederek sayfada ki işlemleri yapınız. Sorun yaşarsanız tekrar buradan dönüş yapınız. Sorun yaşamazsanız dönüş yapmanıza gerek yoktur.

 11. Merhabalar benim hatam geforce experinceyi açtıgımda 0xc000007b hatası alıyorum

  1. İyi akşamlar Hakkıcan Bey 0xc000007b alanların en önemli yapması gereken işlem bilgisayarına Microsoft .NET Framework kurmaları gereklidir. Bilgisayarınızda eğer Microsoft .NET Framework kurulu ise bu durumda ya onarmak ya da yenilemek gereklidir.

   Size tavsiyemiz bilgisayarınızda 0xc000007b aldığınızda ilk olarak Microsoft .NET kurulumu kontrol ediniz. Kurulu ise dosya veya dosyalar bozulmuş olabilir, silinmiş olabilir veya bir önceki kurduğunuz yazılımlar zarar vermiş olabilir. Kurulum olanı ya onarınız ya da kaldırarak tekrar yükleyiniz. Bu şekilde sorun çözülecek 0xc000007b uyarı yok olacaktır.

  1. Salih Bey sayfada anlatılan işlem uygundur. Anlatılan işlemi yaptığınızda uyarı kalkacaktır. İşlemler Windows 7 ve tüm uyarı almış olan oyun ya da programlarda yapılabilir, sayfada ki işlemleri dikkatli okuyarak yapınız.

 12. .net indirdim kurulumu açtığımda zaten yüklü olduğunu söyledi fakat program ekle kaldır kısmında microsoft .net framework araması yaptığımda karşıma hiç birşey çıkmıyor.sadece bilgisayarı yeniden başlatmayıda denedim fakat olmadı bilgisayarı henüz şimdi formatladım win10 pro kurulu 64 bit ve hazırdaki oyunlarımı kurmaya çalışıyorum ve konu başlığındaki hata ile karşılaşıyorum

  1. Yağız Bey Merhaba Windows 10 uyumlu olan Microsoft .NET Framework kurduğunuzda sorun çözülecektir. Microsoft microsoft .net framework 4.7.2 kurabilirsiniz. Ayrıca birde Windows güncellemeleri kontrol ederek tüm Windows 10 ile gelen güncellemeleri bilgisayarınıza indirerek kurunuz. Bu iki işlem sonucundan bilgisayarınızı kapatarak açtığınızda sorun düzelecektir. Tekrar hata ile karşılaşırsanız yazabilirsiniz, dediklerimizi yapmanı yeterli işlem olacaktır.

   1. benimde sistemim windows 10 ve dediklerinizi harfiyen yaptım ama olmadı. pes 2013 ü bi türlü açamadım, aynı hatayı vermeye devam ediyor

  1. Merhaba Melih Bey, burası hata için yapmanız gerekenlerin anlatıldığı yardım sayfasıdır. Siz hangi DLL dosyasında hata alıyorsanız sitede arama yaparak o DLL sayfasında indirme linkini görebilirsiniz. Hatanın detayı içinde sayfayı dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz. Detaylar sayfada verildi. Farklı bir sorunuz olursa buradan dönüş yapabilirsiniz. Sayfayı dikkatli okuyunuz.

  1. Samet Bey, 0xc000007b hatası birçok yazılımda verebilen bir hatadır. Yapılan işlem her yazılımda aynıdır. Üst tarafta ki işlemleri yapmalısınız. İşlemleri yapınız yine sorun tekrarlarsa buradan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Murat Bey, sayfada yazılı işlemi Windows 7 için yapmanız yeterli olacaktır. Sayfada yazılanları sırası ile yapınız yine de çözemezseniz buradan dönüş yapınız. Sayfada yazılı olan işlemler haricinde bir işlem yapmanızı gerek yoktur. Farklı bir uyarı olursa yine dönüş yapabilirsiniz.

  1. Baran Bey, sayfada yazılı olan işlem Rocket League oyunu içinde geçerlidir. İşlemleri sırası ile yapınız yine sorun yaşarsanız dönüş yapabilirsiniz. Sayfada yazılı işlemleri yaptığınızda Rocket League oyunu için 0xc000007b hatası çözülmüş olacaktır.

 13. iyi çalışmalar pes18 oynarken aniden bu uyarıyı almaya başladım daha sonra fifa18 kurdum oynamak isterken de bu arızayı verdi 0xc000007b uyarısı verdi oyunum açılmıyor teşekkürler.

  1. Abdurrahman Bey, sayfada yazılanları bilgisayarınızda uyguladınız mı? Sayfada anlatıldığı şekilde uyguladığınızda sorun düzelecektir, kontrol ederek dönüş yapınız.