DLL Dosyalarını Siteden RAR Olarak İndirirsiniz!

Site içerisinde bulunan DLL dosyaların çoğunluğu .rar uzantılı olarak site içerisinde arşivlenmiş, indirilmeye hazır hale getirilmiştir. Birçok kullanıcıdan gelen mail ve yorumlara istinaden sayfa içerisinde rar uzantılı DLL dosyasının ne olduğunu ve neden rar uzantısı kullanıldığını anlatma gereği gördük.

DLL sayfaları içerisinde bir DLL dosyasını Windows bit sürümüne göre indirme işlemi yaparken indirmeyi dll dosya adı, versiyonu ve bit sürümü olarak indirirsiniz. Uzantısı rar olduğundan indirdiğiniz DLL dosyası .rar olarak biter.

d3dx9_39.dll dosyasına ihtiyaç duyduğunuzu varsayalım. Sayfa içerisinde d3dx9_39.dll 32 bit ve 64 bit sürümün yanında indirme butunonu kullanadığınızda 32 bit için d3dx9_39-v9.24.949.2307-bit32.rar, 64 bit için d3dx9_39-v9.24.949.2307-bit64.rar olarak bilgisayarınıza inecektir.

Burada siz hangi Windows bit sürümünü kullanıyorsanız anlatılan işlemler Windows bit sürümleri için aynıdır. Yine varsayım üzerine 64 bit işletim sistemini kullandığınızı düşünelim. Bu durumda indirdiğiniz d3dx9_39-v9.24.949.2307-bit64.rar arşiv dosyasının üzerinde işlem yaparsınız.

Rar ile Sıkıştırılmış DLL Dosyalarına Örnekler

Ayrıca size daha iyi pekiştirmeniz için Sıkıştırılmış DLL Dosyasını Nasıl Açarsınız? sayfasına giderek öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Site içerisinde DLL dosyalarının .rar olarak sıkıştırılmasının sebebi ise güvenli olması, daha yüksek sıkıştırılmaya sahip olması, rahatlıkla açılması ve sorunsuz olarak açılmasıdır. Bu şekilde ziyaretçiler DLL dosyasını açma işlemini basit şekilde yaparak sorunsuz bir DLL dosyasını açma işlemi yapmış olacaklardır.

Burada bir hususa dikkat çekmekte fayda var, yanlış anlamaya yol açmamak adına! DLL dosyalarının uzantısı .dll’dir. Burada rar DLL dosyasının sıkışması (arşivlenmesi) sonucunda oluşan uzantıdır.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.