Office Excel msointl.dll Uyarısı için Yapılacaklar?

Bilgisayarınız msointl.dll dosyasının silindiğini, bulamadığını, herhangi bir sebeple bilgisayarda var olmadığı sistem tarafından size uyarı olarak verdiğinde yapmanız gerekenler sırası ile alt tarafta ki gibi uygulayınız.

İlk olarak DLL dosyasını indirmelinisiniz. DLL dosyasını msointl.dll sayfasından indirebilirsiniz.

Office Excel msointl.dll Uyarısı için Yapılacaklar?

Burada yapmanız gereken sayfada anlatılanları işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirmeniz ve sistem klasör içerisine yüklemeniz olacaktır. İşletim sisteminizin bit sürümünü bilmiyorsanız üst tarafta veya site içerisinde Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? yardım sayfasına giderek öğrenebilirsiniz. Sistem klasörünün içerisine DLL dosyasını yüklediğinizde bir sefer bilgisayarınızı tekrar başlatınız ve Excel programı çatıştırmayı deneyiniz.

Yine aynı msointl.dll hatası alırsanız bu sefer Office kurulu olduğu ilk klasör içerisine DLL dosyasını atınız ve çalıştırınız. Burada özellikle bu hatada dikkat etmemiz gereken bir durum var. Eğer Office Excel uygulaması içerisinde herhangi bir dosya veya dosyaları sildiyseniz bu küçük kardeşiniz başka bir bilgisayarı kullanabilir kişi olabilir, sizin haberiniz olmayabilir.

Bu DLL dosyasının yanında daha birçok dosya ve DLL dosyaları silindiğinden bu durumda yapmanız gereken Office programını ya Denetim Masasına Program kaldır / ekle menüsü kullanarak tamamen onarınız veya tamamen silerek geri yükleyiniz.

Bilgisayarda sadece msointl.dll dosyasını eksikliği sayfada anlatıldığı şekilde yapılırsa sorun yok, fakat bu DLL dosyasında uyarı alıyorsanız muhtemelen ya siz ya da bilgisayarı kullanan başka kişiler birçok dosyayı silmiş olduğu ihtimali çok yüksektir.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.