Birden Çok api-ms-* DLL Uyarısı Alanlar için İşlemler

Çok fazla sayıda site kullanıcılarından birden çok api-ms-* ile başlayan DLL dosyalarında uyarı aldığı sorusu geldiğinden size burada api-ms* ile başlayan DLL dosyalarını elle yüklemeden nasıl toplu düzeltilirsiniz basit bir şekilde göstereceğiz.

Bunun için size önerimiz bilgisayarınızda Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yüklemesi yapmanız olacaktır.

Yükleme başlatan önce bazı işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bunlar bilgisayarınıza yönetici girişi olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Yönetici girişi nasıl yapılır bilmiyorsanız “Windows Kullanıcım Yönetici mi Nasıl Anlarım?” sayfasına giderek öğrenebilisiniz.

Diğer bir yapmanız gereken işletim bit sürümünü kaç bit kullandığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. İşletim sistemi bit sürümüne göre alt tarafta ki işlemleri yapacağınızdan işletim sistemi bit sürümü bilmeniz kesinlikle gereklidir. İşletim sisteminiz bit sürümü bilmiyorsanız “Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?” yardım sayfasına giderek detaylı olarak işletim sürümünü kaç bit sürüm olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bunun için Microsoft Windows “Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir” yükleme sayfasına gidiniz.

Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Yükleme

Sayfada dil seçimini Türkçe olarak seçiniz ve çıkan indirme seçeneğinde işletim sisteminiz bit sürümüne göre indirme yapmalısınız. 64 bit işletim sistemi kullanıcıları vc_redist.x64.exe olan dosyayı bilgisayarına yüklemeleri, 32 bit kullanıcıları ise yine aynı Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yükleme sayfasında vc_redist.x86.exe dosyasını bilgisayarına yüklemeleri gerekmektedir.

vc_redist.x64 (64 Bit) Dosyası ve redist.x86 (32 Bit) Dosyası

Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı tek sefer olmak üzere tekrar başlatarak açın bu şekilde yüklemiş olduğunu DLL dosyaları aktif hale gelecektir.

Bilgisayarında Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yüklemesi önceden kurulu olanlar yine api-ms DLL uyarı alıyorsa Windows güncellemesi ve Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir onarması yapması gerekmektedir.

Burada yazılı olan durum api-ms-* ile başlayan DLL dosyaları ile akalı bir durumdur. Diğer DLL dosyalarında geçerli olmayabilir!

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Birden Çok api-ms-* DLL Uyarısı Alanlar için İşlemler için 25 Paylaşım Yapılmış

 1. Emre Yücel 20 Ocak 2022

  Program, api-ms-win-core-file-I2-1-2.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor hatası alıyorum.

  1. Moderatör 20 Ocak 2022

   Selam Emre Bey api-ms-win-core-file-I2-1-2.dll olarak adını doğru yazdığınıza emin misiniz? Çünkü api-ms-win-core-file I2-1-2 DLL dosyası yoktur. DLL adını kontrol ederek tekrar sitede arama yapınız.

 2. Erkan Uzun 30 Aralık 2020

  Moderatör bey ben bu dosyaları indiremiyorum dili seçiyorum 2. sayfaya yönlendiriyor 64 bit olanı tıklıyorum yine indirmiyor önceki sayfaya atıyor.

  1. Moderatör 30 Aralık 2020

   Selam Erkan Bey, Visual Studio 2015 için Visual C++ indirmeden bahsediyorsunuz. Başka bir siteden indirmeyi deneyiniz.

 3. İsmail 23 Temmuz 2020

  api-ms-win-crt dll gta 5 yaşıyorum sürekli api-ms-win-crt-locale-math hep böyle hata alıyorum gta 5 de yardımcı olurmusun tüm api-ms dosyalarını indirmek istiyorum

  1. Moderatör 23 Temmuz 2020

   İsmail Bey selam, toplu olarak üst tarafta yazılı işlemi yapabilirsiniz. Manüel teker, teker api-ms DLL dosyaları yükleyecekseniz sitede tüm api-ms ile başlayan dosyalar mevcuttur, site arama kutusunda ismini sonuçlara sayfadan indirerek yükleyebilirsiniz.

 4. ilker 12 Eylül 2019

  Sorun şurda ben dll leri yüklediğimde hem syswow64’e hemde system 32 ye atıyorum. Bunlar olmuyo uyuglamanın dosya konumuna atıyorum ama yine olmuyor. Sanırım yeni bir windows kuracağım laptopuma

  1. Moderatör 13 Eylül 2019

   Selam İlker Bey, anladığım kadarıyla DLL sorunuzu çözememiş ve Windows kurarak çözeceğinizi yazmışınız. Siz Windows işletim sisteminizi yenileyiniz, özellikle Windows güncellemelerin tümünü bilgisayarınıza indirerek kurunuz. Yine DLL sorunu ile karşılaşırsanız buradan detayları ile dönüş yaparsanız size yardımcı olmaya çalışırız.

   1. ilker 14 Eylül 2019

    Evet bilgisayarımdaki var olan windowsu kaldırıp yerine bir windows satın alıp kurmak. Fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Konu ile ilgili bir kaynak verirsiniz çok ama çok teşekkür ederim.

    1. Moderatör 15 Eylül 2019

     İlker Bey merhaba, DLL ile ilgili değil ama yinede sizi kırmamak için tavsiye ediyoruz. Windows orijinal satan bilinen internet sitelerinden birisinden alabilirsiniz. Lisanslı Windows 10 aratarak bilinen internet sitesinden almanızı öneririz.

     Ya da Micrfosoft sitesinden satışı var, oradan da alabilirsiniz. Lisansı olsun nerede uygun bulursanız almanız daha iyi, ama ilerde lisans sorunu yaşamamnız için güvendiğiniz yer mutlaka olsun.

 5. ilker 17 Haziran 2019

  Visual c++ 2015’i yüklemeye çalıştığımda windows81_64x diye biryerde takılı kalıyor ne yapayım?

  1. Moderatör 17 Haziran 2019

   Merhaba İlker Bey, bilgisayarınızda Visual c++ 2015 tamamen kaldırarak Microsoft sitesinden Visual c++ 2015 indirerek tekrar yükleyiniz. Windows güncellemelerinin tümünü kontrol ediniz. Windows işletim sisteminizde güncellemelerin tümünü yükleyiniz.

   1. ilker 27 Haziran 2019

    Güncellemeleri denetlediğimde saatlerdir güncelleme arıyor. Dediğinizi yaptım dll hataları devam ediyor.

    1. Moderatör 27 Haziran 2019

     Selam İlker Bey, internet bağlantı hızını ilk olarak kontrol ediniz. Yine sorun yaşarsanız temiz bir yükleme yapınız. Yani önceki mevcut olan c++ paketlerini kaldırarak tekrar yükleyiniz düzelecektir.

    2. ilker 10 Eylül 2019

     İlk olarak internet hızımda görünür bir problem yok download hızım 8 mgbs civarı. İkinci olarak tüm visual sürümlerini kaldırdım indirdim ama visual 2015 yine aynı yerde takılı kalıyor. Son çare Windows 10’a geçmeyi planlıyorum.

    3. Moderatör 10 Eylül 2019

     O kadar meşakkate gireceğiniz manuel olarak DLL dosyasını yüklemek daha mantıklı olacak ama yinede yeni bir işletim sistemi bilgisayarınız kaldırıyorsa uygun olabilir sizin için. Bir de İlker Bey, Windows 10’da da DLL uyarısı alabiliyorsunuz bilgini olsun. Alırsanız aynı işlemleri Windows 10 için de uygulayınız.

 6. şadi 8 Ağustos 2018

  api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll bende bu dll yi istiyor aradım fakat bulamadım yardımcı olur musunuz?

  1. Moderatör 8 Ağustos 2018

   Şadi Bey, bu DLL uyarısını hangi program veya oyunda aldınız yazar mısınız?

   1. DLL yardımı 9 Ağustos 2018

    admin bu hatayı pes 18 de alıyorum nerden bulup indircem? Sizde varsa siteye yüklesenizde indirsek

    1. Moderatör 9 Ağustos 2018

     İstemiş olduğunuz api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll dosyası arşivimizde ne yazık ki yok, ama sizin için araştırarak ilerleyen zamanda buradan yayınlıyor olacağız.

    2. DLL YARDIMI 9 Ağustos 2018

     Eğer dll yi bulursanız beni mutlu edersiniz.Kolay gelsin

    3. DLL yardımı 14 Ağustos 2018

     api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll yi bulabildiniz mi acaba?

  2. Moderatör 15 Ağustos 2018

   Şadi Bey site içerisinde kademeli yorumlara belirli izin verdiği için buradan yazmak durumunda kaldım. İstemiş olduğunuz DLL dosyası ne yazık ki mevcut değil. Siz sayfada anlatılanları ve Windows güncellemelerini bilgisayarınıza uyguladınız mı? İlk bunu deneyin eğer yine hata alırsanız, hata aldığınız oyunu silerek tekrar bilgisayarınıza kurarak deneyiniz.

   1. DLL yardımı 15 Ağustos 2018

    dedıklerınız yaptım wındows guncel fakat aynı dll hatası verıp duruyor.DLL yı bulma sansınız yok mu ?

    1. Moderatör 15 Ağustos 2018

     Araştırdık, fakat DLL dosyası yeni bir DLL dosyası olması ihtimali yüksek. api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll olarak not aldık. Bulduğumuzda yayınlayacağız. Bu zaman alacaktır.