DLL için Visual C++ 0x80240017 Uyarısını Alanlar

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (8 Paylaşım Yapılmış)

Visual C++ indirme veya güncelleme sırasında 0x80240017 uyarısı alıyorsanız Visual C++ uyarısını için yapmanız gerekenleri burada detayları ile birlikte görelim.

Anlatılan işlemleri sırası ile bilgisayarınızda uyguladığınızda 0x80240017 uyarı çözülecek güncelleme veya yükleme işlemi yapabileceksiniz.

Visual C++ 0x80240017 Uyarısı

Birinci işleminiz bilgisayarınızda bulunan Visual C++ paketlerin tümünü Windows için program kaldırma menüsüne giderek tamamen tüm Visual C++ kaldırınız.

İkinci işleminiz bilgisayarınız için Windows güncellemelerinin hepsini alınız, Windows işletim sisteminize Windows Update ile gelen güncellemelerin tümünü almanız gerekmektedir. Bunun için Denetim Masası – Büyük Simgeler ve Windows Update menüsüne gidiniz ve güncellemelerin tümünü bilgisayarınıza indirerek kurunuz.

Üçüncü işleminiz CDM komut ekranına yönetici olarak giriş yapınız. Yönetici olarak çalıştırmanız için yapmanız gerekenler başlat menüsüne girecek çalıştır veya programları ve dosyaları ara alanına “CMD” yazınız açmadan fare ile sağ tuşa basınız çıkan menüde ikinci sırada yönetici olarak çalıştır menüsüne basınız.

CMD Yönetici Olarak Çalıştırma

Yönetici olarak girdiğiniz de resim de gözüktüğü gibi “sfc /scannow” tırnak işareti olmadan giriniz bu komut Windows işletim onarım yapmak için kullanılan komuttur %100 olana kadar ve işlem bitime kadar bekleyiniz.

CMD sfc /scannow

Resimde birinci ekranda doğru komutu uygulayanlar komutun çalıştığını görebilirler. Eğer yönetici olarak doğru giriş yapamayanlar ikinci resimde gözüktüğü gibi “scf yardımcı programı kullanabilmek için konsol oturumu çalıştıran bir yönetici olmalısınız” uyarısı alırlar. Yani yönetici olarak CMD komut ekranına doğru giriş yapmamış demektedir.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı kapatarak tekrar açınız. Burada Windows için güncellemeleri aldınız ve Windows ta olabilecek hataları karşı onarım yaptınız.

Son işleminiz Visual C++ hangi paketini kurmak istiyorsanız bilgisayarınıza indiriniz ve kurunuz. Yukarıda ki işlemleri sırası ile ve doğru yaptığınızda Visual C++ paketini sorunsuz olarak bilgisayarınıza yükler ve artık bilgisayarınızda 0x80240017 uyarısı almazsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

DLL için Visual C++ 0x80240017 Uyarısını Alanlar için Toplam 8 Paylaşım Yapılmış.

 1. Merhaba, dediğinizi yaptım ve bittikten sonra şu yazı çıktı;

  “Windows Resource Protection found crrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the CBS.log windir/Logs/CBS/CBS.log. For example C:Windows/Logs/CBS/CBS.LOG. Note that logging is currently supported in offline servicing scenarios.”

  Bilgisayarı açıp kapattım, yüklemeye çalıştım fakat aynı hatayı aldım.

  1. Selam Göktuğ Bey, Windows işletim sistemi bazı dosyaları onarmış fakat bazı dosyaları onarmada sorunla karşılamış. CBS.log dosyasında detaylar yazmaktadır. CBS.log dosyasını bilgisayarınızda aratarak bu rapor dosyasında bulunan detaylarını inceleyiniz.

   Burada aldığınız hata DLL dosyası ile alakalı olmadığını da belirtelim. Windows genel onarma ile alakalı sorununuz var.

 2. Açamaya çalıştığım zaman yeterli alan yok şeklinde bir yazı var. Resimdeki görsellere ulaşamıyorum bu sorunu nasıl çözerim?

  1. Selam Burhan Bey, yeterli alan yok hard diskiniz dolu olabilir mi? Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadık. Sorun nedir biraz detaylandırabilir misiniz?

 3. visual+++ ddosyalarını kaldırdıktan sonra güncelleştirmeleri paraylamı alacağız ?

  1. Hayır, Semih Bey C++ kurulum, güncelleme ve onarma parasızdır. Microsoft ücretsiz olarak işletim sistemi için sunar. Windows güncellemesi ya da manüel güncelleme indirerek yapabilirsiniz.

  1. Levent Bey, bilgilendirme için bizde teşekkür ederiz. Her türlü DLL sorunuzda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.