Ucrtbase.Terminate Uyarısı ve İşlemler

Bilgisayarınıza DLL dosyasını yükledikten sonra veya diğer yapılan işlemler sonucunda “ucrtbase.terminate” uyarısı alıyorsanız sırası ile sayfada yazılı olan işlemleri yapınız.

Resimde ki siyah alan her uyarı farklı olacağından kafa karşıklığı yapmaması için kapatılmıştır. Ayrıca son uyarıda yer alan DLL dosyası adı farklılık gösterebilir.

Ucrtbase.Terminate Uyarısı ve İşlemler

İlk işleminiz bilgisayarınızda Windows güncellemeleri yapmanız gerekmektedir. Windows güncelleme işlemi için masa üstü “Bilgisayarım” sekmesinden mouse ile sağa tıklayarak en alta yer alan “Özellikler” ve özellikler menüsünden en alta “Windows Update” kısmına giriş yapınız ve güncellemeleri alarak bilgisayarınıza kurunuz. Sistem tekrar bilgisayarınızı başlatmak isteyebilir. Diğer işlemlere geçemeden mutlaka tekrar başlatlamalısınız.

Güncelleme bittiğinde bilgisayarınızın başlat menüsünde program ve dosyalarda ara ekranına CMD yazarak açmadan fare ile sağa tıklayarak “Yönetici” olarak çalıştır menüsüne giriniz. Bu şekilde CMD komut penceresine yönetici olarak giriş yapmış olacaktır.

Ucrtbase.Terminate Hatası Sistem Onarma CDM Ekranı

Çıkan komut penceresi ekranında “SFC/SCANNOW” tırnak işareti olmadan giriniz ve sistemi onarmasını bekleyiniz.

Üst resimde iki adet pencere görüyorsunuz ilk pencere yönetici girişi yapılamadığında uyarı alarak yönetici girişi yapılmasını sistem uyarmıştır. SFC/SCANNOW komutunu uygulamak için mutlaka yönetici girişi yapmış olmanız gereklidir. İkinci pencerede ise yönetici girişi yapılarak SFC/SCANNOW komutu uygulanmış ve sistem onarmaya başlamıştır. Doğrusu alt resimde olduğu şekilde komutu girdikten sonra onarma işleminin başlaması gereken penceredir.

Windows kullanıcısı için yönetici girişi nasıl yapılır bilmiyorsanız “Windows Kullanıcım Yönetici mi Nasıl Anlarım?” yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Onarma işlemi bittikten sonra bilgisayarınız kapatarak tekrar açınız ve Ucrtbase.terminate uyarısı aldığınız yeri açmayı deneyiniz. Yine aynı hata ile karşılaşıyorsanız.

Bilgisayarınızda yönetici girişi yapacak şekilde sıfır bir kullanıcı açarak deneyiniz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Ucrtbase.Terminate Uyarısı ve İşlemler için 10 Paylaşım Yapılmış

 1. Mert Atlı 8 Ocak 2021

  Bir oyunu çalıştırmaya çalıştığımda Ucrtbase terminate yordam giriş noktası api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı bu hatayı veriyor. Sfc/scannow yaptığımda ise bazı dosyalar onarılamadı diyor. Onarılamayan dosyalar için nasıl bir çözüm bulabilirim? Bir de bende zaten api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll bu dll var.

  1. Moderatör 9 Ocak 2021

   Selam Mert Bey, Cmd komut penceresini ilk olarak yönetici olarak çalıştırınız ve sfc/scannow komutunu çalıştırınız. Windows güncellemeleri var ise Windows güncellemeleri de yapınız.

 2. Mert Büdün 2 Kasım 2020

  Merhabalar Ucrtbase.Terminate hatası alıyorum. Söylediğiniz bütün adımları uygulayacaktım fakat Windows 7 kullanıyorum ve güncelleme alınamıyor hatası çıkıyor. Yani güncelleyemiyorum. Bu hataya karşı ne yapmam gerekir.

  1. Moderatör 2 Kasım 2020

   Selam Mert Bey, Windows güncellemede sorun yaşamanız DLL ile alakalı bir durum değildir.

 3. Rabia Seçim 9 Ekim 2020

  Selam yeni Windows update yazılımını yükle çıkıyor. Ucrtbase terminate yordam giriş noktası api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum.

  1. Moderatör 9 Ekim 2020

   Selam Rabia Hanım, Windows işletim sisteminiz için en son güncellemeleri yükleyiniz. Arkasından sitede “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir” sayfasına giderek işletim sisteminizin bit sürümüne göre api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyası indirerek sayfada anlatıldığı şekilde bilgisayarınıza yükleyiniz. Bilgisayarınızda api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll olmadı için dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorsunuz.

 4. Emirhan Bekçi 16 Eylül 2020

  Ben SFC/SCANNOW yaparken %57 de hata veriyor. Çözümü var mıdır?

  1. Moderatör 16 Eylül 2020

   Selam Emirhan Bey, yönetici olarak çalıştırınız ve tekrar deneyiniz.. Bazen sfc /scannow onarmada takılma olabiliyor tahmini 10 – 15 dakika bekleyiniz.

 5. Mehmet Kaya 3 Şubat 2020

  Ben Windows update kırmızı gözüküyo net.framework yüzünden framework u dda indiremedim bir yardımcı olursan iyi olur

  1. Moderatör 3 Şubat 2020

   Selam Mehmet Kaya, site sadece DLL hakkında bilgi bulunmaktadır. Sayfada yazılı işlemlerler DLL dosyaları için verilmiştir.