Sims Oyunu Msvcp120.dll Uyarısı Alanlar için Yöntemler

Sims oyununda bilgisayarınızda msvcp120.dll uyarısı ile karşılaşıyorsanız, alt tarafta verilen iki yöntem ile bu DLL hatasını tamamen kaldırabilirsiniz.

Msvcp120.dll uyarısı almanızın nedeni bilgisayarınızda msvcp120.dll dosyasının olması veya hasarlı olmasından kaynaklanmaktadır. Uyarıyı çözebilmeniz için birinci yöntem manüel olarak bilgisayarınıza DLL dosyasını yüklemek, diğer yöntem ise Microsoft Visual C++ yükleyerek olacaktır.

Msvcp120.dll Uyarası 1. Yöntem (Manüel DLL Yükleme)

Bilgisayarınızda DLL dosyasını eksikliğini veya hasarlı olan DLL dosyasını değiştirerek en başta tavsiye ettiğimiz yöntemdir. Yapmanız gereken msvcp120.dll İndir sayfasına giderek işletim sisteminizin bit sürümüne göre DLL dosyasını indirmeli ve sayfada anlatılanları aynen bilgisayarınıza uygulamalısınız.

Manüel olarak DLL dosyası yükleyenler, DLL dosyasını sistem klasörüne yüklerken doğru bit sürümüne göre indirmelerini, virüs ve koruma programlarını DLL dosyasını yükleyene kadar geçici kapatmaları (virüs programları DLL yüklemesini engelleyebiliyor), bilgisayarında kullanıcı girişine yönetici girişi yapmaları gerektiğine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Msvcp120.dll Uyarası 2. Yöntem (Visual C++ Yüklemek)

Manüel olarak yükleme yapanlar eğer halan aynı DLL uyarısını alırlarsa, ikinci yönetici bilgisayarına uygulamaları gerekir. Normal şartlarda manüel yükleme önerdiğimiz bir yüklemedir. Fakat bazı kullanıcılar işlemleri sırası ile yapmadığından veya bazı manüel yükleme işlemini kaçırdıkları için yine uyarı alabilmektedir.

2. yöntem için yapmanız gereken bilgisayarınıza Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 paketini indirerek kurmanız olacaktır. Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 sayfasında Windows işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirerek kurmanız yeterli olacaktır.

Msvcp120.dll Error Visual C++

Visual C++ yükleme işlemi için de dikkat etmeniz gerekenler eğer önceden bilgisayarınızda Visual C++ paketlerinden birisi kurulu ise ya tamamen siliniz ya da onarınız. Onarma işlemi de tekrar yükleme işlemi ile denktir, tavsiyemiz ise tamamen silmek ve yüklemek olacaktır.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Sims Oyunu Msvcp120.dll Uyarısı Alanlar için Yöntemler için 6 Paylaşım Yapılmış

 1. Sevim Aynalı 4 Haziran 2020

  Oyun sims4 söylenilen her şeyi denememe rağmen hata vermeye devam ediyor.

  1. Moderatör 4 Haziran 2020

   Selam Sevim Hanım, Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 onarınız veya silerek tekrar yükleyiniz. Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 yüklendiğinde msvcp120.dll dosyası otomatik olarak kendisi yüklenmektedir.

 2. Buse Korkmaz 10 Mayıs 2020

  Söylediğiniz her yöntemi ki buna Visual c++ bile dâhil denedim fakat Sims 4 açmaya çalışırken aynı hatayı almaya devam ediyorum. 2 kere silip tekrar yüklememe rağmen sorunu bir türlü çözemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Moderatör 10 Mayıs 2020

   Selam Buse Hanım, iyi ramazanlar. msvcp120.dll dosyası Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 içerisinde yüklenir yüklenmeme olmaz.

   Şu yolu deneyiniz. Visual C++ tümünü kaldırınız. Windows işletim sisteminde yeni bir kullanıcı yönetici olacak şekilde açınız ve tekrar yükleyiniz. Neden böyle yapıyorsunuz önceden hangi işlemleri ya da hangi işlemleri eksik yaptığınızı buradan bilmemiz imkânsız. Sıfırdan bir başlangıç yapmaya denktir yazdığımız işlem sorun tekrarlarsa buradan yazabilirsiniz.

   Yukarıda yazılı yöntem ile muhtemelen düzelecektir.

 3. Berat Çalışkan 18 Şubat 2020

  Eyvallah çalıştı üstad.

  1. Moderatör 18 Şubat 2020

   Selam Berat Bey, sitede yazılan tüm işlemlerde yazılı işlemler çalışır, bizlere güvenebilirsiniz. Bizleri akrabalarınıza, arkadaşlarınıza önermenizi rica ederiz.