DLL İşlem Sırasında Trustedinstaller Alanlar için İşlemler

DLL dosyası üzerinden işlem yaparken sistem size “Truedinstaller” uyarısı alıyorsanız sıra ile alt tarafta anlatılan yöntemleri bilgisayarınızda uygulayınız.

Trustedinstaller herhangi bir virüs veya yazılım değildir. Sadece sistemin size güvenli olarak yükleme işlemini onaylamanız için sizden izin almasıdır. Nasıl yapılır sırası ile bakalım.

İşlem yapmak istediğiniz DLL dosyası üzerinden mouse ile sağa dokunarak çıkan menüde “Özellikler” menüsüne giriş yapınız.

DLL Özellikler ve Güvenlik Menüleri

Alt tarafta bulunan işlemleri bir resimde topladık her resim için bir numara verildi. Yapmanız gereken işlemin hemen yanında numaraya bakarak hangi pencerede hangi işlemi yapabileceğinizi anlayabilirsiniz.

DLL İşlem Sırasında Trustedinstaller Alanlar için İşlemler

Üst tarafta “Güvenlik” sekmesini göreceksiniz. Güvenlik sekmesinde ise “Gelişmiş” menüsüne dokunuz. (1)

Gelişmiş menüsünden açılan ekranda hangi kullanıcı adı ile giriş yaptıysanız onu seçerek alt tarafta bulunan “İzinleri Değiştir” (2) gelen menüde “Ekle” (3) butonuna, diğer açılan menüde yine alta “Gelişmiş” (4) ve son olarak da “Şimdi Bul” (5) botuna dokunarak çıkan Ad (RDN) menüsünden Admisrator seçiminden birisini seçiniz.

DLL Dosyasına Tam Denetim Verme

Bu işlem sonucunda size izin verme alanları çıkacaktır. Burasında “İzin Ver” alanından “Tam Denetim” seçimini seçerek tamam butonuna bastığınızda Trustedinstaller uyarısı kalkacaktır.

Başta söylediğimiz üzere bu uyarı güvenlik için sizden izin istemesinden ibarettir. Siz yönetici olduğunuzu ve güvenlik işlemini kendiniz yaptığınızı belirttiğiniz için uyarı çözülmüş olacaktır.

Bu uyarıyı DLL dosyası ismini değiştirmede alıyorsanız, DLL dosyasının ismi değiştirilmez nedeni için “DLL Dosyası Açma Ve Değiştirme Uyarıdır!” yardım sayfasını okumanızı tavsiye ederiz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

DLL İşlem Sırasında Trustedinstaller Alanlar için İşlemler için 2 Paylaşım Yapılmış

  1. Ege Solmaz 14 Nisan 2022

    Merhaba ben obs64.exe – Giriş Noktası Bulunamadı başlıklı ve alt yazıda api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatasını düzeltmek için bayağı uğraştım. Driverları güncelledim, DLL dosyaları indirdim, farklı sitelerden programı indirdim.

    En sonunda da bu başlık altına geldim ve tüm aşamaları teki tek uyguladım. Fakat yine düzelmedi. Şöyle bir detay var; özellikler-güvenlik-gelişmiş sırasını takip ettiğimde administrator administrators seçenekleri görülüyor fakat sağ hizasında “devralınamadı” yazıyor. Aşamayı defalarca kez sırasıyla uyguladım hatta farklı kullanıcıları seçerek onlardan da izin verdim. Rica etsem sorunu çözmeme yardımcı olur musunuz?

    1. Moderatör 14 Nisan 2022

      Selam Ege Bey, iyi ramazanlar. Sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll DLL sayfasından, DLL üzerinden hiçbir değişiklik yapmadan işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirin ve sayfada anlatıldığı şekilde yükleyiniz.