Çizim Programlarında mfc140u.dll Hatası Alanlar

Çizim programlarında bilgisayarınızda mfc140u.dll eksik veya bozuk hatası alıyorsanız bu DLL sorununu nasıl bilgisayarınızda düzelteceğinizi iki alternatif yöntem ile sizlere vereceğiz.

Çizim Programlarında mfc140u.dll Hatası Alanlar

Çizim Programlarında mfc140u.dll Eksik 1. Yöntem

Bilgisayarınızda mfc140u.dll eksik veya hatalı olduğundan dolayı çizim programınız çalışmayarak size DLL hatası verecektir.

Bu DLL dosyasını mfc140u.dll İndir sayfasına giderek işletim sisteminizin bit sürümüne uygun olanı indirerek sayfada anlatıldığın şekilde yönetici girişi yaparak uyguladığınızda DLL hatası düzelecektir.

Birinci yöntemi yaptığınızda halen bilgisayarınızda DLL hatası alıyorsanız sayfada yapılanları bir yerde eksik veya yanlış yapmışınızdır.

Bilgisayar kullanıcınıza yönetici olarak girdiğinize ve doğru bit sürümünü indirdiğinize emin olarak tekrar DLL indirme sayfasında yazılanları uygulayınız. Yine de çözemediyseniz ikinci yönetme geçiniz. Birinci yöntemi yapamayanlar ikinci yönetimi denemelidir. Tavsiyemiz birinci yöntem ile çözmeniz olacaktır. Yine de yapamaz ve halen aynı sorunu alırsanız ikinci yönteme geçmeniz olacaktır.

Çizim Programlarında mfc140u.dll Eksik 2. Yöntem

Bilgisayarınıza Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 güncellemesini sayfasına giderek işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirerek yükleyiniz.

Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 Bit Sürümü Hangisi?

Bit sürümünüz için indirme yaparken eğer Windows işleti sisteminizin bit sürümü 64 bit ise x64 olanı yani VSU_4\vcredist_x64.exe paketini indirmeli eğer işletim sisteminiz 32 bit işletim sistemi ise yine aynı sayfada x86 olan paketi yani VSU_4\vcredist_x86.exe indirmelisiniz.

İşletim sisteminizin kaç bit olduğunu bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına giderek işletim sisteminizin kaç bit olarak kullandığınızı öğrenebilir, x86 ve x64 neye işe yaradığının detaylı bilgisi ise X86 ve X64 İşletim Sisteminde Neyi İfade Ediyor? sayfasına giderek öğrenebilirsiniz.

Yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayarınıza kapatarak tekrar açınız ve çizim programınızı çalıştırınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra DLL hatası düzelecektir.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Çizim Programlarında mfc140u.dll Hatası Alanlar için 2 Paylaşım Yapılmış

  1. doğukan çelik 1 Haziran 2020

    ne yaptıysam hala aynı sorun var mfc140u dll bulunamadı çıkıyor.

    1. Moderatör 1 Haziran 2020

      Selam Doğukan Bey, sayfada ki işlemlerden farklı bir işlem ne yazık ki yoktur. DLL dosyasını doğru yüklediğinize emin olunuz.