vcruntime140.dll

Tahmini Okuma Süresi: 3 dakika, 41 saniye

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (37 Kişi Katılmış)

vcruntime140.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

vcruntime140.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
14.10.25008.0 64 Bit 43.9 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
14.11.25325.0 32 Bit 41.4 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
14.0.23918.0 32 Bit 42.6 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
14.0.23918.0 64 Bit 44.4 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
14.0.22816.0 32 Bit 42 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
14.0.22816.0 64 Bit 43.6 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
14.0.24215.1 32 Bit 41.2 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
14.0.24215.1 64 Bit 47.4 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
14.0.24210.0 32 Bit 41.2 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL Kurulumu sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Kurulumu

vcruntime140.dll Eksik

İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız, klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.

Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yapıştırınız.

Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yapıştırınız.

Klasör içerisine DLL dosyasını yapıştırma (yükleme) işlemi sırasında, dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız eski DLL dosyasının üzerine yazınız. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz. DLL dosyasını yapıştırma işleminden sonra bilgisayarınızı tekrar başlatarak hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yapıştırınız.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\vcruntime140.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası İçin CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra editörler tarafından onaylanma sürecine girecektir! Onaylanana kadar sitede görünmez, gün içerisinde sorunuzu gören ilk editör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

vcruntime140.dll için Toplam 37 Kişi Katılım Yapmış

 1. dediklerinizi uyguladım ama şimdi de ”uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b” hatası veriyor

  1. Merhaba, DLL hatasını gidermişiniz. 0xc00007b hatası farklı nedenden kaynaklanmaktadır. Artık DLL dosyası ile işlem yapmanıza gerek yok, çünkü başta da söylediğimiz üzere DLL hatası çözülmüş. 0xc00007b hatasını araştırarak çözmeniz yeterli olacaktır.

  1. Sayfanın hemen üst tarafında “vcruntime140.dll Dosya Özellikleri” yazan yerin hemen altında şu an için toplamda 9 adet DLL indirme butonu var. Siz sayfada işletim sistemi olarak kaç bit sürüm kullanıyorsanız o DLL dosyasını indirmelisiniz. Muhtemelen sorunuz şu şekilde sormak istediğiniz sanırım. Hangi versiyonu indirmeliyim? İndirmek istediğiniz DLL dosyası bit sürümünü doğru olduğu müddetçe istediğiniz versiyonu indirebilirsiniz.

   Peki, hepsi oluyorsa neden 32 bit ve 64 bit için sadece bir tane indirme yaptırmıyorsunuz diye aklınıza takılırsa, bazı kullanıcılar (programcılar, yazılımcılar buna benzer DLL konusunda bilgi sahibi, uzman kişiler diyebiliriz) versiyona göre indirme ihtiyacı duyarlar.

   Normal bir kullanıcının yapması gereken versiyondan ziyade, bit sürümün doğruluğuna göre indirmesi yeterli olacaktır. 32 Bit işletim sistemi kullanıcısı iseniz 32 bit olan DLL dosyalarından birisini, 64 bit işletim sistemi kullanıcı iseniz 64 bit olan DLL dosyasının karşısında ki indir butonuna dokunmaz yeterlidir. En güncel DLL dosyası rakamca en yüksek değer sahip DLL dosyasıdır.

   Ayrıca şu üç yardım sayfasını daha iyi anlamanız için okumanızı
   tavsiye ederiz.

   1 – Sitede Aynı Sayfada DLL Birden Fazla Hangisini İndirmeliyim?

   2 – Windows Sürümüm 32 Bit Mi, Yoksa 64 Bit Mi?

   3 – DLL Dosyasında Windows 32 Bit ve 64 Bit Uyumu Önemi

  1. Mümtaz Bey, DLL dosyaların tümünün yanında versiyonu, işletim sistemi bit sürümü ve hangi işletim sistemi ile uyumlu olduğu yazılmıştır. İndirme yaparken rakamsal olarak en yüksek olan DLL dosyasını indirebilirsiniz, rakamca en büyük olan DLL dosyası en güncel DLL dosyasıdır.

   Burada indirme işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli işlem ise işletim sisteminiz Windows 32 bir ise mutlaka 32 bit olanı, 64 bit ise 64 olanı indirmelisiniz.

  2. Mümtaz Bey, tekrar merhaba ard, arda iki soru gelince yardım sayfasında detaylı olarak DLL dosyasını nasıl indireceğinizi hemen üst yorumda (buradan gidebilirsiniz) anlattık, alt taraftaki cevap geçerli olup, diğer cevap daha detaylıdır.

  1. Eren Bey merhaba, sanırım siz roblox oynayacaksınız ve hile programı çalıştırmak istiyorsunuz. DLL dosyaları bir yazılım çalışması için gerekli olan dosyalardır. Eğer dediğiniz program vcruntime140.dll ihtiyaç duyar ve siz olmadığına dair uyarı alırsanız çalıştırmak için DLL dosyasını kullanırsınız.

   DLL dosyaları tek başına çalışmazlar. Video sitelerinde paylaşım yapılanlardan bahsediyorsunuz sanırım orada bulunan videoya dikkat ederseniz programı çalıştırma için DLL dosyasına ihtiyaç duyarsanız DLL dosyasını indirin denmektedir. İşletim sisteminiz DLL uyarısı verdiği zaman indirmeli ve programı çalıştırmak için sayfada anlatıldığı şekilde yapmalısınız.

  1. DLL dosyalarını direk olarak site içerisinden yani site sunucusundan indirirsiniz. Site içerisinde yayınlanan tüm DLL dosyaları tarafımızdan taratılarak sizlerin kullanıma sunulmaktadır. Sizde indirmiş olduğunuz sıkıştırılmış yani rarlı uzantılı DLL dosyayı ilk olarak taratabilir, DLL dosyasının temiz olduğunu gözlemlediğinizde açarak açmış olduğunuz DLL dosyasını da taratabilirsiniz.

   1 yılı geçen bir süre zarfında kullanıcılara hizmet vermekteyiz. Dlldosyaindir.com birçok kaynakta referans olarak gösterilmektedir. Bunu internet üzerinden araştırarak da görebilirsiniz. Biz siteyi önceden kullanan ziyaretçilerden bugüne kadar hiç bir şikayet almadık.

   Sadece yapamayarak hakaret edenler oldu. Onlar ise sormak yerine hakaret etmeyi tercih ettiler bu yorumlara kullanıcıların hakaretlerden dolayı ağza alınmayacak sözler olduğundan izin vermedik. Biz hizmet verirken onlar hakaret ettiler. Anlayacağınız üzere şikâyet değil ama hakaret aldık.

   Netice olarak Dlldosyaindir.com kullanıcılarına DLL hakkında hizmet vermek amacı ile kurulmuştur, kurulduğu günden bu yana kullanıcıların güvenini her zaman ön planda tutmuş bir sitedir. Bu şekilde de hizmetlerine ilerleyen yıllarda nasip olursa devam edecektir. Bilginize sunarız.

 2. dediklerinizi yapıp “regsvr32 c:\windows\System32\vcruntime140.dll” yazdığım halde söz dizimi hatalı diyor şimdide

 3. ALLAH sizden razı olsun ilk hata verdiği zamanlar daha önce çözümü yoktu sayenizde sorunu giderdim çok teşekkür ederim

  1. Bilgilendirme için ALLAH sizden de razı olsun Emre Bey. Ne zaman sorun yaşarsanız buradan bize yazabilirsiniz.

 4. Her şeyi doğru yaptım eminim ama yinede olmadı olmazsa cmd açın demişsiniz onu da açtım dediğiniz yazıyı oraya da yazdım.

  Entere basınca regsvr32 c:\windows\System32\dlldosyaadı.dll modülü yüklenemedi ikili dosyanın belirtilen yolda depolandığından emin olun veya ikili dosyada ya da buna bağımlı dll dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın belirtilen modül bulunamadı dedi bu arada oynadığım oyun league of legends

  1. Komutu yanlış yazıyorsunuz orada bahsedilen dlldosyaadı.dll hangi DLL dosyasında hata alıyorsanız o DLL dosyasının adını girmeniz gerekli cmd komut ekranına yani c:\windows\System32\vcruntime140.dll olmalı doğrusu!

 5. DLL dosyası dijital kitaplıkta bulunamadı hatası ile DLL bulunamadı hatası aynı hatalardır. Üst tarafta yer alan bilgileri bilgisayarınızda uyguladığınızda hatayı gidermiş olursunuz.

 6. admin bende msvcp140.dll hatası vardı bu seferde vcruntime140.dll hatası çıktı bunu yaparsam düzelir mi ekstra başka bir şeye gerek var mı?

  Birde benim 64 bit, 64 bitlikler için 2 tane versiyon var hangi dosyayı indirmem gerekiyor? (pes 2018 için)

  1. Bir DLL dosyasında hata aldığınızda diğer bir DLL dosyasında hata almanız normal bir durumdur. Siz ilk olarak msvcp140.dll hatası almışınız ve düzeltmişiniz. Şimdi vcruntime140.dll dosyasını indirerek uyguladığınızda oyununuz başka bir DLL hatası vermezse çalışacaktır.

   DLL dosyaları sitede versiyonları ile birlikte verilmektedir. En güncel ya da son çıkan DLL dosyası en yüksek rakama sahip DLL dosyasıdır. Özellikle Windows 10 kullanıcı iseniz yüksek değere sahip DLL dosyasını indirmeniz gerekmektedir. Burada asıl önemli olan ise işletim sisteminizin bit sürümüne göre muhakkak indirmelisiniz. 64 bit kullanıcıları 64 bit olanı, 32 bit kullanıcıları ise 32 bit olan DLL dosyasını indirmek zorundadır.

  2. Bende pes 18de vcruntime 140 dll dijital kitaplıkta bulunamadı hatası var ne yapmalıyım

   1. vcruntime 140 dll bulunamadı hatası vermiş işte sayfada yapılanları yaparsanız sorun düzelir. vcruntime 140 dll bulunmadı ile vcruntime 140 dll dijital kitaplıkta bulunamadı aynı şeyler.

 7. Hocam ben teamspeak 3 de dll hatası alıyorum 1 tane dll hatası verdi onu düzeltitim 2. dll hatası verdi onuda düzeltim 3.dll hatası verdi şimdi delirtiyor insanı.

  1. Diğer DLL hatasını da düzeltmeniz gerekli. DLL dosyaları olmadan programınız çalışmayacaktır. Haklısınız insan biraz geriliyor ama programı çalıştırabilmemiz için bu şart. Sabırlı olun bir kere yaparsınız daha da uğraşmazsınız. Ben sürekli buradayım siz işlemleri yapın çözemediğiniz noktada size yardımcı olurum.

 8. bilgisayarım 32 bit indirip system 32 ye atıyorum gine aynı hatayı veriyor cmd den yapmaya çalışıncada işte yazdığım modul çalıştırdıgınız windows sürümü ile uyumlu olmayabilir yazıyor mödülün regsvr32.exe dosyasının x86 x32 veya x64 bit sürümüyle uyumlu olup olmadığını denetleyin diyo ama pc 32 bit yani emininim dxdiagdan baktım ve de system 64 bile yok c de

  1. İşletim sisteminizde güncellemeleri indirip gelen güncellemeleri bilgisayarınıza kurup tekrar deneye bilir misiniz?

 9. “c:\windows\SysWOW64\msvcp140.dll” modülü yüklendi, ancak DllRegisterServer giriş noktası bulunamadı.

  “c:\windows\SysWOW64\msvcp140.dll”öğesinin geçerli bir DLL veya OCX dosyası olduğundan emin olun ve yeniden deneyin.

  Mesajı veriyor

  1. Bilgisayarınızda başlat menüsüne tıklayarak çalıştır alanına CMD yazın ve açmadan fare ile sağa tıklayarak yönetici olarak çalıştır menüsüne tıklayarak CDM ekranını açınız.

   Dll dosyasını ilgili sistem klasörünün içerisine yükledikten sonra CMD ekran komutuna Regsvr32 C:\Windows\System32\vcruntime140.dll komutunu giriniz. Son olarak sfc /scannow girerek bakımın bilgisayarda bitmesini bekleyiniz bittikten sonra bilgisayarınızı kapatarak tekrar açınız bu şekilde bu hatayı artık almazsınız.

   1. Bende de aynı sorun oluştu CMD yazdıktan sonra sağa tıkladığımda yönetici olarak çalıştır menüsü yoktu. vcruntime140.dll sorunu var bilgisayarımda ancak bir türlü yükleme-kurulumu gerçekleştiremedim. kodu CMD ekranına yazıp enter yaptığımda söz diziliminde hata olduğu yazıyor.

    1. Kullanıcı girişi yönetici olarak açmadığınızdan yönetici olarak çalıştırı göremezsiniz. Menüde yönetici olarak çalıştırı görebilmeniz için yönetici girişi yapmanız gerekmektedir. Siz standart kullanıcı olduğunuzdan bu işlemi yapamıyorsunuz. Burada yapmanız gereken ise gerekirse yeni bir kullanıcı açın ve yönetici olarak kullanıcı oluşturduğunuza emin olarak yeniden istenilenleri yapınız. Bu şekilde sorununuz çözülecektir.

     1. İşletim sisteminizin kaç bit olduğu öğrenmek için masa üstünde bulunan “Bilgisayar” menüsüne gelerek fare ile sağ tuşa basınız. Çıkan menüde en alt tarafta “Özellikler” menüsünü göreceksiniz.

      Özellikleri menüsünü açtığınızda sistem penceresi çıkar bu pencerede “Sistem Türü” karşında kurulu olan Windows işletim sisteminizin kaç bit olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca “Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?” sayfasına giderek işletim sisteminizin bit sayısını nasıl öğrenebileceğinizi bulabilirsiniz.