Windows Kullanıcım Yönetici mi, Nasıl Anlarım?

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun

DLL dosyalarını bilgisayarınıza uygularken Windows kullanıcınız yönetici durumunda olmasını defalarca sizlere bahsettik. Birçok kullanıcıdan yönetici olup olmadıkları sorusu geldiğinden sizlere burada Windows işletim sisteminde yönetici girişi yapıp yapmadığınızı nasıl öğreneceğinizi anlatacağız.

Windows işletim sistemine girerken eğer bir kullanıcı varsa direk olarak açılırken bir veya birden çok kullanıcı varsa eğer kullanıcı âdetine göre kullanıcı girişi yapılmaktadır.

Bazı kullanıcılar yönetici vasfında ki bazı kullanıcılar ise Standart kullanıcı vasfı olarak belirlenmiş olabilir. Windows işletim sisteminde eğer gerek DLL dosyası yükleme işlemi olsun gerek CMD komut sistemi işlemi olsun yönetici olarak giriş yapmanız gerekmektedir.

Şimdi yönetici olup olmadığınızı nasıl göreceğinize bakalım. Başlat menüsünde siz kullanıcı adınızı üst tarafta görürsünüz. Denetim Masasına gidiniz. Burada Kullanıcı Hesapları menüsünü göreceksiniz. Kullanıcı hesaplarına gidiniz ve burada kullanıcıları ve vasıflarını görebileceksiniz.

Windows İşletim Sisteminde Kullanıcı Adı Görünümü

Alt ve üst resimde göreceğiniz üzere DLLdosyaindir.com adından bir kullanıcı var ve bu kullanıcının durumu yönetici durumda. Sizinde kullanıcınız yönetici (Administrator) olması gerekmektedir. Standart kullanıcı durumda ise bu durumda Yönetici durumda olan kullanıcıdan giriş yapmanız veya Yönetici durumda olan kişinin sizin durumunuzu Yönetici olarak değiştirmesini istemeniz gerekmektedir.

Windows Kullanıcım Yönetici Durumunda Mı Nasıl Anlarım?

Yönetici durumda olmadan sitede bahsedilen DLL işlemlerini yapamazsınız. Standart kullanıcıların yükleme silme ve diğer işlemleri yapmaları Windows tarafından kısıtlanarak yapılmasını işletim sistemi izin vermemektedir. Sayfa içerisinde yer alan görünümler Windows 7 üzerinden verilmiştir. Windows işletim sistemlerinin tümünde işlemler aynı olup resim görünümü değişebilmektedir.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.