Origin PC Programında DLL Uyarıları Nasıl Düzeltilir?

Origin programında DLL uyarısı alıyorsanız yapmanız gerekenleri sırası ile burada sizlere veriyoruz. İşlemleri sırası ile yapmanız durumunda Origin programı çalışacaktır.

Origin Programın DLL Uyarısı Örneği

1. İşlem: Bilgisayarınızda bulunan virüs programı, güvenlik duvarı ve açıksa Windows defender koruma programını kapatınız. İşlemleri bitirene kadar kapalı kalsın. Bunun nedeni virüs ve güvenlik duvarları DLL dosyasına izin vermiyor ve siz işlem yapsanız da silebiliyor. İşlemi bitirene kadar kapatın ve işlem bittikten yani Origin programı açıldıktan sonra bilgisayar güvenliğiniz için açmayı unutmayın.

Reklam Alanı

2. İşlem: Bilgisayarınızın açılışında Windows kullanıcı alanına giriş yaparken yönetici olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer tek bir kullanıcı olarak kullanıyorsanız “Windows Kullanıcım Yönetici mi Nasıl Anlarım?” sayfasına giderek yönetici olup olmadığınızı kontrol ediniz.

Burada ufak bir hatırlatma yapmakta fayda görüyoruz. Eğer yeni yönetici kullanıcısı açarsanız Windows işletim sisteminiz yeni kullanıcı ile giriş yaptığınızda ayarlar tamamen sıfırlanır fakat ilk Windows kurulumu haline gelir. Sıfır bir kullanıcı demek doğru olacaktır. Yeni kullanıcı açma Windows ayarlarını sıfırlaması ve DLL sorununu daha iyi çözebilmeniz için önereceğimiz bir yöntemdir.

3. İşlem: İşletim sisteminizin bit sürümüne göre buradan Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 indiriniz ve bilgisayarınıza kurunuz. 32 Bit işletim sistemi kullanıcıları vc_redist.x86.exe dosyasını indirmeli, 64 bit işletim sistemi kullanıcıları ise vc_redist.x64.exe dosyasını indirmelidir. Önceden kurulu ise onarın veya silerek kurun. Silerek kurma daha kısa ve sağlıklı olacaktır. Bu şekilde güncellemişte olacaktır.

4. İşlem: Yukarıda ki işlemleri yaptığınız ve yine hata devam ediyorsa bu sefer Origin programını tümden siliniz bilgisayarı kaparak açınız ve tekrar indirerek kurunuz. Programı çalıştırmayı deneyiniz ve DLL uyarısı aldığınız DLL dosyasını site içerisinde indirerek Origin.exe içerisine (programın kök dizinine) yükleyiniz.

Reklam Alanı

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Origin PC Programında DLL Uyarıları Nasıl Düzeltilir? için 4 Paylaşım Yapılmış

 1. osman 14 Haziran 2018

  Allah sizden razı olsun kaç gündür uğraşıyordum çözmek için siz halletiniz çok teşşekür ederim iyi çalışmalar dilerim

  1. Moderatör 14 Haziran 2018

   Ne demek ne zaman isterseniz yazabilirsiniz. Allah sizden de razı olsun. Sizlerin sorunu çözmeniz inanın sizler kadar bizleri de memnun etmektedir. Arkadaş olarak da ekleme talebinde sizi özel buldum. Ne zaman isterseniz DLL hakkında her türlü sorununuz için bize dönüş yapabilirsiniz.

   İşleminizi çözmeniz biraz uzun oldu ama sizin mutlu olduğunuzu görmek ve duanızı almak her şeye değer teşekkürler. Bizleri beğenerek arkadaşlarınıza önermeyi unutmazsanız seviniriz. Hayırlı bayramlar.

 2. osman 14 Haziran 2018

  dll dosyalarını kök dizinine nasıl atacagım birde c++2015 yüklenmiyor şu hatayı veriyor 0x800706be

  1. Moderatör 14 Haziran 2018

   Osman Bey, Windows işletim sisteminizde update alanında gelen güncellemelerin hepsini alarak bilgisayarınıza yükleyiniz. Bilgisayarınızı tekrar başlatınız ve Origin programını açmayı deneyiniz. Ayrıca size sitede bulunan üyelik adresinizden mail olarak nasıl yapacağınızı detaylı olarak yazdım mailinizi kontrol ediniz.