Skype api-ms DLL Dosyası Düzeltme

Skype programı kullanıyor ve Skype programını çalıştırmak istediğinizde ekran görüldüğü üzere api-ms- ile başlayan DLL uyarısı alıyorsanız bu DLL uyarısını nasıl çözeceğinizi sizlere bahsedeceğiz.

Skype programı api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, api-ms-win-core-console-l1-1-0.dll, api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll ve daha birçok api-ms ile başlayan DLL dosyasına çalışmak için ihtiyaç duymaktadır. Ağırlıklı olarak da api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll uyarısı ile bilgisayar kullanıcıları karşılaşmaktadır.

Reklam Alanı
Skype api-ms DLL Dosyası Düzeltme

Bu uyarıları nasıl düzelteceğiniz detaylarını bakalım. Skype kurulum sırasında Windows 32 bit kullanıcıları için Program Files içerisinde 64 bit içinde C:Program Dosyaları (x86) klasörünün içerisine kurmaktadır.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir özellik var. Eğer sizin bilgisayarınızın 64 bit ise eğer Skype C:Program Dosyaları (x86 klasörünün içerisinde ise siz Windows 64 bit işletim sistemi kullanasanız dahi 32 bit olan DLL dosyasını indirmelisiniz.

Özetlersek 32 bit işletim sistemi olanlar Program Files içerisine 32 bit DLL dosyasını, 64 bit olan Program Files içerisine kurulu olanlar 64 bit DLL dosyasını, eğer 64 bit işletim sistemi kullanıyor ama C:Program Dosyaları (x86 klasöründe Skype kurulu ise 32 bit DLL dosyasını indirmeniz geekmektedir. Klasör yanında bulunan parantez içerisinde yer alan (x86) 32 bit üzerine kuruludur anlamına gelmektedir. Bu diğer programlar içinde geçerlidir.

Bunun ilgili ayrıca size “Nedir? Bu Program Dosyaları (x86)” yardım yazısını okumanızı da tavsiye ederiz. Bu şekilde daha rahat anlayacaksınız.

Skype Programında Kullanılan DLL Dosyaları

Şimdi uyarı aldığınız DLL dosyasını site içerisinde aratarak anlatılan şekilde indirecek ve Skpye programın kurulu olduğun kök dizine yükleyeceksiniz. Bu şekilde hangi api-ms DLL uyarısı alırsanız alın DLL dosyası uyarısı çözülmüş olacaktır.

Reklam Alanı

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.