api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll

Tahmini Okuma Süresi: 3 dakika, 33 saniye

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (8 Kişi Katılmış)

api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.15063.137 64 Bit 11 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.10586.15 32 Bit 1.8 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.10046.0 32 Bit 1.9 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.15063.137 32 Bit 11 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.10046.0 64 Bit 1.9 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.14393.795 32 Bit 11.2 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL Kurulumu sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Kurulumu

api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll Eksik

İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız, klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.

Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yapıştırınız.

Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yapıştırınız.

Klasör içerisine DLL dosyasını yapıştırma (yükleme) işlemi sırasında, dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız eski DLL dosyasının üzerine yazınız. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz. DLL dosyasını yapıştırma işleminden sonra bilgisayarınızı tekrar başlatarak hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yapıştırınız.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası İçin CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra editörler tarafından onaylanma sürecine girecektir! Onaylanana kadar sitede görünmez, gün içerisinde sorunuzu gören ilk editör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll için Toplam 8 Kişi Katılım Yapmış

 1. Dediklerinizi aynen yaptım şuan da giriş noktası api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum

  1. Hakan Bey merhaba, dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası DLL bulunamadı hatası ile aynıdır. DLL uzun yazımı Dynamic Link Library kısaltılmış halidir.

   Size menüel olarak tekrar denemenizi tavsiye ederiz. Eğer manüel olarak yapmada zorluk çekiyorsanız Microfost sitesine giderek Visual C++ indirmeleri sayfasında bulunan Visual Studio 2017 paketini indirebilirsiniz.

   Burada dikkat etmeniz gereken Windows işletim sisteminiz 32 bit ise x86: vc_redist.x86.exe dosyasını eğer 64 bit Windows işletim sistemi kullanıyorsanız x64: vc_redist.x64.exe dosyasını indirmeniz gerekmektedir. Windows işletim sisteminiz kaç bit olduğunu biliyorsanız buradan öğreniniz, işlemleri yapınız.

 2. Sağolun ucrtbase, string, runtime gibi lazım olan herşeyi indirdim ve hepsi sorunsuz çalıştı. 8.1 x64 var, dosyaları system32 ve SysWOW64 ‘e kopyalamak yeterli oldu, diğer işlemlere gerek kalmadı. Teşekkürler.

  1. Osman Bey iyi akşamlar komutu soruyorsunuz sanırım? Komut sayfada olduğu şekilde doğrusudur. Sizde yazılı olanda sonda bir l hafi ve başta tırnak işareti olduğunda doğrudur. CMD ekranında kopyala yapıştır işlem görür klavyede ise sitede CRTL+C ile kopyalayabilir fakat CMD komut ekranında CTRL+V ile yapıştırmazsınız.

   CMD komut ekranında üst resimde gözüktüğü gibi fare ile sağa tıklayarak “Yapıştır” menüsünü kullanabilirsiniz.

  1. Kenan Bey merhaba, X ile alakalı bir işlem yok, tam olarak x size nerede geliyor. Cmd komut ekranında mı görüyorsunuz. Sayfayı tekrar okuyarak işlemleri yapabilir misiniz veya daha detaylı olarak nerede sorun yaşadığınızı yazarsanız veya ekran görüntüsünü gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.