api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (25 Paylaşım Yapılmış)

api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.15063.137 64 Bit 11.7 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.10046.0 32 Bit 2.5 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.10046.0 64 Bit 2.6 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.14393.795 32 Bit 11.8 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll için Toplam 25 Paylaşım Yapılmış.

  1. Hemen alta sorunuzu cevapladık Mahmut Bey. 7 dakika sonra yazmışınız, soruyu cevaplamanız biraz zaman alabilir, genelde azami bir günde cevap yazarız.

 1. Olmuyor indirdikten sonra ne yapmalıyım anlamadım. Birde indiriyor yine gitmeye çalışıyorum EBA ya yüklenmemiş tekrar denetin diyor yardımcı olur musunuz?

  1. Selam Mahmut Bey, sitede birçok DLL dosyasında soru sormuşunuz aynı sorular olduğundan diğerlerine onay verilmedi. Cevabı buradan veriyoruz. Hangi DLL dosyasında uyarı alıyorsanız DLL ismini doğru olarak sitede arayarak o DLL dosyasını indiriniz ve sayfada anlatılanları uygulayınız. Yazmış olduğunuz soru DLL dosyasını yanlış yüklemenizden kaynaklanıyor olmanız yüksek ihtimaldir.

   İşletim sisteminizin bit sürümüne göre doğru DLL dosyasını indirmeniz yeterli olacaktır.

   Sizler için önceden hazırlanmış olan yardım dokümanları DLL yüklemenizde size yeterli ve detaylı bilgiyi verecektir. Yardım sayfalarını okuyarak daha iyi anlayabilirsiniz.

   * Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?
   * DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
   * Windows Sistem (System32-SysWOW64) Klasörü Ne İşe Yarar?

 2. Hoi4 satın aldım ve başlatırken hata verdi. Eekrar yükledim ama yeniden hata verdi api ms win crt string l1-1-0 dll bilgisayarda eksik ne yapmalıyım?

 3. İyi günler, 4. nesil Core I5 işlemcisi ve Windows 8.1 64 bit işletim sistemi olan laptopuma R programını sonra da RStudio programını kurdum. R programı sorunsuz çalışıyor fakat RStudio programını açmaya çalıştığımda sırası ile api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll başta olmak üzere, ….heap…., …utility…, ..-time-…, …-stdio-…,…-locale-.. ve … -filesystem-… hatalarını verdi. Birini çözüyorum hemen öbür sorun çıkıyor ve hala çözülmedi. Şu anki sorun “Program, api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin” Başka bilgisayarlarıma da ve R ve RStudio programını kurdum, böylesi ile ilk defa karşılaşıyorum. Bütün .dll dosyalarımı yenilemek gerekecek galiba. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 4. Birden çok api-ms hatası alıyorum, defalarca visual C++ 2015’i sildim indirdim ama hiçbir şekilde düzelmedi İlk başta anlattığınız gibi yaptım olmadı. Olmayınca cmd üzerinden yapayım dedim ; modül yüklendi ancak , DllRegisterServer giriş noktası bulunamadı dedi. Yardım ederseniz sevinirim

  1. Mert Bey DLL uyarısı aldığınız yazılımın kök dizine kopyalayarak deneyiniz. Yine sorun yaşarsanız paketi doğru yükleyememişiniz tekrar yükleme yapmalısınız. Visual C++ 2015 orijinal api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll dosyasını içerisinde barındırır.

   1. Efendim; bilgisayardan pek anlayamıyorum, sizinle daha kapsamlı bir yerden görüşme imkanımız var mı?

 5. bende bilgisayarımı windows 10 yapmıştım recovry yapıp 8.1 yapıcam ama bana bu hatayı veriyor api-ms-win-crt-string-I1-1-0.dll bilgisayarınızdan eksik olduğu için program başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin. 64 bit bilgisyaraım neyi ve hangisini yüklemem gerek

  1. Merve Hanım merhaba, rakamca en büyük olan DLL dosyası en güncel DLL dosyasıdır. Normal kullanıcılar en güncel DLL dosyasını yükleyebilirler. Şu an için 64 bit en güncel DLL dosyası 10.0.15063.137 versiyonudur onu yükleyebilirsiniz. Sorun yaşarsanız tekrar yazabilirsiniz.

 6. origin diye steam e benzer bir program indirdim sürekli aynı hatayı veriyor ama ismini değiştirerek ” api-ms-win ” ile başlıyor sonrası her program indirdiğimde değişiyor mesela api-ms-win-core-file-l1-2-0.dll api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll
  api-ms-win-core-timezone-l1-2-0.dll böyle başı aynı sonu farklı 9 tane indirdim gene aynı hatayı veriyor aynı derken başı aynı sonu farklı system 32 ye bakdım (bilgisayarım 32 bit) bende hiç yokmu bu ”api-ms-win ” ler benim indirdiklerim hariç 1 tane bile yok lütfen yardımcı olun bu api-ms-win sorunu kökten çözmenin bir yolu varsa lütfen yazın

  1. Selam Gökhan Bey, ilk olarak size sitede araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Bu tür hatalar defalarca soruldu yanıtını Birden Çok api-ms-* DLL Uyarısı Alanlar için İşlemler yardım sayfasında değindik. Sitede binlerce DLL hakkında soru ve destek tarafımızdan verilmiştir. Site arama kutusunu kullanarak sorunu zamandan kazanarak hemen çözebilirsiniz. Sayfada anlatılan işlemleri yapınız ve yine sorun tekrarlarsa bize dönüş yapınız.

   Unutmayınız! Sorunuzu sormadan önce sitenin üst tarafında arama kutusuna sorunuzun DLL ile akalalı olan kelimesini yazarak başka kullanıcıları aynı soruyu sormuş mu aratınız! Bu şekilde daha kısa sürede çözüme ulaşmış olursunuz.

 7. the filename, directort name, or volume label syntax is incorrect ben bu hatayı alıyorum yardımcı olur musunuz?

  1. Bu uyarıyı nerede aldınız? Bu şekilde anlaşılmıyor sadece söz dizimi yanlış yapıldı veya yanlış yere yerleştirildi gibi bir uyarı çıkmış. Detayları ile bildirirseniz sorunuzu beraber çözebiliriz.

 8. ben .dll dosyasını indirdim sysWOW64’ün içine kopyaladım bilgisayarı yeniden başlattım ama olmadı sonra CMD’den yapmaya çalıştım hata çıkarttı . hata’da ise şöyle yazıyor ”c:\windows\SysWOW64\dlldosyaadı.dll adlı modülü yüklenemedi , ikili doysa’nın belirtilen yolda depolandığından emin olun veya ikili dosyada ya da buna bağımlı .DLL dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın , belirtilen modül bulunamadı ” . bunun bir çözümü varmı ??

  1. Komutu yanlış yazmışınız orada yazan dlldosyaadı.dll hangi DLL için işlem yapacaksanız o DLL adını yazmanız için örnek verilmiştir. Yygulayacağınız komut şöyle olmalıdır: c:\windows\SysWOW64\api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll

    1. yok gene olmuyor bu sefer ” bu dosya, bu eylemi gerçekleştirmek için için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil. lütfen bir program yükleyin yada zaten yüklü bir program varsa , varsayılan programlar denetim masasında bu programla ilişkilendirin.” diyor . bence sorun benim bilgisayarımda ….

  1. 64 bit işletim sistemi için indirme linki eklenmiştir. Sayfada 64 bit karşısında bulunan indir linkinden api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll 64 bit DLL dosyasını indirebilirsiniz.