api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll

api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.15063.137 64 Bit 11.7 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.15063.137 32 Bit 11.7 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.10586.15 32 Bit 12.4 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.10586.15 64 Bit 11.9 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.14393.795 32 Bit 11.9 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll için 12 Paylaşım Yapılmış

 1. Eymen Taşcı 18 Aralık 2022

  Kök dizin derken bunu biraz açarmısınız? Android Studio kurmaya çalışıyorum yüklememe rağmen hata veriyor. Dizinde klasörler var onlara girip mi atıcağız yoksa direk dizine girip oraya mı atıcağız? Binlerce klasörler var.

  1. Moderatör 18 Aralık 2022

   Selam Eymen Bey programın kurulu olduğu ilk dizinden bahsediliyor. Program kurulu olduğu ilk klasör programın kök dizinidir.

   Örnek bir program Windows içerisinde Program Files içerisine kurulduğunu varsayalım. Programın adıda örnek Winrar olsun. Winrar programının kök dizini C:\Program Files\WinRAR olaraktır. Burada ki kök dizin yani ilk dizin WinRAR klasörüdür. DLL dosyasını bu kök dizine yükleyeceksiniz.

 2. berat 24 Mayıs 2020

  merhablar ben bu runtıme stdio ekını falan atıyorum gereklı yerlere ama surekli başka bir dosya eksik diyor bu şekılde sonsuza kadar dosyamı atıcam ben ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 24 Mayıs 2020

   Selam Berat Bey, api-ms ile başşlayan DLL dosyalarından sürekli hata alıyorsanız sitede Birden Çok api-ms-* DLL Uyarısı Alanlar için İşlemler yardım yazını okuyunuz. api-ms haricinde DLL dosyaları için de yüklemeniz gereklidir.

 3. Eski kral 23 Mayıs 2019

  pc mi formatlasam dll dosyası geri yüklenirmi

  1. Moderatör 23 Mayıs 2019

   Merhaba bu DLL dosyası için PC formatlamanız geri getirmez. Sadece Windows güncellemesi sırasında gelir siz PC formatladıktan sonra yani kurulumda geldiğini sanırsınız.

 4. Selman Çetin 13 Aralık 2018

  Merhaba ben DLL dosyasını yükledim yeniden başlattım cmd sonra acmd komutunada sfc /scannow yazdım dll dosyalarını kontorl etti ama halla çalışmıyor verdiği hata ”Uygulama düzgün başlatılamadı (0xc000007b). Uygulamayı sonlandırmak için Tamam düğmesini tıklatın.” yazıyor

  1. Moderatör 14 Aralık 2018

   Selam Bey, 0xc000007b hatası genelde birçok DLL dosyasından kaynaklıdır. Hangi DLL dosyasında hata alıyorsanız bu şekilde devam ederek üzerine yazınız. Sorununuz bu şekilde düzelecektir.

   Sayfada yazılı işlemleri dikkatli olarak okumanızı ve sitede bulunan DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler? sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde hatanın çözümü daha rahat anlayacaksınız.

 5. gamze baltacı 20 Ekim 2018

  merhaba, sitede yazmış olduğunuz bütün adımları uyguladım fakat uygulamayı açmak istediğimde hala ‘api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll’ uyarısı çıkıyor.Başka ne yapabilirim.Bu arada uygulama ” mendeley atıf programı” .

  1. Moderatör 21 Ekim 2018

   Merhaba Gamze Hanım, sayfada yazılan işlemleri yaptığınızda DLL sorunu çözülecektir. Dikkat etmeniz gereken bit sürümüne göre doğru DLL dosyasını indirme ve eğer sistem klasörüne attığınız halde yine hata alıyorsanız programın kurulu olduğun ilk klasöre bu DLL dosyasını atmanızdır.

   Size ayrıca sitede bulunan DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler? Yardım sayfasını okumanızı tavsiye ederiz. Kontrol ediniz ve yine sorun tekrarlarsa dönüş yapınız.

 6. Halis DOĞU 1 Ekim 2018

  Windows 32 bit kullanıyorum ne yapmam lazım?

  1. Moderatör 2 Ekim 2018

   Merhaba Halis Bey, sayfada işletim sisteminiz bit sürümüne göre olan (32 bit – 64 Bit) DLL dosyasını indirerek C sürücüsü içerisinde Windows klasörü içerisinde System32 klasörü içerisine DLL dosyasını yüklemelisiniz. Eğer DLL dosyası var uyarısı alırsanız üzerine yazınız.

   Bu işlemi yaptıktan sonra hangi program veya oyunda DLL uyarısı aldıysanız açmayı deneyiniz. Eğer yine aynı DLL sorunu ile karşılaşırsanız bu sefer uyarıyı aldığınız oyun veya program hangisi ise kurulu olduğu kök dizine indirmiş olduğunuz DLL dosyasını yükleyiniz. Bu şekilde DLL sorunu çözülecektir. Yapamazsanız detayları ile birlikte bildirirseniz yine yardımcı olmaya çalışırız. Siz bu cevapta verilen ve sayfada verilen işlemleri sırası ile doğru okuyarak uygulayın yine sorun yaşarsınız bize dönüş yapınız.