unarc.dll

unarc.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

unarc.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
0.0.0.0 32 Bit 114 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

unarc.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\unarc.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\unarc.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

unarc.dll için 30 Paylaşım Yapılmış

 1. Yunus Yolcu 25 Haziran 2021

  Öncelikle merhaba. Ben Cmd’ komutu yazdıktan sonra ” C:\Windows\SysWOW64\unarc.dll yüklendi ancak Dll Register Server giriş noktası bulunamadı. Bu sefer de Lütfen “C:\Windows\SysWOW64\unarc.dll” öğesinin geçerli bir DLL veya OCX olduğundan emin hatasını alıyorum. Çözümü nedir bu hatanın acaba?

  1. Moderatör 25 Haziran 2021

   Selam Yunus Bey, DLL dosyasını doğru bir şekilde yüklediğinize emin olunuz. Alt tarafta yazılı yardım dokümanını kullanabilirsiniz.

   DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?

  2. Ayberk Köroğlu 28 Ocak 2022

   Yunus ben de aynı sorunu yaşıyorum çözebildiniz mi ?

   1. Moderatör 28 Ocak 2022

    Selam Ayberk Bey eğer hatada öğesinin geçerli bir DLL veya OCX içeren bir uyarı alıyorsanız bu DLL dosyasını doğru bir şekilde yüklemediğiniz anlamına gelir. DLL dosyası halen sistem tarafından bulunamıyor diyebilirsiniz. Sizin için özellikle sitede “DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?” yardım dokümanını dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

    Yardım dokümanında tüm DLL yükleme detayları var. Sayfayı anlayarak okuduğunuzda işlemleri yaptığınızda düzelecektir. Başlangıçta zor gibi gözükse de aslında DLL yükleme işlemi çok basit bir işlemdir. Basit bir iki işlem, bir sefer öğrendiğinizde artık hiç unutmayacaksınız.

 2. Emre Gürakar 10 Haziran 2021

  32 bir var fakat 64 bit e çevirme seçeneği yok dosya indirmede. işletim sistemim 64 bit 32 bit var sadece ne yapmam gerekir?

  1. Moderatör 10 Haziran 2021

   Selam Emre Bey, unarc.dll için 64 bit uyumlu mevcut değil. Sitede bulunan 32 bit DLL dosyasını indirerek 64 bit işletim sisteminiz için 64 bit DLL yükleme işlemini uygulayabilirsiniz. 64 bit olmayan DLL dosyalarında 32 bit yükleyebilirsiniz.

 3. Talha Tahsin Korgancı 4 Nisan 2021

  An error occurred while decompressing:Title archive is corrupt!%NUnarc.dll returned an error code:-14%n% s Hatası alıyorum Mafıa 2yi kurarken 2-3 Defa kurdum ve yine aynı hata oldu.

  1. Moderatör 4 Nisan 2021

   Selam Tahsin Bey, bahsi geçen oyun için orijinal kurulum yapınız. Oyun dosyalarından bazıları bozuk olduğundan dolayı oyunu açamıyorsunuz. DLL ile alakalı bir durum değil.

 4. Ali Akdemir 18 Ocak 2021

  Yaptım bu seferde it is found any file specified for ISArcExtract hatası var.

  1. Moderatör 19 Ocak 2021

   Selam Ali Bey, DLL dosyası sorunuzu çözmüşünüz. Artık unarc.dll uyarısı almayacaksınız. Sormuş olduğunuz uyarı DLL ile alakalı değil, çalışma için gerekli dosya ya da dosyalar eksik, bozuk ya da hasar görmesinden kaynaklanmaktadır. Muhtemelen kurulum dosyası eksik ya da bozuk bu sebepten dolayı uyarı alıyorsunuz. Tekrar etmekte fayda var. Yazmış olduğunuz uyarı DLL ile alakalı değildir.

 5. Gökhan Turgut 26 Kasım 2020

  iyi günler dediğiniz şekilde yaptım. İkili dosyanın belirtilen yolda depolandığından emin olun hatasını alıyorum. Lütfen yardım edin.

  1. Moderatör 26 Kasım 2020

   Selam Gökhan Bey, sorununuz büyük bir ihtimalle Windows güncellemesi eksikliğinden kaynaklanıyor. Windows işletim sisteminizi güncelleyiniz. Güncelleme sorasında tekrar uyarı ile karşılaşırsanız sayfada indirdiğiniz DLL dosyasını üzerine yazarak tekrar uyarı aldığınız yazılımı açınız. Bu şekilde düzelecektir. Sorun devam ederse buradan size doğru bir şekilde yönlendirme için yaptığınız işlemlerin detayları ile birlikte tekrar yazınız.

 6. Mahmut Kalın 4 Ekim 2020

  Ben assasian creed 3 oynuyorum oyunu bitrdim ve yeniden oynayacağım ama setup indirmede unarc.dll bilgisayarda değil hatası veriyor.

  1. Moderatör 4 Ekim 2020

   Selam Mahmut Bey, sayfada yazılı işlemleri yaptığınızda düzelecektir. Sayfada ki işlemleri işletim sisteminizin bit sürüme göre Windows sistem klasörüne yüklemelisiniz.

 7. Can Ünal 22 Eylül 2020

  Merhaba ben Windows 7 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Call of duty modern warfare 3 oyununun kurulumunda setup a işleminden sonra dili seçerek ilerledikten sonra kurulum % 1.2 olduğunda An error occurred while: Archive header is corrupt! Unarc.dll returned an error code: 14 Error: this is not FreeArc archive or this archive is corrupt. Hatayı yazılıyor, lütfen yardım.

  1. Moderatör 23 Eylül 2020

   Selam Can Bey, muhtemelen orijinal yükleme yapmıyorsunuz. Bu dosyada hata veriyor. Bu dosyayı geçse orijinal yükleme olmayan kurulumlar ilerde başka bir hata verecektir. Yapmanız gereken orijinal kurulum yapmak olacaktır.

 8. İsmet 29 Aralık 2018

  Dediğiniz tüm aşamaları yaptım. Bir oyunu yüklerken Isdone.dll ve unarc.dll hatası alıyordum. Dediğiniz tüm işlemleri yaptım. sfc /scannow yaparak dosyaları onardım. Unarc.dll dosyasında hata buluyor maalesef çözüm olmadı.

  1. Moderatör 29 Aralık 2018

   İsmet Bey Merhaba, Manüel olarak DLL dosyasını (her ikisi içinde bahsediyorum) yükleyemediyseniz, Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yüklemeniz de yeterli olacaktır. Bilgisayarınızda eğer önceden Visual Studio C++ kurulu ise ya onarınız ya da tamamen kaldırarak Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yükleyiniz. Yükleme işleminden sonra bilgisayarınızı kapatarak tekrar açınız hata aldığınız oyunu çalıştırınız.

   Bu şekilde isdone.dll ve unarc.dll sorunlarının ikisi de düzelecektir. Sorun tekrarlarsa buradan tekrar bize ulaşabilirsiniz.

   Not: Kurmuş olduğunuz oyun orijinal oyun değilse, yapımcı sitesinden değil de başka kaynaklardan indirerek çalıştırmaya çalışıyorsanız, orijinal olmadığından bu gibi hatalarla sıklıkla karşılaşırsınız. Bu DLL hatalarını çözseniz dahi başka bir yerde yine hata verecektir.

  2. Mehmet 27 Mayıs 2020

   Windows fidye yazılımı ayarı var orda bazı dosya bölgeleri engellenmiş olabilir o engeli kaldırırsan olabilir.

 9. Ahmet Arif Aydın 21 Şubat 2018

  Euro truck simülatör 1.30 versiyonunu yükledim oyunu menüye kadar açıyordu kayıtlı oyunu açmıyordu. Kaldırıp yeniden kurmayı denedim bu sefer ısdone ve unarc dll hatalarını vermeye başladı.

  Onları hallettim sayenizde bu seferde decompiression problem: uncompressed block size is to big diye bi hata vermeye başladı 2 3 sefer denememe rağmen aynı hatayı veriyor bana yardım etmeniz mümkün mü?

  1. Şehzade 22 Şubat 2018

   Ahmet Bey, oyun içerisinde bir dosya bozukmuş sanırım. Tam bilgi sahibi olmadığım bir durum DLL dosyası sorunu olsaydı çözerdik.

   Tavsiyem eğer indirme yaptıysanız başka bir yerden indirmeye veya temin etmeye çalışınız. Başta da söylediğim gibi tam emin değilim sanırım oyun açarken bir dosya bozuk hatası almışınız.

 10. Çağrı Yeşil 16 Ocak 2018

  007 james bond stone kurarken setup hata verdi unarc.dll dosyası hatası verdi. Ne yapmalıyım yardım edin.

  1. Şehzade 17 Ocak 2018

   Çağrı bey üst tarafta anlatılanları DLL hatası için bilgisayarınıza uygulamalısınız. Sırası ile doğru uyguladığınızda DLL sorununuz çözülecektir. Başarılı olmazsanız hatanın detayı ile birlikte DLL hata resmini gönderirseniz daha detaylı olarak inceleyebiliriz.

  2. Akın Adım 17 Ağustos 2019

   Selamlar Admin ben sims indirdim. Torrent den gönderiliyor yazıyor hala daha sonra The sims 4 by xatab dosyasından setupa tıkladım. Dil seçtim seçenekler çıktı ilerledim sonra bir yer var dolmasını beklerken şu yazı çıktı.

   An error occurred while unpacking:unable to read data unarc.dll returned an error code :-6 Error: file read operation failed yazıyor. Daha sonra dll dosyasını indirdim bilgisayarı yeniden başlattım ama yine aynı hatayı verdi.

   1. Moderatör 18 Ağustos 2019

    Selam Akın Bey, gün içerisinde detaylı olarak inceleyerek tarafınıza buradan hizmet vereceğim.

   2. Moderatör 18 Ağustos 2019

    Tekrar selam Akın Bey, Windows sistem klasörüne DLL dosyasını yükleyiniz doğru yüklediğinize emin olunuz. Yine aynı hatayı verirse bu sefer DLL dosyasını sims oyun klasörünün ana klasörüne yükleyiniz.

    Bunlar manüel işlemlerdir. Sorun devam ederse Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yüklediğinizde düzelecektir. Söylediğimiz gibi üsteki işlemler manüel DLL yükleme işlemidir, önerdiğimiz manüel DLL yüklemesidir. Manüel olarak başaramazsanız Mircosoft’un Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yüklediğinizde DLL hatası düzelecektir. Sorun devam ederse yazınız.

 11. Mehmet Fatih Karatay 18 Aralık 2017

  Merhaba ben Windows 10 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Flatout 4 adlı oyunu kurarken ısodll hatası alıyorum. Başka iso dll 64 bit dosyası indirdim syswow64 dizinin içine attım olmadı, kod yazdım çalıştırmadı. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. Şehzade 18 Aralık 2017

   Sanırım siz iki DLL dosyasında hata almışınız birisi unarc.dll diğer ise isdone.dll dosyaları.

   Bunlardan unarc.dll dosyasını sistem klasörüne attığınızda isdone.dll hatası ile karşılaşmışınız. isdone.dll için şu anda 64 bit sürümü yok. DLL hatanız hakkında araştırma yaparak dönüş yapacağım. Merak ettiğim DLL dosyasına nasıl kod yazdınız ya da ne gibi işlemler yaptınız bunları yazarsanız araştırmama yardımcı olursunuz.

   1. Mehmet Fatih Karatay 18 Aralık 2017

    Kusura bakmayın kod yazdım kelimesi biraz yanlış anlaşıldı. Demek istediğim cmd ekranımdan direk dll dosyasını çalıştırmak istedim çalıştırmak istediğiniz dll dosyası uyumlu değil diyor.

  2. Şehzade 19 Aralık 2017

   Mehmet Bey tekrar merhaba, isdone.dll hatanızı çözmek için Microsoft sitesinde Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) paketini indiriniz ve kurunuz.

   Eğer önceden bilgisayarınızda Microsoft Visual C++ paketlerinden biri veya bir kaçı kurulu ise tümünü siliniz, bilgisayarınızı resetleyiniz ve Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) indirerek bilgisayarınıza kurunuz bu işlemlerden sonra son kez bilgisayarınızı kapatıp açarak oyuna girmeyi deneyiniz. Bu şekilde DLL sorununuz çözülecektir. Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable paketi için 64 bit için Türkçe yok İngilizce (English) olanı indirebilirsiniz.

   Pakete Ulaşmak İçin Microsoft Adresi: Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64)