unarc.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (28 Paylaşım Yapılmış)

unarc.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

unarc.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
0.0.0.0 32 Bit 114 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

unarc.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\unarc.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\unarc.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

unarc.dll için Toplam 28 Paylaşım Yapılmış.

 1. Öncelikle merhaba. Ben Cmd’ komutu yazdıktan sonra ” C:\Windows\SysWOW64\unarc.dll yüklendi ancak Dll Register Server giriş noktası bulunamadı. Lütfen “C:\Windows\SysWOW64\unarc.dll” öğesinin geçerli bir DLL veya OCK olduğundan emin hatasını alıyorum bu sefer de. Çözümü nedir bu hatanın acaba?

 2. 32 bir var fakat 64 bit e çevirme seçeneği yok dosya indirmede. işletim sistemim 64 bit 32 bit var sadece ne yapmam gerekir?

  1. Selam Emre Bey, unarc.dll için 64 bit uyumlu mevcut değil. Sitede bulunan 32 bit DLL dosyasını indirerek 64 bit işletim sisteminiz için 64 bit DLL yükleme işlemini uygulayabilirsiniz. 64 bit olmayan DLL dosyalarında 32 bit yükleyebilirsiniz.

 3. An error occurred while decompressing:Title archive is corrupt!%NUnarc.dll returned an error code:-14%n% s Hatası alıyorum Mafıa 2yi kurarken 2-3 Defa kurdum ve yine aynı hata oldu.

  1. Selam Tahsin Bey, bahsi geçen oyun için orijinal kurulum yapınız. Oyun dosyalarından bazıları bozuk olduğundan dolayı oyunu açamıyorsunuz. DLL ile alakalı bir durum değil.

 4. Yaptım bu seferde it is found any file specified for ISArcExtract hatası var.

  1. Selam Ali Bey, DLL dosyası sorunuzu çözmüşünüz. Artık unarc.dll uyarısı almayacaksınız. Sormuş olduğunuz uyarı DLL ile alakalı değil, çalışma için gerekli dosya ya da dosyalar eksik, bozuk ya da hasar görmesinden kaynaklanmaktadır. Muhtemelen kurulum dosyası eksik ya da bozuk bu sebepten dolayı uyarı alıyorsunuz. Tekrar etmekte fayda var. Yazmış olduğunuz uyarı DLL ile alakalı değildir.

 5. iyi günler dediğiniz şekilde yaptım. İkili dosyanın belirtilen yolda depolandığından emin olun hatasını alıyorum. Lütfen yardım edin.

  1. Selam Gökhan Bey, sorununuz büyük bir ihtimalle Windows güncellemesi eksikliğinden kaynaklanıyor. Windows işletim sisteminizi güncelleyiniz. Güncelleme sorasında tekrar uyarı ile karşılaşırsanız sayfada indirdiğiniz DLL dosyasını üzerine yazarak tekrar uyarı aldığınız yazılımı açınız. Bu şekilde düzelecektir. Sorun devam ederse buradan size doğru bir şekilde yönlendirme için yaptığınız işlemlerin detayları ile birlikte tekrar yazınız.

 6. Ben assasian creed 3 oynuyorum oyunu bitrdim ve yeniden oynayacağım ama setup indirmede unarc.dll bilgisayarda değil hatası veriyor.

  1. Selam Mahmut Bey, sayfada yazılı işlemleri yaptığınızda düzelecektir. Sayfada ki işlemleri işletim sisteminizin bit sürüme göre Windows sistem klasörüne yüklemelisiniz.

 7. Merhaba ben Windows 7 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Call of duty modern warfare 3 oyununun kurulumunda setup a işleminden sonra dili seçerek ilerledikten sonra kurulum % 1.2 olduğunda An error occurred while: Archive header is corrupt! Unarc.dll returned an error code: 14 Error: this is not FreeArc archive or this archive is corrupt. Hatayı yazılıyor, lütfen yardım.

  1. Selam Can Bey, muhtemelen orijinal yükleme yapmıyorsunuz. Bu dosyada hata veriyor. Bu dosyayı geçse orijinal yükleme olmayan kurulumlar ilerde başka bir hata verecektir. Yapmanız gereken orijinal kurulum yapmak olacaktır.

 8. Dediğiniz tüm aşamaları yaptım. Bir oyunu yüklerken Isdone.dll ve unarc.dll hatası alıyordum. Dediğiniz tüm işlemleri yaptım. sfc /scannow yaparak dosyaları onardım. Unarc.dll dosyasında hata buluyor maalesef çözüm olmadı.

  1. İsmet Bey Merhaba, Manüel olarak DLL dosyasını (her ikisi içinde bahsediyorum) yükleyemediyseniz, Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yüklemeniz de yeterli olacaktır. Bilgisayarınızda eğer önceden Visual Studio C++ kurulu ise ya onarınız ya da tamamen kaldırarak Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yükleyiniz. Yükleme işleminden sonra bilgisayarınızı kapatarak tekrar açınız hata aldığınız oyunu çalıştırınız.

   Bu şekilde isdone.dll ve unarc.dll sorunlarının ikisi de düzelecektir. Sorun tekrarlarsa buradan tekrar bize ulaşabilirsiniz.

   Not: Kurmuş olduğunuz oyun orijinal oyun değilse, yapımcı sitesinden değil de başka kaynaklardan indirerek çalıştırmaya çalışıyorsanız, orijinal olmadığından bu gibi hatalarla sıklıkla karşılaşırsınız. Bu DLL hatalarını çözseniz dahi başka bir yerde yine hata verecektir.

  2. Windows fidye yazılımı ayarı var orda bazı dosya bölgeleri engellenmiş olabilir o engeli kaldırırsan olabilir.

 9. Euro truck simülatör 1.30 versiyonunu yükledim oyunu menüye kadar açıyordu kayıtlı oyunu açmıyordu. Kaldırıp yeniden kurmayı denedim bu sefer ısdone ve unarc dll hatalarını vermeye başladı.

  Onları hallettim sayenizde bu seferde decompiression problem: uncompressed block size is to big diye bi hata vermeye başladı 2 3 sefer denememe rağmen aynı hatayı veriyor bana yardım etmeniz mümkün mü?

  1. Ahmet Bey, oyun içerisinde bir dosya bozukmuş sanırım. Tam bilgi sahibi olmadığım bir durum DLL dosyası sorunu olsaydı çözerdik.

   Tavsiyem eğer indirme yaptıysanız başka bir yerden indirmeye veya temin etmeye çalışınız. Başta da söylediğim gibi tam emin değilim sanırım oyun açarken bir dosya bozuk hatası almışınız.

 10. 007 james bond stone kurarken setup hata verdi unarc.dll dosyası hatası verdi. Ne yapmalıyım yardım edin.

  1. Çağrı bey üst tarafta anlatılanları DLL hatası için bilgisayarınıza uygulamalısınız. Sırası ile doğru uyguladığınızda DLL sorununuz çözülecektir. Başarılı olmazsanız hatanın detayı ile birlikte DLL hata resmini gönderirseniz daha detaylı olarak inceleyebiliriz.

  2. Selamlar Admin ben sims indirdim. Torrent den gönderiliyor yazıyor hala daha sonra The sims 4 by xatab dosyasından setupa tıkladım. Dil seçtim seçenekler çıktı ilerledim sonra bir yer var dolmasını beklerken şu yazı çıktı.

   An error occurred while unpacking:unable to read data unarc.dll returned an error code :-6 Error: file read operation failed yazıyor. Daha sonra dll dosyasını indirdim bilgisayarı yeniden başlattım ama yine aynı hatayı verdi.

   1. Tekrar selam Akın Bey, Windows sistem klasörüne DLL dosyasını yükleyiniz doğru yüklediğinize emin olunuz. Yine aynı hatayı verirse bu sefer DLL dosyasını sims oyun klasörünün ana klasörüne yükleyiniz.

    Bunlar manüel işlemlerdir. Sorun devam ederse Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yüklediğinizde düzelecektir. Söylediğimiz gibi üsteki işlemler manüel DLL yükleme işlemidir, önerdiğimiz manüel DLL yüklemesidir. Manüel olarak başaramazsanız Mircosoft’un Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yüklediğinizde DLL hatası düzelecektir. Sorun devam ederse yazınız.

 11. Merhaba ben Windows 10 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Flatout 4 adlı oyunu kurarken ısodll hatası alıyorum. Başka iso dll 64 bit dosyası indirdim syswow64 dizinin içine attım olmadı, kod yazdım çalıştırmadı. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. Sanırım siz iki DLL dosyasında hata almışınız birisi unarc.dll diğer ise isdone.dll dosyaları.

   Bunlardan unarc.dll dosyasını sistem klasörüne attığınızda isdone.dll hatası ile karşılaşmışınız. isdone.dll için şu anda 64 bit sürümü yok. DLL hatanız hakkında araştırma yaparak dönüş yapacağım. Merak ettiğim DLL dosyasına nasıl kod yazdınız ya da ne gibi işlemler yaptınız bunları yazarsanız araştırmama yardımcı olursunuz.

   1. Kusura bakmayın kod yazdım kelimesi biraz yanlış anlaşıldı. Demek istediğim cmd ekranımdan direk dll dosyasını çalıştırmak istedim çalıştırmak istediğiniz dll dosyası uyumlu değil diyor.

  2. Mehmet Bey tekrar merhaba, isdone.dll hatanızı çözmek için Microsoft sitesinde Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) paketini indiriniz ve kurunuz.

   Eğer önceden bilgisayarınızda Microsoft Visual C++ paketlerinden biri veya bir kaçı kurulu ise tümünü siliniz, bilgisayarınızı resetleyiniz ve Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) indirerek bilgisayarınıza kurunuz bu işlemlerden sonra son kez bilgisayarınızı kapatıp açarak oyuna girmeyi deneyiniz. Bu şekilde DLL sorununuz çözülecektir. Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable paketi için 64 bit için Türkçe yok İngilizce (English) olanı indirebilirsiniz.

   Pakete Ulaşmak İçin Microsoft Adresi: Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64)