isdone.dll

isdone.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

isdone.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
0.6.0.0 32 Bit 195 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir
0.5.0.0 32 Bit 277 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

isdone.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\isdone.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\isdone.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

isdone.dll için 11 Paylaşım Yapılmış

 1. Tarık Işıl 11 Haziran 2022

  DLL dosyasının 64 bitlik versiyonu yok.

  1. Moderatör 12 Haziran 2022

   Selam Tarık Bey isdone.dll dosyasının şu ana kadar 64 bit uyumlu DLL dosyası olmadı. Sayfada ki 32 bit DLL dosyasını indirerek Windows 64 bit işletim sisteminiz için anlatıları yapınız.

  2. Anonim 29 Kasım 2022

   evet

 2. Ferhat Şaşmaz 13 Kasım 2020

  Merhaba Fifa 19 da ıt ıs not found any file specified for ısarcextract hatası alıyorum. Lütfen yardım. Edin 2 gündür uğraşıyorum.

  1. Moderatör 13 Kasım 2020

   Selam Ferhat Bey, yazmış olduğunuz hata DLL hatası değil. Eğer orijinal yükleme yapmıyorsanız dosyaları bozuk gibi gözüküyor. Dediğimiz gibi DLL hatası değildir. DLL ile hiç bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

 3. Halil İbrahim Hanzade 27 Mart 2020

  Isdone.dll dosyasının 64 bit olanını hiç bir yerde bulamıyorum.

  1. Moderatör 27 Mart 2020

   Selam Halil İbrahim Bey, isdone.dll 32 bit tabanlı bir DLL dosyasıdır. Şu an için 64 biti yok. 64 Bit olmayan DLL dosyaları için 32 biti uygulabilirsiniz. Hemen alt tarafta sizinle aynı soru sorulmuş ve cevap yazılmış sitede ki yazıları okumanızı tavsiye ediyoruz.

 4. Eren Arıcı 6 Aralık 2019

  Benim bilgisayarım 64 bit ama linklerde sadece 32 bit var.

  1. Moderatör 7 Aralık 2019

   Selam Eren Bey, isdone.dll dosyası için 64 bit uyumlu olan versiyonu şu an için yoktur. Sayfada olan 32 bit DLL dosyasını indirerek uygulayabilirsiniz. 64 Bit olmadığı durumda 32 bit işlem görecektir.

 5. Bedirhan Gedük 28 Ekim 2018

  Version 6 mı yoksa version 5 mi indirmemi önerirsiniz?

  1. Moderatör 28 Ekim 2018

   Bedirhan Bey, DLL dosyalarında en büyük rakamla başlayan versiyonlar en güncel versiyonlardır. Bu sebepten dolayı size 6 ile başlayan versiyonunu indirmenizi öneririz.