mfc140u.dll

mfc140u.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

mfc140u.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
14.0.24215.1 32 Bit 1.7 MB MFCDLL Shared Library – Retail Version Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.0.24215.1 64 Bit 1.6 MB MFCDLL Shared Library – Retail Version Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

mfc140u.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\mfc140u.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\mfc140u.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

mfc140u.dll için 6 Paylaşım Yapılmış

 1. Merve Artuç 7 Mart 2021

  DLL dosyasını indirdim ama gerisini anlamadım. Bilgisayardan pek anlamıyorum bunuda anlamadım yardım ederseniz iyi olur.

  1. Moderatör 7 Mart 2021

   Selam Merve Hanım, işlemler basit C sürücüsü içerisinde Windows klasörünün içerisine nasıl yükleyeceğiniz sayfada açık olarak yazılmıştır. Siz parça, parça anlatılanları yapınız. Anlamadığınız yeri sorursanız bu şekilde daha rahat ilerleriz. İşlemleri sırası ile yapmaya çalışınız.

 2. Gökhan Yaşit 31 Mart 2018

  Admin sayende dll hatasını hallettim. Baya uğraştım ama sonunda çözdüm.

  1. Şehzade 1 Nisan 2018

   Gökhan Bey, DLL uyarısının çözüldüğüne sevindim. İlerleyen günlerde yine DLL uyarısı alır ve çözemezseniz, uğraşmamak adına bize yazarsanız nasıl yapılacağını en kısa yoldan size anlatırız. İstediğiniz zaman yazabilirsiniz, bizler sürekli buradayız.

 3. Damla Anlıaçık 26 Ocak 2018

  Çizim programı yüklemek istiyorum. mfc140u dll hatası verdi. İndirip Windows SysWOW64 klasörünün içine kolaladım fakat CMD ekranından sorguladığımda ” iç ya da dış komut olarak çalıştırılabilir. Program ya da iş dosyası olarak tanınmıyor ” diyor. ne yapmam gerekiyor?

  1. Şehzade 28 Ocak 2018

   Damla Hanım merhaba, manüel olarak yapamadıysanız bir yeri veya birden fazla yerde eksik veya yanlış yapmış olabilirsiniz. Size tavsiyemiz Çizim Programlarında mfc140u.dll Hatası Alanlar sayfasına gidiniz ve orada ikinci yöntemi uygulamanız olacaktır.