DLL Dosyalarında Büyük ve Küçük Harf Yazımı Önemli midir?

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun

DLL dosyalarının birçoğunda bazı harflerin büyük bazı harflerin büyük yazıldığını görebilirsiniz.

Büyük ve küçük harf yazılımları bazı zaman başlarda bazı zaman ortalarda bazı zaman ise başlarda sürekli ufak sonlarda ise sürekli büyük yazıldığını görebilirsiniz.

DLL Dosyalarında Büyük ve Küçük Harf Yazımı Önemli midir?

Site içerisinde verilen DLL dosyaları site içerisinde görünüm düzenliği ve karışıklık olmaması sebebi ile sürekli küçük harf olarak sizlere sunulmaktadır. Fakat ilgili DLL dosyasını bilgisayarınıza indirerek sıkıştırılmış halde açtığınız da orijinal yazımı ve orijinal hali ne ise klasör içerisinde bu şekilde göreceksiniz.

Önceki yazılarımızda DLL dosyasını değiştirmeyeceğini ufak bir yanlışlıkta dahi DLL dosyası işlev göremeyeceğini “DLL Dosyası Açma ve Değiştirme Uyarıdır!” yazımızda bahsetmiştik.

DLL dosyalarında ufak bir yanlışlık mesela i harfini veya L harfini yanlış yazmanız sonucunda DLL dosyası işlev yapmayacaktır. Bu sebepten dolayı kesinlikle diğer yazılarda da bahsettiğimiz üzere indirdiğiniz DLL dosyasının üzerinden hiç bir değişiklik yapmadan bilgisayarınızda uygulamanız gerekmektedir. Yapılan değişiklikler DLL hatasının çözümünü hiç bir fayda sağlamamaktadır.

Site içerisinde ufak harf ile yazılmış DLL dosyasını sadece bilgisayarınıza indirin ve sıkıştırılmış dosyayı Winrar, 7-Zip veya Winzip bu benzeri programlar ile açarak klasör içerisinde olan DLL dosyasını bilgisayarınıza hangi bit işletim sistemi kullanıyorsanız sistem klasörüne veya anlattığımız şekilde bilgisayarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Başta da söylediğimiz üzer sıkıştırılmış halde olan ilgili DLL dosyasını bilgisayarınıza açtığınızda klasör içerisinde orijinal yazımı görebileceksiniz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.