Eksik DLL Dosyası (Dosyaları) Tespit Edilir mi?

DLL dosya yükleme ve DLL dosyası hatasına karşın DLL dosyası eksikliği nasıl tespit edilir? Sorusunun cevabını buradan sizlere vereceğiz. Eksik DLL dosyası tespiti genel olan bir ifadedir. Anlatımı daha da detaylı olarak verelim.

Binlerce DLL dosyası vardır. Siz bir yazılımda eksik hatası alıyorsanız o DLL dosyası eksik anlamına gelmektedir. Eksik olan DLL zaten size var olmadığı eksik olduğunu bildirmektedir. Bu şekilde siz eksik DLL dosyasını tespit etmiş olur ve bilgisayarınıza yüklersiniz.

Eksik DLL Dosyası (Dosyaları) Tespit Edilir mi?

Peki, daha başka bir DLL dosyası da eksik olabilir mi sorusun cevabı ise yoktur. Nedeni binlerce yazılım (program ya da oyun), binlerce DLL dosyası hangi yazılımda hangi DLL dosyası sorusuna cevap verilemeyeceği için eksik hatası almadığınız müddetçe o DLL dosyasının eksikliğini bilmezsiniz.

DLL eksikliği tespitini programlar yapabilir mi? Hayır, yapamaz DLL bulma programları da sizin isim olarak aratmış olduğunuz DLL dosyasını sistem klasörünün içerisine yükler. Siz yazmadığınız müddetçe eksik olan DLL dosyasını bilemez.

Bazı kullanıcılara site içerisinde Directx, Visual Studio ya da başka bir paket kurmasını tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni kurmasını istediğimiz paket içerisinde o DLL dosyasını otomatik olarak yüklemesindendir. Bu sadece belirli kısıtlı bir DLL dosyaları için geçerli olup her DLL dosyasını için geçerli olan bir durum değildir.

Toparlayacak olursak DLL dosyası eksik, bozuk hatası almadan hangi DLL dosyasının eksik olduğunu bilmemeniz mümkün değildir. Hata aldığınız DLL dosyasını bularak sisteminize doğru şekilde yüklemeniz gerekmektedir.

Ayrıca “DLL Nedir?” sayfasını okumanızı tavsiye ederiz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.