Bulamadığınız DLL Dosyasını Bildiriniz!

Site içerisinde bulamadığınız, bulunmayan ya da DLL dosyası bulunamadı hatası aldığınız DLL dosyasını bize bildirebilirsiniz.

Bildirimlerinizi bu sayfanın altında yer alan DLL Destek Merkezi alanına yazarak bildirebilir ya da sitenin altında yer alan mail adresinden mail atarak bildirebilirsiniz.

Bulamadığınız DLL Dosyasını Bildiriniz!

En basit bildirim şekli ise sayfanın altında bulunan DLL Destek Merkezi’nden bildirim yapmaktır. DLL Destek Merkezi alanına giderek metin kutusuna bulamadığınız DLL dosyasının tam adını ve Windows 32 bit mi yoksa 64 bit mi kullanıyorsanız yazmanız yeterlidir.

Örnek DLL dosyası isteği şu şekilde olabilir: mss32.dll dosyasını arıyorum kullandığım işletim sistemi Windows 7 Home 32 Bit hata aldığım oyun ismi Gta Vice City.

İstekte bulunurken DLL dosyasının mutlaka ismini harfi harfine doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir DLL dosyası isimleri birbirlerine yakındır, dosya ismini yazarken doğru yazdığınızı kontrol ediniz. Eğer işletim sisteminizde hangi bit kullandığınızı bilmiyorsanız “Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?” sayfasına giderek öğrenebilirsiniz.

İşletim Sisteminiz belirtirken sadece versiyonu belirtmeniz yeterlidir. Windows 10 kullanıcı iseniz Windows 10 olarak bildirmeniz Windows XP kullanıcı iseniz Windows XP olarak belirtmeniz yeterli olacaktır.

DLL isteğinizi bu sayfada görerek istemiş olduğunuz DLL dosyasını yayınlayarak yine bu sayfada size bildirim yaparız. DLL dosyasını bulamıyorsanız hiç sorun değil bildirim bırakmanız DLL dosyanızı bulmanızda yeterli olacaktır. Mail DLL isteği bildirimi yaptıysanız cevap için size mail adresinden dönüş yaparız. Maille bildirim yapanlar mail adresini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Dikkat: Burada sadece bulamadığınız DLL dosyası ile alakalı sorularınızı sorunuz. Bulamadığınız DLL dosyası hangi program veya oyunda aldığınızı belirtiniz. Sadece DLL adı yazmayınız. DLL ile alakalı sorularınızı lütfen ilgili DLL sayfasından sorunuz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Bulamadığınız DLL Dosyasını Bildiriniz! için Toplam 201 Paylaşım Yapılmış

 1. Serkan Keçeci

  Windows 7 ultimate 64 bit bilgisayarımı her açtığımda bildirim dll dosyası kayıtlı değil. Program doğru bir şekilde çalışmaz hatası alıyorum.

  1. Moderatör

   Selam Serkan Bey, hangi DLL dosyasında uyarı alıyorsanız o DLL dosyasını indirerek yükleyiniz. İşletim sistemin önemli yoktur. Tüm işletim yapacağınız işlem aynıdır. Bu şekilde düzelecektir.

 2. Mustafa Ece

  Merhaba Windows 7 Home 64 bit bilgisayarımda api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz?

  1. Moderatör

   Selam Mustafa Bey, sitede api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll sayfasına giderek 64 bit olan DLL dosyasınından birisini indiriniz. İndirme işleminden sonra sayfada anlatılan işlemleri yapınız. Sayfada anlatılan işlemler sizin kullanmış olduğunuz Windows 7 Home işletim sistemi içinde geçerlidir.

 3. Kemal Akaslan

  Cmmlib.dll dosya hatası veriyor. Bu DLL dosyasını bulamadım.

  1. Moderatör

   Selam Kemal Bey, iyi ramazanlar bu tür DLL dosyasını bulamadığınızda bize bildirebilirsiniz. Arşivimizden bakarak sitede yayınlarız. Sizin için de cmmlib.dll dosyasını sitede yayınladık cmmlib.dll İndir sayfasından indirebilirsiniz.

 4. alikvp

  CEBFC069.dll dosyasını hiç bir yerde bulamadım bulup bana tebliğ edermisiniz kolay gelsin iyi çalışmalar

  1. Moderatör

   Selam Ali Bey, hangi oyun ya da programda karşılaştınız bu DLL hatası ile DLL arşivinde böyle bir DLL dosyası gözükmüyor!

 5. cnc-ji

  vHelix.dll dosyası yok bulamıyorum hiçbiryerde

  1. Moderatör

   Selamlar @cnc-ji hangi program veya oyunda vHelix.dll hatası aldığınızı bildirebilir misiniz?

 6. .DLL

  SKİDROW.dll

  1. Moderatör

   Selamlar istediğiniz üzere DLL dosyası siteye bulunarak eklenmiştir. Arama kutusunu kullanarak skidrow.dll olarak aratarak DLL dosyasını indirebilirsiniz. Siz DLL dosya adını yanlış yazmışınız İngilizce de İ (büyük i harfi) olmaz küçük i harfi veya büyük I (ı harfi) ile aratabilirsiniz.

 7. Yakup

  get_payload_type_pcmu3d8000 yordam giriş noktası, ortp.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Leagu of Legends de bu hatayı alıyorum kullandığım işletim sistemi Windows 7 Home 32 Bit yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler kolay gelsin. 🙂

  1. Moderatör

   Selam Yakup Bey, ortp.dll sitede mevcut, bilgisayarınızda ortp.dll olmadığından bu hata ile karşılaşıyorsunuz. ortp.dll sayfasından indirerek sayfada yazılı işlemleri uyguladığınızda sorun düzelecektir.

 8. Nevosa

  sfvstproxystubx86.dll dll dosyasını 64 bit sistem için ekler misiniz ? Teşekkürler…

  1. Moderatör

   Selamlar, sonunda bulunan x86 anlaşılacağı üzere istemiş olduğunuz DLL dosyası 32 bit tabanlı DLL dosyasıdır. Yapmanız gereken 64 bit olmadığından sfvstproxystubx86.dll indirme sayfasına giderek 32 bit DLL dosyasını indirerek bilgisayarınıza yükleyiniz DLL uyarısı kalkacaktır.

 9. koray

  shippingpc-storm game.exe dosyasını bulmam lazım yardımcı olurmusunuz lütfen saygılarımla

  1. Moderatör

   Selam Koray Bey, sitenin doğası gereğiyle sadece DLL dosyası vardır. Exe dosyaları hakkında çalışmamız yoktur. Sayfadan detayları okuyabilirsiniz.

 10. Jamalomal

  I need a 64 bit version for libogg.dll and libvorbisfile.dll i can’t find a 64 bit version for any of those on the internet

  1. Faruk

   Hi Jamalomal, you system download 32 bit DLL download and load C:\Windows\SysWOW64 and C:\Windows\System32. If you do not have a 32 bit DLL will be in 64 bits. The process for both DLL libogg.dll and libvorbisfile.dll is the same. If the 32-bit DLL is for 64-bit, the 64-bit DLL will not be for 32-bit. Sorry to know a little english.

   Türkçe metin: Jamalomal libogg.dll dosyası için 64 bit uyumlu olan DLL dosyasını bulamıyor ve yardım istiyor. Ona 64 bit işletim sistemine 32 bit DLL dosyasını yüklemesinin yeterli olacağını söyledik.

   Not: Eğer 64 bit için DLL dosyası yoksa 32 bit olan DLL dosyasını her iki sistem klasörüne de yüklerseniz yine olacaktır. 32 bit olan bir dosya 64 bit işletim sisteminde çalışır ama 64 bit için olan DLL dosyası 32 bit işletim sisteminde çalışmaz. Önceki yenide çalışır, 32 bit önceki 64 bit yeni olanıdır. Eğer 64 bit kendisi varsa o zaman mutlaka 64 bit olanı yüklemelisiniz, sadece olmadığı var olmadığında geçerli bir durumdur.

   Detaylar kafanızı karıştırmasın 32 bit DLL 64 bit için olur, 64 bit DLL 32 bit için olmayayacaktır.

 11. murat cankar

  xrCore.dll sitenizde bulunmuyor ekleyebilirmisiniz saygılar

  1. Moderatör

   Selam Murat CANKAR Bey, istediğiniz üzere xrcore.dll dosyası siteye 2 adet güncel DLL dosyası yüklenmiştir. Birçok kaynakta olmasına rağmen bize ekletmemizi istemişiniz bununda bize güvenerek güvenli kaynaktan indirmek istediğinizi göstermektedir. Siz değerli site ziyaretçilerine 3 yıla yakındır hizmet vermenin ve güveninizi sağlamanın gururu yaşıyoruz. Sizlere hizmet için nice yıllara. Teşekkür ederiz.

 12. abdulbaki

  api-ms-win-crtruntime-l1-1-0.dll dosyasını arıyorum win 8.1 64 bit wamp server kurulumunda api-ms-win-crtruntime-l1-1-0.dll dosyası eksik hatası alıyorum

  1. Moderatör

   Selam Abdulbaki Bey DLL adı bu şekilde olmalı api-ms-win-crt runtime-l1-1-0.dll sitede bulunan api-ms-win-crt runtime-l1-1-0.dll indir sayfasına giderek sayfa bulunan DLL dosyasını Windows işletim sistemine göre indirerek yükleyiniz. DLL adını yanlış yazdığınız için sitede bulamamışsınız.

 13. Bahadır

  oo2core_6_win64 dll dosyası Windows8.1 64bit

  1. Moderatör

   Selam Bahadır Bey, istemiş olduğunuz DLL dosyası 64 bit tabanlı DLL dosyasıdır. İstediğiniz üzere siteye eklenmiştir. Sitede oo2core_6_win64.dll sayfasından DLL dosyasını indirebilirsiniz. Farklı sorunuz olursa DLL sayfasından yazabilirsiniz.

 14. ali

  Launcherlpc.dll dosyası yok win8,1 64bit

  1. Moderatör

   Merhaba Ali Bey, istemiş olduğunuz DLL dosyası için nerede eksik veya bulunamadı hatası alıyorsunuz istemiş olduğunuz DLL dosyası yok. DLL dosyası olduğuna emin misiniz?

 15. y4

  StickiestOrdains.dll dosyasını arıyorum kullandığım işletim sistemi Windows 7 Home 32 Bit

  1. Moderatör

   StickiestOrdains.dll dosyası hatasını hangi oyun veya programda aldığınızı yazabilir misiniz? Cevaptan sonra araştırarak dönüş yapacağız.

   1. fahri

    Her bilgisayar açıldığında çıkıyor

    1. Moderatör

     Selam Fahri Bey, Windows başlangıçında DLL hatası alıyorsanız açılışta açılan program ilgili DLL dosyasını bulamadığından dolayı DLL uyarısı verecektir. Yapılacak işlem Windows açılışından hangi program DLL uyarısı veriyorsa kaldırmak ya da hata aldığınız DLL dosyasını sistem klasörüne yüklemek olacaktır.

 16. Seyfırat

  Merhabalar öncelikle iyi akşamlar dilerim. Steamden aldığım Mount and Blade Warband oyununu açarken D3DXMatrixMultiply yordam giriş noktası C:*\Program Files(x86)\Steam\steamapps\common\Mount And Blade Warband\mb_warband.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı şeklinde bir hata alıyorum.Çözümü nedir acaba ? Aynı hatayı birçok oyunda alıyorum ve düzeltemiyorum.En kısa sürede cevap vermeniz dileği ile…

  1. Moderatör

   Bilgisayarınızda Directx ve Microsoft Visual C++ Runtime Library paketlerini yüklediğinizde sorun düzelecektir. Microsoft Visual C++ Runtime Library 2017’yi yükleyebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda varsa her ikisini de ya onarın ya da silerek tekrar yükleyiniz.

   Steam’den aldığım dediğiniz için oyun orijinal olup olmadığını sormuyorum. Oyun orijinal olmasaydı bu hatayı düzeltseniz dahi başka bir yerde hata alırsınız.

   1. Seyfırat

    Dediklerinizi birebir yaptım ancak hala aynı hatayı alıyorum. DirectX 11 yükledim ve Microsoft Visual C++ Runtime Player 2017 yi onardım (bilgisayarım 64 bit 64 bit olanı onardım) ancak hala aynı hatayı alıyorum.Başka bir çözümü var mıdır acaba ?

    1. Moderatör

     Selamlar söylemiş olduğunuz hata DLL hatası değildi. Yinede cevapladık. Normal şartlarda yukarıda ki işlemler sorunu çözer size tavsiyemiz oyun yapımcısına ulaşmaya çalışısınız. Ücretli bir oyun aldıysanız size destek vereceklerdir.

     Farklı bir yol olarak da yukarıda ki işlemlerinin aynısı Windows yeni kullanıcı yönetici olarak açarak deneyebilirsiniz.

 17. zStability

  igfxDH.dll dosyasını bulamadım rica etsem yükler msiniz ? color googles indiriyorum sıfırladıktan sonra igfxDH.dll dosyam kayboldu. iyi günler

  1. Moderatör

   Merhaba istediğiniz üzere DLL dosyası siteye eklenmiştir, buradan indirebilirsiniz.

 18. Arda

  Win 10 Rocket League wow64log.dll (Adi 64 olmasina rağmen 32 bit)

  1. Moderatör

   Arda Bey, adında DLL dosyasında 64 veya 32 rakamlarının yazması o DLL dosyasının bit uyumu demek değildir. 32 yazan 64 bit, 64 yazan ise 32 bit olabilir.

   Adından ziyade işlevi bit sürümünüze uyumlu olması gereklidir. Sizin istediğiniz DLL dosyası Directx en son sürümünde var. Yapmanız gereken bilgisayarınıza en son sürüm olan Directx dosyasını 64 bit uyumlu olanını bilgisayarınıza kurmanızdır. Bu şekilde DLL sorunuzu çözebilirsiniz.

 19. sabahattin

  windows7 starter kullanıyorum 32 bit ben mscvr100.dll ve mscvrp100.dll dosyalaranı bulamıyorum bana acil lazım

  1. Moderatör

   Sabahattin Bey, DLL dosyasını yanlış yazdığınız için bulamıyorsunuz. DLL dosyası adı mscvr100.dll ve mscvrp100.dll olarak değil msvcr100.dll olarak aratmanız gerekli msvcr100.dll İndir sayfasından indirebilirsiniz. Diğer DLL dosyası aynı şekilde aynı DLL dosyası yine yanlış yazmışınız.

   Aynı DLL dosyasını değiştirip, değiştirip yazmışınız. DLL dosyaları sisteme doğru bir şekilde yüklemek için hata aldığınız ekranda adları tam olarak okuyarak aratınız.

 20. kaval7

  vcruntıme140.dll dosyası yok hocam

  1. Moderatör

   DLL dosyasının adını yanlış yazdığınız için sitede bulamamışınız. Doğrusu vcruntıme140.dll değil ı yerine i olmalı yani vcruntime140.dll bilginiz olması adına yazıyorum ağırlıklı olarak DLL dosyalarından Türkçe ş,ç,ö küçük ı veya büyük İ olmaz. İstemiş olduğunuz DLL dosyasını buradan indirebilirsiniz: vcruntime140.dll

   1. abbas

    abicim bana fmodex.dll dosyasının 64 bit olanı lazım yardım edermisiniz rica etsem

    1. Moderatör

     Abbas Bey, fmodex.dll 32 bit tabanlıdır. Şu an için uyumlu 64 bit versiyonu yoktur.

 21. Bünyamin İbrahimoğlu

  İyi günler. İşletim sistemim 64 bit. Kullanmak istediğim program ise “Microsoft Visual Studio”. Benden istediği dll dosyası , “Microsoft.DeaSymReader.Native.amd64.dll”.
  Konu ile alakalı yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

  1. Moderatör

   Selam Bünyamin Bey, istemiş olduğunuz DLL dosyasını adını yanlış yazmışınız. microsoft.diasymreader.native.amd64.dll olması gerekli. Bu DLL dosyası 64 bit tabanlı (sonunda yazan 64 rakamından anlayabileceğiniz üzere) DLL dosyasıdır. Sitede microsoft.diasymreader.native.amd64.dll İndir sayfasından DLL dosyasını indirerek uygulayabilirsiniz. DLL için en güncel olan versiyonu için de 14.15.26706.0 olanı kullanabilirsiniz. Hayır, ben doğru yazdım eminim derseniz tekrar dönüş yapınız.

   1. Bünyamin İbrahimoğlu

    Şimdi yükledim ama yine olmadı. Çıkan hatayı aynen yazıyorum.

    Hata ayıklama bilgileri yazılırken beklenmeyen hata — ‘DLL ‘Microsoft.DiaSymReader.Native.amd64.dll’ yüklenemedi. Belirtilen modül bulunamadı. (HRESULT özel durum döndürdü:0x8007007E)’

    Bu arada visual Studio da bana gösterdiği hata kodu “CS0041”. Bir işe yarar mı bilmiyorum.

    1. Moderatör

     Bünyanim Bey, DLL doğru ama hatayı çözemişiniz olarak anladık. Tamam, bilgisayarınıza Microsoft Visual C++ 2010 64 bit (sizin işletim sisteminiz 64 bit çünkü) kurunuz. Bu DLL dosyasını manüel olarak yükleyemediğiniz için paket olarak yükleme işlemidir.

 22. BİLAL

  ic64.dll lazım bana win7 ultimate kullanıyorum 32 bit hatta dosya konumu /c/users/user/appdata/local/temp/ımagıngengine.dll/ic64.dll yenisi lazım yardımcı olursanız sevinirim

  1. Moderatör

   Bilal Bey, merhaba bu DLL hatasını nerede yani hangi program veya oyunda alıyorsunuz, dönüş yaparsanız araştırıp tarafınıza bildiririz.

 23. allahın bir kulu işte

  steamemu.ini yu bulamadım

  1. Moderatör

   Merhaba, sitede sadece DLL dosyaları yer almaktadır.

 24. Erdem Bey

  msvcp140.dll dosyası oyun indirdim ve bana lazım rica etsem ekleyebilirmisiniz

  1. Moderatör

   Selam Erdem Bey, sitede msvcp140.dll dosyası eklidir. En popüler DLL dosyasını soruyorsunuz. Site içerisinde DLL dosyasını arayarak bulmazsanız buradan bildirmenizi rica ederiz. Sizde bu şekilde zamandan kazanmış olursunuz.

 25. Ali

  C:\Riot Games\League of Legendslegends\RADS\projects\league_client\releases\0.0.0.172\deploy\libcryp to-1_1.dll abi lol bozuk görüntülen me hatasında bu dosyayı gösteriyor aradım ama bulamadım sitede

  1. Moderatör

   Ali Bey merhaba, bu DLL dosyası siteye önceden eklenmiş, arama yaparak eğer DLL dosyası yoksa sorun bildirmenizi rica ederiz. Sitede libcryp to-1_1.dll sayfasına giderek, DLL dosyasını indiriniz sistem klasörünün içerisine ve yazdığınız bilgisayar yolunun içerisine yükleyiniz, sorun düzelecektir.

   Bu işlemleri yaparken bilgisayarda yönetici olmanız gereklidir. Nasıl yönetici olunur bilmiyorsanız Windows Kullanıcım Yönetici mi Nasıl Anlarım? yardım sayfasından öğrenebilirsiniz. Herhangi sorunuz olursa tekrar buradan dönüş yapabilirsiniz.

 26. Alperen

  AuUI.dll dosyasını arıyorum kullandığım işletim sistemi Windows 10 64 bit hata aldığım uygulama ismi Adobe Audition CC 2019

  1. Moderatör

   Alperen Bey, Merhaba Alperen Bey merhaba, istemiş olduğunu DLL dosyasını auui.dll indir sayfasına giderek indirebilirsiniz. Ayrıca sizin için DLL özellik ayrıntılarını ve Pestudio görüntüsünü de alt tarafda veriyoruz.

   DLL dosyasını indirdikten sonra ilk olarak sistem klasörünü içerisine yükleyiniz yine hata tekrarlarsa programın kurulu olduğu klasörün içerisine yükleyiniz. Bu şekilde DLL hatası düzelecektir.

   1. Alperen

    Çok teşekkürler bu kadar hızlı yanıt verdiğiniz içinde ayrıyeten teşekkür ederim.

  2. Moderatör

   Siteyi kullanarak bizlere bilgi verdiğiniz için bizlerde, sizlere teşekkür ederiz Alperen Bey. Ne zaman isterseniz buradan bizlere ulaşabilirsiniz, sizlerin sürekli hizmetinizdeyiz.

   Bu ara siz sitede toplamda 1000 (bin) (yorum ve cevap dâhil) katılım sayısına siteyi ulaştırmış oldunuz, bunun içinde ayrıca teşekkür ederiz.

 27. turgut

  AdbePM.dll dosyası yayınlar mısınız?

  1. Moderatör

   Turgut Bey merhaba, bu DLL dosyası önceden site içerisinde yayınlandı. DLL dosyasını istemeden önce sitede arama yapmanızı tavsiye ediyoruz. adbepm.dll indir sayfasından istemiş olduğunuz DLL dosyasını indirebilirsiniz.

 28. Emre

  Merhaba, bilgisayarı açar açmaz uyarı şöyle;

  kablosuz yapılandırma Bildirim dll dosyası mevcut değil, Program doğru bir şekilde çalışmaz. windows 7 ultimate 64 bit

  1. Moderatör

   Emre Bey, iyi akşamlar DLL sorununu bulamadığınız için sorunuzu sormuşunuz sanırım. Affınıza sığınarak bu sayfa bulunmayan DLL dosyalarını sormanız için hazırlanmış sayfadır. Tabi sizde bilgisayarınızda neden DLL hatası aldığını bulamadığınız için sayfa içerisinde sormuşunuz.

   Sorun ise şu şekilde sizin bilgisayarınızda kablosuz ağ için bir program kurulu ve bu programı çalıştırmak için DLL dosyası bilgisayarınızda mevcut değil diyor. Burada yapmanız gereken kablosuz bağlantı için gereken programı bilgisayarınızdan silerek, tekrar yüklemeniz olacaktır. Muhtemelen kablosuz programı çalıştırmak için gereken DLL dosyaları ya silindi ya da hasat gördü. Silme, yükleme işlemi yaptığınızda yenilecek ya da eksik silinen DLL dosyaları geri gelecektir.

   Eğer programın hangisi olduğunu bilmiyorsanız bilgisayar açılınca çalışan programlara bakarak anlayabilirsiniz. Bu işlemi yaparsanız sorun bir ihtimalle çözülecektir. Yine hata almaya devam ederseniz yazınız.

 29. Mustafa

  iswin7logo.dll dosyasını bulamadım. Hata aldığım oyun Need For Speed The Run.

  1. Moderatör

   Mustafa Bey, bu şekilde detaylı olarak bilgilendirdiğiniz için sorunuzu direk olarak cevaplayabildik. Diğer kullanıcılarında bilgisi olması sebebi ile Mustafa Bey gibi DLL isteğinde bulunursanız sorunuzu zaman kaybetmeden cevaplayabiliriz. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

   iswin7logo.dll İndir

   DLL dosyasının detaylı özelliklerinin resmini de üst tarafta bulabilirsiniz. İndirme sayfasına giderek ilk olarak sistem klasörü içerisine eğer yine aynı şekilde uyarı alırsanız bu sefer Need For Speed The Run kurulu olduğu ilk dizine atmanız yeterlidir.

 30. esqin

  windows 7 kulaniyom 64 bit hata aldigim oyun blur yardim edin.

  1. Moderatör

   Tabi sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Peki, hangi DLL dosyasını bulamadınız onu da yazabilir misiniz?

   1. hilal

    0xc000007b hatası alıyorum?

    1. Moderatör

     Hilal Hanım, iyi tatiller site içerisinde DLL işlemleri sırasında 0xc000007b hatası alanların ne yapması gerektiğini “DLL 0xc000007b Hatası Alanlar” yardım sayfasında bulabilirsiniz.

     Siz değerli ziyaretçilerimizden ricamız, DLL sorunlarınızı çözerken ilk olarak sitede arama yapınız eğer bulamadıysanız yazınız. 0xc000007b hatasını yaklaşık bir yıl önce vermiştik. Sorunuza cevap beklerken sizin için zaman kaybı oldu!

 31. burcu kuşkuoğlu

  desshellinfo.dll dosyasına ihtiyacım var. bulabilirseniz şimdiden teşekkür ederim.

  1. Moderatör

   Burcu Hanım merhaba, bu DLL hatasını nerede aldığınız yazabilir misiniz? Araştırarak dönüş yapacağız.

 32. ferhat

  mscss7es.dll 32 bit için bulamadım sitede yayınlarmısınız?

  1. Moderatör

   Ferhat Bey, mscss7es.dll 32 bit için site de yayınlanmıştır. mscss7es.dll indir sayfasına giderek indirebilirsiniz.

 33. İstek DLL

  api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll hiçbir yerde yok

  1. Moderatör

   api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll dosyasını hangi oyun veya programda alıyorsunuz yazarsanız araştırarak tarafınıza buradan dönüş yapacağız.

 34. veysel

  IEFRAME.DLL lazım

  1. Moderatör

   Veysel Bey, merhaba istemiş olduğunuz ieframe.dll İndir sayfasına giderek DLL dosyasını indirebilirsiniz.

 35. Şahin

  D3DX9_43.DLL lazım

  1. Moderatör

   Şahin Bey merhaba, D3DX9_43.DLL dosyası önceden site içerisine eklenmiştir. Ahmet Bey’e dediğimiz gibi DLL dosyasını site içerisinde aratarak rahatlıkla bulabilirsiniz.

   Bulamadığınız DLL dosyasını buradan lütfen bildiriniz. İstemiş olduğunuz d3dx9_43.dll dosyasını buradan indirebilirsiniz.

 36. Ahmet

  Selamun Aleykum Hayırlı Günler libcurl.dll bulunamadı

  1. Moderatör

   Aleyküm selam Ahmet Bey, istemiş olduğunuz DLL dosyası önceden içeri içerisine eklenmiştir.

   Siz değerli kullanıcılarımıza DLL dosyasını eklememizi istemeden önce sitenin üst sağ köşesinde yer alan arama alanını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha hızlı işlem yapmış olursunuz.

   libcurl.dll dosyasını buradan indirebilirsiniz.

 37. Hakan

  PlayxExtensions.dll bu dll bulunamadı gereğini yapılasını arz ediyorum.

  1. Moderatör

   Hakan Bey, bu DLL dosyasına benzer birçok DLL mevcut fakat yazmış olduğunuz DLL mevcut değil. Adını da kontrol ederek, bu DLL dosyası için nerede uyarı aldığınızı yazabilir misiniz? Cevabınızı bekliyoruz, cevabınızdan sonra gerekli yönlendirilme yapılacaktır.

 38. Asil

  Merhaba ben discord-rpc.x86.dll dosyasını bulamadım 64 bit ve Windows 10 Pro kullanıyorum yardımcı olur musunuz ?

  1. Moderatör

   Merhaba, 32 bit işletim sistemi kullanıyorsunuz sanırım, bu DLL dosyasını hangi yazılımı çalıştırmak için kullanmak istediğinizi öğrenebilir miyim? Cevabınızdan sonra araştırarak size dönüş yapacağız.

   1. Asil

    Ben Rainbow Six Siege adlı oyun için istedim orda eksik diyordu o yüzden mesaj atayım dedim

    1. Moderatör

     Tamam, araştırıp size buradan dönüş yapacağım. Biraz yoğunluğumuz var ama yarına kadar dönüş yapmaya çalışacağım.

     1. Asil

      Tamamdır : )

     2. Moderatör

      Merhaba İşletim sisteminiz 64 bit olduğunu yazmışınız 64 bit ise Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir (Türkçe) indirme linkinde bulunan vc_redist.x64.exe indirmeniz yeterli olacaktır.

    2. Moderatör

     Tekrar merhaba, sizin istediğiniz DLL dosyası Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketinde bulunmaktadır.

     Microsoft Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir (Türkçe) sayfasına gidiniz orada bulunan İndir kırmızı butonuna basınız.

     Eğer önceden bilgisayarınızda Visual C++ paketleri kurulu ise ya onarınız ya da siliniz. Windows işletim sisteminiz 32 bit ise indirme sayfasında çıkacak olan vc_redist.x86.exe seçini seçiniz ve bilgisayarınıza yükleyiniz. Bilgisayarınızı kaparak tekrar açınız bu şekilde DLL sorununuz düzelecektir.

     Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise bu sefer vc_redist.x64.exe indiriniz.

     Bu işlemleri yaparken Windows işletim sistemine girerken yönetici olarak kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Standart kullanıcı iseniz kurulum sırasında sorun yaşayabilirsiniz. Yönetici olan kullanıcı adı ile giriş yapmanız gerekmektedir.

     1. Asil

      Benim bilgisayarımda 64 bit işletim sistemi yazıyor ama?

 39. Ömer

  api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll dosyasını indirme linkini verebilir misiniz? Baktım 64 bit kullanıyorum.

  1. Moderatör

   Ömer Bey, istemiş olduğunuz api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll dosyası site içerisinde eklidir. DLL dosyasını sormadan önce işleminizi daha hızlı yapmanız için aratarak eğer DLL dosyasını bulamazsanız sormanızı rica ederiz. Bu şekilde daha hızlı DLL dosyasına ulaşmış olursunuz.

   DLL dosyasını api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll İndir sayfasına giderek 64 Bit olan uyumlu DLL dosyasını indirebilirsiniz.

 40. ayşe

  assimp64.dll lazım fakat sitede ulaşamadım

  1. Moderatör

   Ayşe Hanım hayırlı ramazanlar istemiş olduğunuz DLL dosyasına buradan ulaşabilirsiniz: assimp64.dll İndir

 41. Abdullah

  Dreamwiever için “Fireworks Library.dll” lazım ve bulamadım. Yardım eder misiniz?

  1. Moderatör

   Abdullah Bey, hayırlı ramazanlar istemiş olduğunuz DLL dosyasını fireworks library.dll İndir sayfasında bulabilirsiniz.

   Burada yer alan DLL dosyası 32 bit ve 64 bit işletim sistemine uyumludur. Sayfada verilen bilgileri sırası ile harfiyen uyguladığınızda fireworks library.dll uyarısı bilgisayarınızda kalkacaktır.

   Yapamadığınız bir yer olursa fireworks library.dll sayfasından yazarak ulaşabilir üyelik kısmını kullanarak siteye üye olursanız daha rahat ulaşabilirsiniz.

   1. Abdullah

    Öncelikle teşekkürler. dll dosyasını “System32”, “SysWOW64” ve programın bulunduğu kolasörlere kopyalamama rağmen “Firewoeks Library.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı” hatası alıyorum.

    1. Moderatör

     Abdullah Bey, sizin bilgisayarınız ilgili DLL dosyasını görmüyor ve size DLL eksik uyarısı veriyor. Şimdi yazdıklarımı sırası ile deneyiniz. İşlemleri sırası ile yaparak Dreamwiever çalıştırmayı deneyeceksiniz.

     Not: Virüs ve koruma programları DLL dosyasını engelleyebilmektedir. İşlemlerin tümünde geçici olarak virüs ve güvenlik duvarını pasifleştiriniz. Yönetici girişi ile yapılmayan işlemlere bilgisayar izin vermeyecektir. Windows işletim sisteminize yönetici girişi yaparak işlem yaptığınıza emin olunuz.

     1. İşlem: Firewoeks Library.dll dosyasını Dreamwiever yüklü olduğun ana klasöre atarak çalıştırmayı deneyiniz.

     2. İşlem: Windows güncellemelerini kontrol ediniz. Güncelleme varsa eğer güncellemeleri kabul ederek bilgisayarınıza kurunuz ve sistem klasörleri içerisinde DLL dosyasının var olduğuna emin olarak Dreamwiever çalıştırmayı deneyiniz.

     3. İşlem: Windows işletim sisteminizde YÖNETİCİ olarak yeni bir kullanıcı açınız ve Dreamwiever silerek yeni açmış olduğunuz kullanıcınızda tekrar yükleyerek programı çalıştırmayı deneyiniz. Yinede çözemezseniz, bildirirseniz paket olarak yüklemeyi anlatırız.

    2. Moderatör

     Abdullah Bey, DLL adını yanlış yazıyorsunuz CMD komut ekranında işlem yapıyorsanız buna dikkat ediniz.

 42. soysal temiz

  x3daudio1_7.dll dosyasının 32 bit işletim sistemine uyumlu olanı lazım?

  1. Moderatör

   Sosyal Bey, merhaba istemiş olduğunuz DLL dosyası site içerisinde eklidir. DLL dosyasını istemeden önce site içerisinde arama yolu ile aratmanızı tavsiye ederiz.

   DLL dosyasını x3daudio1_7.dll İndir sayfasından indirebilir sorunuz olursa DLL dosyası indirme sayfasında her zaman bize ulaşabilirsiniz.

 43. metin geldik

  bitsigd.dll Windows 32 bit için lazım

  1. Şehzade

   Sevgili Metin geldik, istemiş olduğunuz bitsigd.dll dosyasının hem 64 bit, hem de 32 bit olanını sayfada indirmeye sunduk sizin işletim sisteminiz 32 bit olduğundan sayfada ki 7.7.9600.16384 versiyonu indiriniz.

 44. snn

  gtavlauncher.exe için steamınternal-contextınit

  1. Şehzade

   İstemiş olduğunuz DLL dosyası değildir! DLL dosyalarının uzantıları .dll ile bitmektedir. Siz farklı bir uyarı almışsınız!

 45. Şahin Söylemez

  Joycrypt.dll dosyasını bulamıyorum. win7 prof 64 bit

  1. Şehzade

   Şahin Bey, Bu DLL hatasını nerede aldınız? Hatayı nerede aldığınız yazarsanız DLL dosyası için size daha rahat yardımcı olabiliriz. Bir oyun mu, program mı, açılışta karşılaştığınız veya önünüze aniden çıkan bir DLL hatası mıdır?

 46. Berke Barlas

  whysoserious64.dll dllsını bulamıyorum?

  1. Şehzade

   Berke Bey bu DLL dosyası daha öncede istenmişti. Hangi program veya oyunda hata aldığınızı yazarsanız bularak sizin indirmenizi sağlaya biliriz. Muhtemelen bu DLL dosyası Windows 64 bit işletim sistemi için gerekli olan bir DLL dosyası yanıtınızı bekliyorum.

   1. Bedirhan

    Bendede whysoserious64.dll hatası var oyunun adı Gta 5 bende bu dosyayı bulamıyorum

    1. Şehzade

     Bedirhan Bey, yarın pazar sizin için pazar günü detaylı olarak inceleyerek dönüş yapacağım.

     1. Şehzade

      Bedirhan Bey, DLL dosyası ne yazık ki bulunamıyor. Yine de takipte olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bunun bir DLL dosyasının olup olmadığı da tam net değil!

    2. BİLİNMİYOR

     Bedirhan bey aynı hata bendede var GTA 5

 47. faruk

  m3search.dll yok

  1. Şehzade

   Faruk Bey istemiş olduğunuz DLL dosyasını indirebilirsiniz. Site içerisine eklenmiştir. m3search.dll İndir

 48. Onur Yeşil

  Steamdan ” Failed to load steamui.dll ” hatası alıyorum lütfen yardım edin

  1. Şehzade

   Selam Onur Bey; Site içerisinde steamui.dll İndir sayfasına giderek sayfada anlatılanları Windows işletim sisteminizde uygulayınız. Eğer yine sorun yaşarsanız ilgili DLL sayfasından yaşadığınız sorunu bildirmeniz halinde size yardımcı oluruz.

   Sayfada yazılanları aynen uyguladığınızda DLL sorununuz çözülecektir. Site içerisinde olan DLL dosyaları hakkında sorunuz olursa lütfen o DLL dosyası içerisinde bulunan Sorun Destek Merkezi kısmına yazınız.

 49. Onur Demir

  Bilgisayar 2 adet dll hatası veriyor neyden kaynaklı bulamadım .dll dosyaları hiçbir yerde yok. TouchComp.dll kmyfb.dll. Bu iki dll dosyası yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Şehzade

   Onur Bey, bu DLL dosyaları için nerede ihtiyaç duyduğunuzu yazabilir misiniz? Nerede uyarı alıyorsunuz?

 50. Emre

  lütfen yardımcı olun aradığım DLL dosyası api-ms-min-core-heap-l2-1-0 hata verdiği oyun League Of Legends bulursanız sevinirim yaklaşık 1 haftadır arıyorum ve kafayı yemek üzereyim

  1. Şehzade

   Emre Bey, merhaba şu anda birçok kullanıcı aynı DLL hatası alıyor. Size tavsiyemiz Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable Update 3 paketini indirerek bilgisayarınıza kurmanız olacaktır.

   İndirme sırasında eğer işletim sisteminiz Windows 32 bit ise sayfada vc_redist.x86.exe olan paketi, eğer işletim sisteminiz 64 bit ise vc_redist.x64.exe olan paketi indiriniz.

   İşletim sisteminizin kaç bit olduğunu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz: https://www.dlldosyaindir.com/windows-surumum-32-bit-mi-yoksa-64-bit-mi/

 51. ozan

  api-ms-win-core-heap-l2-1-0. adlı dosyayı arıyorum LOL oyunu hata verdi ve oyuna giremiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  1. Şehzade

   Ozan Bey, Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable Update 3 paketini indirerek kurduğunuzda sorununuz düzelecektir. İndirme yaparken işletim sisteminizin bit sürümü ne ise ona göre indirmeyi unutmayınız.

   Eğer işletim sisteminizin kaç bit kullandığınız bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına giderek nasıl bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 52. hakan lozan

  gta v launcher için SteamInternal_ContextInit dosyası lazım

  1. Şehzade

   İstemiş olduğunuz DLL dosyası değil!

 53. celal

  WIBUCM64.dll isimli dosyayı arıyorum kullandığım işletim sistemi windows 10 home single language bu hatayı aldığım program mastercam 2018 teşekkürler.

  1. Şehzade

   Celal Bey, işletim sisteminiz kaç bit yazar mısınız? Eğer işletim sisteminizin kaç bit olduğunu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz.

  2. Şehzade

   Celal Bey, bulamadığınız DLL dosyasını buradan wibucm64.dll indirebilirsiniz.

 54. ali

  STOREMAN.DLL dosyasını arıyorum, kullandığım işletim sistemi windows 8 64 bit, hata aldığım oyun call of duty black ops 2, şimdiden teşekkür ederim.

  1. Şehzade

   Ali Bey iyi geceler şu anda storeman.dll dosyasını inceliyorum. Eğer çevrimiçi durumda iseniz online olarak kalın birazdan bilgi vereceğim.

   1. ali

    Bekliyorum

    1. Şehzade

     DLL dosyasını buldum fakat 32 bit birazdan size 64 bit için olan DLL dosyasını nasıl temin edeceğinizi yazacağım.

    2. Şehzade

     Ali Bey beklettiğim için özür dilerim. DLL dosyasını bulmak biraz zor oldu araştırmamı biraz önce bitirdim. Şimdi size hangi işlemleri yapmanız gerektiğini anlatacağım.

     Kullandığım bilgisayar 32 bit olduğu için 32 bit sürümünü buldum. Sizin ki 64 bit olduğundan dolayı nasıl temin edeceğinizi anlatacağım.

     İstemiş olduğunuz DLL dosyasını Panda Internet Security deneme sürümünde kullanıyor. Sizin burada yapmanız gereken Panda Internet Security 2014 sürümünü bularak bilgisayarınıza indirin ve kurun.

     Kurma işleminden sonra bilgisayarınızda C:\Program Files\Panda Security\Panda Internet Security 2014 klasörüne gittiğinizde klasör içerisinde StoreMan.dll dosyasını bulabileceksiniz. İstemiş olduğunuz DLL dosyasını doğru yazımı yazdığım şekildedir. Sitede bulunan DLL dosyaları sitede görünüm ve düzen bozukluğu olmaması için sürekli küçük harf ile yazılmaktadır.

     İlgili DLL dosyasında sıkıştırılmış halde açtığınızda orijinal halini klasör içerisinde görebilirsiniz. Bu tüm DLL dosyaları için geçerlidir. DLL dosyaları isim başta olmak üzere hiçbir şekilde değiştirilmez.

     Değiştirme yaptınız da yine hata alırsınız. Orijinal hali ile bilgisayarınızda uygulamalısınız. Ayrıca site burada bulunan yazıyı okumanızı tavsiye ederiz: DLL Dosyalarında Büyük ve Küçük Harf Yazımı Önemli midir?

     Eğer bu anlattığım işlemleri yapamazsanız yapamadığınıza dair cevap yazarsanız 64 bit işletim sistemi olan bilgisayarda DLL dosyasını temin ederek indirmenizi hızlandırabilirim. Ayrıca DLL dosyasını notuma aldığımı ve ilerleyen günlerde sitede içerisinde storeman.dll sayfasında 64 bit için olanı indirebilirsiniz.

     1. ali

      Pandayı kurarken başka bi hata verdi, en iyisi siz 64 bitlik olanı bulunca bana haber verin

     2. ali

      64 bitlik olanı yükledikten sonra haber verirseniz sevinirim

      1. Şehzade

       Tamam, Ali Bey, sizi bilgilendireceğim.

       1. ali

        Pandayı kurarak istediğim dll yi buldum ve sorun çözüldü , teşekkürler;)

        1. Şehzade

         Ali Bey, orada sizin aslında sorununuzu panda çözmedi yanlış anlamanın önüne geçmek için bunu detaylı bir şekilde anlatalım ve siz de daha rahat anlarsınız. DLL dosyaları ortak kullanılan bir dosyadır. Bir DLL dosyasını bir oyun ve diğer oyunlarda beraber kullanırlar, bu işlem programlar için de geçerlidir.

         Sizin istediğiniz DLL dosyası az kullanılan bir DLL dosyası olması ve beklemeden sorunuz çözülmesi için size DLL dosyasını bulmanız için yönlendirdik.

         DLL dosyası bilgisayarınızda eksikliği giderildiğiniz için storeman.dll sorunu çözüldü. Bu tür bulunamayan DLL dosyasını bize bildirirseniz size DLL dosyası indirme imkânı sağlar veya işleminizin hızlanması için nasıl temin edebileceğinizi anlatırız.

         1. ali

          Çok teşekkürlerr bu dll yi çok aramıştım..

 55. FARUK SİRİN

  PES 2013 oynarken pesJP.dll bulunamadı sorunu alıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Şehzade

   Faruk bey, C:\Program Files\konami\pro evolution soccer 2013\pesjp 2013\ klasörü içerisinde pesJP.dll dosyası var mı bakabilir misiniz? Eğer orada yoksa sadece DLL dosyasını bulmanız işe yaramayacaktır. Oyunu silin ve tekrar yükleyin. Bu şekilde sorununuz düzelecektir. Alt tarafta yazdığımız hususları dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

   PES 2013 oyunu orijinal kurulumdan yüklemelisiniz. Sağda soldan rasgele indirerek yüklediğiniz oyunda bu DLL dosyası ve bunun yanında birçok hata ile karşılaşmanız yüksek ihtimaldir. Nedeni ise oyun kurulum için gerekli dosyaların çoğunluğu eksik olarak bilgisayarınıza atacaktır. Siz başarılı bir indirme yaparsınız, başarılı kurulum yaptığınızı sanırsınız ama orijinal kurulum yapmadığınızdan dolayı bu ve diğer hatalar ile karşılaşmanız çok yüksek ihtimaldir. Orijinal olmayan kurulumların çoğunluğu zararlı yazılım içermektedir.

   1. FARUK SİRİN

    Öyle bir klasör hiçbir zaman olmadı ki daha öncede yüklemiştim o zamanda böyle bir klasör yoktu ama oyun hata vermiyordu siz pesJP.dll dosyasını bulabilirseniz ben yinede şansımı denemek isterim.

    1. Şehzade

     Faruk Bey o DLL dosyası mevcut değil fakat takipçisi olacağımızı bilmenizi isteriz sitede takip edebilirsiniz.

     Size tekrar oyunu yüklemenizi söylemenizin nedeni ise DLL dosyasını yanlışlıkla veya başka bir sebepten dolayı silindiyse oyunu yüklediğinizde tekrar yüklenecektir.

     1. FARUK SİRİN

      anladım teşekkür ederim

 56. yasin

  Windows Web References.localhost.Reference.vb.dll hatası alıyorum yardımcı olur musunuz?

  1. Şehzade

   İstemiş, bulamadığınız DLL dosyası bulunmuştur. web references.localhost.reference.vb.dll sayfasından indirerek kullanabilirsiniz.

 57. emre

  TD_Db_4.3_14.dll dosyası lazım

  1. Şehzade

   İyi akşamlar Emre Bey; Hangi oyun veya programda bu DLL hatasını aldınız yazabilir misiniz?

 58. yusuf

  api-ms-win-crt-rutim-I1-10.dll dosyasıs yok herhalde bulamadım

  1. Şehzade

   Orada bir harf eskik olarak aratıyorsunuz (e harfi eksik) api-ms-win-crt-rutim-I1-10.dll değil api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll olması lazım yanlış yazıyorsunuz. İstediğiniz DLL dosyasını api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll sayfasından indirebilirsiniz.

 59. microsoft kullanıcısı

  D3DCOMPILER_47.DLL visual studio bu hatayı verdi ve bende sitede bulamadım

  1. Şehzade

   İstemiş olduğunuz DLL dosyasını d3dcompiler_47.dll bulabilirsiniz. Sitede içerisinde üst tarafta yer alan DLL arama kutusuna DLL adının 3 harfini veya bütününü girerek de arama yaparak bulabilirsiniz.

 60. Bünyamin

  0000q89cb.dll hatası aldım 64 bit sistem var yardımcı olurmusunuz

  1. Şehzade

   Hata aldığınız oyun ya da program ismini belirte bilir misiniz?

 61. yahya

  whysoserious64.dll

  1. Şehzade

   İstemiş olduğunuz DLL dosyasını ne yazık ki bulamadım. İsmini doğru yazdığınıza emin misiniz? Birde bu hatayı nerede aldığınız yazarsanız bu şekilde tekrar araştırma yapabilirim.

   1. yahya

    ismi doğru bu hatayı gta 5 i yüklemiştim açarken aldım

    1. Şehzade

     Tamam detaylı inceleyerek size cevap yazacağım sizden ricam biraz beklemeniz.

     1. yahya

      tamam teşekkürler

      1. Şehzade

       İşletim sisteminizin detayını benimle paylaşabilir misiniz? Bit sürümünüz 64 sanırım. Bu bilgiler araştırmamı kolaylaştıracaktır.

       1. yahya

        64 bit windows 8.1 işletim sistemi kullanıyorum aldığın dll hatası da bilgisayarımızda whysoserious64.dll

        1. Şehzade

         Gta 5 oyununda hata aldığınızı yazmıştınız. Size tavsiyem oyunu silerek tekrar yüklemeyi deneyin. Oyunu kurarken mutlaka orijinal kurulum yapmalısınız. Rasgele yerden indirmelerde eksik dosya nedeni ile DLL hatası ve diğer hataları alma ihtimaliniz yüksek.

 62. hakkıtan

  easyhook64.dll dosyasının 64 bit işletim sistemi için olanını yayınlayarak bilgi verebilirmisiniz?

  1. Şehzade

   Bulamadığınız easyhook64.dll dosyasını buradan indirebilirsiniz. İstemiş olduğunuz DLL dosyası 64 bit Windows işletim sistemlerinin tümünde uyumludur.

 63. bulut

  dpwsockx.dll dosyasını bulamadım yayınlar mısınız? 32 bit olacak.

  1. Şehzade

   İstemiş olduğunuz DLL dosyasını dpwsockx.dll İndir burada bulabilirsiniz.

 64. bekir

  SCD32.dll nedir

  1. Şehzade

   Araştırmam sonucu SCD32.dll bir DLL dosyası değil. Muhtemelen bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaştırmışınız bilgisayarınızın virüs programları ile taratmanızı öneririm. Avast veya Nod32 antivirüs programlarını öneririm.

 65. rıza

  Mss32.dll lazım yardımlarınızı rica ediyorum.

  1. Şehzade

   mss32.dll dosyasını sitede “mss32.dll” sayfasında bularak indirebilirsiniz. Site içerisinde nasıl DLL dosyasını uygulayacağınızı detaylı olarak görebilirsiniz.

 66. ahmet klkcii

  coml.dll 64 bit hatası alıyorum w10 home single kullanıyorum . League Of Legends oyununda

  1. Şehzade

   DLL dosyası ne yazık ki yok ismini doğru yazdığınıza emin misiniz? Eğer ismini doğru yazdığınıza eminseniz size tavsiyem oyunu denetim masası ve program kaldır menüsünden tamamen kaldırarak tekrar yükleyiniz bu şekilde düzelerek oyun bilgisayarınızda açılacaktır.

 67. metehan aydın

  0xc000007b hatası alıyorum ne yapsam bu hatadan kurtulamıyorum

  1. Şehzade

   Bu hatanın çözümü için ilk olarak NET Framework 4 (Web Yükleyicisi) bilgisayarınıza yükleyiniz. Eğer bilgisayarınızda öncede NET Framework kurulu ise program ekle kaldır menüsüne gidere eski olan siliniz ve bilgisayarınızı tekrar başlatarak yeniden yükleyiniz.

   Bu işlemden sonra DLL hatası alabilirsiniz. Eğer DLL hatası alırsanız ilgili DLL’yi siteden indirerek sayfada anlatılanları aynen uygulayınız. Anlattığım şekilde çözülecektir, anlamadığız yer olursa anlaşılmayan yeri, hata detayını ve hatayı aldığınız oyun ya da yazılımı bildirirseniz beraber çözmeye çalışırız.

 68. Alcohol

  Window.dll Hatası alıyorum nasıl çözebilirim.

  1. Şehzade

   İstediğiniz DLL dosyası sizin için burada hazırlanmıştır. Window.dll İndir, dll dosyasını indirdikten sonra sıkıştırılmış olan DLL dosyası bilgisayarınızın rasgele bir yerinde açınız.

   İçerisinde sadece Window.dll dosyasını göreceksiniz. Bazı virüs programları DLL dosyasını zararlı yazılım olarak görebilmektedir. Virüs programınızı ve güvenlik duvarınızı geçici olarak kapatınız. Bu işlemlerden sonra sayfa içerisinde sizleri yönlendiriyoruz istenilenleri aynen bilgisayarınızda uygulayınız. Bazı DLL dosyaları sistem klasörü içerisine atıldığı gibi hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine de atılması gerekiyor.

   Hangi program ya da oyunda hata aldığınızı yazmadığınızdan eğer sayfada istenileni yapar aynı hatayı alırsanız DLL dosyasını hata aldığınız program veya oyun hangisi ise kök dizine atarak tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Sayfada ve burada ki işlemleri yaptığınızda sorununuz ortadan kalkacaktır. Her işlemi dikkatli okuyarak sırası ile yapmanızı tavsiye ederim.

 69. Hardcore

  Kablosuz Yapılandırma Bildirim dll dosyası kayıtlı değil, program doğru bir şekilde çalışmaz. Hatası alıyorum yardım

  1. Şehzade

   Bu hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz? Anladığım kadarı ile siz kablosuz bağlantıda bu sorunu yaşıyorsunuz. Hatayı nerede aldığınızı ve hangi işlemden sonra bu hatayı aldığınızı yazarsanız size yardımcı olabilirim.

   1. hardcore

    Bu hatayı ilk bilgisayarım güncelleme yaptığı sırada aldım şimdide masa üstü açıldıktan 4 saniye sonra alıyorum onun haricinde bilgisayarda herhangi bir problem yok her şey düzgün çalışıyor.

    1. Şehzade

     Güncellemeden sonra bu hatayı aldıysanız sizin cihazınızda bulunan aygıtların yeni güncellediğiniz işletim sistemine uyumlu olmadığından dolayı bu hatayı alabilirsiniz.

     Burada ki sorununuz bir DLL dosyasının eksikliğinden ziyade birçok dosyanın eksikliğinden kaynaklanıyor. Site tavsiyem bilgisayarınızı aldığınız yer ile görüşerek ya da internet üzerinden araştırarak bilgisayarınızda bulunan cihazların güncellemelerini yapınız.

 70. husnu

  pc baslarken threatens.soulful rundll sorunu alıyorum lyardımcı olabılır misiniz ?

  1. Şehzade

   Sizin sistemsel bir hatanız var zararlı yazılım olma ihtimali çok yüksek. Rundll bir sistem DLL dosyasıdır. Size buradan önerim bilgisayarınızı ilk olarak bir virüs programı ve trojan temizleme programları ile tamamen taratın.

   Daha sonra bu hatayı bilgisayarınızda başlat – donatılar – sistem araçları ve sistem geri yükleme menüsüne giderek hangi tarihte hata almaya başladıysanız o tarihten önceki bir tarihi seçerek sisteminizi geri yükleyiniz. Bu şekilde bu sorundan kurtulacaksınız.

 71. yfss

  api-ms-win-gdi-dpiinfo-l1-1-0.dll windows 7 64 bit

  1. Şehzade

   api-ms-win-gdi-dpiinfo-l1-1-0.dll 64 bit için ne yazık ki yok sadece 32 bit api-ms-win-gdi-dpiinfo-l1-1-0.dll dosyası var: api-ms-win-gdi-dpiinfo-l1-1-0.dll İndir

   1. yfss

    ama bilgisayarım 64 bit olmasına rağmen bu hatayı alıyorum sebebi nedir peki? yardımcı olursanız çok sevinirim:(((

    1. Şehzade

     api-ms-win-gdi-dpiinfo-l1-1-0.dll 64 bit uyumlu olanını araştıracağım bu biraz zaman alabilir. Araştırmama yardımcı olmak adına bu DLL dosyasını hangi program ya da oyunda alıyorsunuz yazabilir misiniz?

    2. Şehzade

     Üzülerek söylemeliyim ki ne yazık ki 64 bit olanı yok sizi bekletmemek adına yazıyorum. Bu konunun takipçisi olacağım eğer 64 bit sunulursa sayfa içerisinde yayınlayacağız. @yfss Bu sayfayı takip etmenizi öneririm.

 72. Melih

  api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-0.dll

  1. Şehzade

   İstemiş olduğunuz DLL dosyasını burada bulabilirsiniz: api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-0.dll İndir

   64 bit ya da 32 bit hangisini kullanıyorsanız indiriniz. Herhangi bir DLL sorunu ile karşılaşırsanız yazabilirsiniz tekrar buradan ya da ilgili sayfadan fark etmez!

 73. Efe

  başlatmada sorun ImpecuniousTreacheal.dll hatası veriyor lütfen yardım ediniz.

  1. Şehzade

   Bilgisayarınız başlarken siz ImpecuniousTreacheal.dll hatası mı alıyorsunuz? Eğer bu şekilde bir hata alıyorsanız muhtemelen bir program ya da bilgisayar uygulamasını silmişiniz ve tam olarak kaldırmadığınız için DLL dosyası sildiğiniz için açılışta bu uyarıyı alıyorsunuz. Program ya da uygulamanın adını verirseniz size nasıl düzelteceğiniz hakkında bilgi verebilirim.

   Bahsetmiş olduğunuz DLL dosyası ne yazık ki bilinen bir DLL dosyası değil zararlı yazılım içeriyor da olabilir bu hususta dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

 74. muhammet

  MSVCR100.DLL dosyasını bulamıyorum yardımlarınızı bekliyorum…

  1. Şehzade

   MSVCR100.DLL dosyasına buradan ulaşarak indirebilirsiniz: msvcr100.dll

   Bu DLL dosyası önceden ekli bir DLL dosyasıdır. DLL dosyasını iletirken sitenin arama kutusuna DLL adını doğru bir şekilde arama yaparsınız işleminizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yani DLL dosyasının olup olmadığına bakarak bize iletmeniz işleminizin hızlanmasında doğru bir yoldur siz ve diğer ziyaretçilerin bilgilerine sunarım.

 75. fevzi yücel

  kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü libcef.dll bulunamadı mesajı alıyorum

  1. Şehzade

   İstediğiniz dll dosyasını libcef.dll sayfasından bularak indirebilirsiniz. İndirme işlemininden sonra sayfada anlatılanları aynen bilgisayarınızda uygulayınız.

 76. Şadi ORHAN

  program,( api-ms-win-crt-runtime-I1-1-0.dll ) bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin. Sorun bildirimini olduğu gibi buraya yazdım eksiksiz aradım ama dosyaları bulamadım hiç bir yerde ilginiz için teşekkürler..

  1. Şehzade

   DLL adını yanlış yazmışsınız orada ki harf I (i)-(I1-1-0.dll) değil L olmalı yüklerken dikkat etmenizi tavsiye ederim. DLL indirerek adını değiştirmeden sayfada anlatılanları yapmalısınız.

   İstediğiniz DLL dosyası: api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll işletim sisteminizin sürümüne göre indiriniz. İşletim sisteminizde ki sürümü bilmiyorsanız DLL sayfasında nasıl öğrenebileceğinizi bulabilirsiniz.