Sitede Bulunan DLL Dosyaları Neden Sıkıştırılıyor?

Site içerisinde indirdiğiniz tüm DLL dosyaları rar veya zip olarak sıkıştırılarak sunucumuzda barındırmaktadır.

Tüm DLL dosyalarını sıkıştırmak ta işlemimde ilk amacımız indirdiğiniz DLL dosyasını bilgisayarınıza indirirken daha hızlı indirme yapabilmeniz içindir. Bazı DLL dosyaları 50 Megabayt üzeri olabilmektedir 50 Megabayt bir dosyayı 3 dakika veya daha da uzun müddette inebilir.

Biz bu süreyi kısaltmak için ilgili DLL dosyasını sıkıştırırız sıkıştırma işleminden sonra dosya 20 Megabayt hatta daha düşük kapasiteye sahip olur, 20 Megabayt bir dosyayı indirme süresi de neredeyse 1 dakika ve altında düşerek daha hızlı indirme imkânına sahip olursunuz.

Sitede Bulunan DLL Dosyaları Neden Sıkıştırılıyor?

Diğer bir sebep ise indireceğiniz DLL dosyası veya dosyalarını kullandıktan sonra sıkıştırılmış halde iken bilgisayarınızda saklayabilir, ilerleyen zamanda arşiv dosyası olarak sakladığınız tüm DLL dosyalarını tekrar kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda da dosyalar sıkıştırılmış halde oldukları için az yer kapmayacaktır.

Ayrıca DLL Dosyasını sıkıştırma yapmamızda ki neden bir DLL dosyası yanında açıklama veya uygulama kolaylığı için metin dosyası veya başka bir veri olması gerekebilmektedir. Bu verilerden yararlanarak DLL uygulama detaylarını metin belgesi olarak sunduğumuz gibi yükleme kolaylığı için de DLL dosyası içinde kolay kurulum programı da sunabiliyoruz.

Bu verileri tek, tek indirmektense sitede tek bir dosya olarak indirerek zamandan ve kullanım kolaylığından yararlanmanız içindir.

İndirdiğiniz DLL dosyasını siz üzerinde değişiklik yapmadan da tekrar sıkıştırabilirsiniz. Sıkıştırma işlemi yapmak için istediğiniz sıkıştırma programını kullanabilirsiniz. Sıkıştırma işlemi DLL dosyasının üzerinden değişiklik yapmaz ve DLL dosyasının verisine zarar vermeyecektir.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Sitede Bulunan DLL Dosyaları Neden Sıkıştırılıyor? için 2 Paylaşım Yapılmış

  1. rasim 16 Nisan 2017

    Arşiv olarak yapmanız iyi olmuş direk dll dosyası olarak indirdiğimizde diğer sitelerde sorun yaşıyorduk.

  2. saliha 3 Nisan 2017

    bilgilendirme için sağ olun bu tür bir dll sitesi olması iyi olmuş dll dosyasında bir çok kez hata alıyoruz diğer yabancı sitelerden yardım almaya çalışıyor ama çoğu zaman nasıl yapacağımızı anlamıyorduk ilerleyen yıllarda daha iyi olacak gibi gözüküyorsunuz bu imkanı bize sunan herkese teşekkürler.