skidrow.dll

skidrow.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

skidrow.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
0.0.0.0 32 Bit 1.5 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

skidrow.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\skidrow.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\skidrow.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

skidrow.dll için 9 Paylaşım Yapılmış

 1. Ali Gür 27 Şubat 2022

  Merhabalar hayırlı kandiller NFS Shift 2 oyununu indirdim bir sürü eksik dll hatası aldım hepsini indirdim. En son olarak skidrow giriş yordam noktası skidrow.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum çözüm bulamadım. Lütfen yardım edin.

  1. Moderatör 27 Şubat 2022

   Selam Ali Bey sizde hayırlı kandiller, diğer DLL sorunlarını çözmeniz güzel DLL yükleme olayını sorunsuz olarak yapışınız. Sayfada ki DLL dosyasını indirerek aynı şekilde yani sayfada anlatıldığı şekilde yükleyiniz. Tekrar açmayı deneyiniz yine DLL uyarısı alırsanız bu sefer oyunun kurulu olduğu ilk ana dizine DLL dosyasını yükleyiniz ve düzelecektir. Sorun devam ederse tekrar buradan yazabilirsiniz.

 2. Serkan Yurt 11 Şubat 2022

  Skidrow yordam giriş noktası skidrow.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Nasıl çözerim ? Call of Duty: World War oyununda hata alıyorum.

  1. Moderatör 11 Şubat 2022

   Selam Serkan Bey, sayfada ki DLL dosyasını indirerek sayfada ki anlatılan işlemleri bilgisayarınızda uygulayınız. Sisteminizde skidrow.dll dosyası olmadığından uyarı alıyorsunuz. Sayfada ki işlemleri yaptığınızda DLL sorunu çözeceksiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız tekrar buradan yazabilirsiniz.

  2. Buğra 2 Eylül 2023

   Serkan Yurt kral aynısını bende alıyorum call of duty mw 4 indircem bir türlü yapamıyorum yaparsan bana da yaz

 3. Osman Berat 9 Haziran 2021

  Benim bilgisayarım 64-bit ama burada 64-bit olanını bulamıyorum. Yardım eder misiniz?

  1. Moderatör 9 Haziran 2021

   Selam Osman Bey, 64 bit uyumlu DLL mevcut değildir. 64 bit olmayan DLL dosyaları için 32 bit olan DLL dosyasını indirerek 64 bit için anlatımı 64 bit Windows işletim sisteminizde uygulayınız.

 4. Selami Durmaz 4 Aralık 2020

  Teşekkür ederim yararlı bir site yapmışınız.

  1. Moderatör 4 Aralık 2020

   Beğeniniz için teşekkür ederiz Selami Bey, bizleri önermeyi lütfen unutmayınız.