steam_api.dll

steam_api.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

steam_api.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
7.9.87.40 32 Bit 49.8 KB Steam Client API Windows 11, 10, 8, 7 İndir
3.27.26.76.74 32 Bit 77.3 KB Steam Client API Windows 11, 10, 8, 7 İndir
0.0.0.0 32 Bit 9.9 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.0.1.14 32 Bit 242 KB Steam Client API (buildbot_winslave007@WUS) Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

steam_api.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\steam_api.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\steam_api.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

steam_api.dll için Toplam 15 Paylaşım Yapılmış

 1. Samet Yıldız

  Merhaba ben bugün Warband oyununu indirdim kurdum. Önde steam_api.dll sorunu çıktı karşıma sonra dll dosyasını indirip SysWOW64 dosyasına attım sonra oyuna tekrar tıkladığımda ( steamugc yordam giriş noktası , d:\games\mount & blade – warband – viking conquest regorged edition\mb_warband.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı ) sorunu karşıma çıktı. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz? Teşekkürler

  1. Moderatör

   Selam Samet Bey, başlangıçta bilgisayarınızda steam_api.dll sorununu çözmüşünüz. Artık hiç bir yazılımda steam_api.dll uyarısı almasınız. Sorduğunuz hata DLL ile akalı değil. Çalıştırmak için dosya ya da dosyalar bozuk olduğundan program çalışmamış. Yapmanız gereken ise orijinal kurulum yapmalısınız.

 2. Hatice Ergün

  Spore oyununda steam_api.dll yi indirdim ve hata veren oyuna girdim ve yine karşıma aynı hatayı veriyor. Hem de bilgisayarım windows 7 benim bilgisayarda mı sorun var anlayamadım.

  1. Moderatör

   Selam Hatice Hanım, sayfada ki işlemleri yapmalısınız. Sayfada ki işlemleri dikkatli okuyarak Windows 7 işletim sisteminizde uygulayınız.

 3. Abdulbaki Sercan

  Merhaba ben şuanda sorunun ne olduğunu anlayamadım. Bugün bir oyun yükledim ve steam_api.dll bulunmadı falan diyordu.

  Bende buradan bir dll indirdim dediğiniz gibi system 32 ve syswow64 e attım oyun klasörüne de attım yeniden başlattım. Oyun açılma ekranı gelir gelmez kapandı. Neyse sildim oyunu sonra her zamanki gibi bir oyuna girdim. her zaman açılan oyun steam_api.dll bulunmadı hatası verdi, şuan o da ekran geliyor. Hemen kapanıyor oyun lütfen yardım edin.

  1. Moderatör

   Selam Abdulbaki Bey, sorunuz biraz karışık anlaşılır değil. Eğer siz herhangi bir oyunu başlatırken steam_api.dll uyarısı alıyorsanız DLL dosyasını indirerek anlatıldığı şekilde yükleyiniz. Eğer DLL dosyasını yüklüyor uyarı almıyor ve oyun açılmıyorsa DLL uyarı düzelmiş oyunda sorun var demektir.

 4. Moderatör

  Selam Efe Bey, sayfada bulunan DLL dosyasını indirerek sayfada ki anlatıldığı şekilde Windows sistem klasörüne ve oyunun kurulu olduğu klasörün ana dizinine DLL dosyasını yükleyiniz. Bu şekilde uyarı gelmeyecek oyun açılacaktır. Oyunu açarken uyarı almanızın nedeni steam_api.dll dosyası bilgisayarınızda olmaması ya da hazar görmesinden kaynaklanmaktadır.

  DLL yüklerken alt tarafta verdiğimiz iki adet yardım dokümanı DLL yüklemi hakkında daha fazla size bilgi verecektir. Bu iki adet yardım dokümanlarını okumanızı tavsiye ederiz.

  1 – DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
  2 – Sitede Aynı Sayfada DLL Birden Fazla Hangisini İndirmeliyim?

 5. Ahmet Efe Yılmaz

  Merhabalar ben Mount Blade Warband oyununda steamUGC yordam giriş noktası steam_api.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası veriyor lütfen bir bakar mısınız?

 6. Yahya Şimşek

  Mount and blade oyunu için sizin sitenizden steam_api.dll yi indirdim denilen şeyleri yaptım ama bu sefer de oyun açılmıyor. Ne yapabilirim lütfen yardımcı olun ve 64 bit kullanıyorum ama sitenizde sadece 32 bit vardı bundan kaynaklıysa da söyler misiniz?

  1. Moderatör

   Selam Yahya Bey, iyi bir haberimiz var DLL hatasını düzeltmişiniz. Steam_api.dll dosyası bozulmadıkça ya da silinmediğiniz müddetçe bilgisayarınızda steam_api.dll uyarı almayacaksınız. Siz DLL hatasını düzeltmişiniz, oyunda başka bir sorundan kaynaklanan bir problem ile karşılaşmışınız. Tavsiyemiz orjinal indirme yaparak tekrar oyunu yüklemeniz olacak veya yapımcı ile iletişime geçmeniz olacaktır. DLL ile artık işlem yapmayınız. İşlemler bundan sonra DLL ile alakalı değildir.

  2. Eren Yağız

   Çözdün mü aynı sorun bendede var.

 7. Eren Pasaj

  64 bit yokmu hepsi 32 bit.

  1. Moderatör

   Selam Eren Bey, steam_api.dll 32 bit tabanlı DLL dosyasıdır. İşletim sisteminiz 64 bit ise Windows 64 bit uyumlu DLL dosyası olmadığında 32 bit DLL dosyasını uygulayınız.

 8. Arda Şükrüoğlu

  Merhabalar öncelikle ben counter strike v34 oyuncusuyum oyunuma girdim. SteamMasterServerUpdater yordam giriş noktası, steam_api,dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Ben dll files com’dan dosyayı indirdim attım gene girdim gene olmadı lütfen en kısa sürede cevap verirseniz sevinirim iyi günler.

  1. Moderatör

   Selam Arda Şükrüoğlu Bey, başka sitelerinin size ne yaptırdığını doğru mu işlem yaptırdıkları hakkında iş etiği hakkında bir yorum yapmak istemeyiz.

   Siz bu sitede yazılı olan işlemleri yapınız sayfada anlatılanları doğru bir şekilde uygulayınız yeterli olacaktır.

   DLL yükleme işlemini nasıl yapacağınızı detaylı olarak verdik, işlemleri uygulayınız. Yine de sorun yine devam eder veya sayfada sormak istediğiniz bir yer olursa buradan dönüş yapabilirsiniz.