steamclient64.dll

steamclient64.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

steamclient64.dll Dosya Özellikleri

VersiyonBitBoyutAçıklamaİşletim SistemiDosya
3.87.47.5864 Bit3.8 MBSteamclient.dllWindows 11, 10, 8, 7İndir
3.28.10.5364 Bit3.5 MBSteamclient.dllWindows 11, 10, 8, 7İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

steamclient64.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\steamclient64.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\steamclient64.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

steamclient64.dll için 10 Paylaşım Yapılmış

 1. Cengiz Kağan Demirbaş 9 Kasım 2018

  silip tekrar yükledim buseferde uygulama düzgün başlatılamadı 0xc0000142 hatası alıyorum lütfen yardım

  1. Moderatör 9 Kasım 2018

   Cengiz Bey, bilgisayarınızda yönetici girişi yapınız. Windows güncellemelerin tümünü bilgisayarınıza yükleyiniz ve DLL dosyasını tekrar hem sistem klasörü içerisine hem de programın kök dizine atarak deneyiniz. Bu şekilde düzelecektir, düzeltemezseniz dönüş yapınız.

   1. Cengiz Kağan Demirbaş 9 Kasım 2018

    0xc0000142 hatasını düzelttim fakat hala uygulamanın bulunduğu yer/ steamclient64.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası almaya devam ediyorum. Güncellemeleri yaptım yine de düzelmedi.

   2. Cengiz Kağan Demirbaş 9 Kasım 2018

    bir de şöyle bir şey fark ettim uygulamalar ve programlarda indirdiğim oyun 40 gb olmasına rağmen 1.49 mb olarak gözüküyor

    1. Moderatör 9 Kasım 2018

     Cengiz Bey, Steam uygulamasını tamamen kaldırarak yeniden yükler misiniz? Öncesinde hata aldığınız oyunu da kaldırın. Sizin bilgisayarınızda eksik dosyaları var o yüzden açamıyorsunuz. Kurulumda bir eksik ya da yanlış var. DLL hatasını düzelse dahi eksik dosyalardan dolayı başka bir hata verecektir.

 2. Cengiz Kağan Demirbaş 9 Kasım 2018

  Selam bütün adımları uyguladım hatta yorumlardaki yönemleri de uygguladım fakat hala “C:\WINDOWS\SYSTEM32\steamclient64.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.” hatası alıyorum ayrıca, CMD ye verdiğiniz diziyi yazıdığımda ise “İkili dosyanın belirtilen yolda depolandığından emin olun veya ikili dosyada ya da buna bağımlı .DLL dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın Belirtilen Yordam bulunamadı.” hatası alıyorum lütfen yardım edin 2 gündür çözüm bulamıyorum

  1. Moderatör 9 Kasım 2018

   Cengiz Bey, yukarıda sorunuzu cevapladık aynı hatadan kaynaklanıyor.

 3. ömer doruk 25 Temmuz 2018

  hocam merhaba. bu adımları tek tek denedim ama yine hata vermeye devam ediyor. kafayı yemek üzereyim. cmd sistemine RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\steamclient64.dll yazıyorum belirtilen modül bulunamadı diyor. halbuki içinde var. kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin. o kadar heves ettim bi steam hatası yüzünden oyunu oynayamıyorum.

  1. Moderatör 25 Temmuz 2018

   Ömer Bey, işletim sisteminiz 64 bit mi yoksa 32 bit mi yazar mısınız? Eğer işletim sisteminizin kaç bit sürüm kullandığını bilmiyorsanız buradan öğreniniz.

  2. Moderatör 26 Temmuz 2018

   Ömer Bey, muhtemelen sorunu çözdüğünüz için cevap yazmadınız. Diğer kullanıcıların veya siz halen çözemediyseniz sizin için tekrar steamclient64.dll uyarısını nasıl çözeceğinizi anlatmak istiyoruz.

   Eğer sistem klasörüne işletim sisteminizin bit sürümüne göre yüklediyseniz ve yine steamclient64.dll uyarısı alıyorsanız Steam yüklü olduğunu klasörün kök dizinine DLL dosyasını atınız. İşletim sistemi 32 bir olanlar C sürücüsü Program Files ve Steam klasörünün içerisine 64 bit olanlar ise C sürücüsü içerisinde Program Dosyaları ve Steam klasörün içerisine DLL dosyasını yüklediklerinde uyarı kalkacaktır.