sdkencryptedappticket.dll

sdkencryptedappticket.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

sdkencryptedappticket.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
0.0.0.0 32 Bit 192 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

sdkencryptedappticket.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\sdkencryptedappticket.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\sdkencryptedappticket.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

sdkencryptedappticket.dll için 10 Paylaşım Yapılmış

 1. Sabri 1 Mart 2024

  Hocam 64 bit indirme yok ki sadece 34 bit için var.

  1. Moderatör 2 Mart 2024

   Selam Sabri Bey, 32 bit için sadece var. 64 bit işletim sistemi için 32 bit indirmeyi 64 bit DLL olmaması durumda kullanabilirsiniz.

 2. Yiğit Pekcan 10 Nisan 2021

  Ben bu sdkencryptedappticket.dll dosyayı nasıl yükleye bilirim?

  1. Moderatör 10 Nisan 2021

   Selam Yiğit Bey, sayfada “DLL Yükleme” altında nasıl yükleyeceğiniz detaylı olarak anlatılmıştır. Anlatılan işlemleri yapınız. Sorun ile karşılaşırsanız tekrar buradan iletişime geçebilirsiniz. DLL yükleme basit bir işlemdir.

 3. Talha Boran 28 Ocak 2021

  Çok yardımcı oldu teşşekürler. 🙂

  1. Moderatör 28 Ocak 2021

   Selam Talha Bey, siteyi kullanarak bilgi verdiğiniz için bizlerde teşekkür ederiz. Siteyi arkadaşlarınıza ve çevrenize tavsiye etmeyi lütfen unutmayınız.

 4. Mehmet Ardınç 24 Kasım 2020

  Bunun 64 bitliği yok mu?

  1. Moderatör 24 Kasım 2020

   Selam Mehmet Bey, sdkencryptedappticket.dll 32 bit tabanlı DLL dosyasıdır. 64 bit olmadığı durumda 32 bit DLL dosyasını 64 bit işletim sisteminde kullanabilirsiniz.

 5. Kadir Doğan 7 Nisan 2020

  Abi ben indirdim rardan çıkardım. Rardan çıkan dll dosyası üzerindeki simge normal simgesi değil de explore simgesi ve bu yüzden dll dosyasının üzerine tıkladığımda internet explore açılıyor. Bu yüzden de dll sorunlarını gideremiyorum acilen lütfen yardım ediniz.

  1. Moderatör 7 Nisan 2020

   Selam Kadir Bey, DLL dosyasını bilgisayarınıza İnternet Explorer ile aç olarak belirlemişiniz, kendiniz yanlışlıkla yapmışınız yani. DLL dosyaları normal Windows için birlikte aç olarak çıkar. Bu o kadar önemli değil zaten bilgisayarınızda DLL açarak program da uzman olarak kullanıcı iseniz bilerek program ile açabilirsiniz.

   Siz burada hiçbir işlem yapmasınız da olur sadece DLL dosyasını açmaya çalışmayın yeter. DLL açma ile alakalı bir işlem yok. Sayfada anlatılan şekilde DLL dosyasını yüklemeniz yeterlidir.