steam_api64.dll

Tahmini Okuma Süresi: 3 dakika, 23 saniye

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (8 Katılım Yapılmış).

steam_api64.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

steam_api64.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
1.68.8.89 64 Bit 55.4 KB Steam Client API Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
3.42.61.66 64 Bit 81 KB Steam Client API Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
1.0.1.14 64 Bit 283 KB Steam Client API (buildbot_winslave007@WUS) Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL Kurulumu sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Kurulumu

steam_api64.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\steam_api64.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\steam_api64.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra editörler tarafından onaylanma sürecine girecektir! Onaylanana kadar sitede görünmez, gün içerisinde sorunuzu gören ilk editör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

steam_api64.dll için Toplam 8 Katılım Yapılmış.

 1. Öncelikle Ring of Elysium adında bir oyun indirmek istiyorum. sonra bakıyorum indi aman Allah ım !!!! 4 saat bekledim yüklendi açıyorum açıyorum ve bam! erorr diyorki: Steam api init failed…. ben şimdi ne yapıcam oyunumu oynayamıyorum sizi dinledim yaptım olmadı bu ne ya altı üstü oyun oynıycam zaten birk garip yükleniyor oyun yardım edin!!!!!

  1. Yavuz Bey, sayfada yazılı olan işlemleri yapınız. Birde dikkat etmeniz gereken eğer sistem klasörüne yüklediğiniz de yine hata alırsanız oyunun kurulu olduğu ilk dizine DLL dosyasını yükleyiniz. Hata tekrarlarsa bildiriniz.

  1. Windows 10 tüm versiyonları için uygundur. Sayfada anlatıldığı şekilde bilgisayarınızın sistem klasörüne DLL dosyasını yüklemeniz yeterlidir Bedir Bey.

 2. Windows 10 64 bit kullanıyorum yetki değilsiniz diyor ne yapmam lazım?

  1. Rafet Bey, Windows kullanıcınıza yönetici girişi yapmış olmanız gerekmektedir. DLL dosyaları sistem dosyaları olduğundan eğer yönetici izni yoksa sistem klasörüne DLL dosyasını yükleyemezsiniz.

   Bu durumda yapmanız gereken yönetici olan kişinin giriş bilgileri ile Windows işletim sisteminize girmeli veya sizin kullanıcınızı yönetici olarak atanmasını sağlamalısınız. Bu işlemi yaptığınızda sisteminizde yetki sorunu çözülerek DLL dosyasını sistem klasörüne yükleyebileceksiniz. Yine sorun yaşarsanız dönüş yapınız.

 3. dying light indirdim oyunu açmaya çalışırken bu hatayı verdi. dediklerinizi yaptım ama iki dosya aynı depolama dizininde bulunamadı gibi bişey hata verdi. wtf nie aldığım her oyun sorun çıkarıyor

  1. Merhaba yapmanız gerekenleri sayfada bulabilirsiniz. Sayfa içerisinde DLL dosyasını işletim sisteminizin bit sürümüne göre anlatılan şekilde yapınız. DLL hatası tekrarlarsa bu sefer Windows klasörü içerisine yüklediğiniz diğer DLL dosyalarını silmeden, hata aldığınız oyunun kök dizinine DLL dosyasını kopyalayarak oyunu çalıştırmayı deneyiniz. Sorun tekrarlarsa dönüş yapınız.