steam_api64.dll

steam_api64.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

steam_api64.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
5.25.65.21 64 Bit 106 KB Steam Client API (buildbot_steam-relclient-win64-builder_steam_rel_client_win64@steam-relclient-win64-builder) Windows 11, 10, 8, 7 İndir
4.2.0.0 64 Bit 725 KB Steam API Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.68.8.89 64 Bit 55.4 KB Steam Client API Windows 11, 10, 8, 7 İndir
3.42.61.66 64 Bit 81 KB Steam Client API Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.0.1.14 64 Bit 283 KB Steam Client API (buildbot_winslave007@WUS) Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

steam_api64.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\steam_api64.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\steam_api64.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

steam_api64.dll için 32 Paylaşım Yapılmış

 1. Ali Kaya 22 Haziran 2022

  Arkadaşlar GTA 5 için aynı DLL uyarısı alıyorsanız anti virüs programınıza iyi bakın. SteamApi64 DLL dosyasını kurmuştum fakat anti virüs zararlı dosya diye silmiş. DLL dosyasını yeniden yükleyin. Anti virüs’te izin verin ve ya anti virüs’ü kapatın.

 2. Bekir Çağlayan 16 Ağustos 2021

  Merhaba bir şey soracağım ben yedek bir dosya atarak oynuyorum da ? bunla acaba olur mu?

  1. Moderatör 16 Ağustos 2021

   Selam Bekir Bey, DLL bozuk ya da eksik bu gibi uyarılar almadıysanız DLL dosyasını indirip yüklemeyiniz. Sadece DLL dosyası bozuk ya da eksikse yükleyiniz.

 3. Ahmet Efe Yılmaz 2 Şubat 2021

  Ben Friday 13th yani 13. Cumada hata alıyorum. Easy-anti-chat yazıyor altında unknown steam_api64.dll yazıyor lütfen cevap bekliyorumm.

  1. Moderatör 2 Şubat 2021

   Selam Ahmet Bey, sayfada alatılanlar işlemleri uygulayınız. Sisteminizde steam_api64.dll dosyası olmadığından yükleyiniz isteniyor. İşlemleri yapınız yine sorunla karşılaşırsanız buradan tekrar bize yazabilirsiniz.

 4. Burak Başar 13 Aralık 2020

  Ben Ring Of Elysium da (Steam api init failed!) Yazıyor Hangisini yükleyim sistem 32 ye atıcağım yardım edin pls

  1. Moderatör 13 Aralık 2020

   Selam Burak Bey, DLL yükledikten sonra mı Steam api init failed! aldınız. Yazdığınız hata bir DLL hatası değildir.

 5. Anıl Demir 1 Kasım 2020

  Cod ww2 için dediklerinizi yaptım. Ama siyah ekranda ekranda kalıyor .

  1. Moderatör 2 Kasım 2020

   Selam Anıl Bey, DLL hatasını çözümünüz çünkü açılıyor. Siyah ekranda takılma sorunu DLL ile alakalı değil. Dosyalar bozuk olabilir.

 6. Yusuf Atmaca 18 Ekim 2020

  Ya benim PC’de SysWOW64 yok nereye dll yükleyeceğim.

  1. Moderatör 18 Ekim 2020

   Selam Yusuf Bey, SysWOW64 klasörü Windows çalışması için gerekli olan dosyaların olduğu klasördür. SysWOW64 olmazsa Windows çalışmaz. Mutlaka vardır. Windows klasörü içerisinde gizlenmiş olabilir.

 7. Kıvanç Özel 27 Temmuz 2020

  Bende fatal error veriyor çıldıracağım ne yaparsam yapayım işe yaramıyor.

  1. Moderatör 27 Temmuz 2020

   Selam Kıvanç Bey, fatal error hatası DLL ile alakalı değil. Çalıştırmak istediğiniz dosyalardan bir ya da bir kaçı bozuk, hasar görmüş. DLL ile işlem yapmayınız. Çalıştırmak istediğiniz yazılımını yeniden yükleyiniz / orijinalini indiriniz.

 8. Osman Filiz 30 Mayıs 2020

  Oyuna giremiyorum!

  1. Moderatör 30 Mayıs 2020

   Selam Osman Bey, oyuna neden giremiyorsunuz DLL hatası mı alıyorsunuz?

 9. Hasan Selim 24 Nisan 2020

  Bende olmuyor ya çıldıracağım. Benim PC 64 bit SySWOW64 e attım yüklediğim dosyasını PC’yi kapatıp açtım yine aynı uyarıyı veriyor. Verdiği uyarıda şu kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü steam_api64.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir. Her defasında bunu giriyor ve atıyor kafayı yiyeceğim.

  1. Moderatör 24 Nisan 2020

   Selam Hasan Bey, DLL dosyaları sistem dosyaları olduğundan virüs ve koruma kalkanı programları engelliyor ya da sormadan silebiliyor. Geçici olarak kapatarak tekrar deneyiniz.

   Orijinal olmayam indirmelerde DLL hatası sıklıkla karşılaşılır kurulum orijinal olmadığı sürece uyarı devam eder DLL uyarısını çözseniz de, başka bir yerde başka bir dosyada uyarı verecektir. Alt tarafta ki yardım sayfalarını da okumanızı tavsiye ederiz.

   1. Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?
   2. Sıkıştırılmış DLL Dosyasını Nasıl Açarsınız?
   3. DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   4. DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  2. Mahmut İnanç 20 Aralık 2020

   Efendim benim PC’im 64 bit ben sysWOW64 attım çalışmadı aynı dll dosyasından bir tane daha alıp system 32 ye attım çalıştı deneyebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 10. Hasan Selim 24 Nisan 2020

  Bende halen internet explorer olarak gözüküyor winrarı kurmama rağmen!

  1. Moderatör 24 Nisan 2020

   Selam Hasan Bey, indirdiğiniz DLL dosyasının üzerinde sağa dokunarak menüden en alta “Özellikler” menüsünü gidiniz.

   Özellikler ve Genel yani ilk açılan menüden “Birlikte Aç” yanında bulanan “Değiştir” butonuna dokunarak gelen menüden devamlı Winrar’ı seçin düzelecektir. Bir kez yapmanız yeterlidir. Bu işlemler DLL açma Winrar ile düzelecektir. Hayırlı ramazanlar dileriz.

 11. Hasan Selim 22 Nisan 2020

  Versiyon dediğiniz şey nedir?

  1. Moderatör 22 Nisan 2020

   Selam Hasan Bey, her yeni çıkan bir sonrakiden sonra çıkan dosyalara versiyon rakamları verilir. DLL dosyalarında en büyük rakama sahip versiyon en güncel versiyondur. Normal kullanıcılar versiyonu göz önüne almayabilirler. Yazılımcı ya da DLL ile ilgili iş ihtiyaç sahipler versiyonları kullanır. Normal kullanıcılarda o kadar önemli değildir. En güncel olanı indirmenizi öneririz.

 12. Kemal 9 Aralık 2019

  ”C:\Windows\SysWOW64\steam_api64.dll” modülü yüklendi, ancak DllRegisterServer giriş noktası bulunamadı.

  ”C:\Windows\SysWOW64\steam_api64.dll” öğesinin geçerli bir DLL veya OCX dosyası olduğundan emin olun ve yeniden deneyin.

  Şeklinde bir hata alıyorum komut isteminde söylenen komutu girdiğim zaman, yardım edebilir misiniz?

  1. Moderatör 10 Aralık 2019

   Selam Kemal Bey, bilgisayarınızda DLL dosyasını bulamıyor. Virüs programı siz yükleseniz dahi sistem dosyası olduğundan kendi izin vermeden siliyor olabilir. Geçici olarak virüs ve diğer güvenlik programlarını kapatarak DLL dosyasını yükleyiniz ve tekrar açınız. Bu şekilde düzelecektir.

   Orada OCX yazanı önemsemeyin OCX başka bir dosya uzantısıdır, sizin ile alakalı bir durum değil, genel bir uyarıdır. DLL veya OCX deniyor sizin sorun DLL ile alakalıdır.

 13. Yavuz Seçkin 22 Ocak 2019

  Öncelikle Ring of Elysium adında bir oyun indirmek istiyorum. Sonra bakıyorum indi aman Allah’ım 4 saat bekledim yüklendi açıyorum, açıyorum ve bam! error diyor ki: Steam api init failed. Ben şimdi ne yapacağım oyunumu oynayamıyorum sizi dinledim yaptım olmadı bu ne ya altı üstü oyun oynayacağım zaten bir garip yükleniyor oyun yardım edin!

  1. Moderatör 24 Ocak 2019

   Yavuz Bey, sayfada yazılı olan işlemleri yapınız. Birde dikkat etmeniz gereken eğer sistem klasörüne yüklediğiniz de yine hata alırsanız oyunun kurulu olduğu ilk dizine DLL dosyasını yükleyiniz. Hata tekrarlarsa bildiriniz.

 14. Bedir 29 Kasım 2018

  Windows 10 için uyumlu mudur?

  1. Moderatör 29 Kasım 2018

   Windows 10 tüm versiyonları için uygundur. Sayfada anlatıldığı şekilde bilgisayarınızın sistem klasörüne DLL dosyasını yüklemeniz yeterlidir Bedir Bey.

 15. Rafet Düzen 27 Ekim 2018

  Windows 10 64 bit kullanıyorum yetki değilsiniz diyor ne yapmam lazım?

  1. Moderatör 28 Ekim 2018

   Rafet Bey, Windows kullanıcınıza yönetici girişi yapmış olmanız gerekmektedir. DLL dosyaları sistem dosyaları olduğundan eğer yönetici izni yoksa sistem klasörüne DLL dosyasını yükleyemezsiniz.

   Bu durumda yapmanız gereken yönetici olan kişinin giriş bilgileri ile Windows işletim sisteminize girmeli veya sizin kullanıcınızı yönetici olarak atanmasını sağlamalısınız. Bu işlemi yaptığınızda sisteminizde yetki sorunu çözülerek DLL dosyasını sistem klasörüne yükleyebileceksiniz. Yine sorun yaşarsanız dönüş yapınız.

 16. Arif Arslan 9 Ekim 2018

  Dying light indirdim oyunu açmaya çalışırken bu hatayı verdi. Dediklerinizi yaptım ama iki dosya aynı depolama dizininde bulunamadı gibi bir şey hata verdi. Niye aldığım her oyun sorun çıkarıyor.

  1. Moderatör 10 Ekim 2018

   Merhaba Arif Bey, yapmanız gerekenleri sayfada bulabilirsiniz. Sayfa içerisinde DLL dosyasını işletim sisteminizin bit sürümüne göre anlatılan şekilde yapınız. DLL hatası tekrarlarsa bu sefer Windows klasörü içerisine yüklediğiniz diğer DLL dosyalarını silmeden, hata aldığınız oyunun kök dizinine DLL dosyasını kopyalayarak oyunu çalıştırmayı deneyiniz. Sorun tekrarlarsa dönüş yapınız.