msvcr100.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (25 Paylaşım Yapılmış)

msvcr100.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

msvcr100.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.40219.1 32 Bit 313 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.300319.1 32 Bit 314 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.40219.325 32 Bit 313 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.30319.460 64 Bit 314 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.40219.1 64 Bit 313 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.40219.325 64 Bit 314 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

msvcr100.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\msvcr100.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\msvcr100.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

msvcr100.dll için Toplam 25 Paylaşım Yapılmış.

 1. Rar olarak iniyor açıyorum ama kopyalama işlemi olmuyor nerde hata yapıyorum bulamadım.

  1. Selam Bahattin Bey, rar dosyasını mı açamıyorsunuz yoksa DLL dosyasını kopyalamıyorsunuz? Rar dosyasını açamıyorsanız Winrar’ı güncelleyin, DLL dosyası normal dosyadır normal şartlarda kopyalanır.

 2. Nasıl çözebilirim msvcp140.dll sorununu nasıl çözebilirim?

 3. Arkadaş bu hata nedi bir türlü çözemedim. Dll dil hatası diyor. Öneri üzerine buraya geldim. Ama hala bir çözüm bulamadım. Kim düzenleme yaptıysa sölesin bi zahmet bekliyorum.

  1. Selamlar Ahmet Bey, DLL dosyası iki şekilde yüklenmektedir. Birinci yöntem DLL dosyasını manüel olarak yüklemedir. Manüel yükleme sayfada bulanan DLL dosyasını işletim sisteminiz bit sürümüne göre indirerek sayfada anlatıldığı şekilde yükleme yöntemidir.

   Diğer yöntem ise otomatik olarak paket halinde yükleme bunun için Microsoft Visual C++ 2010 yüklemesi yapmalısınız. Yine işletim sisteminizin bit sürüme göre Microsoft Visual C++ 2010 indirerek bilgisayarınıza kurduğunuzda paket içeriğinde bulanan msvcr100.dll dosyası otomatik olarak kurulum sonunda yüklenecektir.

   Manüel olarak yüklemeyi tavsiye ediyoruz. Manüel yükleme de sayfada yazılı olduğu halde önemli bir hatırlatmayı tekrar buradan yapmak isteriz. Eğer sayfada anlatıldığı şekilde yüklediğiniz halde yine DLL uyarısı alırsanız.

   Bu durumda DLL silmeden uyarı aldığınız paint.net kurulumun ilk klasörüne DLL dosyası yükleyiniz. Paint.net Program files içerisine kuruyor. Yani Program files içerisinde paint.net klasörünün içerisine işletim sisteminiz bit sürümüne göre indirdiğiniz msvcr100.dll dosyasını yükleyiniz, düzelecektir.

 4. Abi msvcr100.dll dinamik kitaplı bulunamadı hatası veriyor. Neden bu arada msvcr100.dll yi system 32 ye attım cevaplarsan sevinirim.

  1. Selam Kerim Bey, msvcr100.dll dosyası bilgisayarınızda var olmadığından bu uyarıyı veriyor. Sayfada yer alan DLL dosyasını işletim sisteminizin bit sürüme göre doğru olarak indiriniz ve uygulayınız, DLL uyarısı düzelecektir.

 5. Benim tüm oyunlarımda bu hatayı verirdi şimdik b** verir. 🙂

  1. Selam Ali Rıza Bey, DLL uyarısını çözmüşünüz anladık bu haber güzel oldu bizim için sorun yaşarsanız ne zaman isterseniz yazabilirsiniz sizlere hizmet için sürekli buradayız.

 6. Ben system 32 ye attım izin istedi devam dedim ondan sonra hata verdi. CMD’yi yönetici olarak çalıştırdım sonra RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\msvcr100.dll yazdım hata verdi. Sonra sfc /scannow yazdım şimdide bir şeyler tarıyor eğer yine hata verirse ne yapmamı önerirsiniz

  1. Selam Yağız Bey, DLL dosyasını yüklemeye izin vermeli sistem. DLL dosyasını yüklemeden cmd komut istemi ile girdiğiniz komut önem ifade etmemektedir. DLL dosyasını doğru bir şekilde yükleyiniz. Sorun olursa tekrar yazabilirsiniz.

 7. Abi veya abla Allah razı olsun, oldu ama benimki 32 bit üçünü de indirdim hepsini attım. Bence bir deneyin.

 8. RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\msvcr100.dll komut dosyasına girdim ama orda da başka hata verdi. Msvcr100.dll dosyanızın geçerli olup olmadığından emin olun diyor lütfen yardım eder misiniz?

  1. Yaşar Bey merhaba, DLL dosyası eksik uyarısını sayfada anlatıldığın şekilde yapabilirsiniz.

   Sayfadan ilk olarak DLL dosyasını indiriyoruz. Sayfada anlatıldığı şekilde DLL dosyasını Windows işletim sistemi (tümü Windows’lar için aynıdır) içerisine yüklüyoruz. Sistem klasörünün içerisine yüklediğinizde tekrar uyarı alırsanız DLL dosyası yazılım için ana kök dizin çağırıyordur. Bu seferde programın veya oyunun nerede hata aldıysanız kök dizine yüklüyorsunuz.

   Nadiren de olsa bu şekilde olabiliyor. Ayrıca size sitede şu 3 yardım sayfalarını okumanızı tavsiye ederiz. Bu sayfadalar üst tarafta bahsettiğimiz işlemlerin detaylarınıdır. Bu şekilde rahatlıkla yapabilirsiniz. Anlamadığınız, takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz.

   1. Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı Ne Demek, Nasıl Giderilir? Detaylı
   2. DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   3. DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
  1. Teşekkür ederiz Sinan Bey, sorununuz olduğunda sürekli bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sorunu çözdüğünüz için sevindik.

  1. Siteyi kullanıp bize bilgi vererek bizleri onurlandırdığınız için bizlerde Asım Bey size teşekkür ederiz. Her zaman hizmetinizdeyiz.

 9. Efsane güzel bir site oyunum açılmıyordu. Şimdi sorunsuz olarak açılıyor.

  1. Sizlere hizmet bizlerin görevidir Çağatay Bey. Ne zaman isterseniz site içerisinde tüm içerikleri güvenle kullanabilirsiniz. Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

   1. Dediğiniz herşeyi yaptım ama yine aynı hatayı veriyor neden?

    1. Selam Muhammed Bey, eğer DLL dosyasını manüel olarak yükleme yapamadıysanız Microsoft Visual C++ 2010 paketi yüklemesi yapabilirsiniz. Microsoft Visual C++ 2010 içerisinde msvcr100.dll dosyası otomatik olarak yüklenmektedir.