msvcp100.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (12 Paylaşım Yapılmış)

msvcp100.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

msvcp100.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.40219.473 64 Bit 133 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.40219.473 32 Bit 93.4 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.30319.1 32 Bit 92.7 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.40219.325 32 Bit 92.7 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.40219.325 64 Bit 132 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.40219.455 32 Bit 93.7 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.20506.1 32 Bit 93.5 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

msvcp100.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\msvcp100.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\msvcp100.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

msvcp100.dll için Toplam 12 Paylaşım Yapılmış.

 1. Msvcp100.dll ve msvcr100.dll farcry pirimal oyununu yükledim fakat açmıyor. Bu iki hatayı veriyor ne yapmam lazım bilgisayarım 64 bit ve windows 10 yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Selam İsa Bey, her ikisi içinde 64 Bit uyumlu DLL dosyalarını indirerek sayfada anlatıldığın şekilde Windows 64 bit işletim sisteminize yükleyiniz.

 2. DLL dosyasını kopyalarken yönetici izni almanız gerek diyor ve yüklemiyor. dosyayı yönetici olarak aç seçeneğide yok. defayen denedim yapamadım

  1. Selam Serdar Bey, Windows işletim sisteminiz yönetici durumda olmadığından dolayı bu sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Windows kullanıcınızda yetkili veya yetkili birisinden yardım istemelisiniz. Detayları burada okuyabilirsiniz.

 3. Ben burda yazılan bütün işlemleri dikkatle okuyarak düzgün bir biçimde yaptım ama hala aynı hatayı alıyorum nasıl çözebilirim?

  1. Tamam, Zeynep Hanım muhtemel bir yerde eksik yapmışınızdır. Manüel olarak DLL dosyasını yükleme işlemi yapamayanlar DLL dosyasının asıl kaynağı olan Microsoft Visual C++ 2010 yüklemelerini tavsiye ediyoruz.

   Yapmanız gereken Microsoft Visual C++ 2010 safasına giderek Visual C++ 2010 işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirin. Yani Windows 32 bit kullanıcısıysanız 32 bit Visual C++ 2010 paketini buradan, 64 bit kullanıcısıysanız 64 bit Visual C++ 2010 paketini buradan indirerek kurunuz. Bu şekilde msvcp100.dll dosyası yükleme sırasında içerisinde kurulacaktır.

   Önceden bilgisayarınızda Visual C++ 2010 kuruluysa ya onarın ya da kaldırarak tekrar yükleyiniz.

 4. Verilen Bilgileri Okudum ve Bu Sefer Düzgün Başlatılmadı Hatası Verdi.

  1. Barış Bey, DLL hatasını çözmüşünüz fakat programın kurulumunda eksiklikler olabilir yani programın başlaması için bir veya birkaç dosya yüklenmemiş olabilir. Orijinal olmayan kurulumlarda genelde karşılaşılan bir durumdur DLL ile alakalı değil artık!

  1. Testere Bey, nerede hangi işlemi yaptığınız anlatırsanız beraber halledebiliriz. Sayfada anlatılanları aynen yaptınız mı? Sorun tam olarak nedir?

   1. merhaba kolay gelsin msvcp140dll dosayası çalışmıyor hatası alıyorum yan taraftaki bütün işlemleri yaptım yine de olmadı

    1. Barış Bey, merhaba ilk olarak yanlış sayfada işlem yapıyorsunuz. DLL dosya adları harfler ve rakamlara dikkat etmeniz. msvcp140.dll için mi yoksa msvcp100.dll hata alıyorsunuz. Eğer bu sayfada bu DLL hatasını alıyorsanız sayfada bulunan DLL dosyasını indirerek bilgisayarınıza yükleyiniz.

     Eğer msvcp140.dll sayfasından hata alıyorsanız msvcp140.dll sayfasına giderek orada bulunan DLL dosyasını indirerek bilgisayarınıza uygulayınız. Sayfada yazılı işlemlere dikkat etmelisiniz sayfayı düzgün bir şekilde okumadığınız için sorunu çözemiyorsunuz.