msvcr110.dll

msvcr110.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

msvcr110.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
11.0.50727.1 32 Bit 347 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
11.0.50727.1 64 Bit 328 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

msvcr110.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\msvcr110.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\msvcr110.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

msvcr110.dll için 14 Paylaşım Yapılmış

 1. Kuzey Arslan 19 Nisan 2022

  İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\msvcr110.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Tamamen hepsini yaptım ama sonuç alamadım hata veriyor hata da şu yazıyor (ikili dosyanın belirtilen yolda depolandığından emin olun veya ikili dosyada buna bağımlı .DLL dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın belirtilen modül bulunamadı) yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Moderatör 19 Nisan 2022

   İyi ramazanlar Kuzey Bey, DLL dosyası yükledikten sonra bilgisayarı tekrar başlatınız. Yine girmek istediğinizde msvcr110.dll alırsanız sitede “DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?” sayfasına giderek anlatıldığı şekilde msvcr110.dll dosyasını yükleyiniz. Bu işlemlerden sonra düzelecektir. DLL hatası halen devam ederse tekrar buradan yazabilirsiniz.

 2. Ali Doğan 11 Eylül 2020

  Dediklerinizi uyguladım w10 kullanıyorum. Dll dosyasını indirdim hedef klasöre atıp değiştirdim. Fakat olmadı daha sonra CMD’yi yönetici olarak açıp verilen komutu girdim “modül yüklendi ancak DllRegisterServer Giriş Noktası Bulunamadı” hatası aldım. Daha sonra sfc /scannow girdim bittikten sonra sorun yok yazısı aldım.

  PC’yi yeniden başlatıp dll komutunu girince modül yüklendi ancak DllRegisterServer Giriş Noktası Bulunamadı hatasını tekrar aldım. Lütfen yardımcı olun.

  1. Moderatör 11 Eylül 2020

   Selam Ali Bey, DLL dosyalarını koruma programları engelliyor olabilir, geçici olarak koruma programlarını ve güvenlik duvarlarını kapatarak tekrar DLL yükleme işlemi yapmayı deneyiniz. Sizin için DLL yükleme sırasında yapılacak işlemlerin neler olduğunu detaylarını okumanızı öneririz. DLL yükleme sırasında yapılacak işlemlerin detayları için “DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?” yardım sayfasına gidebilirsiniz.

 3. Ömer 9 Haziran 2019

  Adamsınız çok yardımcı oldu

  1. Moderatör 10 Haziran 2019

   Teşekkür ederiz Ömer Bey. Bizi takip ederek arkadaşlarınızı tavsiye etmeniz bizleri daha çok memnun ederek, sizlere daha iyi hizmet sunmamız için azim verecektir.

 4. isoo 17 Eylül 2018

  hiç bir şey değişmedi win7 üstüne win8.1 atarken bu hatayu-ı veriror arkadaşımın pc sinde yaptık oldu benim pc 32 bit nasıl olur?

  1. Moderatör 17 Eylül 2018

   Bilgisayarınızda güvenlik duvarı ve virüs koruma programlarını geçici olarak kapatarak dener misiniz? Bu güvenlik korumaları DLL dosyasını yüklemenizi engelleyebiliyor.

   Ayrıca Windows güncellemelerini yapmalısınız. Anladığım kadarıyla Windows yükseltmesi yapmışınız. Windows yükseltme sonucu DLL hatası çıkabiliyor. Gelen güncellemeleri kurduğunuzda sorun düzelecektir.

 5. Zeynep 10 Eylül 2018

  Merhaba, belirtilen şeylerin hepsini yapmama rağmen “Modül bulunamadı” ya da “Modül yüklendi ama DllRegisterServer Giriş Noktası Bulunamadı” hatası alıyorum, 2 gündür uğraşıyorum lütfen yardım edin

  1. Moderatör 11 Eylül 2018

   Zeynep Hanım, hata aldığınız program veya oyun hangisi ise ana klasöre DLL dosyasını yüklediniz mi? Bir de indirdiğiniz DLL dosyasının bit sürümüne dikkat ediniz. İşletim sisteminiz kaç bir ise o bit sürüme uyumlu olan DLL dosyası indirerek deneyiniz.

   Yine sorun yaşarsanız DLL uyarısı aldığınız oyun veya program adını yazarsanız size daha da detaylı bilgi veririz. Sayfada yazılanlar yapıldığında DLL uyarısı çözülecektir. Size şu yardım sayfalarını okumanızı tavsiye ederiz.

   1. Zeynep 11 Eylül 2018

    Bilgisayar 64bit, oyun ise Injustice: Gods Among Us. Arkadaşımın bilgisayarına yapıyorum. İnternette bulduğum yöntemlerin hepsini denedim. En başta eksik dll bdosyasını indirerek system32’ye attım. CMD’den RegSvr komutunu girdim “Modül yüklendi ama DllRegisterServer Giriş Noktası Bulunamadı” daha sonra SysWOW64 dosyasına atarak denedim yine olmadı silip bu sefer teker teker iki dosyada ve iki dosyaya birden atarak da denedim ve her seferinde CMD’den RegSvr komutunu girdim bazılarında Modül bulunamadı dedi.

    Dll dosyasını oyunun dosyasına atarak denedim “Uygulama düzgün başlatılamadı” dedi. Son çare olarak SysWOW64, System32ve oyun dosyasına attıklarımı sildim ve bir videoda bulduğum yönteme göre Microsoft’un sitesinden Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4’deki eksik olan iki dosyayı indirdim yine oyunda Msvcr110.dll bulunamadı hatası verdi.

    1. Moderatör 11 Eylül 2018

     Zeynep Hanım tekrar merhaba, siz bilgisayarda baya uğraşmışınız bizde göremediğimizden bilgisayarınızda önceden kurmuş olduğunuz tüm Visual C++ paketlerini siliniz. Denetim Masası program ekle ve kaldırma menüsünden kaldıracaksınız. Kaldırma işleminden sonra alt tarafta anlatılanları sırası ile yapınız.

     Bilgisayarınızda YÖNETİCİ olarak yeni bir kullanıcı açınız ve kullanıcıya giriş yapınız. Önceki kullanıcıyı silmenize gerek yok o şekilde kalsın.

     Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 indirerek kurunuz. Sizin işletim sisteminiz 64 bit olduğundan vc_redist.x64.exe indirmesini yapacaksınız. Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 kurduktan sonra bilgisayarı kaparak tekrar açınız ve Injustice: Gods Among Us oyununu çalıştırmayı deneyiniz.

     Yine uyarı alırsanız bu sefer Injustice: Gods Among Us oyunun kurulu olduğu dizine sayfada bulunan 64 bit DLL dosyasını indirerek yükleyiniz. Bu şekilde DLL uyarısı kalkacaktır. İşlemleri yaparak olumlu veya olumsuz dönüş yapınız.

 6. Fatih onay 4 Kasım 2017

  64 bit işletim sisteminde bu hatayı alıyorum ne yapmam lazım? İşletim sistemin 64 bit ona eminim.

  1. Şehzade 4 Kasım 2017

   64 bit için yapmanız gereken sayfa içerisinde yer alan 64 bit link adresinden DLL dosyasını indirerek bilgisayarınıza uygulayınız. DLL çözümü için lütfen işlemleri sayfada verdiğimiz şekilde sırası ile yapınız. Baştan sona doğru gitmelisiniz.