mfc110u.dll

mfc110u.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

mfc110u.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
11.0.51106.1 64 Bit 1.9 MB MFCDLL Shared Library – Retail Version Windows 11, 10, 8, 7 İndir
11.0.60610.1 32 Bit 1.6 MB MFCDLL Shared Library – Retail Version Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

mfc110u.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\mfc110u.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\mfc110u.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

mfc110u.dll için 7 Paylaşım Yapılmış

 1. Çetin Güneş 22 Haziran 2020

  Yeni yüklediğim cyberlink power directör 18 programını mcf110u.dll hatası nedeniyle hiç açamıyordum. Sizin mcf110u.dll dosyanızı belirttiğiniz şekilde hem wins32 ye hem de programın ilk klasörüne yükledim. program açıldı fakat açıkken PDHanumanSvr.exe-Sistem hatası kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü mfc110.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir uyarısı alıyorum. Ne yapmalıyım?

 2. Şeyma Bakan 14 Haziran 2020

  Merhabalar, kullandığım program Solidworks. Tüm adımları dikkatlice uyguladım ve hala programı açmaya çalıştığımda şu uyarıyı alıyorum; ‘kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü mfc110u.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir.’ Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler..

  1. Moderatör 14 Haziran 2020

   Selam Şeyma Hanım, bilgisayarınızda Windows sistem klasörüne DLL dosyasını uyguladıysanız bir de hata aldığınız Solidworks programının ilk dizini program files klasörüne kuruyor herhalde program files içerisinde Solidworks olduğu dizini DLL dosyasını yükleyerek deneyiniz.

   Burada dikkat etmeniz gereken bir kaç işlemler var. DLL dosyalarını virüs koruma programları ya da güvenlik duvarı programları engelleyebiliyor. Güvenlik programlarlarını DLL yükleyene kadar geçici kapatınız. Bu işlem Windows sistem klasörüne yüklerken de DLL dosyasını yapmanızı gereklidir. Bu işlemlerden sonra düzelecektir. Düzeltme olmazsa tekrar buradan yazabilirsiniz.

   1. Şeyma Bakan 15 Haziran 2020

    Merhabalar, önerdiğiniz adımları da uyguladım. Şimdi de 0xc000007b hatası veriyor. Ne yapmalıyım?

  2. Moderatör 15 Haziran 2020

   Selam Şeyma Hanım, güzel bir haberimiz var mfc110u.dll hatasını çözmüşünüz. Yine bir eksiğiniz var bilgisayarda bu sefer 0xc000007b hatası vermiş bilgisayarınız. 0xc000007b hatasını nasıl düzeleceğinizi sitede DLL 0xc000007b Hatası Alanlar için yardım sayfasından öğrenebilirsiniz.

 3. Ceyhun Duran 26 Mayıs 2018

  Mfc110u.dll hatası alıyorum ne yapmak gerekiyor acaba yardımı ihtiyacım var.

  1. Moderatör 26 Mayıs 2018

   Ceyhun Bey, hayırlı iftarlar yukarıda bulunan işlemleri bilgisayarınızda uygulamanız gerekli. Yukarıda yazılı olan işlemleri yaptınız mı? Yukarıda ki işlemleri yaptığınızda DLL hatası çözülecektir!