mss32.dll

mss32.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

mss32.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
9.3.9.0 32 Bit 187 KB Miles Sound System Windows 11, 10, 8, 7 İndir
9.3.0.0 32 Bit 185 KB Miles Sound System Windows 11, 10, 8, 7 İndir
9.3.4.0 32 Bit 183 KB Miles Sound System Windows 11, 10, 8, 7 İndir
7.0.23.0 32 Bit 172 KB Miles Sound System Windows 11, 10, 8, 7 İndir
3.0.0.0 32 Bit 117 KB Miles Sound System Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

mss32.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\mss32.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\mss32.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

mss32.dll için Toplam 47 Paylaşım Yapılmış

 1. Necmettin Sevcan

  Selam bende mss32.dll hatasi veriyor. Wolfteamda anlatılanları yapıyorum ama yine girilmiyor oyuna sorunu ne olabilir?

  1. Moderatör

   Selam Necmettin Bey, sayfada yazılı işlemleri yapmalısınız. Ayrıca DLL dosyasını indirerek Wolfteam oyununun ilk klasörüne indirdiğiniz DLL dosyasını da yükleyiniz. Bu şekilde düzelecektir.

 2. Uğur Korkmaz

  32 bit var burda 64 bit yok. 1 saattir girmediğim site kalmadı. 64 bit yok mu?

  1. Moderatör

   Selam Uğur Bey, mss32.dll 32 bit tabanlı DLL dosyasıdır. Windows 64 bit işletim sisteminiz için herhangi bir 32 bit DLL dosyasını fark etmez indirerek Windows 64 bit için anlatılanları yapınız.

 3. Kazım Altun

  Her şeyi yukarıda belirtildiği gibi yaptım ama şimdi de _ail_set_digital_master_reverb_levels@12 yordam giriş noktası mss32.C:Users\win10\Desktop\iw3sp.exe dinamık baglantı kitaplıgında bulunamadı hatası alıyorum. (CoD 4 MW).

  1. Moderatör

   Selam Kazım Bey, yazmış olduğunuz uyarı DLL ile alakalı değil. Dosya ya da dosyalarınız. DLL dosyalarında hiç bir işlem yapmayınız ve orijinal yükleme yapınız.

 4. Fahri Atar

  Selam _ail_set stream playback rate@8 yordam giriş noktası mss32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. CoD oynamak için önce mss32.dll hatası vardı. Onu sizin sayenizde hallettim. Şimdi bu çıktı.

  1. Moderatör

   Selam Fatih Bey, sorunuzda anladığımız sizin şu an mss32.dll uyarısı aldığınız. Önceden de mss32.dll uyarısı çıkmış ve çözmüşünüz. Şimdi de aynı DLL uyarısını almışınız önceki yaptığınız işlemlerin aynısını yapmalısınız.

 5. Ali Kuzgun

  DLL dosyası yüklenmiyor.

  1. Moderatör

   Selam Ali Bey, sayfadan indirerek sayfada anlatıldığı şekilde kopyalayarak uygulayacaksınız.

 6. Mert Akran

  64 bit için yok mu?

  1. Moderatör

   Selam Mert Bey, mss32.dll 32 bit tabanlı DLL dosyasıdır. 64 bit olmayan DLL dosyaları için 32 bit indirerek 64 bit anlatılan işlemleri uygulayabilirsiniz.

 7. isim vermek istemeyen

  yaptım aıl set stream volume@8 yordam giriş noktası mss32 ddll dinamaik bağlantı kitaplığında bulunamnadı diye bir yazı çıktı ne yapmalıyım?

  1. Moderatör

   Selamlar isim vermek istemeyen mss32.dll bulunamadı uyarısı aldıysanız DLL dosyasını yükleme işleminde eksik yapmışınız demektir. Sayfada ki işlemleri dikkatli okuyarak tekrar deneyiniz. Sorun olursa buradan tekrar yazabilirsiniz. Şu yardım sayfaları DLL yükleme sırasında size detaylı bilgiyi verecek DLL yardım sayfalarıdır.

   1. Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?
   2. Sıkıştırılmış DLL Dosyasını Nasıl Açarsınız?
   3. DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   4. DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
 8. emirhan

  ben pes 2013 indirdiğimde mss32dll hatası çıkıyor ne yapmalıyım

  1. Moderatör

   Selam Emirhan Bey, sayfada anlatılan işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

 9. Abdullah

  64 biti nerden indireceğiz

  1. Moderatör

   Selam Abdullah Bey, mss32.dll adından da anlayacağız üzere 32 bit tabanlı bir DLL dosyasıdır. Bunun 64 bit olanı yoktur. 64 bit olmayan DLL dosyaları için 64 Windows işletim sisteminde 32 bit DLL dosyasını uygulayabilirsiniz.

 10. Halit

  Teşekkürler yardımınız için

  1. Moderatör

   Bizlerde teşekkür ederiz Halit Bey. Sorunuz olursa her zaman siteden bizlere ulaşabilirsiniz. İyi ramazanlar.

 11. umut

  _ail_ enumerate 3d providers@12 yordam giriş noktası mss32.dll dinamık baglantı kitaplıgında bulunamadı

  1. Moderatör

   Umut Bey, DLL dosyası bilgisayarınızda olmadığı için bu uyarıyı almışınız. Yapmanız gereken site içerisinde anlatıldığın şekilde sistem klasörü içerisine DLL dosyasını indirerek yükleyiniz. Bilgisayarı kaparak, açınız. Hata aldığınız program veya oyun hangisi ise çalıştırmayı deneyiniz.

   Hata yeniden tekrarlarsa program veya oyunun kurulu olduğu ana klasöre DLL dosyasını indirerek yükleyiniz. Bu şekilde uyarı düzelecektir.

 12. Fahrettin

  sorunsuz dll dosyası arkadaşlar anlatılanları sırası ile uyguladığınızda dll hatası kalkıyor.

 13. Kral BENİM

  Mss32.dll dosyasını indirdim ve sorun kalktı indirdiğiniz dosyayı açın system32 klasörü var Windows klasörü içerisine oraya atın tamamdır.

  1. Şehzade

   Yazınıza ek olarak anlatmış olduğunuz işlemin 32 bit işletim sistemi kullanıcıları için geçerli olduğunu eklemek istedim.

   1. uçan mendil

    Arkadaşlar eğer aşağıdan 64 bit derseniz 64 bit olarak indiriyor demezseniz 32 bit yüklenir. Bilgisayarınız Windows 10, Windows 8, Windows 7 ise aşağıda özellikler var oradan 64 bit deyin sonra indirin. Windows XP, Windows Vista ise direkt hiç dokunmadan indirin o zmn mss32.dll hatası veren uygulamanız açılır. Bu genelde Call of Duty de olur. Bende CoD oynamak için yüklüyorum beyler. İnş olur call of duty için yükleyenler +1 desin.

 14. berke

  arkadaşlar directX programı var onu indirirseniz sıkıntı kalmaz eğer sıkıntı devam ediyor ise yanlış yerden indirdiniz demektir bu program bir çok hataya çözümdür ama şunuda söyleyeyim bütün dll dosyalarını içermez hata verirse dll dosyası yok demektir onu teker teker indirmek zorundasınız zaten bilgisayar 32 bit ise burdan indirmenizde sıkıntı yok ama directX programını indirin derim

 15. zac

  Bende denedim olmuyor halen hep aynı hatayı veriyor 3 şeyi de denedim

  1. Şehzade

   hatayı yazabilir misiniz? Bir çok hata var? Hatayı gördüğünüz şekilde yazarsanız çözüm yolunu sunmaya çalışırım.

   1. ismail

    çok sagol

    1. Moderatör

     Sizde saolun İsmail Bey, ilerde sorununuz olursa sürekli buradan bizlere ulaşabilirsiniz. Hayırlı ramazanlar.

  2. kadir yeğiner

   demiya banada öyle oluyo

 16. şahin yolaçan

  NeoTokyo oyununda bu hatayı alıyorum acaba onun içinde geçerlimi

  1. Şehzade

   Evet geçerlidir. Aklıma gelen bazı oyunları yazıyorum Call of duty, Grand Theft Auto, Dungeon Siege, Rome Total War, Metin2 bunlar aklıma gelen oyunlar bunlar dışında da oyunlarda mss32.dll hatası alıyorsanız uygulayabilirsiniz.

 17. hakan tak

  bu dll dosyası Grand Theft Auto Vice City oyunu içinde geçerlimidir

  1. Şehzade

   Geçerlidir evet indirerek yönlendirdiğimiz şekilde yaptığınızda Grand Theft Auto Vice City oyununda dll hatanız kalmayacaktır.

 18. barış

  dll dosyasını üzerine yazmak istiyormusunuz dedi ne yapmam lazım bilgi lütfen

  1. Şehzade

   eski dll dosyasını bilgisayarınızda yedek olarak indirmiş olduğunuz dll dosyasını üzerine yazmayı onaylayınız.

   1. Emre

    Abi ben Zonadan indirdim gta vc yi hata verdi bende oyunun mss klasörüne attım dll dosyasın olurmu

    1. Şehzade

     Bazı DLL dosyalarını sistem klasörünün içerisine atmak şartı ile oyun klasörünün kök dizine atığınızda çalışabiliyor. Sanırım siz onu soruyorsunuz. Atmanızda herhangi bir sakınca yok fakat DLL dosyaları sistem dosyaları olduğundan asıl çalıştırma yeri windows içinde ki sayfada yazılmış olan sistem klasörleridir.

 19. Murat Eski

  Arkadaşlar bende çalıştı indirerek anlatılanı yaparsan sorun kalkıyor. Eğer isterseniz size yardımcı da olabilirim.

 20. görkem talih

  Bu dll dosyası gta içinde geçerli mi?

  1. Şehzade

   indirdiğiniz dll dosyası hata aldığınız tüm yazılımlar için geçerlidir. Hangi oyun ve programda hata alırsanız alın mss32.dll hatası aldığınız taktirde tümünde geçerlidir, uygulayabilirsiniz.

 21. Talha Karakoç

  Call of duty 4 yükledim ama açmaya çalıştığımda mss32.dll istiyor. Bir kaç siteden indirmeyi denedim ama olmadı. Bir de bu siteden deneyeceğim… İnşallah olur bu sefer. :]

  1. Şehzade

   sayfada anlatılanları uygulayın sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Sorun yaşarsanız bana yazarsanız yardımcı olurum size.

   1. Şafak

    call of duty 4 için arkadaşlar sistem klasörüne attım takatanak çözüldü. Yapamayanlar için anlatayım bir de benden dinleyin yaptığımı anlatıyorum dll dosyasını indirdim windows içinde system32 dosyası var oranın içerisine indirmiş olduğum dll dosyasını attım ve bitti işlem bu kadar iyi oyunlar herkese

    1. Şehzade

     System32 dosya değil bir klasördür diğer kullanıcılar dosya arayabilirler bu yüzden hatalı yazımınızı düzeltmek istedim teşekkürler.