vulkan-1.dll

vulkan-1.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

vulkan-1.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
1.1.77.0 64 Bit 230 KB Vulkan Loader Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.0.21.1 32 Bit 144 KB Vulkan Loader Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

vulkan-1.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\vulkan-1.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\vulkan-1.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

vulkan-1.dll için 12 Paylaşım Yapılmış

 1. Hasan Hüseyin Topcuoğlu 1 Mayıs 2021

  vulkan-1.dll yüklendi ama geçerli olduğundan emin olun yazıyor.

  1. Moderatör 1 Mayıs 2021

   Selam Hasan Bey, geçerli olduğundan emin olun yazısının nerede yazdığını bilemedik, bildirmemişiniz. DLL dosyasını sayfada anlatıldığı şekilde yüklediğinize emin olunuz.

 2. Seyit Ali Bakırcı 15 Kasım 2020

  Teşekkür ederim.

  1. Moderatör 15 Kasım 2020

   Selam Seyit Ali Bey, bizde teşekkür ederiz. 2017 yılından bugüne kadar size hizmet ediyor ve etmeye devam ediyoruz. Ne zaman sorunuz olursa buradan sorabilirsininiz. Desteklerinize her zaman ihtiyacımız var. Bizleri önermenizi lütfen unutmayınız.

 3. Elif Akın 3 Ekim 2020

  Allah razı olsun. O kadar mutluyum ki şu an, Allah ne muradınız varsa versin. Çok teşekkürler.

  1. Moderatör 3 Ekim 2020

   Teşekkür ederiz Ceren Hanım, 2017 yılından beri aktif olarak hizmetinizdeyiz.

 4. Ceren Yalçın 19 Eylül 2020

  64 bit benim yükledim attım düzelmedi. CMD ile düzeltmeye çalıştım vulkan-1 dll modülü yüklendi fakat dll registerserver giriş noktası bulunamadı hatası verdi.

  1. Moderatör 19 Eylül 2020

   Selam Ceren Hanım, DLL registerserver giriş noktası bulunamadı hatası, DLL dosyasını doğru bir şekilde yüklemediğiniz için çıkmaktadır. Bu birçok neden olabilir. Sitede şu iki yardım dokümanını okuyarak işlemleri tekrar ediniz.

   * DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   * DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 5. Zafer Kemal Bal 27 Temmuz 2020

  Çok teşekkür ederim. Sorunu çözmüş olacağım ki şimdi de Vulkan 1.1 grafiklerini erişilemiyor hatası vermeye başladı. Ben DLL hatasını Detroit: Become Human ( Demo ) oyununu başlatırken vermişti. Ama o sorunu sizin sayenizde düzelttim. Çok teşekkür ederim.

  1. Moderatör 27 Temmuz 2020

   Selam Zafer Kemal Bey, destek merkezinden bizlerle bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederiz. Sizlere hizmet için bizler 2017 yılından bugüne sürekli yayınızdayız.

 6. Cesurhan Kartal 16 Aralık 2019

  Detroit Become Human için ikisini de yükledim fakat olmadı.

  1. Moderatör 17 Aralık 2019

   Selam @Cesurhan DLL dosyaları ortak kullanılan sistem dosyalarıdır. Bilgisayarınızda eğer vulkan-1.dll uyarısı alıyorsanız tüm vulkan-1.dll ihtiyacı olan yazılımlarda alacaksınız.

   Bu durumda yapmanız gereken işletim sisteminizin bit versiyonuna göre 32 bit veya 64 işletim sistemi doğru bir sürümünü indirerek sistem klasörüne doğru bir şekilde yüklemenizdir.

   DLL yükleme hakkında size şu yardım saylarını okumanızı öneririz. Bu yardım sayfalarından daha rahat sorunun çözümünü bulabilirsiniz.

   1. DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
   2. Windows Sistem (System32-SysWOW64) Klasörü Ne İşe Yarar?
   3. Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?