vcruntime140_1.dll

vcruntime140_1.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

vcruntime140_1.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
14.25.28508.3 64 Bit 21.4 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.22.27821.0 64 Bit 21.1 KB Microsoft® C Runtime Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
14.24.28127.4 64 Bit 21.3 KB 14.24.28127.4 built by: vcwrkspc Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

vcruntime140_1.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\vcruntime140_1.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140_1.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

vcruntime140_1.dll için Toplam 26 Paylaşım Yapılmış

 1. Muhittin Narman

  İşe yaradı eyvallah.

  1. Moderatör

   Selam Muhittin Bey siteyi beğendiyseniz lütfen tavsiye etmeyi unutmayınız.

 2. Uğur Canik

  Merhabalar, bu hatayı ne kadar uğraşırsam uğraşayım her seferinde her oyunumda alıyorum. Defalarca denememe rağmen Microsoft c++ 2015 ve 2019 sürümünü kurmama rağmen bu hata gitmiyor. Dll dosyalarını gerekli yerlere attığım zaman (Dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı) hatası ile karşılaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Moderatör

   Selam Uğur Bey, DLL dosyasını doğru bir şekilde yüklediğinize eminseniz virüs ya da koruma programlarını geçici olarak kapatarak tekrar deneyiniz. Virüs ve koruma programları DLL dosyaları sistem dosyaları olduğundan silebiliyor.

 3. Ali Kutad

  Adobe photoshop için vcruntime140_1.dll bulunmadı diye hata gösteriyor.

  1. Moderatör

   Selam Ali Bey, sayfada anlatıldığı şekilde Windows sistem klasörüne ve Photoshop kurulu ilk klasöre yukarıda ki DLL dosyasını indirerek yükleyiniz.

 4. Mete Çubuk

  Terminate yordam giriş noktası, C:\windows\SYSTEM32\VCRUNTIME140_1.DLL dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.

  İlk olarak oyun orijinal ve bir kaç oyunda da sorun yapıyor.DLLyi internetten indirip system32 attığımda sorun geçmiyor üstelik gerekli programları kurdum (örn;microsoft visual c++..gibi) yardımlarınızı bekliyorum. Sevgilerle.

  1. Moderatör

   Selam Mete Bey, iki yol ile DLL dosyasını yüklersiniz. Bunları birisi manüel olarak siteden indirmek diğer ise Visual C++ 2015, 2017 ya da 2019 kurmak bunların dışında bir yok yoktur. Size tavsiyemiz sitede “DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?” sayfasına giderek manüel olarak DLL dosyasın nasıl yüklenir detaylı olarak inceleyerek uygulayınız. İşlemlerinizi kontrol ediniz. DLL uyarısı çözülecektir. Önceden hazırlanan size öneri için vermiş olduğumuz DLL yükleme sayfası büyük bir ihtimalle ihtiyacını karşılayacaktır. Sorun devam ederse yine detaylı bir şekilde bildiriniz.

 5. Burak Özkan

  Msvcp140.dll bulanamadı yazısı çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor.

  1. Moderatör

   Selam Burak Bey, yanlış DLL sayfasındasınız. Sitede msvcp140.dll sayfasına giderek DLL dosyasını anlatıldığı şekilde yükleyiniz.

 6. Mert Gültekin

  Arkadaşlar lütfen yardım yaptım ama olmadı.

  1. Moderatör

   Selam Mert Bey, eğer manüel olarak yükleme yapamadıysanız, Microsoft Visual C++ 2015 veya Microsoft Visual C++ 2019 paketlerinden birisini kurabilirsiniz. Bu paketlerden birisini kurduğunuzda vcruntime140_1.dll otomatik olarak yüklenmektedir.

 7. Berke Karakullukcu

  Merhaba ben dediğiniz şeyleri yaptım ama ts3 ü hala yükleyemiyorum. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü VCRUNTIME140_1.dll bulunamadı. diyor üste de ts3client_win64.exr – sistem hatası yazıyor yardımcı olabilir misiniz?

  1. Moderatör

   Selam Berke Bey, TeamSpeak kaldırarak tekrar yükleyiniz. DLL dosyasını sayfada anlatıldığı şekilde doğru bit sürümü DLL dosyasını indirerek yüklediğinize emin olunuz.

 8. Talha Yılmaz

  Ben herşeyi denememe rağmen sadece bu dllede sonuç alamıyorum 5 tane daha eksikti onları yaptım. Bunu yapamıyorum gene aynı hatayı vermekte yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Moderatör

   Selam Talha Bey, diğer DLL dosyalarını düzeltiyseniz aynı işlemi bu DLL içinde yapmanız yeterlidir. Her DLL için işlem aynıdır. Yapmış olduğunuz işlemi doğruluğu kontrol ediniz. Yine de vcruntime140_1.dll uyarısı alırsanız yapmış olduğunuz işlemleri ve yaşadığınız sorunlar ile birilikte burada bizlere tekrar ulaşabilirsiniz.

 9. Tuna Arslan

  D:\EPİCGAMES\vaultcache\VCRRUNTİME140_1.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamdı diyor ne yapmalıyım ?

  1. Moderatör

   Selam Tuna Bey, sayfada ki DLL dosyasını indirerek D:\EPİCGAMES\vaultcache\ içerisine yükleyin, düzelecektir.

 10. Serap Dağdeviren

  Bu açıklamaların hepsini yaptım PC kapatıp yeniden başlattım ama programa girince hala aynı hatayı veriyor ne yapmam gerek. Programda önemli benim için bir an önce çalışma yapmam lazım.

  1. Moderatör

   Selam Serap Hanım, bu yardım sayfalarını okuyunuz. İşlemleri yapınız. Sorun yaşarsanız tekrar buradan bildiriniz.

   * DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   * DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 11. Gürkan Çolak

  Dosyayı indirdim ama arşiv biçimi tanınmıyor veya bozuk hatası alıyorum.

  1. Moderatör

   Selam Gürkan Bey, Winrar programını güncelleyiniz ya da en son sürüm Winrar programını indirerek kurunuz düzelecektir.

 12. Yiğit Aslan

  Merhaba, lütfen yardım edin dll dosyalarını indirdim her şeyi düzenlice yaptım ama bir hata var beni çıldırtan system 32 de vcruntime140_1.dll olmasına rağmen terminate yordam giriş noktası bulamadı diyor. Cevabınızı bekliyorum saygılar.

  1. Moderatör

   Selamlar Yiğit Bey, DLL dosyası yüklerken bazı virüs koruma programları ya da Windows Defender (Windows güvenlik duvarı) DLL dosyasını siz yükleseniz dahi sonra silebiliyor. DLL dosyasını bilgisayarınız yükleyene kadar virüs koruma programını ya da güvenlik programları geçici kapatınız.

   Ayrıca şu sizler için hazırlanmış DLL yükleme yardım dokümanları nasıl DLL yüklersiniz işlemleri için sizlere yardımcı olacaktır. Yardım dokümanlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

   1. Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?
   2. Sıkıştırılmış DLL Dosyasını Nasıl Açarsınız?
   3. DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   4. DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
 13. Ahmet Tezel

  Çok güzel anlatım teşekkürler.

  1. Moderatör

   Siteyi kullanarak bilgilendirme yaptığınız için bizlerde teşekkür ederiz Ahmet Bey. Her zaman bizlere buradan ulaşabilirsiniz, sizlere hizmet için sürekli bizler buradayız.