vorbis.dll

vorbis.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

vorbis.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
1.2.0.4889 32 Bit 124 KB Vorbis Dynamic Link Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.1.2.3761 32 Bit 121 KB Vorbis Dynamic Link Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
0.0.0.0 32 Bit 161 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

vorbis.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\vorbis.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\vorbis.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

vorbis.dll için 10 Paylaşım Yapılmış

 1. eren 19 Temmuz 2018

  indirmek için nereye basacaz bulamadım da : D

  1. Moderatör 19 Temmuz 2018

   Eren Bey, hemen üst tarafta tablo içerisinde 32 ve 64 bit DLL dosyalarını göreceksiniz. Burada ilk satırda DLL dosyasının versiyonu bulunmaktadır. Versiyonun hemen yanında bit sürümü, DLL boyutu ve DLL açıklaması diğer satırda işletim sistemleri ve son satırda ise indirme linki bulunmaktadır.

   Hangi bit DLL dosyasını indirmek istiyorsanız karşısında yer alan dosya altında bulunan “İndir” alanını kullanmaz DLL dosyasını indirmeniz için yeterli olacaktır. Ayrıca size bir pratik bilgi de vermek istiyoruz. Eğer bir internet sayfasına bir kelimeyi CTRL+F tuşlarına basarak aratırsanız bu şekilde de bulabilirsiniz.

   Ayrıca vorbis.dll dosyasını nasıl indireceğinizi üst tarafta ki resimde görebilirsiniz. İlk kırmızı ile işaretli olanlar bit sürümünü gösterir, ikinci yani sağ tarafta ki kırmızı ile işaretli olanlar ise indirme seçimini göstermektedir.

 2. fırat 7 Temmuz 2018

  bende vorbisfile.dll hatası veriyor ama bunu indirecem benziyor adı

  1. Moderatör 7 Temmuz 2018

   Hayır Fırat Bey, Sizin indirmeniz gereken DLL dosyası vorbisfile.dll dosyasıdır. DLL dosyaları genel olarak isimleri birbirlerine benzer, isimleri benzerlik gösterse de amaçları farklı, farklıdır.

   Siz DLL dosyanı indirken mutlaka sizden istenilen DLL dosyasını indirerek PC’niz için yükleme yapmalısınız.

   Bu durumda sizin vorbis.dll dosyasını yani sayfa da bulunan DLL dosyasını değilde vorbisfile.dll dosyasını indirmeniz gerekmektedir. vorbisfile.dll dosyası site içerisinde mevcuttur üst taraftan arama kutusunu kullanarak bulabilirsiniz.

 3. ömer 3 Temmuz 2017

  64 bit yokmu

  1. Şehzade 3 Temmuz 2017

   Şu anda vorbis.dll dosyasının ne yazık ki 64 bit uyumlusu yok! İlerde sunulursa bizde buradan size bildireceğiz.

 4. kadir 25 Mart 2017

  gta da vorbisfile.dll yok ne yapmalıyım?

  1. Şehzade 18 Haziran 2017

   vorbis ile vorbisfile.dll farklı dll dosyalarıdır. Bu dll hatasını alıyorsanız vorbis dosyasını değil vorbisfile.dll dosyasını indirmeniz gerekli. Bunun için yapmanız gereken sitede https://www.dlldosyaindir.com/vorbisfile-dll/ sayfasına giderek dll dosyasını indirerek bilgisayarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde gta oyunuz çalışacaktır.

  2. tekin 17 Ağustos 2017

   gta 5 mi ?

   1. Şehzade 17 Ağustos 2017

    Tekin arkadaşımızın da bahsettiği gibi soruyu soran arkadaşlar hatayı nerede, hangi oyun (versiyon ile birlikte) ya da programda aldıklarını bildirmeleri size yardımcı olmamız için gereklidir.