dlaa1mini.dll

DLL Hakkında Sorun Veya Okuyun

dlaa1mini.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

dlaa1mini.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
1.0.0.0 32 Bit 80 KB WIA Mini Driver Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

DLL Kurulumu

İndirmiş olduğunuz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız, klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.

Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını eğer Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne, Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne yapıştırınız.

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız eski DLL dosyasını yedek alarak yeni DLL dosyasını üzerine yazınız ve bilgisayarınızı tekrar başlatınız.

Bu adımları yaptığınız halde yine hata devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazarak açılan komut penceresine “regsvr32 c:\windows\System32\dlldosyaadı.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için ise başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazarak açılan komut penceresine “regsvr32 c:\windows\SysWOW64\dlldosyaadı.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Bu işlemlerden sonra son kez bilgisayarınızı yeniden başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası İçin CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz. Her türlü sorun ve sorularınız için hemen alt tarafta bulunan Sorun Çözüm Merkezi alanını kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız. Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.