buddha.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (13 Paylaşım Yapılmış)

buddha.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

buddha.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
9.15.779.0 32 Bit 926 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

buddha.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\buddha.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\buddha.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

buddha.dll için Toplam 13 Paylaşım Yapılmış.

 1. Skidrow yordam giriş noktası, buddha.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum. Söylenenleri harfiyen uyguladım PC yi tekrar başlattım sorun gene çözülmedi.

 2. Skidrow yordam giriş noktası buddha.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı diye hata veriyor.

  1. Selam Furkan Bey, sisteminizde buddha.dll dosyası olmadığın bu uyarı ile karşılaşıyorsunuz. Sayfada ki DLL dosyasını indirerek sayfada anlatılan işlemleri uygulayınız.

  1. Selam Selin Hanım, buddha.dll 64 bit uyumlu yoktur. Siteden 32 bit DLL dosyası indirerek 64 bit için anlatılan işlemleri Windows işletim sisteminiz 64 bit ise yapabilirsiniz.

 3. DLL server giriş noktası bulunamadı bu dosyanın dll veya ocx dosyası oldugundan emin olun ve yeniden deneyin yazıyor. Oyuna girdiğimde ise “skıdrow ordam giriş noktası,buddha.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı” diyor ne yapmalıyım ?

  1. Emir Bey, iyi akşamlar yazmış olduğunuz her iki uyarının nedeni DLL dosyasının bilgisayarınızda olmaması veya doğru klasör içerisine yüklenmemiş olmasından dolayı sistemin vermiş olduğu uyarılardır.

   Burada yapmanız gereken DLL dosyasını sitede belirtildiği üzere bilgisayarınıza yüklemek olacaktır. Bu işlemden sonra yazmış olduğunuz her iki uyarı da kalkarak açılacaktır. Site içerisinde yazıları sırası ile doğru bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

  1. Metin Bey, nerede sorun yaşıyorsunuz hangi işlemleri yaptınız? Sadece devam ediyor demişiniz. Detaylı olarak yazarsanız size yardımcı olabiliriz. Sayfada anlatılan işlemleri doğru bir şekilde PC’nizde yaptığınızda bilgisayarınızda buddha.dll uyarısı kalkacaktır.

   1. İyi akşamlar Umut Bey, DLL dosyasını sistem klasörüne sayfada anlatıldığı şekilde bilgisayarınızda yaparsanız DLL uyarısını kaldırabilirsiniz.

    Ayrıca, size bir de daha iyi anlamınız için tavsiyemiz “DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?” sayfasından DLL yükleme hakkında detaylı olarak bilgi edinmeniz olacaktır.

    Sayfaları okuyarak işlemleri uyguladıktan sonra halen uyarı alıyorsanız yapmış olduğunuz işlemlerin detaylarını, nerede, hangi aşamada ve hangi yazılımda hata aldığınızı yazarsanız, DLL uyarsını neden kaldıramadığınızı anlayarak size yardımcı olabiliriz.

 4. Teşekkür ederim diğer yerlerde bulamadım burada ki sorunsuz bir şekilde çalıştı.