binkw32.dll

binkw32.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

binkw32.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
3.0.0.0 32 Bit 100 KB Bink Video Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.9.12.0 32 Bit 88.1 KB RAD Video Tools Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.9.21.0 32 Bit 93.4 KB RAD Video Tools Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

binkw32.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\binkw32.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\binkw32.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

binkw32.dll için 10 Paylaşım Yapılmış

 1. Emirhan Er 19 Ağustos 2022

  RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\binkw32.dll yazdıktan sonra karşıma “C:\Windows\SysWOW64\binkw32.dll” modülü yüklenemedi ikili dosyanın belirtilen depolandığından emin olup veya ikili dosyada ya da buna bağımlı. DLL dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın. Belirtilen modül bulunamadı. Hatasını verdi yazılan her şeyi yaptım dosya SysWOW64 klasöründe var System32 klasöründe de var. Bir öneriniz var mı?

  1. Moderatör 19 Ağustos 2022

   Selam Emirhan Bey koruma programları engelliyor olabilir. Sitede DLL yüklerken dikkat etmeniz gerekenleri sitede “DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?” yardım dokümanında bulabilirsiniz. Sayfada ki işlemleri okuyarak DLL binkw32.dll dosyasını tekrar yükleyiniz.

 2. Berna Aydın 26 Mayıs 2021

  Binkw32.dll hatası alıyorum. İşletim sistemim 64 bit ve sizi verdiğiniz linklerde 64 bit yok nasıl bu sorunu çözeceğim.

  1. Moderatör 26 Mayıs 2021

   Selam Berna Hanım, siz xinput1_3.dll sayfasında da farklı soru sormuşunuz. DLL dosya adını doğru indirdiğinize emin misiniz? Hangi DLL dosyasında işlem yapmak istiyorsanız sitede adını muhakkak kontrol ediniz.

   Sorunuz cevabı için binkw32.dll 32 bit tabanlı bir DLL dosyasıdır. 64 bit için 32 bit DLL dosyasını indiriniz. 64 Bit için anlatılan işlemleri uygulayınız. 64 bit DLL dosyası olmaması durumda 64 bit kullanıcıları 32 bit DLL dosyasını kullanabilirler.

 3. Emirhan Başaran 10 Mayıs 2021

  Mafia 2 oyununda C:/WINDOWS/SYSTEM32/binkw32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı sorunu alıyorum çözümü nedir?

  1. Moderatör 10 Mayıs 2021

   Selam Emirhan Bey, yolu size orada göstermiş. Sayfada ki DLL dosyasını indirerek sayfada anlatıldığı şekilde sizin de yazmış olduğunuz yolun SYSTEM32 klasörünün içerisine DLL dosyasını yükleyiniz.

  2. Eylem Altun 16 Mayıs 2021

   Emirhan merhaba bir çözüm bulabildin mi?

  3. Enis Çam 25 Mayıs 2021

   Emirhan dostum Mafia ll Klasöründe ki PC dosyasının içinde tim dll dosyaları var. O dosyaların olduğu yerdeki Mafia ll yi açarsan sıkıntı kalmayacaktır. Yine olmadıysa oradaki tim dll dosyalarını launcher ve mafia ll olan klasöre kopyala sorunun çözülecektir. Bazen PC dosyasında dll dosyaları alt klasöre gizlenmiş oluyor.

 4. Enes Çelik 24 Ocak 2021

  Merhabalar, Call of Duty Black Ops 1 oyununu indirdim. Binkw32.dll hatası veriyordu dosyayı indirip zip dosyasından çıkardım. Ardından oyunu kurduğum klasöre attım. Fakat sonra ” _BinkRegisterFrameBuffers@8 yordam giriş noktası, C:/Program Files (86)/Black Ops (Lan Offline)/Black Ops.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı” diye bir yazı çıktı. Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Moderatör 24 Ocak 2021

   Selam Enes Bey, binkw32.dll uyarısını çözmüşünüz. Muhtemelen oyun kurulumda bir sorun var. Oyunun orijinal kurulumu ile tekrar kurulum yaparak deneyiniz. Orijinal olmayan kurulumlarda DLL uyarısı alırsınız DLL uyarısını çözeniz de başka bir yerde uyarı verecektir. Orijinal kurulum yaparak tekrar deneyiniz. Uyarı devam ederse buradan bize tekrar yazabilirsiniz.