atl80.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (4 Paylaşım Yapılmış)

atl80.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

atl80.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
8.0.50727.6195 32 Bit 42.2 KB ATL Module for Windows (Unicode) Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
8.0.50727.6195 64 Bit 44.1 KB ATL Module for Windows (Unicode) Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
8.0.50727.42 32 Bit 41.8 KB ATL Module for Windows (Unicode) Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

atl80.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\atl80.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\atl80.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

atl80.dll için Toplam 4 Paylaşım Yapılmış.

  1. Selam Murat Bey, DLL dosyasını bir sefer yükleyerek çalışmayan program ya da oyun her neyse bir tek çalıştırdığında artık o (atl80.dll) DLL dosyasında hata almasınız. Buradan hangi programı kullandığınızı bilemeyiz. Bilgisayarınızda ki koruma programları ya da güvenlik programları sizin iziniz olmadan sizi uyarmadan atl80.dll dosyasını silebiliyor olabilir.

   Sistemini eski haline getiren kaydedilen yapılandırmaya geri yükleyerek tekrar eski haline getiren bir programda kullanıyor olabilirsiniz. Bunları kontrol etmelisiniz. DLL dosyasını siliyorsa nedenini ne olduğunu bulmanız gerekiyor.

 1. Atll80.dll dosyası eksik yada silinmiş olduğundan dolayı oyuna giremiyorum.Bu dosyayı indirmem gerekir ne yapmam lazım?

  1. Selam Mustafa Bey, sayfada 32 bit ve 64 bit atl80.dll dosyası indirme seçenekleri üst tarafta verilmiştir. İşletim sisteminizin bit sürümü hangisini kullanıyorsanız indirerek sayfada anlatıldığı şekilde Windows sistem klasörüne yüklemeniz yeterlidir.

   Sayfada tüm detaylar yazılıdır. İşlemleri uyguladığınız silinen ya da çeşitli sebeplerden dolayı bozulan atl80.dll dosyasını rahatlıkla temin ederek sorunu çözeceksiniz. Sistem klasörüne yüklediğinizde yine uyarı alırsanız bu sefer uyarı aldığınız oyununu kök dizinine (ilk kurulum klasörüne) işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirdiğiniz atl80.dll dosyası yükleyiniz. Bu cevabın tümü dediğimiz gibi sayfada anlatılmıştır.