api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll

api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

VersiyonBitBoyutAçıklamaİşletim SistemiDosya
10.0.15063.13764 Bit12.3 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
10.0.10046.032 Bit3.3 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
10.0.10046.064 Bit2.8 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
10.0.10586.21232 Bit12.7 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
10.0.14393.79532 Bit12.8 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll için 6 Paylaşım Yapılmış

 1. Ahmet Öztürk 27 Nisan 2021

  Güvenilirliği ne durumda acaba?

  1. Moderatör 27 Nisan 2021

   Selam Ahmet Bey, indirdiğiniz DLL dosyalarını açmadan virüs koruma programları ile kontrol ediniz. Ayrıca sitede Sitede Bulunan DLL Dosyaları Güvenliği yazısını okumanızı öneririz.

 2. Cahit Yamak 30 Nisan 2020

  Ben ilk indirdiğimde yapamamıştım ve biraz programı kurcalamıştım. Şimdi indirdiğim bu RAR dosyası içerisinde ki DLL programının simgesi bir kâğıt üstüne iki çark yok da kâğıt üstüne RAR var ben yanlışlıkla birlikte aç demiştim ve bunu seçmiştim bunu nasıl düzeltebilirim.

  1. Moderatör 30 Nisan 2020

   Selam Cahit Bey, DLL dosyası açmaya çalışmayınız sadece Windows sistem klasörüne yükleyeceksiniz. Sayfada bu işlemler detaylı olarak anlatılmaktadır. Simgenin değişmesi DLL dosyası üzerinden oynama yapmadıysanız önemli değil adı üzerinde sadece bir simge görsel yani. Yinede ben orijinal DLL dosyasını simgesine getirmek istiyorum derseniz işlem basittir sitede “DLL Dosyasını Eski Haline Getirme (Birlikte Aç, Metin Olarak Açma ya da Diğerleri)” yardım sayfasından öğrenebilirsiniz.

   Siz DLL yüklemişiniz ama simgesi değişmiş anladık yukarıda ki işlemi yapmanız yeterlidir. DLL yükleme ile ilgili bir sorununuz olmadığı anlaşılıyor yükleme ile ilgili sorunuz olursa sayfada ki işlemleri okuyunuz anlamadığınız yer olursa buradan sorabilirsiniz.

 3. Murat Bozdoğan 24 Şubat 2020

  Nvidia’nın geforce now uygulamasını açamıyorum. DLL hatası alıyorum. Gerekli dll yi indirip denedim olmadı. Pack halindeki visual c++ 2015 indirdim olmadı. Dll dosyalarını gerekli yerlere attım olmadı. Geforce a mail attım sistemini Windows 10 a geçir diye saçmaca cevap verdiler. 64 bit windows8 i5 kullanıcısıyım. Ne yapmam gerekir?

  1. Moderatör 24 Şubat 2020

   Selam @Murat Bozdoğan, bu DLL dosyası ya da diğer DLL dosyası hangi DLL dosyasında hata alıyorsanız ilk olarak sistem klasörüne doğru bir yükleme yaptığınıza emin olunuz. Virüs koruma ve güvenlik programları açıksa geçici kapatınız. DLL dosyası sistem dosyaları olduğundan bazı koruma programları siz yüklesenizde sonrada silmektedir.

   Sorun devam ederse en son visual c++ yüklemesi yapınız. Siz yapmışınız önceki visual c++ ya onarınız ya da silerek tekrar kurunuz. Bu iki yöntemden birisi DLL sorunuzu düzeltecektir.