api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll

api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

VersiyonBitBoyutAçıklamaİşletim SistemiDosya
10.0.15063.13764 Bit10.2 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
10.0.10586.21232 Bit10.3 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
10.0.10240.1638464 Bit6.4 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
10.0.10240.1638432 Bit6.4 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
10.0.14393.79532 Bit10.1 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll için 10 Paylaşım Yapılmış

 1. Begüm 20 Mayıs 2020

  gta 5 yükledim bu sorunu aldım visual c++ güncelledim yukarıdakilerin hepsini yaptım ama olmadı hala aynı hatayı alıyorum

  1. Moderatör 20 Mayıs 2020

   Selam Begüm Hanım, DLL yükleme için iki yöntem vardır üst tarafta manüel yükleme anlatılmıştır eğer manüel yükleme yapamadıysanız c ++ yüklediğinizde otomatik olarak api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll dosyasını kendisi yükler. Bunun harici farklı bir işlem yok yaptığınız işlemleri kontrol ediniz.

   Ayrıca sitede Birden Çok api-ms-* DLL Uyarısı Alanlar için İşlemler yardım sayfasını okumanızı tavsiye ederiz.

 2. Hüseyin Sargın 7 Mayıs 2020

  EBA canlı ders dll hatası alıyorum. Hepsini tek, tek yüklemem mi gerekiyor sistem 32 paket yükleme yok mu?

  1. Moderatör 7 Mayıs 2020

   Selam Hüseyin Bey, DLL dosyalarını evet tek, tek yüklemelisiniz. Kişisel bilgisayarda hangi DLL hatası vereceği belli değildir. Eğer api-ms ile başlayan DLL dosyalarını yüklemek isterseniz bunun için altrnatif yolunuz var ama sadece api-ms ile başlayanlar için bunun için sitede “Birden Çok api-ms-* DLL Uyarısı Alanlar için İşlemler” yardım sayfasına giderek öğrenebilirsiniz.

   Diğer DLL dosyalarını ne yazık ki tek, tek yükleminiz gereklidir. Bu fazla süren bir işlem değildi merak etmeyin.

 3. Gökhan 17 Ocak 2019

  Api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin çıkıyor ve işin içinden çıkamadım dediklerinizi yaptığım halde olmadı

  1. Moderatör 19 Ocak 2019

   Gökhan Bey merhaba, manüel olarak yükleme yapamadıysanız Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini buradan indirerek kurabilirsiniz, aynı işlemi görür. İşlemi yapınız yine sorun yaşarsanız dönüş yapınız.

 4. Mustafa 8 Ekim 2018

  TEşekürler Sonunda çözdüm hep teamspeak3 acarken bu hatayı alıyordum bu sayenızde Başardım Herkeze tavsiye ederim virüs değil RAhatça indirin.

  1. Moderatör 9 Ekim 2018

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Site bulunan tüm DLL dosyaları tarafımızdan sürekli olarak güvenlik kontrolü yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 2 yıldır hizmet veriyoruz gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

 5. MURAT 24 Haziran 2018

  iyi günler, i tunes açarken DLL hatası ile karşılaştım ve öncelikle bu “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0-” dosya eksik dedi yükledim ardından da “api-ms-win-core-timezone-l1-1-0-” bu dosyanın eksik olduğunu söyledi fakat “timezone” dosyasını yükleyemedim bir türlü.

  1. Moderatör 24 Haziran 2018

   Murat Bey, diğer DLL dosyalarını yaptığınız işlemin aynısı api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll içinde yapacaksınız. Muhtemelen de öyle yaptınız. Neden yükleyemediğiniz hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Gün içinde sitede sürekli aktif olacağım beraber DLL uyarısını çözebiliriz.