api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll

api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.15063.137 64 Bit 11 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.10586.15 32 Bit 11.5 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.10046.0 64 Bit 11.8 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.14393.33 32 Bit 11 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.14393.795 32 Bit 10.7 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll için 9 Paylaşım Yapılmış

 1. Ozan Pek 30 Ağustos 2020

  Selamlar, ben win8 x64 için dediğiniz tüm komutları uyguladım. Aşağıdaki soru cevapta Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 programı ile sorunun çözüleceği yazılmış ama o bile hata verdi yükleme yaparken ((: Konu hakkında destek verebilir misiniz?

  1. Moderatör 30 Ağustos 2020

   Selam Ozan Bey, DLL dosyasını manüel olarak yüklemenizi önermekteyiz. Eğer manüel olarak yükleme yapmadıysanız yazmış olduğunuz Visual C++ Redistributable paketi içerisinde api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll dosyası bulunmaktadır ve otomatik olarak yükler.

   Visual C++ yükleme için önerimiz. Önceki tüm Visual C++ paketlerini silerek tekrar Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 yüklemeniz olacaktır. Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 doğru yükleme sonrası DLL uyarısı düzelecektir.

   Yazmış olduğumuz işlemleri yapınız. Yine uyarı devam ederse yapamadım olmadı tarzında soru ile değil anlamayarak size yardımcı olmamız için bizlere detayları bildirebirebilirsiniz. Cevaptaki işlemleri dikkatli bir şekilde yaptığınızda api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll uyarısı düzelmiş olacaktır

 2. Serkan 10 Mayıs 2020

  merhaba gösterdiğiniz bütün çözüm yollarını denedim yinede çözülemiyor önerebileceğiniz başka yöntemler var mıdır acaba?

  1. Moderatör 10 Mayıs 2020

   Selam Serkan Bey, DLL dosyasını manüel olarak yükleme yapamadıysanız Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 yükleyebilirsiniz. Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 içerisinde api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll bulunmaktadır.

 3. mefuka 11 Kasım 2017

  64 bit yok yardım lütfen.

  1. Şehzade 11 Kasım 2017

   64 bit işletim sistemleri için DLL dosyası eklenmiştir. Yardımcı olacağım başka şey olursa yazarsınız.

   1. uçan mendil 12 Aralık 2017

    Şehzade ben Call of Duty United Offensive oynamak için yükledim ama açtığımda: Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü mss32.dll ve binkw32.dll bulunamadı diyor. Her şeyi yaptım ama olmadı hala aynı şey yardım et lütfen.

    1. Şehzade 12 Aralık 2017

     Virüs programı bilgisayarınız da kurulu ise geçici olarak virüs programını devre dışı bırakınız. Mss32.dll ve Binkw32.dll dosyalarını sistem klasörünün içerisine atarak, bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Bilgisayarınızın açıldığında oyunu açmayı deneyiniz. Sayfa içerisinde yapılanları sırası ile doğru yaptığınızda DLL hatası çözülecektir. Olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yaparsanız sevinirim.

  2. uçan mendil 12 Aralık 2017

   ya oradan bak işte var yukarı çık api-ms ile başlayan uygulamayı yükle 64 bit için olanını seç olur.