unityplayer.dll

unityplayer.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

unityplayer.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
5.6.0.0 64 Bit 6.7 MB Unity playback engine. Windows 11, 10, 8, 7 İndir
2017.3.1.7475 64 Bit 7.7 MB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir
2018.1.2.28017 32 Bit 5.9 MB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir
2018.1.0.55711 32 Bit 5.9 MB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

unityplayer.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\unityplayer.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\unityplayer.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

unityplayer.dll için 15 Paylaşım Yapılmış

 1. Akif Yenice 27 Mart 2022

  Çok güzel bir site teşekkür ederim.

  1. Moderatör 27 Mart 2022

   Selam Akif Bey siteyi kullanarak görüşleri paylaştığınız için bizlerde teşekkür ederiz. DLL ile ilgili tüm sorunlarınız için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

 2. Deniz Su 17 Kasım 2020

  İstediğim dll hatası yok ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 17 Kasım 2020

   Selam Deniz Su, aldığınız hatayı yazarsanız yardımcı olabilir. Eğer sitede olmayan bir DLL dosyası hakkında yardıma ihtiyacınız var ise sitede Bulamadığınız DLL Dosyasını Bildiriniz! sayfasına giderek yardım isteyebilirsiniz.

 3. İsmet Şentürk 30 Ekim 2020

  Sayfayı yapanın eline sağlık.

  1. Moderatör 30 Ekim 2020

   Teşekkür ederiz İsmet Bey. 2017 senesinden bu güne aktif olarak hizmetinizdeyiz.

 4. Ediz Özel 19 Ekim 2020

  UnityPlayer’ i nasıl indireceğimi anlayamadım.

  1. Moderatör 19 Ekim 2020

   Selam Ediz Bey, unityplayer DLL dosyasıdır. Sayfada işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirme yapmalısınız. Tüm detaylar sayfada yamaktadır.

 5. Ufuk Aşcı 14 Ekim 2020

  Dosyayı sıkıştırılmış halden nasıl winrarla açacağım.

  1. Moderatör 14 Ekim 2020

   Selam Ufuk Bey, DLL dosyası Winrar ile açabilirsiniz. Winrar ile DLL dosyasının üzerinden sağ tıklayarak klasöre ayıkla menüsünden yapabilirsiniz.

   Daha detaylı bilgi için önceden hazırlanmış “Sıkıştırılmış DLL Dosyasını Nasıl Açarsınız?” yardım sayfasına gidebilirsiniz.

 6. İrem Bayır 6 Ekim 2020

  Teşekkür ederim hepsini tek tek denedim. İllaki 1 dosyada vardır çözümünüz?

 7. Emir 9 Ağustos 2020

  Dll dosyasını indirmiş olmama rağmen başka dll hataları verdi yardımcı olabilir misiniz? Oğlum için oyun kurulumu yapmaya çalışıyorum teşekkürler.

  1. Moderatör 9 Ağustos 2020

   Selam Emir Bey, hangi DLL dosyalarında uyarı alıyorsanız tek, tek indirerek yüklemeniz gerekmektedir. Siz bu şekilde yükleme yapınız yine sorun yaşarsanız bildiriniz. Tek, tek yükleme düzeltecektir uyarıyı yüz binlerce DLL dosyası olması ve her program farklı, farklı DLL dosyalarını kullandığınızda toplu bir indirme mümkün değildir.

 8. Buket 14 Temmuz 2020

  Teşekkür ederim. Dll dosyası çalıştı.

  1. Moderatör 14 Temmuz 2020

   Siteyi kullanarak bilgilendirme yaptığınız için bizlerde teşekkür ederiz. DLL uyarısını çözdüğünüzü duymak bizim için Buket Hanım güzel bir haber.