prototype2engine.dll

prototype2engine.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

prototype2engine.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
0.0.0.0 32 Bit 5.1 MB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

prototype2engine.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\prototype2engine.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\prototype2engine.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

prototype2engine.dll için 10 Paylaşım Yapılmış

 1. Ferhat Çelik 4 Ocak 2022

  Prototype2engine.dll dosyasının 64 bitlik olanı yok ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 4 Ocak 2022

   Selam Ferhat Bey, 64 bit uyumlu prototype2engine.dll dosyası yoktur. 64 bit DLL olması durumda Windows 64 bit işletim sistemi için 32 bit DLL dosyasını sayfadan indirerek 64 bit için anlatılanları uygulayabilirsiniz.

 2. Muhammed 31 Mayıs 2020

  Aynısını yaptım gene etkin olmadı çalışmadı 64 bit pc sistemim 32 biti her ikisi nide attım ( 64 bite de 32 bite olan dosyaya da)

  1. Moderatör 31 Mayıs 2020

   Selam Muhammed Bey, 64 bit uyumlu DLL dosyası şu an yok DLL dosyası 64 bit olmaması olmaması durumda 32 bit DLL dosyası Windows 64 bit işletim sitemine yüklenene bilir. Yaptığınız işlem doğrudur.

   Uyarıyı çözmek için ilk olarak DLL uyarısı aldığınız program ya da oyun ilk ana klasöre DLL dosyasını yükleyiniz. Uyarı yine aynı olursa, eksik ya da yanlış yaptığınız bir işlem olabilir. Şu yardım sayfalarını da okumanızı tavsiye ederiz.

   1. Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?
   2. Sıkıştırılmış DLL Dosyasını Nasıl Açarsınız?
   3. DLL Nereye (Atılır) Yüklenir?
   4. DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 3. bilgehan 27 Nisan 2020

  dll dosyasının hala 64 biti yok üzerinden yıllar geçmiş ekleyecekmisiniz

  1. Moderatör 27 Nisan 2020

   Selam Bilgehan Hanım, prototype2engine.dll dosyasının şu an için 64 bit uyumlu olan DLL dosyası halen yoktur. Yazıları takip ediyoruz. 32 bit DLL dosyası olmadığı durumlarda 64 bit işletim sistemi için var olan 32 bit DLL dosyasını uygulayabilirsiniz.

 4. MİROZDA 3 Nisan 2018

  prototype2engine.dll bu dosyanın 64 biti yok bulamıyorum

  1. Şehzade 3 Nisan 2018

   Şu anda elimizde prototype2engine.dll 64 bit olanı mevcut değil. Not olarak aldık ilerleyen zamanda eğer temin edersek yayınlıyor olacağız.

   1. MİROZDA 5 Nisan 2018

    teşekkür ederim

    1. Şehzade 5 Nisan 2018

     64 bit versiyonlu DLL dosyalarında bir sonraki ay yani Mayıs 2018’de büyük bir güncelleme yapılacaktır. Siteyi takipte kalmanızı rica ederiz.