pkcs11wrapper.dll

pkcs11wrapper.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

pkcs11wrapper.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
1.2.17.0 32 Bit 32.8 KB PKCS#11 Wrapper for Java Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.2.16.0 64 Bit 34.8 KB PKCS#11 Wrapper for Java Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

pkcs11wrapper.dll eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\pkcs11wrapper.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\pkcs11wrapper.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

pkcs11wrapper.dll için 9 Paylaşım Yapılmış

 1. Sinan Toplayıcı 22 Ekim 2023

  akisp11.dll dosyam silinmiş yada yanlış konumlandırılmış. E imza tr kullanıyorum zetacadde böyle bir hata alıyorum yardımcı olabilir misiniz?

 2. Hülya Tekcan 31 Aralık 2022

  Merhaba aktivasyon işlemi yaparken pkcs11 dosyası bulunamadı diye bir hata alıyorum. Buradaki işlemleri sırasıyla yaptım fakat yine aynı hatayı aldım. Yardımcı olur musunuz?

  1. Moderatör 2 Ocak 2023

   Selam Hülya Hanım, sormuş olduğunuz pkcs11 uyarısı DLL dosyası mıdır? Eğer DLL uyarısı yoksa sayfa ve site ile alakalı olmayan bir soru sormuşunuz. Sizin aldığınız pkcs11 uyarısı ile sayfada ki DLL arasında hiçbir bağlantı yoktur. DLL dosyasını indirmenize ve sayfada ki işlemlerini yapmanıza gerek yoktur.

 3. Asım Durmuş 5 Nisan 2021

  Teşekkür yararlı oldu.

  1. Moderatör 5 Nisan 2021

   Selam Asım Bey, siteyi çevrenize önermeyi lütfen unutmayınız.

 4. necati evin 28 Temmuz 2020

  akis kart izleme aracını actıgımda kartı görüyor parola girdiğimde alttaki hatayı alıyorum sun.security.pkcs11.wrapper.PKCS11Exception: CKR_FUNCTION_FAILED

  1. Moderatör 29 Temmuz 2020

   Selam Necati Bey, DLL hatası değil, benzer olduğu için yazdınız sanırız farklı bir sorunla karılaşmışınız. DLL hakkında bilgimiz var.

 5. okan kömürcüoğlu 27 Mart 2020

  java.lang.nosuchmethoderror: sun.security.pkcs11.wrapper.ck_mechanism method () v not found hatası vermektedir. E defter imzalama işleminde konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

  1. Moderatör 27 Mart 2020

   Selam Okan Bey, DLL ile alakalı değil. Programınının çalışmasından bir sorun var muhtemelen. DLL ile uğraşmazmayınız, biz sadece DLL dosyaları hakkında bilgi sahibiyiz.